Іменем України
про закриття провадження у справi
10 серпня 2021 рокуСєвєродонецькСправа № 360/3470/21
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Басова Н.М., розглянувши в порядку письмового провадження заяву Головного управління ДПС у Луганській області про відмову від позову та повернення 50% сплаченого судового збору у справі №360/3470/21 за адміністративним позовом Головного управління ДПС у Луганській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу,
До Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Головного управління ДПС у Луганській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , в якому позивач просив суд:
- стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 кошти за податковим боргом з єдиного податку з фізичних осіб у загальній сумі 12230,09 грн основного платежу на користь місцевого бюджету за наступними реквізитами: розрахунковий рахунок № UA098999980314010699000012455, код платежу 18050400, отримувач ГУК у Луг.обл./МТГ м.КРЕМІН/18050400, ОКПО 37991110, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП) (а.с.1-5).
Ухвалою суду від 09.07.2021 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) (а.с.27-28).
09.08.2021 до відділу діловодства та обліку звернень громадян від позивача надійшла заява про відмову від адміністративного позову, в якій зазначив, що під час судового розгляду адміністративної справи № 360/3470/21 фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 податковий борг був погашений у повному обсязі. У зв'язку з погашенням податкового боргу відповідачем, відповідно до частини першої статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України Головне управління ДПС у Луганській області відмовляється від адміністративного позову.
Крім того, Головне управління ДПС у Луганській області просило повернути позивачу у справі № 360/3470/21 п'ятдесят відсотків судового збору, сплаченого за подання позовної заяви № 5592/5/12-32-20-00-26 від 25.06.2021, згідно платіжного доручення № 542 від 25.06.2021 у сумі 2270,00 грн, на рахунок ГУ ДПС у Луганській області код 44082150 р/р №UA918201720343160001000110987, банк Держказначейська служба України м. Київ (а.с.33-34).
Розглянувши заяву позивача, дослідивши матеріали справи, суд дійшов до наступного.
Відповідно до частини 1 статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) позивач може відмовитися від позову, а відповідач визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві.
Згідно з пунктом другим частини першої статті 238 КАС України суд закриває провадження у справі, якщо позивач відмовився від позову і відмову прийнято судом.
Відповідно до частини 3статті 189 КАС України про прийняття відмови від позову суд постановляє ухвалу, якою закриває провадження у справі. У разі часткової відмови позивача від позову суд постановляє ухвалу, якою закриває провадження у справі щодо частини позовних вимог.
Судом встановлено, що позивачем подано заяву про відмову від позову, оскільки відповідачем сплачено податковий борг з єдиного податку з фізичних осіб у загальній сумі 12230,09 грн. Факт сплати податкового боргу відповідачем підтверджено витягом з інтегрованої картки платника податків та інформацією контролюючого органу про наявність/відсутність податкового боргу (а.с.35-36,37).
На підставі викладеного, станом на 10.08.2021 відсутній предмет спору.
Дії позивача щодо відмови від позову не суперечать закону та не порушують чиї-небудь права, свободи та інтереси, відмова від позову підлягає прийняттю, а провадження у справі закриттю.
Щодо повернення п'ятдесят відсотків судового збору при поданні позову, суд зазначає наступне.
Частиною першою статті 142 КАС України визначено, що у разі вирішення справи шляхом примирення, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу п'ятдесяти відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.
Відповідно до частини другої статті 132 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно частини третьої статті 7 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI у разі укладення мирової угоди до прийняття рішення у справі судом першої інстанції, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.
З матеріалів справи встановлено, що звертаючись до суду з даним адміністративним позовом, позивачем платіжним дорученням від 25.06.2021 №542 було сплачено судовий збір у розмірі 2270,00 грн (а.с.6).
Оскільки позивач відмовився від позову до початку розгляду справи по суті у зв'язку із сплатою відповідачем податкового боргу з єдиного податку з фізичних осіб у загальній сумі 12230,09 грн, суд приходить до висновку, що сплачений позивачем судовий збір підлягає поверненню з державного бюджету у розмірі 50 відсотків від сплаченої суми.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.132, 142, 189, 238, 248, 256, 294, пунктом 15.5 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Прийняти заяву Головного управління ДПС у Луганській області про відмову від позову у справі №360/3470/21.
Закрити провадження у справі №360/3470/21 за позовною заявою Головного управління ДПС у Луганській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу.
Повернути Головному управлінню ДПС у Луганській області (ідентифікаційний код відокремленого підрозділу 44082150, місцезнаходження: 93401, Луганська область, місто Сєвєродонецьк, вулиця Енергетиків, будинок 72) з Державного бюджету України судові витрати в розмірі 1135 (одна тисяча сто тридцять п'ять) гривень 00 копійок, що становить п'ятдесят відсотків сплаченого судового збору згідно платіжного доручення від 25.06.2021 №542.
Повторне звернення до суду зі спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення ухвали.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, строк на апеляційне оскарження обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Н.М. Басова