Справа № 444/1691/21
Провадження № 3/444/864/2021
13 липня 2021 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Зеліско Р. Й.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Жовква Львівської області справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з УПП у Львівській області ДПП про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , непрацюючого, паспорт серії НОМЕР_1 виданий 06.02.1996 року Жовківським РВ УМВС України у Львівській області, ІПН НОМЕР_2
за ст. 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення , -
ОСОБА_1 , 17.05.2021 року біля 23 год. 25 хв. на автодорозі Тернопіль-Львів-Рава-Руська, М-09, будучи учасником ДТП, намагався покинути місце ДТП. На неодноразову вимогу працівника поліції припинити правопорушення та залишитись на місці ДТП до приїзду слідчого, виражався нецензурною лайкою та намагався покинути місце вчинення ДТП, чим вчинив злісну непокору законному розпорядженню поліцейському при виконанні ними службових обовязків, а саме, не виконував законних вимог щодо припинення протиправних дій, чим вчинив правопорушення передбачене ст. 185 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою провину не визнав та пояснив, що викладені обставини події, яка мала місце 17.05.2021 року в протоколі про адміністративне правопорушення не відповідають дійсності. Пояснив, що дійсно був причетний до ДПТ, однак так як в нього поганий зір, просив працівників поліції проїхати у відділок для складання протоколу, оскільки він без окулярів нічого не бачить, а тому і не буде нічого підписувати та писати пояснень. Однак, вони йому в цьому відмовили. Тому, він і хотів покинути місце ДТП. Просить суд не накладати суворого стягнення.
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення та його вина у цьому підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення серії АА№ 151039 від 18.05.2021 року; копією протоколу про адміністративне затримання АЗ №099734 від 18.05.2021 року; рапортами працівників поліції; письмовими поясненнями в матеріалах справи ОСОБА_2 та ОСОБА_3 від 18.05.2021 року та іншими матеріалами адміністративної справи.
Дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ст. 185 КУпАП України, так як він здійснив злісну непокору законній вимозі поліцейського при виконанні ним службових обов'язків.
Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення не встановлено.
Призначаючи вид та міру стягнення ОСОБА_1 враховую характер скоєного правопорушення, дані про його особу, який до адміністративної відповідальності притягується вперше, обставини, які пом'якшують та обтяжують відповідальність.
Санкція ст. 185 КУпАП України, передбачає стягнення у вигляді штрафу, або громадські роботи, або виправні роботи, або адміністративний арешт.
Відповідно до ч. 2 ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно ч. 1 ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
У відповідності до положень ст. 248 КУпАП, розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється на засадах рівності перед законом і органом (посадовою особою), який розглядає справу, всіх громадян незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мови та інших обставин.
Відповідно до ст. 22 Кодексу України про адміністративні правопорушення при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Приходжу до висновку, що з врахуванням даних про особу ОСОБА_1 , відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, відсутність заподіяної шкоди, приходжу до висновку про можливість звільнення правопорушникавід адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням, зважаючи на те, що скоєне ним правопорушення є малозначним.
Згідно ч. 2 ст. 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення при оголошенні усного зауваження виноситься постанова про закриття справи.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України “Про судовий збір”, судовий збір стягується у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення.
Враховуючи те, що суддя прийшов до висновку про звільненння ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності та про закриття справи про адміністративне правопорушення відносно нього, а тому відповідно судовий збір з ОСОБА_1 стягненню не підлягає.
Керуючись ст. 22, ст. 185, статтями 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,-
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення та на підставі ст. 22 Кодексу України про адміністративні правопорушення звільнити його від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням, внаслідок малозначності скоєного правопорушення, а справу відносно нього закрити.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови, особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено подання прокурора у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу.
Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала , якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено
Апеляційна скарга, подання прокурора подаються до Львівського апеляційного суду через Жовківський районний суд Львівської області.
Суддя: Зеліско Р. Й.