Справа № 477/1341/21
Провадження № 3/477/804/21
30 липня 2021 рокум. Миколаїв
Суддя Жовтневого районного суду Миколаївської області Саукова А.А., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,
за частиною 1 статті 163-1 КУпАП,
На адресу суду зі Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з Великими платниками податків надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 163-1 КУпАП.
На підставі ст. 278 КУпАП при підготовці до розгляду справи судді необхідно вирішити такі питання: чи правильно складено протокол і інші матеріали справи про адміністративне правопорушення та чи є необхідні для розгляду матеріали.
Суддя, перевіривши протокол про адміністративне правопорушення № 238/32-00-07-01-02-34 від 17 червня 2021 року, встановив, що він відповідає не всім вимогам, передбаченим законом.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 1 ст.163-1 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, встановлено порушення порядку ведення податкового обліку, а саме: завищено суму, що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника податку на 68 350грн. та завищено суму від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту на 32 620грн.
До протоколу надано акт перевірки року № 477/32-00-07-01-03-27/33133003 від 17.06.2021 року та витяг з бази даних форми 4-ДФ.
Однак, відповідно до наданого акту перевірки, розмір завищеної суми бюджетного відшкодування зазначений 68 351грн., щодо порушень на суму 32 620грн, то даного розміру від'ємного значення висновки акту не містять взагалі.
До акту перевірки не надано документів, на які є посилання у зазначеному акті ( акт № 382, додатки, декларації).
Також не надано доказів того, що ОСОБА_1 є суб'єктом даного правопорушення (посадова інструкція, наказ про призначення, тощо) та на час перевірки перебував на відповідній посаді.
Крім того, до протоколу відносно ОСОБА_1 долучений витяг з бази даних форми 4-ДФ за березень 2021 року на ОСОБА_2 .
Відповідно до статті 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Відповідно п.15 Розділу ІІ Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.07.2016 № 566, що зареєстрована в Міністерстві юстиції України 27 липня 2016 року за №1046/29176, до Протоколу долучаються матеріали, що підтверджують факт вчинення адміністративного правопорушення, та документи, що можуть свідчити про обставини, які пом'якшують або обтяжують відповідальність особи (за наявності). Кожний документ повинен мати свої реквізити (дату, назву, підписи тощо), містити достовірну інформацію та відповідати вимогам законодавства України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до п. 24 Постанови Пленуму Верховного суду України № 14 від 23 грудня 2005 року (з наступними змінами та доповненнями), визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Враховуючи викладене, вважаю, що справу відносно ОСОБА_1 необхідно повернути для належного оформлення, згідно вимог статті 256 КУпАП.
Керуючись статтею 256, 283 КУпАП,
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , за частиною 1 статті 163-1 КУпАП повернути до Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з Великими платниками податків, для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя А.А. Саукова