Провадження № 3/760/7167/20
в справі 760/15872/20
31 липня 2020 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Коробенко С.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Київської міської митниці ДФС відносно громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за ознаками порушення митних правил, передбаченого ч.6 ст. 470 Митного кодексу України, -
До Солом'янського районного суду м. Києва від Київської митниці Держмитслужби ДМС України надійшов адміністративний матеріал з протоколом про порушення митних правил № 0915/10000/20, складений відносно України ОСОБА_1 .
З зазначеного протоколу вбачається, що 21 квітня 2020 року о 21 год. 17 хв. прямуючи з Р. Білорусь в Україну по смузі руху «зелений коридор» в зону митного контролю пункту пропуску "Виступовичі" митного поста "Овруч" Київської митниці Держмитслужби заїхав автомобіль марки «BMW 323», р/н НОМЕР_1 , кузов № НОМЕР_2 , під керуванням гр-на України ОСОБА_2 , в якому слідував в якості пасажира громадянин України (резидент) ОСОБА_1 .
Під час здійснення митних формальностей відповідно до бази даних, а саме: АСМО «Інспектор» та ЦБД ЄАІС встановлено, що 06.06.2016 року гр-н України (резидент) ОСОБА_1 , ввіз на митну територію України в режимі «транзит» по «червоному коридору» через зону діяльності Волинської митниці ДФС легковий автомобіль марки «BMW X5», р/н НОМЕР_3 , кузов № НОМЕР_4 , і який на даний час не вивезено ним за межі митної території України.
У своїх поясненнях громадянин України ОСОБА_1 вказав, що транспортний засіб марки «BMW X5», р/н НОМЕР_3 , кузов № НОМЕР_4 знаходиться на території України в технічно несправному стані. Із заявою про продовження строку доставки транспортного засобу, зміни митного режиму або його розмитнення, в митні органи гр. ОСОБА_1 станом на 21.04.2020 р. не звертався. Будь-які документи на підтвердження поломки транспортного засобу, перебування на лікарняному, або настання інших обставин, що унеможливили вивезення вказаного транспортного засобу за межі митної території України у передбачений законодавством строк гр. ОСОБА_1 до митних органів не надавались.
Станом на 21.04.2020 року вказаний транспортний засіб за межі митної території України вивезеним не значиться та продовжує перебувати на території України з перевищенням строку транзиту.
Тобто, громадянин ОСОБА_1 порушив вимоги ст.95 Митного кодексу України, а саме перевищив більше ніж на тридцять діб строк доставки транспортного засобу особистого користування, що перебуває під митним контролем, до митного органу.
Таким чином в діях громадянина ОСОБА_1 вбачається порушення митних правил, передбачених ч.6 ст.470 МК України, а саме: перевищення встановленого статтею 95 цього Кодексу строку доставки транспортних засобів особистого користування та транспортних засобів комерційного призначення більше ніж на тридцять діб, а так само втрата цих транспортних засобів, у тому числі їх розкомплектування.
Пунктом 1 статті 380 Митного кодексу України Закону України від 13.03.2012 року № 4495-VI, встановлено, що тимчасове ввезення громадянами-нерезидентами на митну територію України транспортних засобів особистого користування дозволяється на строк до одного року. Цей строк може бути продовжено органами доходів і зборів з урахуванням дії обставин непереборної сили та особистих обставин громадян, які ввезли такі транспортні засоби, за умови документального підтвердження цих обставин. Але не більше як на 60 днів.
Відповідно до частини 6 статті 380 Митного кодексу України тимчасово ввезені транспортні засоби особистого користування повинні бути вивезені за межі митної території України з дотриманням строків, установлених відповідно до вимог Митного кодексу України або поміщені у митні режими відмови на користь держави, знищення або руйнування чи можуть бути оформлені для вільного обігу на митній території України за умови сплати митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів.
З 22.08.2019 року набрали чинності зміни до статті 481 Митного кодексу України, згідно із Законами України від 08.11.2018 р. №2612-VIII «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України», та від 16.05.2019 р. №2725-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України, у зв'язку з прийняттям Закону України «Про електронні довірчі послуги».
Представник Київської митниці Держмитслужби пояснив, що громадянин ОСОБА_1 порушив митні правила, у зв'язку з чим відносно останньої складено протокол про порушення митних правил № 0915/10000/20 за ч.6 ст.470 МК України. Протокол підтримав в повному обсязі та просив гр. ОСОБА_1 визнати винним за порушення митних правил, передбачених ч.6 ст.481 МК України.
Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності за порушення митних правил громадянин ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився, будучи належним чином повідомлеий про день, час та місце судового засідання.
З урахуванням вимог ст. 526 МК України, суд вважає можливим розглянути справу у відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності за порушення митних правил.
Суд, заслухавши представника митного органу, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного висновку.
За змістом ст. 458 МК України, порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх органам доходів і зборів для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на органи доходів і зборів цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
Згідно ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Підставою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність в її діях складу адміністративного правопорушення - сукупності юридичних ознак (об'єктивних і суб'єктивних), що визначаються вчинене протиправне діяння як конкретне адміністративне правопорушення.
Порушення митних правил передбачене диспозицією ч.6 ст.470 МК України, полягає у перевищенні встановленого статтею 95 цього Кодексу строку доставки транспортних засобів особистого користування та транспортних засобів комерційного призначення більше ніж на тридцять діб, а так само втрата цих транспортних засобів, у тому числі їх розкомплектування.
Тимчасове ввезення громадянами-резидентами транспортних засобів особистого користування, що класифікуються за товарними позиціями 8702, 8703, 8704 (загальною масою до 3,5 тонни), 8711 згідно з УКТ ЗЕД та причепів до них товарної позиції 8716 згідно з УКТ ЗЕД дозволяється на строк до одного року під письмове зобов'язання про їх зворотне вивезення за умови письмового декларування в порядку, передбаченому законодавством України для громадян, після сплати всіх митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів.
Тимчасове ввезення громадянами-резидентами на митну територію України інших транспортних засобів особистого користування дозволяється на строк до одного року під письмове зобов'язання про їх зворотне вивезення за умови письмового декларування в порядку, передбаченому законодавством України для громадян, та із застосуванням до них заходів гарантування, передбачених розділом Х цього Кодексу.
Строки, передбачені абзацами першим та другим цієї частини, можуть бути продовжені органами доходів і зборів з урахуванням дії обставин непереборної сили та особистих обставин громадян, які ввезли транспортні засоби, за умови документального підтвердження цих обставин, але не більш як на 60 днів.
На підставі вищезазначеного, обираючи вид стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, а також обставини, за яких було вчинено правопорушення.
З огляду на викладене, громадянина ОСОБА_1 слід визнати винним у порушенні митних правил, передбачених ч. 6 ст. 470 МК України та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі десять тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Керуючись ст.ст. 33, 40-1, 245, 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст.ст. 380, 458, 470 ч.6, 489, 526-529 Митного кодексу України,
Визнати винним громадянина України ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.6 ст. 470 Митного кодексу України.
Накласти на громадянина України ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у в розмірі 170 000 грн., який необхідно сплатити за наступними реквізитами: Одержувач: УДКСУ у Солом'янському районі; Код ЄДРПОУ: 38050812; МФО: 899998; Банк одержувача: ГУ ДКСУ у м. Києві, р/р №31119106526010. Призначення платежу: код 050 від (ПІП платника), за ПМП 0915/10000/20 від 21.04.2020, згідно з ч.6 ст. 470 МКУ та постанови суду від 24.07.2020.
Стягнути з громадянина України ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 420,40 грн.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через районний суд, шляхом подання скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова пред'являється до виконання протягом трьох місяців.
Суддя: