Справа № 524/7988/21
Провадження 3/524/2757/21
17.09.2021 року Суддя Автозаводського районного суду м. Кременчука Пальчик Оксана Олександрівна, розглянувши справу проадміністративне правопорушення, яканадійшла з Головного управління ДПС у Полтавській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , гр. України, проживаючого АДРЕСА_1 , ідент. № НОМЕР_1 , працює директор ПП «ОР-Пресс», у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.155-1ч.1КУпАП,-
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 5076 від 17.08.2021 року встановлено, що ОСОБА_1 , працюючи директором ПП «ОР-Пресс», по пр. Л. Українки, район буд. 18 В, 12.08.2021 року о 11 год. 11 хв.: порушив встановлений законом порядок проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а саме: не проведення розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій та невидача розрахункового документа; проведення розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування для підакцизних товарів із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД, чим порушено п. 1, 11 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 5078 від 17.08.2021 року встановлено, що ОСОБА_1 , працюючи директором ПП «ОР-Пресс», по пр. Л. Українки, район буд. 27 зупинка громадського транспорту «Техучилище», 12.08.2021 року о 12 год. 02 хв.: порушив встановлений законом порядок проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а саме: не проведення розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій та невидача розрахункового документа; проведення розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування для підакцизних товарів із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД, чим порушено п. 1, 11 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 5080 від 17.08.2021року встановлено, що ОСОБА_1 , працюючи директором ПП «ОР-Пресс», по пр. Л. Українки, біля буд. 74, 17.08.2021 року о 13 год. 28 хв.: порушив встановлений законом порядок проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а саме: не проведення розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій та невидача розрахункового документа; проведення розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування для підакцизних товарів із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД, чим порушено п. 1, 11 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 5082 від 17.08.2021 року встановлено, що ОСОБА_1 , працюючи директором ПП «ОР-Пресс», по пр. Л. Українки, район зупинки «Керченська», 17.08.2021 року о 12 год. 53 хв.: порушив встановлений законом порядок проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а саме: не проведення розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій та невидача розрахункового документа; проведення розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування для підакцизних товарів із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД, чим порушено п. 1, 11 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 5084 від 17.08.2021 року встановлено, що ОСОБА_1 , працюючи директором ПП «ОР-Пресс», по пр. Свободи, буд. 172, 17.08.2021 року о 14 год. 46 хв.: порушив встановлений законом порядок проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а саме: не проведення розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій та невидача розрахункового документа; проведення розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування для підакцизних товарів із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД, чим порушено п. 1, 11 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 5086 від 17.08.2021 року о 10 год. 55 хв. встановлено, що ОСОБА_1 , працюючи директором ПП «ОР-Пресс», по пр. Л. Українки зупинка громадського транспорту «Аврора», 17.08.2021 року: порушив встановлений законом порядок проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а саме: не проведення розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій та невидача розрахункового документа; проведення розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування для підакцизних товарів із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД, чим порушено п. 1, 11 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 5087 від 17.08.2021 року встановлено, що ОСОБА_1 , працюючи директором ПП «ОР-Пресс», по пр. Л. Українки район буд. 1/2, 17.08.2021 року о 12 год. 15 хв.: порушив встановлений законом порядок проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а саме: не проведення розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій та невидача розрахункового документа; проведення розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування для підакцизних товарів із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД, чим порушено п. 1, 11 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 5089 від 17.08.2021 року встановлено, що ОСОБА_1 , працюючи директором ПП «ОР-Пресс», по вул. Молодіжна район буд. 2, 17.08.2021 року о 13 год. 22 хв.: порушив встановлений законом порядок проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а саме: не проведення розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій та невидача розрахункового документа; проведення розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування для підакцизних товарів із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД, чим порушено п. 1, 11 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 5093 від 17.08.2021 року встановлено, що ОСОБА_1 , працюючи директором ПП «ОР-Пресс», по пр. Л. Українки район буд. 2, 17.08.2021 року о 15 год. 04 хв.: порушив встановлений законом порядок проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а саме: не забезпечено використання режиму попереднього програмування найменування для товарів (послуг) із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД для підакцизних товарів, чим порушено п. 11 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 5095 від 17.08.2021 року встановлено, що ОСОБА_1 , працюючи директором ПП «ОР-Пресс», по пр. Л. Українки район буд. 18, 17.08.2021 року о 16 год. 24 хв.: порушив встановлений законом порядок проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а саме: не забезпечено проведення розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій; не забезпечено використання режиму попереднього програмування найменування товарів (послуг) із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД для підакцизних товарів, чим порушено п. 1, 11 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 5096 від 17.08.2021 року встановлено, що ОСОБА_1 , працюючи директором ПП «ОР-Пресс», по вул. Перемоги буд. 1, 13.08.2021 року о 14 год. 32 хв.: порушив встановлений законом порядок проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а саме: не забезпечено проведення розрахункової операції через реєстратори розрахункових операцій та/або через реєстратори розрахункових операцій для підакцизних товарів із використанням режиму програмування із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, найменування товарів, цін товарів та обліку їх кількості, чим порушено п. 11 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 5097 від 17.08.2021 року встановлено, що ОСОБА_1 , працюючи директором ПП «ОР-Пресс», по вул. Перемоги район буд. 25, 17.08.2021 року о 13 год. 34 хв.: порушив встановлений законом порядок проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а саме: не забезпечено проведення розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій; не забезпечено проведення розрахункової операції через реєстратори розрахункових операцій та/або через програмні реєстратори розрахункових операцій для підакцизних товарів із використанням режиму програмування із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, найменування товарів, цін товарів та обліку їх кількості, чим порушено п. 1, 11 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Своїми діями вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст.155-1 ч.1КУпАП.
В судовому засіданні правопорушник ОСОБА_1 вину визнав.
Дослідивши матеріали справи, суддя вважає, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 155-1 ч.1 КУпАП.
Завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституціїі законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством. (ст. 1 КУпАП).
Відповідно до ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженимина теорганами іпосадовими особамизаходів адміністративноговпливу провадитьсяв межахїх компетенції,у точнійвідповідності ззаконом. Додержання вимог закону при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення забезпечується систематичним контролем з боку вищестоящих органів і посадових осіб, правом оскарження, іншими встановленими законом способами.
Статтею 280 КУпАП, передбачено що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до вимог ст.36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Враховуючи те, що тринадцять адміністративних матеріалів відносно ОСОБА_1 надійшли одночасно до суду, суд приходить до висновку про доцільність одночасного їх розгляду з метою дотримання прав особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, та об'єднання справ про адміністративні правопорушення в одне провадження з присвоєнням об'єднаній справі № 524/7988/21 (провадження № 3/524/2757/21).
Відповідно до вимогст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно зст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Підстави, які б давали можливість суду вважати, що вказані докази є сумнівними та неправдивими відсутні, оскільки вони узгоджуються між собою та є такими, що повністю відповідають обставинам справи.
Таким чином, в адміністративній справі маються достатні докази та підстави для її розгляду, оскільки вина гр. ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджується протоколами про адміністративне правопорушення та записами зробленими в ньому.
Обставини які б пом'якшували та обтяжували адміністративну відповідальність правопорушнику судом не встановлені.
Отже, вивчивши матеріали справи, оцінюючи наявні письмові докази в їх сукупності, дослідивши всебічно і повно всі обставини справи в їх сукупності, враховуючи подію та характер адмінправопорушення, беручи до уваги відомості про особу правопорушника, його пояснення, дослідивши всебічно і повно всі обставини справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю, суд приходить до висновку про доведеність вини гр. ОСОБА_1 у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ст.155-1 ч.1 КУпАП і вважає за можливе накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції статтей КУпАП за якими він притягнутий до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, особа, яку притягнуто до адміністративної відповідальності сплачує судовий збір за ставкою 0,2 від розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись ст. ст.24, ст. 36 ст.155-1 ч.1, 283,294 КУпАП, суддя,-
Справи про адміністративне правопорушення № 524/7988/21, 524/7984/21, 524/7983/21, 524/7982/21, 524/7981/21, 524/7979/21, 524/7978/21, 524/7975/21, 524/7972/21, 524/7970/21, 524/7999/21, 524/8000/21 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП -об'єднати.
Об'єднаній справі присвоїти № 524/7988/21, провадження № 3/524/2757/2021.
Визнати винним ОСОБА_1 , у вчинені правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.155-1 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в сумі 85 /вісімдесят п'ять /гривень в прибуток держави.
Штраф підлягає добровільній сплаті протягом 15 днів з дня вручення копії постанови, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у зазначений строк, у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 454 грн. 00 коп. (чотириста пятдесят чотири) грн. (Отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код ЄДРПОУ) 37993783, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП) Рахунок отримувача UA908999980313111256000026001 Код класифікації доходів бюджету 22030106.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду через Автозаводський районний суд м. Кременчука протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Оксана ПАЛЬЧИК