05.07.21
22-ц/812/1432/21
Справа № 478/215/21
Провадження № 22-ц/812/1432/21
05 липня 2021 року м. Миколаїв
Миколаївський апеляційний суд в складі судді Лівінського І.В., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 , поданою її представником ОСОБА_2 на рішення Казанківського районного суду Миколаївської області від 31 травня 2021 року по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог: приватний нотаріус Казанківського районного нотаріального округу Миколаївської області Рожко Олена Олексіївна, Казанківська селищна рада Миколаївської області про визнання недійсним та скасування свідоцтва про право на спадщину за законом,-
Рішенням Казанківського районного суду Миколаївської області від 31 травня 2021 року в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог: приватний нотаріус Казанківського районного нотаріального округу Миколаївської області Рожко О.О., Казанківська селищна рада Миколаївської області про визнання недійсним та скасування свідоцтва про право на спадщину за законом- відмовлено.
Не погодившись із вказаним рішенням суду, ОСОБА_1 через свого представника ОСОБА_2 30 червня 2021 року подала апеляційну скаргу на вказане судове рішення в якій міститься клопотання про поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, а також клопотання про відстрочку сплати судового збору до ухвалення судового рішення у справі.
Обґрунтовуючи клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження, апелянт посилається на те, що отримав повний текст судового рішення лише 14 червня 2021 року.
За частиною 1 статті 354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
З Єдиного державного реєстру судових рішень вбачається, що вступну та резолютивну частини рішення суду проголошено 31 травня 2021 року. Повний текст оскаржуваного рішення складено 08 червня 2021 року. Отже, останнім днем подачі апеляційної скарги є 08 липня 2021 року. Апеляційна скарга подана представником позивачки 30 червня 2021 року.
Враховуючи викладене слід вважати, що клопотання представника ОСОБА_2 про поновлення строку на апеляційне оскарження є зайвим, оскільки строк на апеляційне оскарження не є пропущеним.
Що стосується клопотання про відстрочку сплати судового збору, суд дійшов наступного.
Відповідно до частини 1 статті 136 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі.
Підстави для відстрочення сплати судового збору визначені частиною 1 статті 8 Закону України «Про судовий збір».
Так, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити сплату судового збору за таких умов:
1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або
2) позивачами є:
а) військовослужбовці;
б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів;
в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда;
г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї;
ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або
3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.
Таким чином, закон визначає вичерпні підстави для відстрочення сплати судового збору.
При зверненні з клопотанням про відстрочення сплати судового збору, заявник просить врахувати майновий стан ОСОБА_1 .
Однак, представником не надано доказів річного доходу позивачки, а також, те, що позивачка відноситься до осіб зазначених у пункті 2 частини 1 статті 8 Закону України «Про судовий збір».
За такого, у задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору слід відмовити.
За приписами частини 2 статті 357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 ЦПК України, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу.
За правилами пункту 3 частини 4 статті 356 ЦПК України, до апеляційної скарги додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до вимог підпункту 6 пункту 1 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» (далі - Закон) апеляційна скарга на рішення суду оплачується судовим збором у розмірі 150 % ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
З оскаржуваного рішення вбачається, що позовна заява подана у лютому 2021 року. Розмір судового збору при поданні позовної заяви визначається підпунктом 2 пункту 1 частини 2 статті 4 Закону та складає по даній справі 908 грн ( 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб).
Таким чином, судовий збір за подачу апеляційної скарги в даному випадку складає 1362 грн (908 х 150% ).
Проте, судовим збором апеляційна скарга не оплачена.
Таким чином, такий недолік, як несплата судового збору перешкоджає відкриттю апеляційного провадження та є підставою для залишення апеляційної скарги без руху.
На підставі викладеного та відповідно до вимог статті 357 ЦПК України, апеляційну скаргу необхідно залишити без руху та надати особі, яка подала апеляційну скаргу, строк для усунення зазначених в цій ухвалі недоліків.
Керуючись статтями 185, 354, 357 ЦПК України, -
В задоволенні клопотання представника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 про відстрочку сплати судового збору за подачу апеляційної скарги на рішення Казанківського районного суду Миколаївської області від 31 травня 2021 року відмовити.
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 , поданою її представником ОСОБА_2 на рішення Казанківського районного суду Миколаївської області від 31 травня 2021 року - залишити без руху.
Надати апелянту можливість в строк, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення копії цієї ухвали, усунути недоліки, наведені у її мотивувальній частині, а саме:
-сплатити 1362 грн судового збору та надати оригінал квитанції про сплату судового збору до Миколаївського апеляційного суду.
Платіжні реквізити для сплати судового збору:
Одержувач коштів: Миколаїв. ГУК/тг м. Миколаїв/22030101
Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37992030
Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)
Код банку отримувача (МФО): 899998
Рахунок отримувача: UA 318999980313111206080014478
Код класифікації доходів бюджету: 22030101
Призначення платежу: *;101;__(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом __ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), на рішення від _ (Дата оскаржуваного рішення) по справі __ (Номер справи), Миколаївський апеляційний суд.
У випадку несплати судового збору у зазначений строк, апеляційна скарга буде вважатися неподаною та повернута особі, яка її подала.
Суддя Миколаївського
апеляційного суду І.В. Лівінський