Clarity Project
Prozorro Закупівлі Prozorro.Продажі Аукціони Увійти до системи Тарифи та оплата Про систему

Ухвала від 27.12.2019 по справі 308/5233/19

Справа № 308/5233/19

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 грудня 2019 року м. Ужгород

Слідчий суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , з участю прокурора - ОСОБА_3 , слідчого Стойка, підозрюваної - ОСОБА_4 , захисника - ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ужгород клопотання слідчого у кримінальному провадженні № 42019070000000058 - старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУНП в Закарпатській області майора поліції ОСОБА_6 за погодженням з заступником прокурора Закарпатської області ОСОБА_7 про продовження строків досудового розслідування,-

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУНП в Закарпатській області майор поліції ОСОБА_6 за погодженням з заступником прокурора Закарпатської області ОСОБА_7 у кримінальному провадженні відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42019070000000058 від 11.03.2019 року щодо кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч.ч.3,5 ст.191, ч.2 ст.342 КК України звернувся до слідчого судді з клопотанням про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42019070000000058 від 11.03.2019 року, за підозрою ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч.3, 5 ст. 191, ч.2 ст. 342 КК України, який, як вважає слідчий, є необхідним для проведення повного та об'єктивного досудового розслідування.

Клопотання мотивує тим, що досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_4 , обіймаючи посаду начальника управління освіти, молоді та спорту Мукачівської районної державної адміністрації з 13.06.2016, відповідно до розпорядження голови Мукачівської районної державної адміністрації Закарпатської області №72-к від 13.06.2016, будучи згідно ст. 6 Закону України «Про державну службу» державним службовцем, посада якого віднесена до категорії «Б», яка відповідно до ст. 8 даного Закону зобов'язана: дотримуватися Конституції та законів України, діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; дотримуватися принципів державної служби та правил етичної поведінки; забезпечувати в межах наданих повноважень ефективне виконання завдань і функцій державних органів; сумлінно і професійно виконувати свої посадові обов'язки; виконувати рішення державних органів, накази (розпорядження), доручення керівників, надані на підставі та у межах повноважень, передбачених Конституцією та законами України; додержуватися вимог законодавства у сфері запобігання і протидії корупції; запобігати виникненню реального, потенційного конфлікту інтересів під час проходження державної служби; в період з 20 лютого 2018 року по 31 грудня 2018 року діючи умисно, тобто усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, керуючись корисливим мотивом та метою незаконного надання матеріальної вигоди третім особам, шляхом зловживання своїм службовим становищем здійснила розтрату бюджетних коштів на користь Товариства з обмеженою відповідальність «Укртранссервіс-груп» в сумі 853423,9 гривень, які були виділені Управлінню освіти, молоді та спорту Мукачівської РДА для оплати вартості природнього газу для потреб шкіл та дошкільних навчальних закладів Мукачівського району, за наступних обставин.

Так, 11.12.2017 на підставі протоколу засідання тендерного комітету Управління освіти, молоді та спорту Мукачівської РДА за № 99 від 11.12.2017, розміщено оголошення про проведення відкритих торгів, за індикатором UA-2017-12-11-002828-c на закупівлю товару - Газове паливо (природний газ).

За результатами аукціону електронною системою публічних закупівель автоматично визначено найбільш економічно вигідну пропозицію учасника ТОВ «Укртранссервіс-груп» з остаточною ціновою пропозицією 8667960,00 гривень з ПДВ за 1020000,0 метрів кубічних газу (річний плановий обсяг постачання газу), у зв'язку із чим 05.02.2018 тендерним комітетом Управління освіти, молоді та спорту Мукачівської РДА визнано ТОВ «Укртранссервіс-груп» переможцем торгів.

20.02.2018 між Управлінням освіти, молоді та спорту Мукачівської РДА (Замовник) в особі начальника ОСОБА_4 та товариством з обмеженою відповідальністю "Укртранссервіс-груп" (постачальник) в особі директора ОСОБА_8 , укладено договір № 17-463/40 на постачання природного газу. Відповідно до істотним умов вказаного договору ТОВ «Укртранссервіс-Груп» взяло на себе зобов'язання поставити Управлінню освіти, молоді та спорту Мукачівської РДА природний газ в обсязі 1020000 метрів кубічних загальною вартістю 8667960 гривень, в тому числі ПДВ, за ціною 8498 гривень за 1000,0 метрів кубічних в термін з дати початку газового місяця та до 31.12.2018. В той же час, в розділі 12 вказаного договору №17-463/40 сторонами було визначено, що істотні умови Договору не можуть змінюватись після його підписання до виконання зобов'язання сторонами в повному обсязі, крім випадків зміни ціни за одиницю товару не більше ніж на 10 відсотків у разі коливання ціни такого товару на ринку та за умови, що зазначена зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі.

Проте, 26.02.2018 начальник Управління освіти, науки молоді та спорту Мукачівської РДА Кешеля Світлана Іллічна, знаходячись в приміщенні Мукачівської РДА, що за адресою Закарпатська область, м.Мукачево, вулиця Штефана Августина, 21, будучи службовою особою уповноваженою, згідно п.6.3.12 Положення про вказане Управління, розпоряджатись коштами у межах затвердженого головою райдержадміністрації кошторису, всупереч приписам визначеними п. 2 ч. 4 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі», в яких зазначено, що істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов'язань сторонами в повному обсязі, крім, в тому числі, випадку зміни ціни за одиницю товару не більше ніж на 10 відсотків у разі коливання ціни такого товару на ринку, за умови, що зазначена зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі; грубо порушуючи принципи визначені статтею 3 даного Закону в частині максимальної економії та ефективності, запобігання корупційним діям і зловживанням, а також ігноруючи принципи, визначені п.6 ч.1 ст.7 Бюджетного кодексу України, яким закріплено, що при складанні та виконанні бюджетів усі учасники бюджетного процесу мають прагнути досягнення цілей, запланованих на основі національної системи цінностей і завдань інноваційного розвитку економіки, шляхом забезпечення якісного надання публічних послуг при залученні мінімального обсягу бюджетних коштів та досягнення максимального результату при використанні визначеного бюджетом обсягу коштів, достовірно знаючи, що ТОВ «Укртранссервіс-груп» при проведенні торгів запропоновано поставити природний газ за ціною 8498 гривень за 1000 метрів кубічних, і те, що за період з 20.02.2018 по 26.02.2018 коливання ціни на природний газ (ДК021:2015: 09123000-7) для не побутових споживачів на нерегульованому сегменті ринку не відбувалось, що підтверджується висновком експерта № 8451-8452 від 12.06.2019, вступила в попередню змову із невстановленими представниками ТОВ «Укртранссервіс-груп, та діючи в інтересах даного товариства, всупереч інтересам служби, без проведення попереднього визначення цін на природний газ на ринку, достовірно знаючи, що в січні-лютому 2018 року через погодні умови споживання природного газу підзвітними Управлінню освіти, молоді та спорту Мукачівської РДА закладами було меншим від планових, однак усвідомлюючи, що кошторисними видатками на придбання природнього газу із бюджету на очолюване нею Управління виділено кошти в сумі 8667954,75 гривень, з метою незаконного вилучення із державного бюджету всього обсягу фінансування для таких потреб, підписала від імені Управління освіти, молоді та спорту Мукачівської РДА додаткову угоду № 1 до договору №17-463/40 від 20.02.2018, якою умисно незаконно збільшено ціну природного газу з 8498 гривень до 9345 гривень за 1000 метрів кубічних, при цьому з метою укриття факту можливого збільшення загальної вартості договору, даною додатковою угодою умисно, необґрунтовано зменшено плановий обсяг природного газу з 1020000,0 метрів кубічних до 927550 метрів кубічних, що призвело до зайвої оплати за спожитий природний газ за період березня-квітня 2018 на суму 133490,17 грн.

Продовжуючи свою злочинну діяльність, 14.05.2018 начальник Управління освіти, молоді та спорту Мукачівської РДА Кешеля Світлана Іллічна, знаходячись в приміщенні Мукачівської РДА, що за адресою Закарпатська область, м.Мукачево, вулиця Штефана Августина, 21, будучи службовою особою уповноваженою, згідно п.6.3.12 Положення про вказане Управління, розпоряджатись коштами у межах затвердженого головою райдержадміністрації кошторису, в аналогічний спосіб, в порушення вимог п. 2 ч. 4 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі», усвідомлюючи що в період з 20.02.2018 по 14.05.2018 коливання ціни на природний газ (ДК021:2015: 09123000-7) для не побутових споживачів на нерегульованому сегменті ринку в сторону збільшення не відбувалось, що підтверджується висновком експерта № 8451-8452 від 12.06.2019, діючи за попередньою змовою із невстановленим представниками ТОВ «Укртранссервіс-груп», достовірно знаючи, що в січні-квітні 2018 року споживання природного газу підзвітними Управлінню освіти, молоді та спорту Мукачівської РДА закладами було меншим від планових, однак усвідомлюючи, що кошторисними видатками на придбання природнього газу із бюджету на очолюване нею Управління виділено кошти в сумі 8667954,75 гривень, з метою розтрати бюджетних коштів, підписала від імені Управління освіти, молоді та спорту Мукачівської РДА додаткову угоду № 3 до договору №17-463/40 від 20.02.2018, якою умисно незаконно збільшено ціну природного газу з 8498 гривень до 10275 гривень за 1000 метрів кубічних, при цьому з метою укриття факту можливого збільшення загальної вартості договору, даною додатковою угодою умисно, необґрунтовано зменшено плановий обсяг природного газу з 1020000,0 метрів кубічних до 857470 метрів кубічних, що призвело до зайвої оплати за спожитий природний газ за період травня 2018 на суму 3802,78 грн.

В подальшому Управлінням освіти, молоді та спорту Мукачівської РДА укладались додаткова угода №4 до договору №17-463/40 від 20.02.2018, якою збільшено ціну природного газу до 10890 гривень за 1000 метрів кубічних та зменшено обсяг природного газу до 818430 метрів кубічних; додаткова угода №5 до договору №17-463/40 від 20.02.2018, якою збільшено ціну природного газу до 11340 гривень за 1000 метрів кубічних та зменшено обсяг природного газу до 792377 метрів кубічних; додаткова угода №6 до договору №17-463/40 від 20.02.2018, якою збільшено ціну природного газу до 12470 гривень за 1000 метрів кубічних та зменшено обсяг природного газу до 735329 метрів кубічних; додаткова угода № 8 до договору № 17-463/40 від 20.02.2018, якою збільшено ціну природного газу до 13710 гривень за 1000 метрів кубічних та зменшено обсяг природного газу до 683653 метрів кубічних, які укладались в умовах коливань в сторону збільшення ціни на природний газ (ДК021:2015: 09123000-7) для не побутових споживачів на нерегульованому сегменті ринку. Водночас, оскільки додаткові угоди № 1 від 26.02.2018 р. та № 3 від 14.05.2018 р. про збільшення ціни за одиницю товару не більш ніж на 10 % укладені з порушенням п. 2. ч. 4 ст. 36 Закону «Про публічні закупівлі», це в свою чергу призвело і до неправильного визначення ціни по Додатковім угодам № 4, № 5, № 6 та № 8, оскільки така визначалась вже з урахуванням цін, незаконно збільшених додатковими угодами № 1 та № 2, що призвело до зайвої оплати за спожитий природний газ за період червня-грудня 2018 на суму 716130,42 грн.

Всього з 26 лютого 2018 року по 31 грудня 2018 року внаслідок зловживання ОСОБА_4 своїм службовим становищем, яке полягало незаконному та безпідставному збільшенні вартості природного газу за одиницю (1000 метрів кубічних), шляхом укладення додаткових до договору №17-463/40 від 20.02.2018, із державного бюджету через ГУДКС в Закарпатській області на розрахункові рахунки ТОВ «Укртранссервіс-груп» незаконно зайво перераховано грошові кошти на загальну суму 853423,9 гривень за нібито оплату вартості природного газу, чим самим державі завдано матеріальних збитків в особливо великому розмірі на вказану суму.

За таких обставин ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, тобто розтрата чужого майна, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинена за попередньою змовою групою осіб в особливо великому розмірі.

Не зупиняюсь на вчиненому, ОСОБА_4 за аналогічною схемою в період з 28 січня 2019 року по 28 лютого 2019 року діючи умисно, тобто усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, керуючись корисливим мотивом та метою незаконного надання матеріальної вигоди третім особам, діючи повторно, шляхом зловживання своїм службовим становищем здійснила розтрату бюджетних коштів на користь Товариства з обмеженою відповідальність «Укртранссервіс-груп» в сумі 164670,89 гривень, які були виділені Управлінню освіти, молоді та спорту Мукачівської РДА для оплати вартості природнього газу для потреб шкіл та дошкільних навчальних закладів Мукачівського району, за наступних обставин.

Так, 27.11.2018 управлінням освіти, молоді та спорту Мукачівської РДА розміщено оголошення про проведення відкритих торгів, за індикатором UA-2018-11-27-002567-c на закупівлю товару - Газове паливо (природний газ).

За результатами аукціону електронною системою публічних закупівель автоматично визначено найбільш економічно вигідну пропозицію учасника ТОВ «Укртранссервіс-груп» з остаточною ціновою пропозицією 8360900,00 гривень з ПДВ за 978000,0 метрів кубічних газу (річний плановий обсяг постачання газу), у зв'язку із чим 10.01.2019 тендерним комітетом Управління освіти, молоді та спорту Мукачівської РДА визнано ТОВ «Укртранссервіс-груп» переможцем торгів.

28.01.2019 між Управлінням освіти, молоді та спорту Мукачівської РДА (Замовник) в особі начальника ОСОБА_4 та товариством з обмеженою відповідальністю "Укртранссервіс-груп" (постачальник) в особі директора ОСОБА_8 , укладено договір № 19/409/5 на постачання природного газу. Відповідно до істотним умов вказаного договору ТОВ «Укртранссервіс-Груп» взяло на себе зобов'язання поставити Управлінню освіти, молоді та спорту Мукачівської РДА природний газ в обсязі 978000 метрів кубічних загальною вартістю 8360900 гривень, в тому числі ПДВ, за ціною 8548,97751 гривень за 1000,0 метрів кубічних в термін з дати початку газового місяця та до 31.12.2019. В той же час, в розділі 12 вказаного договору № 19/409/5 сторонами було визначено, що істотні умови Договору не можуть змінюватись після його підписання до виконання зобов'язання сторонами в повному обсязі, крім випадків зміни ціни за одиницю товару не більше ніж на 10 відсотків у разі коливання ціни такого товару на ринку та за умови, що зазначена зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі.

Проте, 30.01.2019 начальник Управління освіти, науки молоді та спорту Мукачівської РДА Кешеля Світлана Іллічна, знаходячись в приміщенні Мукачівської РДА, що за адресою Закарпатська область, м. Мукачево, вулиця Штефана Августина, 21, будучи службовою особою уповноваженою, згідно п.6.3.12 Положення про вказане Управління, розпоряджатись коштами у межах затвердженого головою райдержадміністрації кошторису, всупереч приписам визначеними п. 2 ч. 4 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі», в яких зазначено, що істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов'язань сторонами в повному обсязі, крім, в тому числі, випадку зміни ціни за одиницю товару не більше ніж на 10 відсотків у разі коливання ціни такого товару на ринку, за умови, що зазначена зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі; грубо порушуючи принципи визначені статтею 3 даного Закону в частині максимальної економії та ефективності, запобігання корупційним діям і зловживанням, а також ігноруючи принципи, визначені п.6 ч.1 ст.7 Бюджетного кодексу України, яким закріплено, що при складанні та виконанні бюджетів усі учасники бюджетного процесу мають прагнути досягнення цілей, запланованих на основі національної системи цінностей і завдань інноваційного розвитку економіки, шляхом забезпечення якісного надання публічних послуг при залученні мінімального обсягу бюджетних коштів та досягнення максимального результату при використанні визначеного бюджетом обсягу коштів, достовірно знаючи, що ТОВ «Укртранссервіс-груп» при проведенні торгів запропоновано поставити природний газ за ціною 8548,97751 гривень за 1000 метрів кубічних, і те, що за період з 28.01.2019 по 30.01.2019 коливання ціни на природний газ (ДК021:2015: 09123000-7) для не побутових споживачів на нерегульованому сегменті ринку не відбувалось, що підтверджується висновком експерта № 8451-8455 від 12.06.2019, вступила в попередню змову із невстановленими представниками ТОВ «Укртранссервіс-груп, та діючи в інтересах даного товариства, всупереч інтересам служби, без проведення попереднього визначення цін на природний газ на ринку, достовірно знаючи, що в січні 2019 року через погодні умови споживання природного газу підзвітними Управлінню освіти, молоді та спорту Мукачівської РДА закладами було меншим від планових, однак усвідомлюючи, що кошторисними видатками на придбання природнього газу із бюджету на очолюване нею Управління виділено кошти в сумі 8360900 гривень, з метою незаконного вилучення із державного бюджету всього обсягу фінансування для таких потреб, підписала від імені Управління освіти, молоді та спорту Мукачівської РДА додаткову угоду № 1 до договору № 19/409/5 від 28.01.2019, якою умисно незаконно збільшено ціну природного газу з 8498 гривень до 9400 гривень за 1000 метрів кубічних, при цьому з метою укриття факту можливого збільшення загальної вартості договору, даною додатковою угодою умисно, необґрунтовано зменшено плановий обсяг природного газу з 978000 метрів кубічних до 889457 метрів кубічних, що призвело до зайвої оплати за спожитий природний газ за період лютого 2019 року на суму 55170,68 грн.

В подальшому Управлінням освіти, молоді та спорту Мукачівської РДА укладались додаткові угоди №2 до договору № 19/409/5 від 28.01.2019, якою збільшено ціну природного газу до 10335 гривень за 1000 метрів кубічних та зменшено обсяг природного газу до 814854 метрів кубічних; додаткова угода № 3 до договору № 19/409/5 від 28.01.2019, якою збільшено ціну природного газу до 11365 гривень за 1000 метрів кубічних та зменшено обсяг природного газу до 746879 метрів кубічних. Оскільки додаткова угода № 1 від 30.01.2019 р. про збільшення ціни за одиницю товару не більш ніж на 10 % укладена з порушенням п. 2. ч. 4 ст. 36 Закону «Про публічні закупівлі», це в свою чергу призвело і до неправильного визначення ціни по Додатковім угодам № 2 та № 3, оскільки така визначалась вже з урахуванням ціни, незаконно збільшеної додатковою угодою № 1, що призвело до зайвої оплати за спожитий природний газ за період лютого 2019 на суму 109500,21 грн.

Всього з 30 січня 2019 року по 28 лютого 2019 року внаслідок зловживання ОСОБА_4 своїм службовим становищем, яке полягало незаконному та безпідставному збільшенні вартості природного газу за одиницю (1000 метрів кубічних), шляхом укладення додаткових до договору № 19/409/5 від 28.01.2019, із державного бюджету через ГУДКС в Закарпатській області на розрахункові рахунки ТОВ «Укртранссервіс-груп» незаконно зайво перераховано грошових кошти на суму 164670,89 гривень за нібито оплату вартості природного газу, чим самим державі завдано матеріальних збитків на вказану суму.

За таких обставин ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України, тобто розтрата чужого майна, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинена повторно, за попередньою змовою групою осіб.

За сукупністю ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч. 3 ст. 191 КК України, тобто розтрата чужого майна, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинена повторно, за попередньою змовою групою осіб, та ч. 5 ст. 191 КК України, тобто розтраті чужого майна, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненій за попередньою змовою групою осіб, у с особливо великих розмірах.

04.11.2019 ОСОБА_4 вручено письмове повідомлення про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3, ч. 5 ст. 191 КК України.

Крім цього, відповідно до направлень Управління Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області за № 280, № 281, № 282 від 17.09.2019 начальник моніторингу та перевірок закупівель ОСОБА_9 , заступник начальника відділу контролю у галузі освіти, науки, спорту та інформації ОСОБА_10 , головний державний фінансовий інспектор відділу контролю у галузі промисловості, інфраструктури та ЖКГ ОСОБА_11 були відряджені для проведення позапланової ревізія окремих питань фінансово-господарської діяльності управління освіти, молоді та спорту Мукачівської районної державної адміністрації з питань дотримання законодавства за період з 17.09.2019 по 07.10.2019. 17 вересня 2019 року, зазначені ревізори прибули на об'єкт перевірки до управління освіти, молоді та спорту Мукачівської РДА, яке знаходиться за адресою: м. Мукачево, вул. Штефана Августина, 21 та пред'явивши свої службові посвідчення, вручили виконувачу обов'язків начальника управління освіти, молоді та спорту Мукачівської РДА ОСОБА_12 примірники зазначених вище направлень та програму ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності управління освіти, молоді та спорту Мукачівської районної державної адміністрації з питань дотримання законодавства з 17.09.2019 по 07.10.2019 про що останнім було поставлено підпис про їх отримання та допущено до проведення ревізії. В подальшому ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 було виділено, для виконання своїх службових обов'язків з метою проведенню ревізії, кабінет № 403, який знаходиться на 4 поверсі Мукачівської РДА за адресою: м. Мукачево, вул. Штефана Августина, 21. 20 вересня 2019 року, близько 09 години начальник управління освіти, молоді та спорту ОСОБА_4 , діючи умисно, усвідомлюючи протиправність своїх дій, з метою перешкоджання законній діяльності працівників Управління західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області, які відносяться до правоохоронних органів, згідно Закону України «Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів» від 23 грудня 1993 року, та реалізації їх повноважень, наказала своїм підлеглим, а саме працівникам відділу бухгалтерії управління освіти, молоді та спорту забрати із кабінету № 403, документацію яка була надана працівникам Держаудитслужби для проведення ревізії та заборонила без її згоди надавати будь-які документи на запити ревізорів. Надалі ОСОБА_4 продовжуючи свої злочинні дії спрямовані на перешкоджання виконання ревізорами своїх службових обов'язків щодо проведення позапланової ревізії, вчинила активні дії, а саме протиправно забрала ноутбуки марки «Samsung» та «ASUS», які належать начальнику моніторингу та перевірок закупівель - ОСОБА_9 та головному державному фінансовому інспектору відділу контролю у галузі промисловості, інфраструктури та ЖКГ - ОСОБА_11 , чим унеможливила подальше проведення ревізії, оскільки на даних ноутбуках були установлені спеціальні програми, за допомогою яких останні виконували свої службові обов'язки по виконанню позапланової ревізії в Управлінні. Крім того, 20.09.2019, близько 12 години 00 хвилин ОСОБА_10 продовжуючи проведення позапланової ревізії надала начальнику управління освіти, молоді та спорту Мукачівської РДА ОСОБА_4 письмову вимогу про витребування документів, необхідних для проведення подальшої перевірки. Однак остання, всупереч п. 2 ст. 6 Положення «Про Державну аудиторську службу» від 03.02. 2016 їх не надала, у зв'язку з чим працівниками Управління Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області було складено акт від 20.09.2019 про унеможливлення проведення позапланова ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності управління освіти, молоді та спорту Мукачівської районної державної адміністрації з питань дотримання законодавства.

01.10.2019 року ОСОБА_4 вручено письмове повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.342 КК України.

26 листопада 2019 року Мукачівською місцевою прокуратурою, строки досудового розслідування в частині вчинення ОСОБА_4 , злочину, передбаченого ч.2 ст.342 КК України, продовжено до трьох місяців, а саме до 01 січня 2020 року.

Слідчий зазначає, що у вчиненні вказаних кримінальних правопорушеннях (злочинів) обґрунтовано підозрюються:

- ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженка та мешканка АДРЕСА_1 , громадянка України, українка, раніше не судима, працює начальником управління освіти молоді та спорту Мукачівської районної державної адміністрації.

Обґрунтованість підозри ОСОБА_4 у вчиненні інкримінованих їй кримінальних правопорушень повністю підтверджується зібраними доказами, а саме:

-рапортом оперуповноваженого УЗЕ в Закарпатській області ДЗЕ НП;

-вилученими в ході досудового розслідування в порядку тимчасового доступу документами;

-висновками судових товарознавчих експертиз 8451-8455 та 8451-8452 від 12.06.2019;

-висновком судової економічної експертизи від 11.10.2019;

-протоколом допиту свідка ОСОБА_13 від 30.10.2019;

-іншими матеріалами кримінального провадження.

Строк досудового розслідування вказаного кримінального провадження до 01 січня 2019 року.

Однак, в рамках вказаного кримінального провадження на даний час виникла необхідність у проведенні ряду слідчих та процесуальних дій, які із об'єктивних причин не могли бути проведені у строк досудового розслідування, а саме до 01 січня 2020 року, а тому орган досудового розслідування приходить до висновку, що строк досудового розслідування слід продовжити до п'яти місяців.

Слідчий вказує на те, що у даному кримінальному провадженні необхідно провести ряд слідчих та процесуальних дій, таких як, отримання висновку судової - товарознавчої експертизи, за результатами якої повідомити про зміну раніше повідомлених підозр ОСОБА_4 , отримати матеріали зібрані в ході виконання постанови про проведення слідчих дій на іншій території, встановити та допитати свідків у даному кримінальному провадженні, які були членами тендерного комітету, про відомі їм обставини вчинення ОСОБА_4 , вказаних вище кримінальних правопорушень, які на сьогоднішній день звільнені із посад та інші слідчі дії, необхідність яких виникне в ході проведення досудового розслідування вказаного кримінального провадження, повідомити про зміну раніше повідомленої підозри ОСОБА_4 , додатково допитати підозрювану ОСОБА_4 , здійснити відкриття матеріалів досудового розслідування, виконати вимоги ст.290 КПК України, скласти обвинувальний акт та реєстр матеріалів досудового розслідування, а також і інших слідчих дій, проведення яких виникне в ході проведення вказаних вище слідчих та процесуальних дій.

На підставі викладеного, беручи до уваги те, що для отримання доказів, які можуть бути використані під час судового розгляду, а також те, що вищевказані слідчі дії не могли бути проведені та завершені в строк строків досудового розслідування до 01 січня 2020 року, з об'єктивних причин, і для їх проведення необхідний додатковий час строком до пяти місяців, а строк досудового розслідування завершується 01.01.2020 року, а тому з метою повного, всебічного та неупередженого дослідження всіх обставин у кримінальному провадженні слідчий просить суд продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №42019070000000058 від 11.03.2019 року, у якому повідомлено про підозру ОСОБА_4 , за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч.3,5 ст.191, ч.2 ст.342 КК України до п'яти місяців, тобто до 01.03.2020 року.

Прокурор та слідчий в судовому засіданні підтримали клопотання, просили задовольнити таке, з підстав, викладених в клопотанні, просили продовжити строк досудового розслідування до 01.03.2020року. Прокурор зазначив, що завершити досудове розслідування в строк до 01.01.2020 року неможливо, так як необхідно отримати висновки призначених експертиз та провести ряд інших слідчий дій.

Підозрювана - ОСОБА_4 в судовому засіданні проти задоволення клопотання не заперечила.

Захисник ОСОБА_5 в судовому засіданні проти задоволення клопотання не заперечила.

Заслухавши доводи учасників судового розгляду, дослідивши матеріали кримінального провадження, які обґрунтовують доводи клопотання, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

Відповідно до ст.2 КПК України, завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

Згідно ч.1 ст.28 КПК України, під час кримінального провадження кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки.

Відповідно до ст. 219 КПК України досудове розслідування повинно бути закінчено упродовж двох місяців з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину. Строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченому параграфом 4 глави 24 цього Кодексу.

Відповідно до п.2 ч.3 ст.294 КПК України якщо з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину досудове розслідування (досудове слідство) неможливо закінчити у строк, зазначений у пункті 2 абзацу третього частини першої статті 219 цього Кодексу, він може бути продовжений в межах строків, встановлених пунктами 2 та 3 частини другої ст.219 цього Кодексу до шести місяців - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим з керівником регіональної прокуратури або його першим заступником чи заступником, заступниками Генерального прокурора.

Згідно частини 1 статті 295-1 КПК України у випадках, передбачених ст.294 цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.

В судовому засіданні встановлено, що ГУНП в Закарпатській області проводиться досудове розслідування у кримінальному № 42019070000000058 від 11.03.2019 за підозрою ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч.3, 5 ст. 191, ч.2 ст. 342 КК України.

Слідчим суддею встановлено, що відділом розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №12019070040002198 від 20.09.2019 року , у якому повідомлено про підозру ОСОБА_4 , за вчинення нею кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч.2 ст.342 КК України.

За результатами зібраних доказів у даному кримінальному провадженні № 42019070000000058 від 11.03.2019 - 04.11.2019 року ОСОБА_4 вручено письмове повідомлення про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3, ч. 5 ст. 191 КК України.

01.10.2019 року ОСОБА_4 вручено письмове повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.342 КК України.

26 листопада 2019 року керівником Мукачівської місцевої прокуратури, строки досудового розслідування у кримінальному провадженні №12019070040002198 від 20.09.2019 року за ч.2 ст.342 КК України, продовжено до трьох місяців, а саме до 01 січня 2020 року.

20 грудня 2019 року вказані вище матеріали кримінальних проваджень № 42019070000000058 від 11.03.2019 року та №12019070040002198 від 20.09.2019 року, постановою заступника начальника відділу прокуратури Закарпатської області об'єднані в одне провадження, якому присвоєно єдиний номер №42019070000000058.

Стороною обвинувачення дотримано вимог розумної підозри, оскільки наявні на даний час докази у кримінальному провадженні, свідчать про об'єктивний зв'язок підозрюваної ОСОБА_4 , із вчиненням злочину, тобто виправдовують необхідність подальшого розслідування у цьому проваджені з метою дотримання завдань кримінального провадження, визначених ст.2 КПК України.

Однак, як встановлено слідчим суддею в рамках вказаного кримінального провадження на даний час виникла необхідність у проведенні ряду слідчих та процесуальних дій, які із об'єктивних причин не могли бути проведені у строк досудового розслідування, а саме до 01 січня 2020 року, а також не отримано висновок судової - товарознавчої експертизи , яка призначена у межах провадження, а тому орган досудового розслідування просить продовжити строк досудового розслідування до п'яти місяців.

Зокрема, у даному кримінальному провадженні необхідно провести ряд слідчих та процесуальних дій, таких як, отримання висновку судової - товарознавчої експертизи, отримати матеріали зібрані в ході виконання постанови про проведення слідчих дій на іншій території, встановити та допитати свідків у даному кримінальному провадженні, які були членами тендерного комітету, про відомі їм обставини вчинення ОСОБА_4 , вказаних вище кримінальних правопорушень, які на сьогоднішній день звільнені із посад , додатково допитати підозрювану ОСОБА_4 , здійснити відкриття матеріалів досудового розслідування, виконати вимоги ст.290 КПК України, скласти обвинувальний акт та реєстр матеріалів досудового розслідування.

Відповідно до ст. 295-1 ч. 1 КПК України продовження строку досудового розслідування кримінального правопорушення, у випадку, визначеному пунктом 1 частини третьої статті 294 цього Кодексу, здійснюється за клопотанням слідчого або прокурора, який здійснює нагляд за додержанням законів під час проведення цього досудового розслідування.

Згідно ст. 294 ч. 3, 4 КПК України якщо з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину досудове розслідування (досудове слідство) неможливо закінчити у строк, зазначений у пункті 2 абзацу третього частини першої статті 219 цього Кодексу, він може бути продовжений в межах строків, встановлених пунктами 2 та 3 частини другої статті 219 цього Кодексу: 1) до трьох місяців - керівником місцевої прокуратури, заступником Генерального прокурора; 2) до шести місяців - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим з керівником регіональної прокуратури або його першим заступником чи заступником, заступниками Генерального прокурора; 3) до дванадцяти місяців - слідчим суддею, за клопотанням слідчого, погодженим з Генеральним прокурором чи його заступниками. Строк досудового розслідування злочину може бути продовжений до трьох місяців, якщо його неможливо закінчити внаслідок складності провадження, до шести місяців - внаслідок особливої складності провадження, до дванадцяти місяців - внаслідок виняткової складності провадження.

З матеріалів клопотання встановлено, що строк досудового розслідування у даному кримінальному провадженні закінчується 01 січня 2020 року.

Разом із тим, завершити досудове розслідування у зазначений строк, прийнявши одне з рішень передбачених ч.2 ст.283 КПК України, не можливо. Оскільки на даному етапі досудового розслідування, ще проводяться слідчі дії ; у даному кримінальному провадженні необхідно отриманти висновок судової - товарознавчої експертизи, отримати матеріали зібрані в ході виконання постанови про проведення слідчих дій на іншій території, встановити та допитати свідків у даному кримінальному провадженні, які були членами тендерного комітету, про відомі їм обставини вчинення ОСОБА_4 , вказаних вище кримінальних правопорушень, які на сьогоднішній день звільнені із посад , додатково допитати підозрювану ОСОБА_4 , здійснити відкриття матеріалів досудового розслідування, виконати вимоги ст.290 КПК України, скласти обвинувальний акт та реєстр матеріалів досудового розслідування.

Слідчим доведена необхідність надання додаткового строку з метою отримання доказів, що свідчать про обставини вчинення вказаного кримінального правопорушення та можуть бути використані під час судового розгляду та здійснення інших процесуальних дій, спрямованих на завершення досудового розслідування, мають важливе значення для проведення досудового розслідування.

Зазначені процесуальні та слідчі дії, які необхідно провести, мають суттєве значення для судового розгляду, оскільки спрямовані на здобуття доказів, які в подальшому дадуть змогу стороні обвинувачення, захисту та суду повно та об'єктивно дослідити обставини вчинених злочинів, правильно кваліфікувати дії підозрюваної, а відповідно прийняти законне, обґрунтоване кінцеве рішення. Завершити досудове розслідування без виконання вищезазначених слідчих, процесуальних дій не можливо, оскільки це призведе до невиконання завдань кримінально-процесуального законодавства, зокрема захисту особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорони прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

Також, продовження строків досудового розслідування зумовлено необхідністю виконати вимоги ст. 290 КПК України з підозрюваною та її захисником, скласти обвинувальний акт та реєстр матеріалів досудового розслідування, які направити до суду для розгляду по суті, для чого необхідний додатковий строк.

З огляду на викладене, слідчий суддя приходить до висновку, що на даний час завершити досудове розслідування неможливо.

Відповідно до ч. 4 ст. 294 КПК України, строк досудового розслідування злочину може бути продовжений до трьох місяців, якщо його неможливо закінчити внаслідок складності провадження, до шести місяців - внаслідок особливої складності провадження, до дванадцяти місяців - внаслідок виняткової складності провадження. Слідчий суддя вважає, що продовження строку досудового розслідування до п'яти місяців буде достатнім для встановлення усіх обставин кримінального провадження та для закінчення усіх слідчих та процесуальних дій. Даного часу буде достатньо для завершення досудового розслідування. Таким чином, вимога продовження строку досудового розслідування до пяти місяців, стороною обвинувачення доведена.

З урахуванням викладеного, враховуючи ступінь тяжкості та особливу складність провадження, слідчий суддя вважає за доцільне клопотання задовольнити та продовжити строк досудового розслідування до п'яти місяців.

Заслухавши пояснення сторін кримінального провадження, вивчивши клопотання та докази, якими воно обґрунтовується, враховуючи докази, якими обґрунтовується підозра; слідчі та процесуальні дії, проведені під час кримінального провадження; процесуальні дії, проведення або завершення яких потребуєдодаткового часу; значення результатів цих процесуальних дійдля судового розгляду; обставини, що перешкоджали здійснити ці процесуальні дії раніше та строк, необхідний для їх проведення або завершення, слідчий суддя дійшов висновку, що додатковий строк є необхідним для проведення необхідних слідчих і процесуальних дій, які не могли бути завершені раніше з об'єктивних причин та через специфіку вчиненого кримінального правопорушення.

З урахуванням викладеного, враховуючи ступінь тяжкості та особливу складність провадження, слідчий суддя вважає за доцільне клопотання слідчого задовольнити та продовжити строк досудового розслідування до п'яти місяців, тобто до 01 березня 2020 року.

Керуючись ст.ст.9,28,295-1,309 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого у кримінальному провадженні № 42019070000000058 - старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУНП в Закарпатській області майора поліції ОСОБА_6 за погодженням з заступником прокурора Закарпатської області ОСОБА_7 про продовження строків досудового розслідування - задовольнити.

Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42019070000000058 відомості про яке внесені 11.03.2019 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань, за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3, 5 ст. 191, ч. 2 ст. 342 КК України до 01 березня 2020 року включно.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Повний текст ухвали з врахуванням днів перебування судді у відпустці складено і проголошено 13.01.2020 року о 08 год. 50 хв.

Слідчий суддя Ужгородського

міськрайонного суду ОСОБА_1