Справа № 127/12271/21
Провадження № 3/127/3764/21
26 травня 2021 року місто Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Гайду Г.В., за участю прокурора Вахули Л.Є. розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого та зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , виданий Липовецьким РВ УМВС України у Вінницькій області 22.07.2003, РНОКПП № НОМЕР_2 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, суд
ОСОБА_1 перебуваючи на посаді єгера Турбівського лісництва Державного підприємства «Вінницька лісова науково-дослідна станція», будучи згідно п.п. «е» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за порушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин лише 08.04.2021 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування за 2020 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП визнав повністю за викладених у протоколі обставинах та зазначив, що дійсно подав декларацію пізніше ніж передбачено Законом України «Про запобігання корупції», оскільки було багато роботи.
Прокурор Вахула Л.Є. у судовому засіданні протокол про адміністративне правопорушення підтримав та просив суд притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Суд вислухавши думку прокурора, вислухавши пояснення ОСОБА_1 та дослідивши матеріали справи, що надійшли до суду приходить до наступного висновку.
Відповідальність за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» корупційне правопорушення - діяння, що містить ознаки корупції, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 вказаного Закону, за яке законом встановлено кримінальну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
У ході судового розгляду та відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 251 від 12.05.2021, встановлено, що ОСОБА_1 перебуваючи на посаді єгера Турбівського лісництва Державного підприємства «Вінницька лісова науково-дослідна станція», будучи згідно п. п. «е» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за порушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування за 2020 рік лише 08.04.2021, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією.
Відповідно до наказу директора Державного підприємства «Вінницька лісова науково-дослідна станція» № 12-К від 15.03.2006 ОСОБА_1 прийнято на посаду єгера Турбівського лісництва з 15.03.2006.
Крім того, згідно з наказу директора Державного підприємства «Вінницька лісова науково-дослідна станція» № 45-К від 01.10.2020, ОСОБА_1 доручено, без звільнення від основної роботи, за його згоди, виконання додаткової роботи на умовах суміщення за посадою майстра лісу обходу № 1 та № 2 Турбівського лісництва з доплатою 50% посадового окладу вакантної посади майстра лісу з 01.10.2020.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи на посаді єгера Турбівського лісництва Державного підприємства «Вінницька лісова науково-дослідна станція», займав посаду, яка згідно п. «е» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» відноситься до суб'єкту, на якого поширюється дія вказаного Закону.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у п. 1, п.п. «а» і «в» п. 2 ч. 1 ст. 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Роздруківкою з публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій, вбачається, що ОСОБА_1 подав декларацію за 2020 рік лише 08.04.2021 о 08:41 год.
Вказані обставини у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, також підтверджується письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 12.05.2021, статутом Державного підприємства «Вінницька лісова науково-дослідна станція» № 47 від 28.01.2019, наказом про призначення ОСОБА_1 на посаду від 15.03.2006, наказом від 01.10.2020 № 45 к, посадовою інструкцією єгера від 23.03.2006, наказом про подання декларацій № 52 від 28.10.2020, а також визнавальними поясненнями ОСОБА_1 , наданими у судовому засіданні.
З урахуванням вказаного, суд приходить до висновку, що дії ОСОБА_1 охоплюються складом адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та є доведеними.
Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Зі змісту ст. 33 КУпАП слідує, що стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України.
При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Таким чином, при вирішенні питання про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення, суд враховує обставини передбачені ст. 33 КУпАП а тому приходить до переконання, що з метою попередження вчинення ним аналогічних правопорушень у майбутньому до ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі, передбаченому санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір.
Враховуючи викладене та керуючись ст. 40-1, 172-6, 283, 284 КУпАП, суд
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень.
Стягнути із ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 454 гривні.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: