Постанова від 08.04.2010 по справі 2а-266/10

№ 2а- 266/10

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

8 квітня 2010 року м.Одеса

Суворовський районний суд м.Одеси в складі:

головуючої - судді Середи І.В.,

при секретарі - Чорній А.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду №9 в м.Одесі адміністративний позов ОСОБА_1 до департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради - про стягнення недоплаченої допомоги при народженні дитини, по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та зобов'язання вчинити дії ,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась до суду із позовом до департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради про стягнення недоплаченої допомоги при народженні першої дитини в розмірі 4718,80 грн., недоплаченої допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в розмірі 7080,71 грн. та зобов'язати відповідача подальші виплати до досягнення дитиною трирічного віку здійснювати у відповідності з Законом України „Про державну допомогу сімям з дітьми”, а саме щомісячно у розмірі встановленому законом прожиткового мінімумуму для дітей віком до 6 років.

В ході розгляду справи ухвалою суду було залучено до участі в справі в якості другого відповідача управління праці та соціального захисту населення Суворовської районної адміністрації (далі УПСЗН).

Позовні вимоги ОСОБА_1 обґрунтувала тим, що не в повному обсязі проводяться виплати по одноразовій допомозі при народженні першої дитини, всього було сплачено 7440 грн., та допомозі по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відповідно до норм Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми».

В судовому засіданні позивачка позовні вимоги підтримала і просила їх задовольнити.

Представник відповідача департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради в засіданні заперечувала проти вимог, посилаючись на те що свою діяльність розпочали з 2.01.2009 року і не є правонаступниками УПСЗН, а що стосується вимоги про перерахунок виплаченої допомоги в 2009 році, також заперечували посилаючись на те, що виплати були проведені згідно з діючими нормами закону.

Представник управління праці та соціального захисту населення Суворовської районної адміністрації у судове засідання не з'явився, був повідомлений належним чином, з заявою про відкладення розгляду справи не звертався.

Заслухавши позивачку, представника відповідача, вивчивши матеріали справи, встановивши факти та відповідні їм правовідносини, суд вважає, що позов слід задовольнити частково з наступних підстав.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 позивачка народила дитину - ОСОБА_2.З червня 2008 року по 31.12.2008 року позивачка знаходилася на обліку в УПСЗН, яке призначило та проводило нарахування в 2008 році державної допомоги в розмірі, передбаченому Законом України "Про Державний бюджет України на 2008 рік" як різницю між 50% прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї у розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менш як 90 гривень для незастрахованих осіб та не менш як 23% прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, для застрахованих осіб.

Згідно ст.15 Закону України від 21.11.1992 року "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років. Розділом 8 п.3 "Прикінцевих положень" цього Закону встановлено, що розмір державної допомоги сім'ям з дітьми, передбачений ст.15, визначається Верховною Радою України в законі про Державний бюджет України на відповідний рік у відсотковому відношенні до прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку з поступовим наближенням до прожиткового мінімуму, але при цьому не може бути нижчим за величину, яка дорівнює 25 відсотків від встановленого рівня прожиткового мінімуму.

У відповідності до ст.43 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" допомога по догляду за дитиною надається застрахованій особі у розмірі, що встановлюється правлінням Фонду, але не менше розміру прожиткового мінімуму, встановленого законом. Розділом 9 "Прикінцевих положень" цього Закону передбачено:

до приведення законів України та Інших нормативно-правових актів у відповідність з цим Законом закони України та Інші нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону;

до стабілізації економічного становища в Україні розмір витрат, передбачених ст.43 цього Закону, визначається Верховною Радою України щороку, виходячи з рівня забезпечення прожиткового мінімуму одночасно з встановленням розміру страхових внесків з поступовим наближенням виплат до прожиткового мінімуму.

Відповідно до ст.152 Конституції України закони та інші правові акти, які за рішенням Конституційного Суду України визнаються неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення ним рішення про їх неконституційність.

Підпунктом 7 пункту 23 Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 28 грудня 2007 року №107-VI частину першу статті 15 викладено в такій редакції: "Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різницю між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 гривень";

Підпунктом 8 пункту 23 Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" пункт 3 розділу VIII "Прикінцевих положень" Закону України „Про державну допомогу сім'ям з дітьми” викладено у такій редакції: "3. Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різницю між: з 1 січня 2008 року - 50 відсотками, з 1 січня 2009 року - 75 відсотками, з 1 січня 2010 року - 100 відсотками прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців".

Вказані положення Законів України "Про Державний бюджет України та 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 28 грудня 2007 року №107-VI не змінювалися, неконституційними не визнавались, отже є чинними, а тому відповідні позовні вимоги ОСОБА_1 щодо проведення перерахунку допомоги по догляду за дитиною до досягнення дитиною трирічного віку, виходячи з розміру прожиткового мінімуму на час її народження, за 2008 рік та щодо проведення разової допомоги при народженні дитини, виходячи з розміру кратному 22,6 розміру мінімальної заробітної плати, є безпідставними та такими, що не ґрунтуються на законодавстві, а тому задоволенню не підлягають.

Щодо позовних вимог про зобов'язання відповідача провести перерахунок і доплату разової допомоги при народженні дитини, виходячи з розміру кратному 22,6 прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, встановленого на день народження дитини, та щодо проведення нарахувань щомісячної допомоги по догляду за дитиною за 2008 рік, то вони задоволенню не підлягають з наступних підстав.

Відповідно до ст.12 Закону України "Про державну допомогу сімям з дітьми" було визначено розмір разової грошової допомоги при народженні дитини, який дорівнював 12240 грн. та які позивачка на час розгляду справи вже отримала в повному обсязі..

З уруванням викладеного та враховуючи те, що департамент праці та соціальної політики Одеської міської ради розпочав свою діяльність лише з 2.01.2009 року, а УПСЗН в теперішній час не ліквідоване, тому суд вважає, що вимоги заявлені до 2.01.2009 року до департаменту взагалі є безпідставними.

Керуючись ст.ст.10,11,76,79,160,162,163 КАС України, -

ПОСТАНОВИВ:

Відмовити ОСОБА_1 в задоволенні позовних вимог до департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради - про визнання бездіяльності безпідставною та зобов'язання вчинити певні дії в повному обсязі.

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Одеської області через Суворовський районний суд м.Одеси шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня виготовлення повного тексту постанови, а для УПСЗН з дня отримання її копії, і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.5 ст. 186 КАС України.

Суддя