Пожежні кран-комплекти не укомплектовані важелями для полегшення відкривання вентилів.
Біля місць розташування пожежних гідрантів не скрізь встановлені покажчики.
Місця проходок електричних проводів через протипожежні перешкоди в відділенні будівельних матеріалів, в приміщенні акумуляторного відділення та поряд з ПК 223, 224 не заштукатурені, чим зменшено клас вогнестійкості
Не проведено паспортизацію потенційно-небезпечного об’єкту.
Дизельну електростанцію розміщено на відстані менше ніж 15 м. від будівлі гіпермаркету (а саме – 10 м.) (передбачено п. 20.2.2 Концепції)
Не надано проектну документацію, яка затверджена у встановленому порядку щодо влаштування приміщення холодного складу
Не забезпечено вільний доступ до ручного сповіщувача, встановленого біля воріт відділення будівельних матеріалів
Під час експлуатації об’єкта допускається зниження рівня пожежної безпеки, встановленого законодавством, яке було чинним на момент початку використання, зокрема манометри системи протипожежного водопостачання, що живить спринклерну систему пожежогасіння торговельного центру в станції автоматичного пожежогасіння не встановлено відповідно до вимог, а саме:
- безпосередньо перед кожним вузлом керування (манометр В);
- безпосередньо після кожного вузла керування (манометр С);
- безпосередньо після кожного додаткового вузла керування водоповітряної або повітряної секцій, але перед запірною засувкою
У зоні прийомки товарів та торгівельному залі заборонити складування продукції в проходах між стелажами.
Допускається улаштування та експлуатація тимчасових електромереж (подовжувачів)
Під час експлуатації об’єктів допускається зниження рівня пожежної безпеки, встановленого законодавством, яке було чинним на момент початку використання об’єкта, зокрема не забезпечено запасу палива дизель-генератора мінімум на три доби
Від замовника будівельних робіт не призначено наказом відповідальних за пожежну безпеку осіб
Під час експлуатації об’єкта допускається зниження класу вогнестійкості елементів заповнення прорізів у протипожежних перешкодах, а саме: приміщення прийому товарів не відокремлено від офісного приміщення протипожежними перегородками із відповідною межею вогнестійкості
Відсутні пристрої для самозачинення на дверях сходових кліток, а саме: вихід з 2-го поверху до СК №1 та СК №2.
Не забезпечено документацію систем протипожежного захисту, а саме:
а) експлуатаційний журнал СПЗ/ІС та ТО (за формою А.2);
б) план-графік робіт з підтримання експлуатаційної придатності систем протипожежного захисту (за формою А.3).
(не надано відповідним чином підтверджуючі матеріали).
Пожежний щит не доукомплектований необхідним протипожежним інвентарем
До комплекту засобів пожежогасіння, які розміщуються на пожежному щиті, входять: вогнегасники - 3 шт., ящик з піском - 1 шт., протипожежне покривало - 1 шт., багор або лом та гак - 2 шт., лопати - 2 шт., сокири - 2 шт.
Допускається прокладання електропроводів по горючим конструкціям підстелажного простору в зоні електротоварів, зоні побутової техніки, тощо
Не надані матеріали на крівлю та її утеплення, що до визначення показників пожежної небезпеки (горючість, займистість, поширення полум’я, димоутворювальна здатність, токсичність).
Не залучено пожежно–рятувальний підрозділ ДСНС України для перевірки зовнішнього джерела протипожежного водопостачання на території (пожежні гідранти) та складання відповідного акту, відповідно до вимог пункту 6 глави ІV наказу МВС України від 15.06.2015 р. № 696 «Про затвердження Інструкції про порядок утримання, обліку та перевірки технічного стану джерел зовнішнього протипожежного водопостачання».
Зовні будинку не встановлено ручні пожежні сповіщувачі на відстані не більше 150 метрів один від одного з забезпечення їх штучним освітленням та світловими покажчиками.
На території торгівельно-складського закладу, а саме території парковки, території впритул до стін, тощо допускається складування товару чим порушено протипожежні відстані.
Приміщення не своєчасно очищаються від горючого сміття та відходів виробництва. Терміни очищення повинні встановлюватися технологічними регламентами або інструкціями, що затверджуються керівником об’єкта або підприємства.
В приміщеннях де встановлені прилади приймально-контрольні пожежні відсутнє аварійне освітлення.
Не поновлено обробку металевих та деревянних конструкцій торговельного центру
Місцезнаходження первинних засобів пожежогасіння не дозабезпечені вказівними знаками згідно з ДСТУ EN ISO 7010:2019 Графічні символи. Кольори та знаки безпеки. Зареєстровані знаки безпеки.
Огороджувальні конструкції ліфтових шахт не відповідають вимогам норм
Протипожежні відстані між будинками, спорудами, майданчиками для зберігання матеріалів, устаткуванням не очищено від відходів виробництва та тари
Не проведено навчання всього керівного складу та відповідних працівників правил техногенної безпеки.
Приміщення торгівельних залів не забезпечено засобами індивідуального захисту органів дихання для саморятування людей під час пожежі для обслуговувального персоналу
Обслуговуючий персонал торгівельного центру не забезпечений засобами індивідуального захисту органів дихання для саморятування людей під час пожежі.
Отвори в протипожежних перешкодах, які відокремлюють електрощитові незаповнені протипожежними дверима
У зоні приймання і складування товарів полиці стелажів висотою 3 м. і більше виконано з горючих матеріалів
Не виконано підключення змонтованих протипожежних воріт до системи протипожежного захисту
В приміщенні, вентиляційної камери на цокольному поверсі не встановлено протипожежні двері І типу.
Не створено пожежну дружину (команду) та не проведено обов’язкове страхування членів пожежної дружини (команди).
Для всіх будівель і приміщень виробничого та складського призначення не визначено категорію щодо вибухопожежної та пожежної небезпеки відповідно до вимог ДСТУ Б В.1.1.-36:2016 «Визначення категорій приміщень, будинків та зовнішніх установок за вибухопожежною та пожежною небезпекою», а також клас зони згідно з «Правилами будови електроустановок. Електрообладнання спеціальних установок», які необхідно позначити на вхідних дверях до приміщень, а також у межах зон усередині приміщень та ззовні.
Приміщення в якому встановлений приймально-контрольний прилад системи автоматичної пожежної сигналізації, не забезпечене аварійним освітленням, в порушенні ДБН В.2.5-56 «Системи протипожежного захисту»
Допускається улаштування та експлуатація тимчасових електромереж.
Проводиться експлуатація суб’єктом господарювання відділень банку та відділення Нової пошти без зареєстрованої у встановленому порядку декларації відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки.
Допущено використання стелажів з горючими матеріалами з висотою більше 3 м
Для працівників охорони (сторожів, вахтерів, вартових) не розроблено інструкцію, в якій необхідно визначити їхні обов'язки щодо контролю за додержанням протипожежного режиму, огляду території і приміщень, порядок дій в разі виявлення пожежі, спрацювання систем протипожежного захисту, а також указати, хто з посадових осіб об’єкта має бути викликаний у нічний час у разі пожежі. У працівники охорони відсутні списки посадових осіб об’єкта із зазначенням їх місць проживання, службових, домашніх (мобільних) телефонів.
Під час експлуатації об’єкта допускається зниження рівня пожежної безпеки, встановленого законодавством, яке було чинним на момент початку використання, зокрема насосну станцію з розміром машинного залу більше ніж 6 х 9 м не обладнано внутрішнім протипожежним водопроводом з витратою води 2,5 л/с
Перед входом в приміщення дахової котельні не влаштовано протипожежний тамбур шлюз І типу з підпором повітря у разі пожежі.
У складських приміщеннях, розташованих у будинках будь-якого ступеня вогнестійкості, допускається виконувати стелажі з горючих матеріалів висотою більше 3 м без забезпеченням проходів між стінами і стелажами завширшки менше 1 м.
Допускається улаштування та експлуатація тимчасових електромереж
Не встановлено наказом (інструкцією) порядок проведення планово-попереджувальних ремонтів та оглядів електроустановок, опалювального, вентиляційного, технологічного та іншого інженерного обладнання (м. Кривий Ріг, вул. Бикова, 33).
Не всі евакуаційні виходи позначені світловими покажчиками «Вихід».
Об’єкт не забезпечено пересувними вогнегасниками із зарядом вогнегасної речовини 50 кг. із розрахунку – один вогнегасник на кожні 500 кв. м. площі торгової зали (передбачено п. 22.7 Концепції)
Під час експлуатації об’єкта допускається зниження рівня пожежної безпеки, встановленого законодавством, яке було чинним на момент початку використання, зокрема не надано гідравлічний розрахунок, що насос наявної об’єднаної системи автоматичного спринклерного та внутрішнього пожежогасіння забезпечує тиск, що на 2 бар перевищує втрати статичного напору через різницю висоти між спринклером, розміщеним на максимальній висоті трубопровідної мережі, та манометром С вузла керування у барах і принаймні на 0,5 бар перевищує тиск, потрібний для площі з найнесприятливішими гідравлічними показниками (фактично насосами створено тиск 3,5 бар)
Черговий персонал готелю, а також мешканці не забезпечені засобами індивідуального захисту органів дихання для саморятування людей під час пожежі для організації евакуації людей у разі виникнення пожежі.
Не надано документи про здійснення оцінювання ризиків впливу небезпечних чинників блискавок у відповідності з ДСТУ EN 62305:2012 «Блискавкозахист».
Допускається захаращення евакуаційного виходу шляхом розміщення торгівельних точок (центральний вхід торгівельного центру)
В приміщеннях, які не мають природного освітлення не передбачено систему димовидалення (коридор офісних приміщень), порушення ДБН В.2.5-56:2014
З¢єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів в приміщеннях не здійснено за допомогою опресування, зварювання, паяння або затискачів.
Не встановлено пожежні щити (стенди) з розрахунку один щит (стенд) на 5000 м-2 захищуваної площі.
Підземні галереї силосів не обладнано системами протипожежного захисту відповідно до ДБН В.2.5-56:2014
Не повній мірі визначено та нанесено категорії щодо вибухопожежної та пожежної небезпеки будівель та приміщень ТОВ «Епіцентр К».
Особи керівного складу та фахівців, суб’єкту господарювання, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту, у перший рік призначення на посаду і періодично раз на три –пять років не пройшли функціональне навчання (підтверджується – відсутністю документації)
Не розроблено план реагування на надзвичайні ситуації всупереч вимогам пункту 2 Порядку розроблення планів діяльності єдиної державної системи цивільного захисту затвердженого ПКМУ №626 від 09.09.2017р.
Особи, задіяні до оповіщення, виконання аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, локалізації та ліквідації аварійних ситуацій та аварій, ліквідації наслідків надзвичайної ситуації техногенного характеру, не забезпечені ЗІЗ ОД із переговорним пристроєм.
На території об’єкта наявні пожежні щити не забезпечено в повній мірі комплектом засобів пожежогасіння: вогнегасники – 3 шт., ящик з піском – 1 шт., протипожежне покривало – 1 шт., багор або лом та гак – 2 шт., лопати – 2 шт., сокири – 2 шт.
Не забезпечено обслуговуючий персонал засобами індивідуального захисту органів дихання для саморятування людей під час пожежі.
Приміщення не в повному обсязі обладнані первинними засобами пожежогасіння
Не завершено роботи щодо влаштування на Об’єкті системи пожежної сигналізації з адресними компонентами, системи керування евакуюванням.
Не менше одного разу на рік комісією господарчого органу не здійснюється перевірка стану вогнезахисного покриву (просочення), за результатами якої складається акт перевірки технічного стану вогнезахисного покриву (просочення). Не вживаються заходи щодо відновлення (ремонту або заміни) вогнезахисного покриву на будівельних конструкціях гіпермаркету.
Електророзетки, вимикачі та перемикачі освітлення встановлені на горючій основі без підкладання під них суцільного негорючого матеріалу, що виступає за габарити електроприладу на 1 см з кожного боку
Для кожного приміщення об’єкта не розроблені та не затверджені керівником або уповноваженою ним посадовою особою об’єкта інструкції про заходи пожежної безпеки
Під час експлуатації об’єкта допускається зниження рівня пожежної безпеки, встановленого законодавством, яке було чинним на момент початку використання об’єкта, зокрема не обладнано автоматичною пожежною сигналізацією відповідно до вимог ДБН В.2.5-56:2014 з підписанням відповідних актів приміщення КТП РУ0,4 кВА РП 6 кВ
На об’єкті у робочий час засоби індивідуального захисту органів дихання від небезпечних хімічних речовин (далі - ЗІЗ ОД) не зберігаються на робочих місцях.
Допускається прокладання електропроводів по горючим конструкціям підстелажного простору в зоні електротоварів, зоні побутової техніки, тощо
Допускається розміщення на цокольному поверсі приміщень для відпочинку із встановленими спальними місцями.
Для об’єкта класу наслідків СС3 не визначено розрахунковий час евакуації людей у разі пожежі
Не розроблено план реагування на надзвичайні ситуації.
(Підтверджується фактичною відсутністю документів).
Своїх працівників не забезпечено відповідно до законодавства засобами індивідуального захисту
Частина покрівлі на відстані 2 м від викидних отворів (вентиляторів) системи видалення диму не захищені негорючими матеріалами згідно п. 10.7.4 ДБН В.2.5-56:2014)
Не призначена особа з питань цивільного захисту.
На об’єкті у робочий час засоби індивідуального захисту органів дихання від небезпечних хімічних речовин (далі - ЗІЗ ОД) не зберігаються на робочих місцях.
Для виробничих та складських приміщень (форматно-розкрийна дільниця, приміщення автоматизованої системи управління, агрегатної, комутаційної, підсобні приміщення, які використовуються як складські) не проведено розрахунок категорій щодо вибухопожежної та пожежної небезпеки відповідно до вимог ДСТУ Б В.1.1-36:2016 «Визначення категорій приміщень, будинків та зовнішніх установок за вибухопожежною та пожежною небезпекою», а також клас зони згідно з «Правилами будови електроустановок. Електрообладнання спеціальних установок»
Двері, встановлені на шляху евакуації із зони приймання (зберігання) продовольчих товарів у коридор, відчиняються не в напрямку виходу з приміщення (будівлі)
Комунікаційні отвори в протипожежних перешкодах не зашпаровано наглухо негорючим матеріалом, який забезпечує межу вогнестійкості та димогазонепроникнення, що вимагається будівельними нормами для цих перешкод;
Не забезпечено клас вогнестійкості проходок електричних кабелів через огороджувальні конструкції з нормованою межею вогнестійкості або через протипожежні перешкоди за ознаками Е (показник втрати цілосності) та І (показник втрати тепло ізолювальної спроможності) (перехід з зони підготовки товарів до торгівельного залу)
В залі боротьби та приміщенні сауни електророзетки та вимикачі встановлені на горючі основі (дерев’яна вагонка що використовуэться для оздоблення стін)
Для працівників охорони (сторожів, вахтерів, вартових) не розроблено інструкцію, в якій необхідно визначити їхні обов'язки щодо контролю за додержанням протипожежного режиму, огляду території і приміщень, порядок дій в разі виявлення пожежі, спрацювання систем протипожежного захисту, а також указати, хто з посадових осіб об’єкта має бути викликаний у нічний час у разі пожежі. У працівники охорони відсутні списки посадових осіб об’єкта із зазначенням їх місць проживання, службових, домашніх (мобільних) телефонів.
Дозволяється зменшення кількості евакуаційних виходів з будівель та приміщень (на шляхах евакуації де встановлені розсувні двері, поряд з ними не влаштовано двері, які відчиняються за напрямком евакуації завширшки не менше 1,2 м.)
Не виконано захист будівлі та споруди, зовнішніх установок від прямих попадань блискавки і вторинних її проявів відповідно до ДСТУ ЕN 62305:2012 «Блискавкозахист»
Не доукомплектовані спеціальні пожежні щити (стенди) для розміщення первинних засобів пожежогасіння на території підприємства. До комплекту засобів пожежогасіння, які розміщуються на пожежному щиті, входять: вогнегасники - 3 шт., ящик з піском - 1 шт., протипожежне покривало - 1 шт., багор або лом та гак - 2 шт., лопати - 2 шт., сокири - 2 шт.
Порушено принцип евакуації з складської зони над відділом «освітлення». (На шляху евакуації встановлено гвинтові сходи.)
Об’єкт не обладнано системами протипожежного захисту відповідно до ДБН В.2.5-56:2014, зокрема електричні кабелі електроживлення, які прокладені від вводу електроживлення об'єкта до розподільних електричних пристроїв насосної станції спринклерного пожежогасіння не виконано такими, що зберігають цілісність кіл під дією СТР не менше 60 хв
Під час експлуатації об’єкта допускається зниження рівня пожежної безпеки, встановленого законодавством, яке було чинним на момент початку використання, зокрема не забезпечено запасу палива дизель-генератора мінімум на три доби
Не встановлені біля місць розташування пожежних гідрантів покажчики (об'ємні зі світильником або плоскі із застосуванням світловідбивних покриттів) з нанесеними на них: літерним індексом ПГ, цифровими значеннями відстані в метрах від покажчики до гідранта, внутрішнього діаметра трубопроводу в мм, зазначенням виду водопровідної мережі (тупикова чи кільцева)
Склади з горючими матеріалами та матеріалами в горючій упаковці не відокремлені від торгівельної зали та підсобних приміщень протипожежними перегородками 1-го типу і перекриттями 3-го типу, передбачаючи вхід до них через тамбур-шлюз.
Під час експлуатації об’єкта допускається зниження рівня пожежної безпеки, встановленого законодавством, яке було чинним на момент початку використання об’єкта, зокрема випускні отвори витяжних вентиляторів системи димо- та тепловидалення (вентиляційних пристроїв димовидалення) не облаштовано так, щоб уникнути накопичення снігу
Виходи з цокольного поверху до загальних сходових клітин не відокремлено від іншої частини сходової клітини на висоту одного поверху суцільною протипожежною перегородкою І типу.
Не забезпечено проїзд пожежних автомобілів з усіх сторін адміністративного будинку.
Не забезпечено передачу сигналу пожежної тривоги від приймально-контрольного приладу до оперативно-координаційного центру ГУ ДСНС України в Одеській області у відповідності до пункту п.12.1.1 ДБН «Системи протипожежного захису»
Не забезпечено в повному обсязі проходження функціонального навчання та практичної підготовки керівників груп цивільного захисту, діяльність яких пов’язана з організацією і здійснення заходів з питань цивільного захисту на територіальних курсах навчально-методичного центру цивільного захисту та БЖД.
У приміщеннях закладу громадського харчування для гасіння пожежі при загорянні жиру, зони з кухонним обладнанням забезпечити модульними системами локального пожежогасіння спеціалізовані для такого виду загорянь, в порушення ДБН В.2.5-56.
Евакуаційні виходи дообладнати світловими покажчиками «ВИХІД», відповідно до п. 7.1.9. ДБН В.1.1-7:2016 «Пожежна безпека об’єктів будівництва. Загальні вимоги»
Допущено приховане прокладання не захищених проводів і кабелів з оболонками із горючих матеріалів в конструкціях із горючих матеріалів (диван в холі)
Відстань між сходовими маршами сходових клітин Об’єкту влаштовано менше 75 мм.
Полиці стелажів висотою більше 3 м виконані з горючих матеріалів (дерев’яні дошки).
Приміщення своєчасно не очищаються від горючого сміття. Технологічними регламентами або інструкціями, що затверджуються керівником підприємства, не встановлені терміни очищення від відходів виробництва.
Пожежні водойми необлаштовані під'їздом з твердим покриттям.
Не організовані евакуаційні заходи щодо працівників та майна суб’єкта господарювання під час виникнення надзвичайних ситуацій.
Для гіпермаркету не проведено розрахунок відповідної кількості первинних засобів пожежогасіння (вогнегасників) (м. Кривий Ріг, вул. Бикова, 33).
Приміщення вузла керування протипожежними інженерними мережами (станція пожежогасіння) не відокремлено нормованими протипожежними перешкодами (влаштування перекриття) від простору в яке воно вбудовано.
Пожежна безпека не забезпечується шляхом проведення організаційних заходів та технічних засобів, спрямованих на запобігання пожежам, забезпечення безпеки людей, зниження можливих майнових втрат і зменшення негативних екологічних наслідків у разі їх виникнення, створення умов для успішного гасіння пожеж (у будівлі гіпермаркету на шляхах евакуації де встановлені розсувні двері поряд з ними не влаштовано двері які відчиняються за напрямком евакуації завширшки не менше 1,2 м.)
Пристрої для само зачинення дверей сходової клітки № 1 перебувають в несправному стані.
Не надано документацію щодо захисту торговельного центру, ДЕС, КТП, зовнішніх установок (руфтоп) від прямих попадань блискавки та вторинних її проявів
Під час експлуатації об’єкта допускається зниження рівня пожежної безпеки, встановленого законодавством, яке було чинним на момент початку використання об’єкта, зокрема за наявності більше ніж одної зони до приладів керування системи димо- та тепловидалення чи поблизу них не прикріплено схеми розташування пристроїв запускання і зон, які вони обслуговують
(Серверне) комутаційне обладнання не забезпечено автоматичною системою пожежогасіння (порушення п. 13.1., 13.3 таблиця А.2 додаток А ДБН В.2.5-56 «Системи протипожежного захисту»)
Закінчився строк експлуатації вогнезахисного покриву несучих металевих балок
Нове будівництво, реконструкція, реставрація, технічне переоснащення та капітальний ремонт приміщень, будинків і споруд здійснено без проектної документації, яка затверджена у встановленому порядку (влаштування форматно-розкрійної дільниці, влаштування драйв арени, влаштування конторських приміщень в зоні приймання товару)
Двері на шляхах евакуації на 1 поверсі відчиняються не в напрямку виходу з приміщення
Місцезнаходження первинних засобів пожежогасіння не дозабезпечені вказівними знаками згідно з ДСТУ EN ISO 7010:2019 Графічні символи. Кольори та знаки безпеки. Зареєстровані знаки безпеки.
Не передбачено проектною документацією розділ інженерно-технічних заходів цивільного захисту всупереч вимогам підпункту 1.9 ДБН В.1.2-4 розділ 5 ДСТУ 8773-2018 «Склад та зміст розділу інженерно-технічних заходів цивільного захисту в складі проектної документації на будівництво об`єктів»; розділу 1, розділу 4 ДБН А.2.2-3-2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво»
Не створено об’єктовий матеріальний резерв для запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій
У місцях, де є загроза механічного ушкодження пожежного сповіщувача (приміщення спортивного залу), не передбачені захисні конструкції, які не порушують його працездатність та ефективність виявлення пожежі
Товари і тара зберігається на вантажно-розвантажувальній рампі.
Відстань від ізольованих проводів, прокладених відкрито, до місць відкритого зберігання (розміщення) горючих матеріалів менше 1 метра.
Двері горищ, технічних поверхів, вентиляційних камер, електрощитових, підвалів утримувати зачиненими. На дверях не вказано місце зберігання ключів.
Допускається встановлення по горючих основах окремих електророзеток у відділенні інтернет магазину.
На шляхах евакуації (коридори, проходи, тамбури, виходи з приміщень, проходи між сталежами, тощо) допускається складування продукції, рекламного устаткування, тари, товару, тощо.
Під час експлуатації об’єкту допускається зниження рівня пожежної безпеки, встановленого законодавством, яке було чинним на момент початку використання об’єкта, зокрема нове будівництво торгівельного центру класу наслідків (відповідальності) СС3 виконано без розрахунку на стійкість до прогресуючого обвалення внаслідок пожежі, які повинні виконуватись для будинків
Не надано документи щодо фізико-хімічних властивостей захисного покриття (фарби) що нанесена на вогнезахисний матеріал несучих металевих конструкцій будівлі.
Не проведено ідентифікацію об'єктів господарської діяльності щодо визначення потенційної небезпеки.
Для зони приймання і складування товарів не визначено категорію щодо вибухопожежної та пожежної небезпеки згідно з вимогами ДСТУ Б В.1.1-36:2016, а також клас зони за ДНАОП 0.00-1-32-01 «Правила будови електроустановок» (передбачено п. 5.4 Концепції)
Не влаштовано обвалування наземних резервуарів для перешкоджання розлиття ЛЗР та ГР по території підприємства
На лівому боці сумок, у яких зберігаються ЗІЗ ОД, що використовуються працівниками, відсутня спеціальна бирка розміром 3 х 5 см із зазначенням номера ЗІЗ ОД, прізвища та ініціалів користувача.
Встановлені пожежні щити (стенди) на території об’єкта з розрахунку один щит (стенд) на 5000 м 2 захищуваної площі. Недоукомплектовані засобами пожежогасіння, які розміщуються на пожежному щиті: вогнегасники - 3 шт., ящик з піском - 1 шт., протипожежне покривало - 1 шт., багор або лом та гак - 2 шт., лопати - 2 шт., сокири - 2 шт.
Приміщення серверної не обладнане автоматичною системою пожежогасіння відповідно до Розділу 8 та п. 13.1 Таблиці А2 ДБН В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту».
Конструкції прибудови до приміщення магазину «Дім, сад, город» не виконано з будівельних матеріалів, що забезпечують на один ступінь вогнестійкості нижче ніж ступінь вогнестійкості торгівельного центру
Складські приміщення не відокремлено від торгівельних залів протипожежними перешкодами або огороджувальними конструкціями з нормованою межею вогнестійкості та межею поширення вогню по них, на першому та другому поверсі будівлі об’єкту.
Не надано повідомлення про результати ідентифікації об'єктів підвищеної небезпеки.
Допускається зниження рівня пожежної безпеки, встановленого законодавством, яке було чинним на момент початку використання об’єкта, зокрема не надано документацію, що на головному вході до торговельного центру застосовано скло, що не дає скалок при руйнуванні (травмобезпечне або армоване)
У зоні складування товару конструкції стелажів (у тому числі полиці) висотою більше 3 м виконані з горючого матеріалу
Приміщення в якому встановлений приймально-контрольний прилад системи автоматичної пожежної сигналізації, не забезпечене аварійним освітленням, в порушенні ДБН В.2.5-56 «Системи протипожежного захисту»
Не проведено об’єктові тренування і навчання з питань цивільного захисту.
Приміщення форматно-розкрійної дільниці не відокремлено від торгівельного залу протипожежною перегородкою 1-го типу з межею вогнестійкості ЕІ 45
Не надано договір про технічне обслуговування систем протипожежного захисту.(автоматична пожежна сигналізація, оповіщення про пожежу та управління евакуацією людей, система пожежогасіння, система протидимного захисту)
Під час експлуатації об’єктів допускається зниження рівня пожежної безпеки, встановленого законодавством, яке було чинним на момент початку використання об’єкта, зокрема не відділено протипожежними перегородками І типу із мінімальним класом вогнестійкості ЕІ 45 та не заповнено протипожежними отворами дверима (воротами) ІІ типу між такими приміщеннями :
- пункт прийому товарів та торгівельною залою;
- форматно-розкрійною дільницею та торгівельною залою;
- форматно-розкрійною дільницею та пунктом прийому товарів;
- складським приміщенням та торгівельною залою на ІІ-му поверсі;
- складським приміщенням та торгівельною залою магазину «Епік» на ІІ-му поверсі;
- складським приміщенням та торгівельною залою магазину «Мілітарі» на ІІ-му поверсі;
- торгівельною залою та приміщенням кафе.
Оздоблення дерев’яних конструкцій дизайнерського рішення інтер’єру стелажів на торговій площі відділу сад-город виконано з мате-ріалів без визначених показ-ників по пожежній не-безпеці
Не встановлено протипожежні перегородки між виробничим приміщеннями будівлі гіпермаркету (торгівельно-розважального комплексу) та іншими, а саме торгівельними і складськими приміщеннями гіпермаркету (між ділянкою розпилу деревини та іншими приміщеннями).
Приміщення форматно-розкрійної дільниці не відокремлено від зони приймання та складування товарів та торгівельного залу протипожежними перегородками або огороджувальними конструкціями з нормованою межею вогнестійкості та межею поширення вогню по них.
Не улаштовано додаткові виходи на покрівлю будівлі гіпермаркету по зовнішнім вертикальним металевим сходам типу П1 (через кожні 200 м. за периметром будівлі гіпермаркету, крім головного фасаду) (передбачено п. 22.2 Концепції)
Не провести ідентифікацію об’єкту підприємства господарської діяльності. (не надано відповідним чином підтверджуючі матеріали).
Допущено
зберігання на вантажно-розвантажувальних рампах товарів і тари
На коридорі першого поверху адміністративного корпусу висоту проходу на шляху евакуації влаштовано менше 2 м.
Мінімальне значення класу вогнестійкості конструктивних елементів, а саме колон прибудови навісу (Драйв арена) не відповідає вимогам (необхідно R120).
Відсутня план-схема об’єкта (добудови) із зазначенням об’єктів протипожежного захисту та розташування усіх компонентів систем протипожежного захисту
Кожен вимикач на лінії живлення електричних двигунів насосів спринклерних систем не споряджений таким написом: «ЖИВЛЕННЯ ДВИГУНА НАСОСА СПРИНКЛЕРНОЇ СИСТЕМИ У РАЗІ ПОЖЕЖІ НЕ ВИМИКАТИ»
Не всі евакуаційні виходи позначені світловими покажчиками «Вихід».
Приміщення не своєчасно очищаються від горючого сміття та відходів виробництва. Терміни очищення повинні встановлюватися технологічними регламентами або інструкціями, що затверджуються керівником об’єкта або підприємства.
Не проведено паспортизацію потенційно-небезпечного об’єкту.
(Підтверджується фактичною наявністю не вказаних джерел небезпеки, відсутністю документів).
Під час експлуатації об’єкта допускається зниження рівня пожежної безпеки, встановленого законодавством, яке було чинним на момент початку використання об’єкта, зокрема неправильно розрахована кількість вентиляційних пристроїв системи димо- та тепловидалення відносно площі приміщення торговельного центру (на 200 м2 площі поверху має бути передбачено принаймні один вентиляційний пристрій)
Під час експлуатації об’єкта допускається зниження рівня пожежної безпеки, встановленого законодавством, яке було чинним на момент початку використання, зокрема не забезпечено вільний доступ до рухомих деталей водозаповненого вузла керування (відгороджено торговельним обладнанням – стелажами для матраців)
В торговому центрі не призначено особу з питань цивільного захисту з штатної чисельності суб’єкта господарювання
Під час експлуатації об’єкту допускається зниження рівня пожежної безпеки, встановленого законодавством, яке було чинним на момент початку використання об’єкта, зокрема нове будівництво торгівельного центру класу наслідків (відповідальності) СС3 виконано без розрахунку на стійкість до прогресуючого обвалення внаслідок пожежі, які повинні виконуватись для будинків
Приміщення серверної не обладнано системами протипожежного захисту (автоматична система пожежогасіння) відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту»
Не передбачено евакуаційні виходи з приміщення зберігання товарів в студії світла та центру техніки
Дозволяється складування горючих матеріалів на відстані менше 1 м від електроустаткування
Не створено об’єктовий матеріальний резерв для запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій (м. Кривий Ріг,
вул. Бикова, 33).
У приміщенні закладу громадського харчування торгівельного центру, для гасіння пожеж при загорянні жиру, зони з кухонним обладнанням не обладнані модульними системами локального пожежогасіння, спеціалізовані для такого виду загорань у відповідності до п.8.1.5 ДБН «Системи протипожежного захису»
Допускається зберігання горючих відходів, упаковок в на шляхах евакуації між торгівельним залом та зоною підготовки товарів
Не здійснено зміну компонентів системи протипожежного захисту, параметри яких не відповідають установленим у нормативних документах та усунуто несправності, що впливають на їхню робото здатність.
Підтримання експлуатаційної придатності систем протипожежного захисту не проводиться відповідно до вимог ДБН В.2.5-56:2014, зокрема пристрої ручного пуску системи автоматичної пожежної сигналізації в приміщеннях торговельного центру не опломбовані та не захищені від несанкціонованого приведення в дію
Відсутня інструкція, що встановлює вказівки щодо дій, які потрібно виконувати на випадок аварій, спрацювання АСПГ, з окремим описом порядку ручного аварійного запускання насосів, а також докладну інформацію щодо виконання щотижневих робіт з підтримання експлуатаційної придатності
Приміщення не дозабезпечені відповідними знаками безпеки. Відповідно до ДСТУ EN ISO 7010:2019 Графічні символи. Кольори та знаки безпеки. Зареєстровані знаки безпеки.
Між сходовими маршами проміжок завширшки у просвіті менше 75 мм. (службовий вихід).
Засоби індивідуального захисту органів дихання не зберігаються у відповідності до вимог
Приміщення не в повному обсязі забезпечені знаками безпеки. Знаки безпеки, їх кількість, а також місця їх встановлення повинні відповідати ДСТУ ISO 6309:2007 «Протипожежний захист. Знаки безпеки. Форма та колір» (ISO 6309:1987, IDT) та ГОСТ 12.4.026-76 «ССБТ. Цвета сигнальные и знаки безопасности».
Дозволяється складування горючих матеріалів на відстані менше 1 м від електроустаткування
Не призначена особа з питань цивільного захисту.
У складських приміщеннях, розташованих у будинках будь-якого ступеня вогнестійкості, допускається виконувати стелажі з горючих матеріалів висотою більше 3 м без забезпеченням проходів між стінами і стелажами завширшки менше 1 м.
Не виконано заходи техногенної безпеки, зокрема під час будівництва об’єкта, розташованого в категорованому місті в зоні сильних руйнувань не розроблено інженерно-технічних заходів цивільного захисту
Керівник об’єкта не пройшов навчання з питань цивільного захисту у відповідних навчально-методичних центрах сфери цивільного захисту. (не надано посвідчення)
Допускається захаращення торгівельною продукцією шляхів евакуації в приміщеннях торгівельного залу.
У приміщені котельні віконні прорізи не обладнані пристроями для попередження можливого розкидання скла. П. 6.8, глава 6 ДБН В.2.5-77:2014 «Котельні»
Оздоблення покрівлі біля місця викиду диму через ліхтарі, виконано горючим матеріалом.
Провести повторне вогнезахисне обробляння металевих конструкцій, після закінчення строку експлуатації вогнезахисту (Надати акт перевірки відповідності вогнезахисту несучих металевих конструкцій будівлі).
Не розміщено інформацію про заходи безпеки та відповідну поведінку населення в разі виникнення аварії
Адміністрація торговельного підприємства на випадок виникнення пожежі не забезпечила обслуговуваний персонал засобами індивідуального захисту органів дихання для саморятування людей під час пожежі
Комунікаційні отвори в протипожежних перешкодах не зашпаровані наглухо негорючим матеріалом, який забезпечує межу вогнестійкості та димогазонепроникнення, що вимагається нормами для цих перешкод
Допускається влаштування порогу на шляху евакуації з коридору адміністративних приміщень на сходову клітину на другому поверсі з висотою більше 0,05м всупереч вимогам підпункту "в" пункту 7.3.8 ДБН В.1.1-7:2016 "Пожежна безпека об'єктів будівництва".
Двері горищ, технічних поверхів, вентиляційних камер, електрощитових, підвалів утримувати зачиненими. На дверях не вказано місце зберігання ключів.
Дозволяється захаращувати шляхи евакуації меблями, обладнанням, різними матеріалами;
Об’єкт не забезпечено прямим телефонним зв’язком із найближчим підрозділом пожежної охорони (передбачено п. 6.3 Концепції)
Площа протипожежного відсіку (центральна частина основного корпусу) перевищена
Не приведено у відповідність до встановлених вимог забезпечення працюючого персоналу засобами радіаційного та хімічного захисту всупереч вимогам пунктів 9,10,11 постанови Кабінету Міністрів України від 19.08.2002р. №1200 “Про затвердження Порядку забезпечення населення і особового складу невоєнізованих формувань засобами радіаційного та хімічного захисту”,
Побутове приміщення в ФРД не обладнані установкою автоматичного пожежогасіння
Не здійснено за допомогою опресування, зварювання, паяння або затискачів з’єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів в усіх будівлях та спорудах. (Не надано акт прихованих робіт).
Об’єкт не обладнано системами протипожежного захисту відповідно до ДБН В.2.5-56:2014, зокрема електричні кабелі електроживлення, які прокладені від вводу електроживлення об'єкта до розподільних електричних пристроїв насосної станції спринклерного пожежогасіння не виконано такими, що зберігають цілісність кіл під дією СТР не менше 60 хв.
Допущено облицювання стін з матеріалів з вищою пожежною небезпекою, ніж Г2, В2, Д2, Т2
Приміщення закладу громадського харчування, які розміщені в об’ємі торгівельного центру не обладнано автоматичною системою пожежогасіння (порушення дод. А ДБН В.2.5-56:2014, п. 5.1.5 ДБН В 2.2-25:2009 «Підприємства харчування (Заклади ресторанного господарства)» (далі - ДБН В 2.2-25:2009), п. 8.17 ДБН В.2.2-23:2009 «Підприємства торгівлі» (далі - ДБН В.2.2-23:2009));
На випадок виникнення пожежі приміщення не забезпечені засобами індивідуального захисту органів дихання для саморятування людей під час пожежі для обслуговувального персоналу
Не надано підтвердження про влаштування нормованих легкоскидних конструкцій в зовнішніх огороджувальних конструкціях приміщення дахової котельні.
Не проведено не рідше одного разу на місяць надійність переведення пожежних насосів з основного на резервне електропостачання (у тому числі від дизельних агрегатів) з реєстрацією результатів у журналі.
На об’єкті, що споруджується не встановлено режим куріння, проведення вогневих та інших пожежнонебезпечних робіт, порядок прибирання, вивезення, утилізації горючих будівельних відходів
Приміщення об’єкта не забезпечено в повній мірі відповідними знаками безпеки. Знаки безпеки, їхня кількість, а також місця встановлення не відповідають ДСТУ ISO 7010:2019 «Кольори та знаки безпеки»
Відсутні додатково два виходи на покрівлю, які були передбачені листом №36/43907 від 24 червня 2010 року «Про розгляд компенсаційних заходів» (наявний лише один).
Відсутнє підтвердження щодо відокремлення торгівельних приміщень від приміщень де зберігається товар протипожежними перешкодами з відповідним заповненням прорізів (протипожежними воротами та дверима відповідного типу).
Допускається складування горючих матеріалів на відстані менше 1 м від електроустаткування (приміщення серверної)
Не проведено об’єктові тренування і навчання з питань цивільного захисту.
(Підтверджується фактичною наявністю порушень, відсутністю документів).
Не розроблено та не зареєстровано декларацію відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 05.06.2013 року №440 «Про затвердження Порядку подання і реєстрації декларацій відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки»
Виходи з цокольного поверху до загальних сходових клітин не відокремлено від іншої частини сходової клітини на висоту одного поверху суцільною протипожежною перегородкою І типу.
Двері на сходовій клітині обладнані несправним пристроєм для самозачинення
На об’єкті не створено матеріальний резерв.
Допущено зменшення протипожежних відстаней між будівлею насосної станції пожежогасіння та будівлі що не експлуатується. Фактично відстань становить 1 м.
Приміщення коридору офісної частини (1-2 поверх) не обладнані системами протипожежного захисту відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту» (системою димовидалення)
Допускається зберігання горючих матеріалів на вантажно – розвантажувальній рампі.
Люки виходів на покрівлю будівлі гіпермаркету не виконано протипожежними 2-го типу.
Не виконано захист будівель, споруд та зовнішніх установок від прямих попадань блискавки і вторинних її проявів відповідно до вимог ДСТУ ЕN 62305:2012 Блискавкозахист». (під час перевірки не надано акти виконаних робіт)
Не проведено технічне обслуговування і перевірку на працездатність шляхом пуску води з реєстрацією результатів перевірки у спеціальному журналі обліку технічного обслуговування пожежних кран-комплектів.
Споруджувані будинки, а також будівельний майданчик не забезпечено первинними засобами пожежогасіння у відповідності до вимог.
Особи, задіяні до оповіщення, виконання аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, локалізації та ліквідації аварійних ситуацій та аварій, ліквідації наслідків надзвичайної ситуації техногенного характеру, не забезпечені ЗІЗ ОД із переговорним пристроєм.
Під час експлуатації будівлі допускається зниження класу вогнестійкості елементів заповнення прорізів у протипожежних перешкодах, зокрема не встановлено протипожежні двері (ворота, люк) ІІ типу між приміщеннями різного функційного призначення і категорій за вибухопожежною та пожежною небезпекою, а саме:
- між приміщенням акумуляторної та горищним приміщенням над електрощитовою;
- між зоною приймання (зберігання) продовольчих товарів та торговельною залою фудмаркету;
- між приміщенням підготовки товарів та торговельною залою фудмаркету
Не створено об’єктовий матеріальний резерв для запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій
Допускається зниження класу вогнестійкості несучих та огороджувальних конструкцій, зокрема не надано документацію (розрахунки, сертифікати, акти, протоколи тощо), яка підтверджує, що встановлені у торговельному центрі ІІ ступеня вогнестійкості конструкції, мають такі мінімальні значення класів вогнестійкості:
- несучі стіни - RЕІ 120;
- самонесучі стіни - RЕІ 60
- колони – R 120;
- балки, рами – R30
Допускається захаращення шляхів евакуації матеріалами, продукцією (офіс, торговий зал)
Не виконано заходи техногенної безпеки, зокрема не проведено ідентифікацію потенційної небезпеки об’єкта
Зони з кухонним обладнанням обладнати модульними системами локального пожежогасіння.
Наявне улаштування та експлуатація тимчасових електромереж в підстелажному просторі в зоні електротоварів, зоні побутової техніки, тощо (у тому числі слабострумові електричні мережі місцевого освітлення)
Влаштування другого поверху у торговому залі (відділ по продажу електротоварів) та у складському приміщенні знижує працездатність систем протипожежного захисту, чим перешкоджає зазначеній системі виконувати свої функції.
Двері виходів із сходових кліток не обладнані пристроями для самозачинення або знаходяться несправному стані.
Не розміщено на зовнішньому боці зовнішньої стіни якомога ближче до входу, найближчого до вузла (вузлів) керування, табличку з надписом «ЗАПІРНА ЗАСУВКА СПРИНКЛЕРНОЇ СЕКЦІЇ»
Під час експлуатації об’єкта допускається зниження рівня пожежної безпеки, встановленого законодавством, яке було чинним на момент початку використання, зокрема манометри системи протипожежного водопостачання, що живить спринклерну систему пожежогасіння торговельного центру в станції автоматичного пожежогасіння, не встановлено перед насосом і після нього на прямолінійних ділянках трубопроводів
В зоні приймання і складування товарів не забезпечено ширину проходів між стінами і стелажами завширшки не менше 1 м
Не представлено аргументовані матеріали про відсутність заходів щодо формування добровільної пожежної охорони (дружину) з числа працівників.
Комунікаційні отвори в протипожежних перешкодах не зашпаровано наглухо негорючим матеріалом, який забезпечує межу вогнестійкості та димогазонепроникнення, що вимагається будівельними нормами для цих перешкод;
Не забезпечено утеплення колодязів шістьох пожежних гідрантів
Не забезпечено придатними до використання засобами індивідуального захисту відповідно до встановлених вимог 100% працівників
Не забезпечено передачу сигналу пожежної тривоги від приймально-контрольного приладу до оперативно-координаційного центру ГУ ДСНС України в Одеській області у відповідності до пункту п.12.1.1 ДБН «Системи протипожежного захису»
Не проведено ідентифікацію об’єкту щодо визначення потенційної небезпеки всупереч вимогам пунктів 7, 9, 10 Наказу МНС України від 23.02.2006 р. № 98 «Про затвердження Методики ідентифікації потенційно небезпечних об’єктів» та пункту 7 Наказ МНС України № 140 від 16.08.2005р. «Положення про паспортизацію потенційно небезпечних об’єктів».
Під час експлуатації об’єктів допускається зниження рівня пожежної безпеки, встановлений законодавством, яке було чинним на момент початку використання об’єкта (допускається зменшення класу вогнестійкості несучих та огороджувальних конструкцій приміщення форматно-розкрійної дільниці)
Персонал обєкту не забезпечений в повному обсязі засобами індивідуального захисту органів дихання
На лівому боці сумок, у яких зберігаються ЗІЗ ОД, що використовуються працівниками, відсутня спеціальна бирка розміром 3 х 5 см із зазначенням номера ЗІЗ ОД, прізвища та ініціалів користувача.
Територія
недозабезпечена первинними засобами пожежогасіння: вогнегасниками, ящиками з піском, бочками з водою, покривалами з негорючого теплоізоляційного матеріалу, пожежними відрами, совковими лопатами, пожежним інструментом, які використовуються для локалізації і ліквідації пожеж у їх початковій стадії розвитку.
Громадяни, котрі проживають в готелі не ознайомлені адміністрацією з основними вимогами пожежної безпеки (під розпис).
Допускається зниження класу вогнестійкості елементів заповнення прорізів у протипожежних перешкодах в приміщеннях форматно-розкрійної дільниці та акумуляторної (дані приміщенні не відокремлено від зони приймання і складування товарів та торгівельного залу протипожежними перешкодами або огороджувальними конструкціями з нормованою межею вогнестійкості та межею поширення вогню по них)
Під час експлуатації об’єкта допускається зниження рівня пожежної безпеки, встановленого законодавством, яке було чинним на момент початку використання об’єкта, зокрема повітроводи системи протидимного захисту (у середини та ззовні будівлі) не виконано мінімальним класом вогнестійкості ЕІ45
В приміщеннях допускається складування горючих матеріалів на відстані менше 1 метру від електроустаткування та під електрощитами.
Не визначено необхідну кількість первинних засобів пожежогасіння (вогнегасників) окремо для кожного поверху та приміщень.
Відповідальні особи за пожежну безпеку генпідрядної організації не пройшли навчання та перевірку знань з питань пожежної безпеки.
Приміщення спорткомплексу не обладнано системою пожежної сигналізації та системою керування евакуювання
Не проведено випробування на тиск та витрату води з оформленням акта систем зовнішнього протипожежного водопроводу в супереч вимогам пункту 1 розділу ІV Наказу МВС України від 15.06.2015 № 696 «Інструкція про порядок утримання, обліку та перевірки технічного стану джерел зовнішнього протипожежного водопостачання».
В складі влаштований кабінет.
Не забезпечено запас пожежних сповіщувачів у кількості не менше ніж 10% від установлених
У зоні приймання і складування товарів вікна конторського приміщення не виконані протипожежними.
Не менше одного разу на рік комісією господарчого органу не здійснюється перевірка стану вогнезахисного покриву (просочення), за результатами якої складається акт перевірки технічного стану вогнезахисного покриву (просочення). Не вживаються заходи щодо відновлення (ремонту або заміни) вогнезахисного покриву на будівельних конструкціях гіпермаркету
Територія (будівельний майданчик), об’єкти будівництва у повній мірі не забезпеченні первинними засобами пожежогасіння.
Не завершено роботи щодо влаштування аварійного (евакуаційного) освітлення в усіх будівлях.
Влаштувати протипожежні клапани в транзитному повітропроводі що проходить через приміщення зарядки електрокар, яке відділено від складської зони протипожежними перегородками.
У посадовій інструкції відповідальної особи не відображено заходи техногенної безпеки наведені у Правилах техногенної безпеки
З метою встановлення факту наявності або відсутності джерел небезпеки, які за певних обставин можуть ініціювати виникнення надзвичайної ситуації, а також визначення рівнів можливих надзвичайних ситуацій, не проведено ідентифікацію об’єкта господарської діяльності.
В адміністративному корпусі виходи зі сходової клітки на покрівлю не влаштовано через протипожежні люки 2-го типу розмірами не менше ніж 0,6 м х 0,8
Допускається зберігання горючих матеріалів, біля зовнішніх стін торгівельного центру на відстані менше 10 метрів (порушення п. 5.2 ДСТУ Б EN 12845:2011);
Не виділено не менше ніж 0,5 відсотка обсягу валового доходу для проведення необхідних заходів цивільного захисту.
Приміщення не дозабезпечені первинними засобами пожежогасіння: вогнегасниками.
Керівник та відповідальна особа у сфері цивільного захисту не пройшли функціональне навчання на територіальних курсах цивільного захисту (не надано відповідним чином підтверджуючі матеріали).
В приміщенні інтернет магазину відстань від зрошувача до матеріалів складених на стелажі менше 0,5 метра відповідно до додатку Ж п.8.1.1.4 ДБН В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту».
Допускається зберігання горючих матеріалів, біля зовнішніх стін торгівельного центру на відстані менше 10 метрів.
Не проведено ідентифікацію ПНО.
Захаращені горючим сміттям та сторонніми предметами приміщення акумуляторної
Під час експлуатації об’єкта допускається зниження рівня пожежної безпеки, встановленого законодавством, яке було чинним на момент початку використання, зокрема на вводі в будівлю торговельного центру трубопроводи для живлення системи внутрішнього протипожежного водопостачання виконано не з металевих труб
На території об’єкта на в’їздах (виїздах) не встановлені схеми території, в яких слід вказувати розміщення будівель, гідрантів, під’їздів пожежних автомобілів до них
Допускається зниження класу вогнестійкості елементів заповнення прорізів у протипожежних перешкодах, зокрема не надано акти встановлення протипожежних клапанів в отворах, що утворились в наслідок перетинання повітроводами протипожежних перешкод (протипожежні перегородки, стіни та перекриття)
На об’єкті відсутній резервний запас пожежних сповіщувачів не менше 10% від загальної кількості.
Пожежні плоскоскладальні рукави не рідше одного разу на шість місяців не розгортаються та не згортаються наново
Не заповнено та не подано декларацію відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань пожежної безпеки щодо експлуатації суб’єктом господарювання відділення банку АТ «Ощадбанк»
Комунікаційні отвори в протипожежних перешкодах не зашпаровано наглухо негорючим матеріалом, який забезпечує межу вогнестійкості та димогазонепроникнення, що вимагається будівельними нормами для цих перешкод;
Допускається зберігання товарів на вантажно-розвантажувальних рампах торгівельного центру;
Забезпечити наявність та ведення документації щодо експлуатації систем протипожежного захисту:
- Акт підтвердження відповідності СПЗ;
- Акт приймання в експлуатацію СПЗ;
- Експлуатаційний журнал СПЗ;
- План-графік робіт з підтримання експлуатаційної придатності СПЗ;
- Журнал обліку комплексного випробовування СПЗ;
- Інструкція для персоналу щодо підтримання експлуатаційної придатності СПЗ;
План-схема об’єкта із зазначенням об’єктів захисту та розташуванням компонентів СПЗ.
Керівником, заступником та відповідальною особою за цивільний захист та техногенну безпеку не пройшли функціональне навчання з питань цивільного захисту.
На дверях електрощитової на 2-му поверсі та котельні відсутній напис, який вказує місце зберігання ключів (м. Кривий Ріг,
вул. Бикова, 33).
У вбудованих приміщеннях (офісні, торгові приміщення та зброярню) із стінами та перекриттям, що призводить до виникнення окремих димових зон не влаштовано систему димовидалення та не обладнано їх установкою пожежогасіння.
Двері горищ, технічних поверхів, вентиляційних камер, електрощитових, підвалів утримувати зачиненими. На дверях не вказано місце зберігання ключів.
У складських приміщеннях, розташованих у будинках будь-якого ступеня вогнестійкості, допускається виконувати стелажі з горючих матеріалів висотою більше 3 м без забезпеченням проходів між стінами і стелажами завширшки менше 1 м.
Під час експлуатації будівлі допускається зниження рівня пожежної безпеки, встановленого законодавством, яке було чинним на момент початку використання об’єкта, зокрема пожежонебезпечні приміщення не відокремлено від інших приміщень протипожежними перегородками І типу та перекриття ІІІ типу з приведенням до мінімальної межі вогнестійкості місця проходок інженерних комунікацій через огороджувальні конструкції, а саме:
- електрощитова;
- комутаційна (серверна);
- агрегатна (серверна);
- компресорна холодильної зони магазину «Фудмаркет»;
- форматно-розкрійна дільниця;
- підсобні приміщення, які використовуються як склади;
- склад
Для заповнення прорізів у протипожежних перешкодах не застосовані протипожежні: двері (електрощитової), які мають бути протипожежними, з класом вогнестійкості згідно з ДСТУ ЕN 13501-2 в порушенні до п.п. 6.2, 6.3, 6.4, табл. 3 ДБН В.1.1-7:2016 «Пожежна безпека об’єктів будівництва. Загальні вимоги»
Під час експлуатації об’єкта допущено зниження класу вогнестійкості елементів заповнення прорізів у протипожежних перешкодах (не встановлено протипожежних люк на горище)
На об’єкті допускається захаращення проїздів та проходів до будівель та споруд.
Відповідальним за пожежну безпеку на об’єкті не визначено окремо для кожного приміщення необхідну кількість первинних засобів пожежогасіння (вогнегасників).
Для зазначення місцезнаходження вогнегасників не встановлено вказівні знаки згідно з ДСТУ ISO 6309:2007 «Протипожежний захист. Знаки безпеки. Форма та колір» (ISO 6309:1987, IDT). Знаки розташовуються на видимих місцях на висоті 2-2,5 м від рівня підлоги як всередині, так і за межами приміщень.
Допускається улаштування та експлуатація тимчасових електромереж.
Переносні вогнегасники не розміщуються шляхом навішування на вертикальні конструкції на висоті не більше 1,5 м від рівня підлоги до нижнього торця вогнегасника і на відстані від дверей, достатній для її повного відчинення
На лівому боці сумки, у якій зберігається засіб індивідуального захисту органів дихання (далі ЗІЗ ОД), не пришито спеціальну бирку розміром 3х5 см із зазначенням номера ЗІЗ ОД, прізвища та ініціалів користувача
Запірні засувки, які регулюють подавання води на пожежні кран-комплекти не позначено відповідним чином, наприклад: «Пожежні кран-комплекти»
Відсутній список посадових осіб об’єктів із зазначенням їх місць проживання, службових, домашніх (мобільних) телефонів (в приміщеннях перебування охоронців в нічну пору доби розташованих поряд гіпермаркету)
Несучі металеві конструкції (ферми) не доведено до мінімальних значень класів вогнестійкості і максимального значення групи поширення вогню по них (не надано підтверджуючі матеріали)
Не надано повідомлення про результати ідентифікації об'єктів підвищеної небезпеки.
Не складено розрахунок потреби в засобах індивідуального захисту органів дихання та не забезпечено засобами індивідуального захисту органів дихання для саморятування людей під час пожежі для всього обслуговуючого персоналу.
З¢єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів в приміщеннях не здійснено за допомогою опресування, зварювання, паяння або затискачів.
Не надано підтвердження нормативного класу вогнестійкості змонтованих елементів системи протидимного захисту (повітропроводи, димові клапани) відповідно до вимог розділу 10 ДБН В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту»
Не виконано заходи техногенної безпеки, зокрема під час будівництва об’єкта, розташованого в категорованому місті в зоні сильних руйнувань не розроблено інженерно-технічних заходів цивільного захисту
Приміщення не дозабезпечені відповідними знаками безпеки. Відповідно до ДСТУ EN ISO 7010:2019 Графічні символи. Кольори та знаки безпеки. Зареєстровані знаки безпеки.
В торговельному залі допускається експлуатація тимчасових ліній електричних мереж
Влаштування другого поверху у торговому залі (відділ по продажу електротоварів) та у складському приміщенні знижує працездатність систем протипожежного захисту, чим незабезпечує постійну готовність до виконання роботи.
Пристрої ручного пуску систем протипожежного захисту не опломбовано
Для всіх будівель і приміщень виробничого, складського призначення не встановлено категорію щодо вибухопожежної та пожежної небезпеки відповідно до вимог ДСТУ Б В.1.1-36:2016 «Визначення категорій приміщень, будинків та зовнішніх установок за вибухопожежною та пожежною небезпекою», а також клас зони згідно з «Правилами будови електроустановок. Електрообладнання спеціальних установок»; у тому числі для зовнішніх виробничих і складських дільниць, які необхідно позначати на вхідних дверях до приміщення, а також у межах зон усередині приміщень та ззовні.(складські, допоміжні приміщення)
Допускається опорядження стін матеріалами з невизначеними показниками пожежної небезпеки. (Деко).
Допускається зберігання горючих матеріалів, біля зовнішніх стін торгівельного центру на відстані менше 10 метрів (порушення п. 5.2 ДСТУ Б EN 12845:2011);
Приміщення не дозабезпечені первинними засобами пожежогасіння: вогнегасниками.
В приміщеннях допускається складування горючих матеріалів на відстані менше 1 метру від електроустаткування та під електрощитами.
Не позначено категорію з вибухопожежної та пожежної небезпеки технічних та складських приміщень
Не розроблено план реагування на надзвичайні ситуації.
(Підтверджується фактичною відсутністю документів).
Не створено об’єктовий матеріальний резерв для запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.
В приміщенні паркінгу допусккається розміщення складів матеріальних цінностей, в порушення п. 6.1. ДБН В.2.3-15:2007 «Автостоянки і гаражі для легкових автомобілів».
Змінено інженерне та планувальне рішення евакуаційних шляхів, а саме зменшений клас вогнестійкості огороджувальних конструкцій другої сходової клітини з приміщень офісної частини. Вогнетривкість елементів менш ніж REI120
Наявне улаштування та експлуатація тимчасових електромереж в підстелажному просторі в зоні електротоварів, зоні побутової техніки, тощо (у тому числі слабострумові електричні мережі місцевого освітлення)
Для заповнення прорізів у протипожежних перешкодах не застосовані протипожежні: двері приміщення комутаційної (серверної), які мають бути протипожежними, з класом вогнестійкості згідно з ДСТУ ЕN 13501-2 (порушення п.п. 6.2, 6.3, 6.4, табл. 3 ДБН В.1.1-7:2016 «Пожежна безпека об’єктів будівництва. Загальні вимоги»).
Комунікаційні отвори в протипожежних перешкодах не зашпаровані наглухо негорючим матеріалом, який забезпечує межу вогнестійкості та димогазонепроникнення, що вимагається нормами для цих перешкод
На території будівництва пожежні щит не укомплектовані згідно норм, асаме: вогнегасники - 3 шт., ящик з піском - 1 шт., покривало з негорючого теплоізоляційного матеріалу або повсті розміром 2 х 2 м - 1 шт., гаки - 3 шт., лопати - 2 шт., ломи - 2 шт., сокири - 2 шт.
На об’єкті не укомплектовано документацію систем протипожежного захисту, а саме:
б) акт підтвердження відповідності СПЗ/ІС та ТО (за формою А.1);
Керівником підприємства не призначено відповідальних за утримання й експлуатацію засобів протипожежного захисту (систем автоматичного пожежогасіння, оповіщення людей про пожежу, димовидалення)
Для заповнення прорізів у протипожежних перешкодах не застосовані протипожежні: двері (електрощитової, технічних та інших подібних приміщень), які мають бути протипожежними, з классом вогнестійкості згідно з ДСТУ ЕN 13501-2в порушенні до п.п. 6.2, 6.3, 6.4, табл. 3 ДБН В.1.1-7:2016 «Пожежна безпека об’єктів будівництва. Загальні вимоги»
Пожежний щит розташований на території не доукомплектований протипожежним інвентарем згідно норм належності;
Працівників не дозабезпечені засобами індивідуального захисту відповідно до номенклатури засобів радіаційного та хімічного захисту, а також норм забезпечення.
Електророзетки, вимикачі, перемикачі та інші подібні апарати встановлено на горючі основи (конструкції) без підкладання під них суцільного негорючого матеріалу, що виступає за габарити апарата не менше ніж на 0,01 метра (відділ декору, каси).
Не представлені проектну документацію, яка затверджена у встановленому порядку, на проведення реконструкції та технічного переоснащення приміщень
Допускається захаращення під сходовою клітиною (евакуаційний вихід з офісних приміщень)
Відстань від кабелів прокладених відкрито у лотка до місць зберігання (розміщення) горючих матеріалів менш 1 м.
Пожежний щит не доукомплектовано інвентарем (вогнегасниками) згідно норм належності.
Двері в складські приміщення кафе не виконані протипожежними 2-го типу, з межею вогнестійкості ЕІ 30.
Допускається зниження класу вогнестійкості елементів заповнення прорізів у протипожежних перешкодах, зокрема повітроводи системи протидимного захисту (у середини та ззовні будівлі) не виконано мінімальним класом вогнестійкості ЕІ45
На вантажно-розвантажувальній рампі зберігаються товари і тара
В сходовій клітині допускається розміщення вбудованих приміщень (складу) (п. 7.3.22. ДБН В.1.1-7:2016).
Під час експлуатації об’єкта допускається зниження рівня пожежної безпеки, встановленого законодавством, яке було чинним на момент початку використання, зокрема неправильно розрахована кількість вентиляційних пристроїв системи димо- та тепловидалення відносно площі приміщення торговельного центру (на 200 м2 площі поверху має бути передбачено принаймні один вентиляційний пристрій)
Приміщення форматно – розкрійної дільниці не відокремлено від зони приймання і складування товарів та торгівельного залу протипожежною перегородкою з межею вогнестійкості ЕІ 45 та протипожежними дверима 2- го типу з межею вогнестійкості ЕІ 30.
З’єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів не здійснені за допомогою опресування, зварювання, паяння або затискачів
В комплекті засобів пожежогасіння, які розміщуються на пожежних щитах № 1, № 2 та № 3 відсутні протипожежні покривала з розрахунком - 1 шт., на кожний пожежний щит.
Не завершено роботи щодо влаштування системи пожежної сигналізації та управління евакуюванням в усіх будівлях.
Під час експлуатації об’єкта допускається зниження рівня пожежної безпеки, встановленого законодавством, яке було чинним на момент початку використання, зокрема трубопроводи спринклерної системи автоматичного пожежогасіння, розміщені після клапанів управління, виготовлені пластиковими, а не сталевими, мідними або іншого матеріалу, який відповідає чинним нормативним документам
Біля в’їзду на будівельний майданчик не встановлено (вивішено) план з нанесеним на нього будинками та спорудами, що будуються, а також допоміжними будинками і спорудами, в’їздами, під’їздами, вододжерелами, засобами пожежогасіння та зв’язку.
Дерев’яні елементи горищних покриттів (крокви, лати) не оброблені засобами вогнезахисту, які забезпечують І групу вогнезахисної ефективності (не надано підтверджуючі документи).
Місця проїзду пожежних машин не позначені маркуванням (за рахунок фарбування ліній меж проїзду в червоний колір стійкою світловідбивною фарбою) (передбачено п. 7.8 Концепції)
Не влаштовано котельню в окремо стоячій будівлі з нормованим протипожежним розривом
Не розроблено план локалізації і ліквідації можливих аварій на газове господарство всупереч пункту 3.30 розділу 3 Правил безпеки систем газопостачання
Не надані акти перевірки технічного стану вогнезахисного покриву металевої балки розташованої в приміщенні електрощитової №2.
Допускаються до роботи працівники без проходження ними навчань, інструктажів і перевірки знань з питань цивільного захисту, зокрема з техногенної безпеки.
Приміщення офісу (1 та 2 поверхи), кафе, моніторної та коридору біля неї, тамбуру центрального входу, усіх орендарів та конторське у зоні приймання та зберігання товару недообладнано спринклерами установки автоматичного пожежогасіння.
Електрифіковані засувки не перевіряються не рідше двох разів на рік, а пожежні насоси - щомісяця з реєстрацією результатів у журналі. Не рідше одного разу на місяць повинна перевірятися надійність переведення пожежних насосів з основного на резервне електропостачання (у тому числі від дизельних агрегатів) з реєстрацією результатів у журналі (м. Кривий Ріг, вул. Бикова, 33).
Не усі наявні у приміщеннях електрощити оснащені схемою підключення споживачів з пояснювальними написами і вказаним значенням номінального струму апарата захисту (плавкої вставки).
В складських приміщеннях допускається зберігання продукції без проходів, навалом.
Допукається захаращування щляхів евакуації (дверей) з приміщень торгового залу поблизу основного входу-виходу.
Не надано клас вогнестійкості протипожежним перегородкам не нижче ЕІ 45 які відокремлюють приміщення форматно-розкрійної дільниці, приміщення зарядного, від інших приміщень на всю висоту/ширину будівельних конструкцій
Приміщення зони приймання та складування товарів не відокремлено від торгівельного залу протипожежної перегородкою 1-го типу з межею вогнестійкості ЕІ45.
Прокладено газопровід по покрівлі будинку виконаної з горючих матеріалів.
Обслуговувальний персонал кафе на випадок виникнення пожежі приміщення не забезпечено засобами індивідуального захисту органів дихання для саморятування людей під час пожежі
Відповідальним працівником з питань цивільного захисту та начальником цивільного захисту не пройдено навчання на територіальних курсах ЦЗ.
Допущено захаращення горючим сміттям та відходами перекриття приміщення кафе
При встановленні відбивачів вище рівня нижньої частини балок або подібних перепон не забезпечено запобігання погіршенню ефективного подавання води спринклерами (зона видачі інтернет замовлень)
У приміщенні насосної станції на кожній засувці й пожежному насосі-підвищувачі не зазначено інформацію про їхнє призначення. Порядок увімкнення насосів-підвищувачів не визначається інструкцією
Приміщення (коридор офісної частини), які не мають природного освітлення, не обладнані системою протидимного захисту.
Допускається розміщення банкоматів та ІР-боксів на шляхах евакуації
Товари і тара зберігаються на вантажно-розвантажувальній рампі.
На кожен вузол керування не прикріплено табличку з надписом, що містить таку інформацію:
а) номер секції;
b) клас пожежної небезпеки або клас секції;
с) для простору кожного класу пожежної небезпеки, який захищає секція:
1) конструктивні вимоги (розрахункова площа та інтенсивність подавання);
2) розрахункове значення тиску та витрат на манометрі для площ для розрахунку з найнесприятливішими та найсприятливішими гідравлічними показниками;
3) розрахункове значення тиску та витрат на манометрі, встановленому на виході насоса, для площ для розрахунку з найнесприятливішими та найсприятливішими гідравлічними показниками;
4) відстань за вертикаллю між рівнем ман |