Справа № 367/5688/21
Провадження №3/367/2270/2021
Іменем України
30 липня 2021 року суддя Ірпінського міського суду Київської області Шестопалова Я.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Відділення поліції № 2 Житомирського РУП НП ГУ в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч. 1 ст. 130 КУпАП, -
До Ірпінського міського суду Київської області надійшли протоколи серії ДПР18 №378797 від 15.07.2021 року про адміністративне правопорушення, відповідно до якого 15.07.2021 року о 11 год. 05 хв. на А/Д Ставище-Поліське, гр.. ОСОБА_1 керував транспортним засобом SUZUKI д.н.з.б/н у стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан сп'яніння зі згоди водія проводився із застосуванням приладу Drager 6810 та склав - 0,71‰ проміле, чим порушив вимоги п.2.9в ПДР України, за що відповідальність передбачена ч. 1 ст.130 КУпАП
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує чи належить до його компетенції розгляд даної справи.
Відповідно до ч.1 ст.276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
У відповідності з ч.2 ст.276 КУпАП справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 80, 81, 121 - 126, 127-1 - 129 і статтею 139 (коли правопорушення вчинено водієм) цього Кодексу, можуть також розглядатися за місцем обліку транспортних засобів або за місцем проживання порушників.
Тобто ст.276 КУпАП передбачає, що за загальним правилом справи розглядаються судом за місцем вчинення правопорушення та не передбачає альтернативну підсудність можливість їх розгляду за місцем обліку транспортних засобів або за місцем проживання порушників.
Як убачається з протоколу про адміністративне правопорушення, місцем вчиненням адміністративного правопорушення вказано: А/Д Ставище-Поліське, що не належить до територіальної підсудності Ірпінського міського суду Київської області.
Стаття 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Враховуючи викладене, протокол про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 378797 від 15.07.2021 року про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП, необхідно повернути до Відділення поліції № 2 Житомирського РУП НП ГУ в Житомирській області для належного дооформлення та подальшого направлення даних матеріалів за підсудністю до відповідного суду для повного та всебічного розгляду справи.
Керуючись ст. 269, 276, 278 КУпАП,
Протокол про адміністративне правопорушення серії серії ДПР18 № 378797 від 15.07.2021 року про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП, необхідно повернути до Відділення поліції № 2 Житомирського РУП НП ГУ в Житомирській області для належного дооформлення та подальшого направлення даних матеріалів за підсудністю до відповідно суду.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: Я.В. Шестопалова