Справа № 296/7334/21
2-а/296/165/21
"17" вересня 2021 р. м.Житомир
Суддя Корольовського районного суду м. Житомира Анциборенко Н.М., вирішуючи питання про відкриття провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції в Житомиській області в особі інспектора взводу №1 роти ТОР УПП в Житомирській області ст. лейтенанта поліції Двуличанського Валентина Валентиновича про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення,-
ОСОБА_1 звернувся до Корольовського районного суду м. Житомира у порядку адміністративного судочинства з позовом і просить скасувати постанову серії ГАА №593169 від 04.08.2021 про накладення адміністративного стягнення та закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення.
Верховний Суд у постанові від 26.12.2019 року у справі №724/716/16-а зазначає, що ч.3 ст.288 КУпАП, якою визначено порядок оскарження постанови у справі про адміністративне правопорушення, передбачає, що постанову іншого органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення, постанову по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі можна оскаржити у вищестоящий орган (вищестоящій посадовій особі) або в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку, визначеному КАС України, з особливостями, встановленими цим Кодексом.
Аналіз наведених норм права свідчить про те, що при розгляді справ про адміністративні правопорушення державні інспектори відповідного орану діють не як самостійний суб'єкт владних повноважень, а від імені органів Національної поліції.
Отже, відповідні інспектори не можуть виступати самостійним відповідачем у таких справах, оскільки належним відповідачем є саме відповідний орган, на який, зокрема, положеннями ст.222 КУпАП покладено функціональний обов'язок розглядати справи про адміністративні правопорушення, передбачені ст.126 КУпАП.
Відтак, відповідачем у таких справах, які розглядаються судом в порядку, визначеному КАС України, є саме орган державної влади - суб'єкт владних повноважень, а не особа, яка перебуває з цим органом у трудових відносинах та від його імені здійснює розгляд справ про адміністративні правопорушення та накладає адміністративні стягнення.
Тобто, відповідачем у справі за позовом про визнання протиправною та скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення має бути відповідний орган державної влади, на який покладено функціональний обов'язок розглядати справи про адміністративні правопорушення, передбачені ст.126 КУпАП, тому позивачу слід визначитись з відповідачем у справі.
Згідно ч.1 ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.ст.160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.169 КАС України,-
Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції в Житомиській області в особі інспектора взводу №1 роти ТОР УПП в Житомирській області ст. лейтенанта поліції Двуличанського Валентина Валентиновича про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення залишити без руху та надати позивачу строк на усунення недоліків протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
У випадку, якщо недоліки позовної заяви у встановлений судом строк не будуть усунуті, позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута позивачеві.
Якщо позивачем будуть усунуті недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважатиметься поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати позивачеві.
Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет за посиланням: https://kl.zt.court.gov.ua.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя Н.М. Анциборенко