Ухвала від 27.05.2010 по справі 2а-2711/10/2570

Справа № 2а-2711/10/2570

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

27 травня 2010 р. суддя Чернігівського окружного адміністративного суду Баргаміна Н.М., перевіривши матеріали адміністративного позову Депутата Бахмацької міської ради ОСОБА_1, Головного редактора газети «ЮТ-Вікторія» Самченка Олександра Вікторовича, Лисенко Ганни Федорівни до Прокурора Бахмацького району Сидоренко О. О. про скасування рішення та визнання протиправною бездіяльності, -

ВСТАНОВИВ:

Позивачі звернулися до суду з адміністративним позовом до Прокурора Бахмацького району Сидоренко О. О., в якому просили скасувати в судовому порядку рішення прокурора Бахмацького району Сидоренка О. О., який службовим листом - відповіддю за № 234 вих.09 від 22.05.2009 року доводив до відома адресатів наступне: «проведеною за зверненням перевіркою порушень чинного житлового законодавства при прийняті вищевказаного рішення не виявлено. За таких обставин, підстави для його опротестування прокуратурою району відсутні.»; визнати протиправною бездіяльність суб'єкта владних повноважень в особі прокурора Бахмацького району Сидоренка О. О. по причині: не винесення протесту на видане 25-го березня 2009 року виконавчим комітетом Бахмацької міської ради рішення № 84.

Частина 2 статті 2 КАС України чітко вказує, що до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією та Законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Згідно з п. 6 ч. 1 ст. 3 КАС України адміністративний позов - це звернення до адміністративного суду про захист прав свобод та інтересів у публічно-правових відносинах.

В частині 1 ст. 17 КАС України зазначено, що компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності

За усталеними в теорії права підходами до класифікації актів нормативно-правовий акт - виданий суб'єктом владних повноважень документ, який встановлює, змінює чи припиняє дію обов'язкових правил поведінки, обмежених в часі, просторі та за колом осіб, та призначений для неодноразового застосування. Правовий акт індивідуальної дії - виданий суб'єктом владних повноважень документ, прийнятий з метою реалізації положень нормативно-правового акта (актів) щодо конкретної життєвої ситуації, не містить загальнообов'язкових правил поведінки та стосується прав і обов'язків чітко визначеного суб'єкта (суб'єктів), якому він адресований.

В розумінні ч. 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України лист-відповідь № 234 вих. 09 від 22.05.2009 року не є рішенням суб'єкта владних повноважень (нормативно-правовим актом індивідуальної дії), яке тягне за собою правові наслідки відносно позивача, не спрямоване на регулювання тих чи інших суспільних відносин і не має обов'язкового характеру для позивача. Отже в цій частині позов не є таким, що відповідає матеріально-правовому способу захисту порушеного права, а тому дана вимога не може бути предметом розгляду та вирішення судом адміністративної юрисдикції.

За таких обставин суд приходить до висновку, що відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України, у відкритті провадження у справі за позовом Депутата Бахмацької міської ради ОСОБА_1, Головного редактора газети «ЮТ-Вікторія» Самченко Олександра Вікторовича, Лисенко Ганни Федорівни до Прокурора Бахмацького району Сидоренко О. О. про скасування рішення та визнання протиправною бездіяльності в частині скасування рішення прокурора Бахмацького району Сидоренка О. О., який службовим листом-відповіддю за № 234 вих. 09 від 22.05.2009 року доводив до відома адресатів наступне: «проведеною за зверненням перевіркою порушень чинного житлового законодавства при прийняті вищевказаного рішення не виявлено. За таких обставин, підстави для його опротестування прокуратурою району відсутні» необхідно відмовити, оскільки позовну заяву у вищевказаній частині не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. 17, ч. 1 п.1 ст. 109, ст. 165 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

У відкритті провадження в адміністративній справі за позовом Депутата Бахмацької міської ради ОСОБА_1, Головного редактора газети «ЮТ-Вікторія» Самченко Олександра Вікторовича, Лисенко Ганни Федорівни до Прокурора Бахмацького району Сидоренко О. О. в частині скасування рішення прокурора Бахмацького району Сидоренка О. О., який службовим листом-відповіддю за № 234 вих. 09 від 22.05.2009 року доводив до відома адресатів наступне: «проведеною за зверненням перевіркою порушень чинного житлового законодавства при прийняті вищевказаного рішення не виявлено. За таких обставин, підстави для його опротестування прокуратурою району відсутні» - відмовити.

Ухвалу про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі надіслати позивачам.

Попередити позивачів, що повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.

Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву.

Ухвала відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом п'яти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує ухвалу, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Н.М. Баргаміна