Ухвала від 09.06.2021 по справі 200/6061/21

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

УХВАЛА

про відкриття провадження у справі

09 червня 2021 р. Справа №200/6061/21

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Крилова М.М., ознайомившись з матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) до Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області (місцезнаходження: Донецька область, м. Слов'янськ, вул. Свободи, буд. 5; код ЄДРПОУ 41325231) про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

9 травня 2021 року до Донецького окружного адміністративного суду, засобами поштового зв'язку, надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області про визнання дії щодо відмови виплати страхових виплат за період з 01 квітня 2014 року по 31 березня 2021 року на підставі Постанови КМУ № 365 незаконними та зобов'язання виплатити страхові виплати за період з 01 квітня 2014 року по 31 березня 2021 року.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 25 травня 2021 року вказану позовну заяву залишено без руху та встановлено позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви шляхом: подання доказу сплати судового збору у розмірі 908,00 грн.

07 червня 2021 року позивачем на виконання ухвали про усунення недоліків від 06 січня 2021 року надано суду клопотання, згідно якого, позивач зазначає, що не може надати довідку про доходи з Державної податкової служби України у зв'язку із перебуванням на тимчасово окупованій території України та немає електронного цифрового підпису, у зв'язку з цим просить витребувати з Державної податкової служби України довідку про доходи за останні 6 місяців та надав довідку управління соціального захисту населення Костянтинівської міської ради, згідно якої позивач не перебуває на обліку в управлінні та не отримує допомогу.

Розглянувши клопотання, суд зазначає наступне.

За приписами статті 8 Закону України від 08 липня 2011 року №3674-VI “Про судовий збір”, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.

Згідно частини 1 статті 133 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, вправі відстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Таким чином, зважаючи на майновий стан позивача, його клопотання про відстрочення сплати судових витрат, вважаю за необхідне відстрочити сплату судового збору до ухвалення судового рішення по справі.

Позовна заява подана з дотриманням правил підсудності особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність, відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), її належить розглядати за правилами адміністративного судочинства. Підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених КАС України, немає.

Враховуючи характер спірних правовідносин, предмет доказування та склад учасників адміністративної справи, вирішив розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні).

Для ухвалення законного та обґрунтованого судового рішення у даній справі, вважаю за необхідне витребувати докази з власної ініціативи.

Керуючись статтями 2, 5, 12, 32, 77, 80, 121, 123, 126, 133, 160, 161, 171-176, 248, 251, 256, 257, 260, 261, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, -

УХВАЛИВ:

Прийняти позовну заяву до розгляду.

Відстрочити сплату судового збору до ухвалення судового рішення у справі.

Питання про поновлення строку звернення до суду вирішити під час розгляду справи по суті.

Відкрити провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити певні дії.

Розгляд справи провести суддею одноособово за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Відповідач у п'ятнадцятиденний строк з дня отримання копії даної ухвали може подати відзив на позовну заяву. У разі подання відзиву, його копія та додані до нього документи мають бути надіслані (надані) до суду та позивачу одночасно.

Витребувати у відповідача належним чином засвідчені копії та докази:

- докази перебування на обліку ОСОБА_1 ;

- довідку про розмір заборгованості з виплати страхових виплат позивачу з 01 березня 2014 року по теперішній час;

- рішення, якщо так приймалось, про зупинення виплати страхових виплат.

Зобов'язати відповідача витребувані документи надіслати до 30 червня 2021 року (включно) на адресу Донецького окружного адміністративного суду: 84122, м. Слов'янськ, вул. Добровольського 1, електронну адресу: @adm.dn.court.gov.ua.

У разі неможливості подати витребувані докази у встановлений строк, повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня отримання даної ухвали.

Відповідно до пункту 3 розділу VІ «Прикінцевих положень» Кодексу адміністративного судочинства України, суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв'язку з карантином.

Ухвала оскарженню в апеляційному порядку не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Текст ухвали розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).

Суддя М.М. Крилова

Попередній документ
97524149
Наступний документ
97524151
Інформація про рішення:
№ рішення: 97524150
№ справи: 200/6061/21
Дата рішення: 09.06.2021
Дата публікації: 11.06.2021
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Донецький окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо; управління, нагляду, контролю та інших владних управлінських функцій (призначення, перерахунку та здійснення страхових виплат) у сфері відповідних видів загальнообов’язкового державного соціального страхування, з них; загальнообов’язкового державного соціального страхування, у тому числі
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (09.11.2021)
Дата надходження: 16.08.2021
Предмет позову: визнання протиправними дії та зобов’язання вчинити певні дії
Розклад засідань:
09.11.2021 09:00 Перший апеляційний адміністративний суд
Учасники справи:
головуючий суддя:
СІВАЧЕНКО ІГОР ВІКТОРОВИЧ
СТАРОДУБ О П
суддя-доповідач:
КРИЛОВА М М
СІВАЧЕНКО ІГОР ВІКТОРОВИЧ
СТАРОДУБ О П
відповідач (боржник):
Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування в Донецькій області
Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області
заявник апеляційної інстанції:
Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області
заявник касаційної інстанції:
Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області
орган або особа, яка подала апеляційну скаргу:
Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області
позивач (заявник):
Тугарєв Станіслав Миколайович
суддя-учасник колегії:
БЛОХІН АНАТОЛІЙ АНДРІЙОВИЧ
ГАВРИЩУК ТЕТЯНА ГРИГОРІВНА
ЄЗЕРОВ А А
КРАВЧУК В М