Постанова від 28.07.2021 по справі 388/1057/21

справа № 388/1057/21

провадження № 3/388/351/2021

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28.07.2021м. Долинська

Долинський районний суд Кіровоградської області у складі: головуючого судді Кнурова О.А., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Управління Держпраці у Кіровоградській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, зареєстрованою фізичною особою-підприємцем, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,

за ч. 1 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

встановив:

14.06.2021 ОСОБА_1 , зареєстрована фізичною особою-підприємцем, у порушення вимог законодавства про працю, а саме ч. 4 ст. 24 КЗпП України допустила до роботи на посаді продавця працівника ОСОБА_2 без повідомлення про прийняття останньої на роботу з 14.06.2021 центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - Новоукраїнської ОДПІ ГУ ДФС (Долинське відділення) у Кіровоградській області.

У судовому засіданні ОСОБА_1 , якій було роз'яснено права особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, передбачені ст. 268 КУпАП, вину у вчиненні адміністративного правопорушення за обставин, вказаних у протоколі про адміністративне правопорушення, - визнала. Надала пояснення про те, що дійсно вона як ФОП ОСОБА_1 14.06.2021 прийняла на роботу на посаду продавця ОСОБА_2 , яка приступила до роботи 14.06.2021, однак несвоєчасно повідомила про цей факт податкову інспекцію. Докази на підтвердження поважності причини несвоєчасного повідомлення у неї відсутні.

Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи та оцінивши всі докази по справі, як кожен окремо так і в їх сукупності, всебічно, повно і об'єктивно дослідивши всі обставини справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про винність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 41 КУпАП, що, окрім визнання вини останньою, підтверджується дослідженими судом доказами:

- протоколом про адміністративне правопорушення № КР6267/223/АВ/П/ПТ від 22.06.2021, яким зафіксовано, що 18.06.2021 встановлено, що ОСОБА_2 прийнята на роботу працівника на посаду продавця з 14.06.2021, згідно з наказом від 14.06.2021 № 20 та трудовим договором від 14.06.2021, але повідомлення про прийняття працівника на роботу до Новоукраїнської ОДПІ ГУ ДФС (Долинське відділення) у Кіровоградській області проведено з порушенням термінів, а саме 18.06.2021 о 12 год. 52 хв. чим порушила вимоги постанови КМУ від 17.06.2015 № 413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу» у частині повідомлення ДФС про прийом працівників на роботу після допущення до роботи;

- актом Управління Держпраці у Кіровоградській області № КР6267/223/АВ від 22.06.2021, складеним за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо додержання вимог законодавства у сферах праці ФОП ОСОБА_1 , у ході якого, крім іншого, 18.06.2021 було встановлено, ОСОБА_2 прийнята на роботу працівника на посаду продавця з 14.06.2021, згідно з наказом від 14.06.2021 № 20 та трудовим договором від 14.06.2021, але повідомлення про прийняття працівника на роботу до Новоукраїнської ОДПІ ГУ ДФС (Долинське відділення) у Кіровоградській області проведено з порушенням термінів, а саме 18.06.2021 о 12 год. 52 хв., чим порушила вимоги постанови КМУ від 17.06.2015 № 413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу» у частині повідомлення ДФС про прийом працівників на роботу після допущення до роботи;

- випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань про реєстрацію 08.07.2019 ОСОБА_1 фізичною особою-підприємцем;

- трудовим договором № 1 від 14.06.2021, укладеним між ФОП ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про прийняття останньої на роботу;

- наказом № 20 від 14.06.2021 ФОП ОСОБА_1 про прийняття на роботу на посаду продавця ОСОБА_2 з 14.06.2021;

- повідомлення про прийняття на роботу від 18.06.2021 від ФОП ОСОБА_1 до Долинської державної податкової інспекції про прийняття на роботу ОСОБА_2 з 14.06.2021 (дата початку роботи);

- письмові пояснення ОСОБА_2 від 18.06.2021, у яких остання, крім іншого повідомила, що виконує роботу продавця у ФОП ОСОБА_1 з 14.06.2021. Надаючи оцінку зазначеним письмовим поясненням судом відзначається, що дані, які у них викладенні узгоджуються з іншими доказам у справі та не суперечать дійсним обставинам справи, встановленим судом.

Вказані докази є належними і допустимими та на їх основі у визначеному законом порядку у повній мірі встановлено наявність адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 41 КУпАП та винність ОСОБА_1 у його вчиненні.

Положеннями ч. 1 ст. 41 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за порушення встановлених термінів виплати пенсій, стипендій, заробітної плати, виплата їх не в повному обсязі, терміну надання посадовими особами підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та фізичними особами - підприємцями працівникам, у тому числі колишнім, на їхню вимогу документів стосовно їх трудової діяльності на даному підприємстві, в установі, організації чи у фізичної особи - підприємця, необхідних для призначення пенсії (про стаж, заробітну плату тощо), визначеного Законом України "Про звернення громадян", або надання зазначених документів, що містять недостовірні дані, порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення, а також інші порушення вимог законодавства про працю.

Відповідно до вимог ч. 4 ст. 24 КЗпП України працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до змісту постанови Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 № 413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу» повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою (крім повідомлення про прийняття на роботу члена виконавчого органу господарського товариства, керівника підприємства, установи, організації) до територіальних органів Державної податкової служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за формою згідно з додатком до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із способів наведений у зазначеній постанові.

Зазначені вище вимоги законодавства про пряцю щодо заборони допущення до роботи працівника без повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу, - ОСОБА_1 , зареєстрованою фізичною особою-підприємцем, виконано не було.

На підставі вищевикладеного, суд дійшов висновку про наявність у діях ОСОБА_1 складу зазначеного адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 41 КУпАП, а саме: порушення вимог законодавства про працю - ч. 4 ст. 24 КЗпП України.

Мірою відповідальності, яка застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами є адміністративне стягнення (ст. 23 КУпАП).

При накладенні стягнення відповідно до вимог ч. 2 ст. 33 КУпАП суд враховує: характер вчиненого правопорушення, особу порушника, яка раніше, відповідно до матеріалів справи, до адміністративної відповідальності не притягувалась, докази про притягнення ОСОБА_1 протягом року до адміністративної відповідальності посадовою особою, яка склала протокол про адміністративне правопорушення суду не надано; майновий стан ОСОБА_1 , яка зареєстрована фізичною особою-підприємцем; відсутність обставин, що обтяжують та обставин, що пом'якшують відповідальність за вчинення адміністративного правопорушення, тому вважає за необхідне накласти на правопорушника ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у мінімальному розмірі, передбаченому санкцією ч. 1 ст. 41 КУпАП, і таке стягнення буде справедливим, необхідним та достатнім для виправлення останньої та попередження вчинення нею нових правопорушень, та відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП стягнути з особи, на яку накладено адміністративне стягнення, судовий збір у розмірі, визначеному ст. 4 Закону України «Про судовий збір».

Керуючись статтями 33, 40-1, 283, 284, 287 КУпАП, -

постановив:

визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 41 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 510 (п'ятсот десять) грн. 00 коп., який (штраф) підлягає внесенню через установу банку України.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 454 (чотириста п'ятдесят чотири) грн. 00 коп.

Постанова може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду через Долинський районний суд Кіровоградської області протягом десяти днів з дня її винесення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після залишення апеляційної скарги без задоволення, а постанови, - без змін, чи зміні постанови.

Суддя О.А. Кнуров