Справа № 204/1294/21
Провадження № 3/204/848/21
КРАСНОГВАРДІЙСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ДНІПРОПЕТРОВСЬКА
17 травня 2021 року суддя Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська Мащук В.Ю., за участю секретаря Максименко Я.О., за участю прокурора Мазур К.О., за участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , за участю захисника Романюк А.О., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, стосовно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Дніпропетровська, громадянки України, працюючої на посаді чергового помічника начальника відділу охорони Української психіатричної лікарні з суворим наглядом Міністерства юстиції України, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , мешкає за адресою: АДРЕСА_2 , ідентифікаційний номер не відомий,
- про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172 - 7, ч. 2 ст. 172 - 7 КУпАП, суд -
Відповідно до протоколів про адміністративне правопорушення № 159 від 12.02.2021 року, № 160 від 12.02.2021 року, № 161 від 12.02.2021 року, № 162 від 12.02.2021 року, № 163 від 12.02.2021 року, № 164 від 12.02.2021 року, наказом управління Державної пенітенціарної служби України у Дніпропетровській області від 16.06.2016 року № 145 о/с, капітана внутрішньої служби ОСОБА_1 призначено на посаду чергового помічника начальника відділу охорони Української психіатричної лікарні з суворим наглядом управління Державної пенітенціарної служби України у Дніпропетровській області. Відповідно до п.п. «д» п.1 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є особою начальницького складу Державної кримінально - виконавчої служби, а отже є суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією.
Згідно витягів Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження та шлюбу № 00029426274, НОМЕР_1 ід 03.02.2021 року, відповідно до довідки від 29 листопада 1997 року, пологового відділення міської лікарні № 2 м. Дніпропетровськ, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 є дитиною ОСОБА_1 .
Відповідно до номеру актового запису № 1748 від 30.11.2019 року Чечелівського районного у місті Дніпрі відділу державної реєстрації актів цивільного стану головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області зареєстровано шлюб ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 . З 30.10.2019 року зазначені особи є між собою чоловіком та дружиною, тобто ОСОБА_5 являється ОСОБА_1 близькою особою - невісткою.
Наказом відділу охорони Української психіатричної лікарні з суворим наглядом від 16.06.2020 року № 48о/с ОСОБА_5 призначено на посаду молодшого інспектора 2 категорії відділу зміни № 4 відділу охорони Української психіатричної лікарні з суворим наглядом, яка є близькою особою ОСОБА_1 .
Так, 14.08.2020 року, 15.09.2020 року, 15.10.2020 року, знаходячись за місцем роботи, за адресою: м. Дніпро, вул. Надії Алексєєнко, 84, ОСОБА_1 , перебуваючи на засіданнях балансової комісії відділу охорони Української психіатричної лікарні з суворим наглядом, будучи належним чином обізнаною про вимоги щодо врегулювання конфлікту інтересів, при розгляді питання порядку денного «Про преміювання осіб рядового та начальницького складу відділу», діючи умисно, в порушення вимог ст. 28 ЗУ «Про запобігання корупції» вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, а саме: проголосувала «За» питання порядку денного «Про преміювання осіб рядового та начальницького складу відділу», а саме преміювання близької особи - невістки ОСОБА_5 ; будучи членом балансової комісії підписала протоколи засідання балансової комісії відділу охорони Української психіатричної лікарні з суворим наглядом від 14.08.2020 року, 15.09.2020 року, 15.10.2020 року, якими передбачено, нарахування премії у відсотках, чим вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172 - 7 КУпАП.
Крім того, 14.08.2020 року, 15.09.2020 року, 15.10.2020 року знаходячись за місцем роботи, за адресою: м. Дніпро, вул. Надії Алексєєнко, 84, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом на якого поширюється дія ЗУ «Про запобігання корупції», знаходячись на робочому місці, в денний час доби, перебуваючи на засіданні балансової комісії відділу охорони Української психіатричної лікарні з суворим наглядом самостійно не вжила заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів та з моменту винесення на розгляд порядку денного вищезазначеного питання, яке стосується преміювання близької особи - невістки ОСОБА_5 , та до початку голосування за питання порядку денного «Про преміювання осіб рядового та начальницького складу відділу», будучи належним чином обізнаною про вимоги щодо врегулювання конфлікту інтересів, діючи умисно, в порушення вимог ст. 28 ЗУ «Про запобігання корупції» не повідомила у встановленому законом випадку та порядку безпосереднього керівника - начальника відділу охорони Української психіатричної лікарні з суворим наглядом (голову балансової комісії) в особі ОСОБА_6 про наявність реального конфлікту інтересів, чим вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172 - 7 КУпАП.
Приватний інтерес ОСОБА_1 полягає у наявності в особи майнового інтересу, який полягає в отримані додаткового матеріального заохочення у виді додаткового матеріального заохочення невістки, та як наслідок збільшення загального сімейного матеріального добробуту.
Реальний конфлікт інтересів ОСОБА_1 полягає у суперечності між її приватним інтересом, зумовленим перебуванням у сімейних стосунках з ОСОБА_5 та полягає у використанні службового становища - члена балансової комісії, з метою додаткового матеріального заохочення невістки ОСОБА_5 , та як наслідок збільшення загального сімейного матеріального добробуту, та її службовими повноваженнями, як члена балансової комісії, що впливає на об'єктивність та неупередженість при розгляді питання порядку денного щодо преміювання близької особи (невістки), та на розподіл коштів на преміювання за результатами роботи осіб рядового та начальницького складу відділу.
Відповідно до ст.36 КУпАП постановою судді від 22 березня 2021 року, справи про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172 - 7 КУпАП, ч. 2 ст. 172 - 7 КУпАП, об'єднано у одне провадження.
Допитана в судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні правопорушення не визнала в повному обсязі і пояснила суду, що у лютому 2020 року була створена балансова комісія, до складу якої вона входить. Балансова комісія була створена для вирішення питань щодо призначення премій підлеглим відділів, створена на підставі наказу начальника відділу. Кількість членів комісії - голова комісії, заступник голови, секретар комісії та 7 членів. Відповідно до своїх посадових обов'язків, у ОСОБА_1 відсутні повноваження приймати участь у призначенні або підписанні премії. Підставою для нарахування премій є наказ по відділу про преміювання, який затверджується керівником - ОСОБА_6 . Протоколи засідань балансових комісій, не є рішеннями, які враховуються при нарахуванні премій.
Крім того, ОСОБА_1 пояснила, що відповідно до її посадових обов'язків, у неї відсутні повноваження щодо преміювання. ОСОБА_5 не перебувала у прямому підпорядкуванні ОСОБА_1 . Рапортів з пропозицією преміювання ОСОБА_5 . ОСОБА_1 , не подавала, вона зачитувала рапорти своєї зміни. Преміювання осіб здійснювалося відповідно до наказу начальника відділу охорони УПЛСН - Аракеляна С.Л.
В судовому засіданні ОСОБА_1 просила суд провадження у справі закрити, так як вона правопорушення, не вчиняла.
В судовому засіданні захисник ОСОБА_1 - адвокат Романюк А.О. просила суд закрити провадження у справі відносно ОСОБА_1 за ч. 1, ч. 2 ст. 172 - 7 КУпАП, у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Прокурор Мазур К.О. в судовому засіданні просила визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, та застосувати до неї адміністративне стягнення за вчинення адміністративних правопорушень.
Допитаний в судовому засіданні свідок ОСОБА_6 пояснив, що він є начальником відділу охорони Української психіатричної лікарні з суворим наглядом Міністерства юстиції України. Балансова комісія відділу охорони Української психіатричної лікарні з суворим наглядом скликається та приймає рішення щодо преміювання. Члени даної комісії не приймають рішення щодо преміювання, оскільки рішення щодо преміювання приймає його заступник. ОСОБА_1 була членом комісії, однак, ніяких рішень не приймала, вона лише ставила підпис, що приймала участь у засіданні комісії. Пропозиції щодо преміювання ОСОБА_5 . ОСОБА_1 , не подавалися, вона зачитувала рапорти своєї зміни. ОСОБА_5 не перебуває у безпосередньому підпорядкування ОСОБА_1 .
Протокол засідання балансової комісії не є для нього обов'язковим для винесення наказу про преміювання, оскільки рішення про винесення наказу він приймає особисто в межах наданих йому повноважень, як керівник. Підпис учасника комісії у протоколі свідчить лише про те, що такий член комісії був присутнім на засіданні комісії. На засіданні комісії заслуховувалися пропозиції щодо преміювання, голосування не відбувалося.
Допитана в судовому засіданні свідок ОСОБА_7 пояснила, що на засіданнях балансової комісії голосування фактично не відбувалось, зачитуються пропозиції та відсотки премій працівникам, після чого члени комісії підписують протокол засідання балансової комісії. Вона повідомляє всіх членів комісії за тиждень до засідання балансової комісії про те, що відбудеться засідання, після чого їй надають рапорти про преміювання персоналу. ОСОБА_1 та ОСОБА_5 працюють в різних змінах.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, її захисника, прокурора, свідків, дослідивши протокол про адміністративне правопорушення, та додані до нього документи, суддя приходить до наступних висновків.
Відповідно до ст. ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП, суд зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинене адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.
Відповідно до ст. 172-7 КУпАП, зокрема ч.1 та ч.2 передбачено відповідальність за неповідомлення про наявність реального конфлікту інтересів та вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Диспозиції зазначених статей є бланкетними і лише описують безпосередньо самі правопорушення, але для повного визначення ознак цих правопорушень відсилають до інших галузей права, тобто до інших нормативно-правових чи підзаконних нормативно-правових актів, які визначають правові та організаційні засади функціонування системи запобігання корупції в Україні, зміст та порядок застосування превентивних антикорупційних механізмів, правила щодо усунення наслідків корупційних правопорушень.
Згідно з приміткою ст.172-7 КУпАП під реальним конфліктом інтересів слід розуміти суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання вказаних повноважень.
Аналогічне визначення реального конфлікту інтересів міститься у ч.1 ст.1 ЗУ «Про запобігання корупції», де розкривається зміст такого терміну як приватний інтерес, яким є будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв'язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.
Виходячи з системного аналізу вказаних термінів, для встановлення факту реального конфлікту інтересів необхідно чітко установити, що: а) приватний інтерес наявний, б) він суперечить службовим чи представницьким повноваженням, в) така суперечність реально впливає на об'єктивність чи неупередженість прийняття рішень чи вчинення дій.
Для встановлення ж наявності факту прийняття рішення в умовах реального конфлікту інтересів, у тому числі і для кваліфікації рішення як такого, що прийняте в умовах реального конфлікту інтересів, необхідно також встановити наявність обов'язкової сукупності відповідних юридичних фактів: 1) наявність факту приватного інтересу, який має бути чітко сформульований (артикульований) та визначений; 2) наявність факту суперечності між приватним інтересом і службовими чи представницькими повноваженнями із зазначенням того, у чому саме ця суперечність знаходить свій вияв або вплив на прийняття рішення; 3) наявність повноважень на прийняття рішення; 4) наявність факту реального впливу суперечності між приватним та службовим чи представницьким інтересом на об'єктивність або неупередженість рішення.
Без наявності хоча б одного із зазначених фактів із цієї сукупності, реальний конфлікт інтересів не виникає, а тому встановлення таких обставин в обов'язковому порядку має бути відображено як у протоколі про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, так і у судовому рішенні.
Отже, конфлікт інтересів повинен бути реальним (очевидним) і передбачуваним. Конфлікт інтересів має місце тоді, коли вказана суперечність фактично вплинула чи могла вплинути на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, на вчинення чи не вчинення дій під час виконання наданих особі службових повноважень.
За змістом ст.172-7 КУпАП особистий інтерес - це користь, вигода яка стосується (або цікавить) особи, і які вона бажає отримати для себе особисто або близьких осіб.
Відповідно до ст. 28 ЗУ «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пунктах 1,2 частини 1 статті 3 цього Закону зобов'язані: 1) вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; 2) повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; 3) не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; 4) вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.
Відповідно до ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління, і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно зі ст.10 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.
Відповідно до протоколів про адміністративне правопорушення за №№159,160, 161,162,163,164 від 12.02.2021 року ОСОБА_1 працює на посаді чергового помічника начальника відділу охорони Української психіатричної лікарні з суворим наглядом Міністерства юстиції України. В судовому засіданні даний факт, також підтверджено ОСОБА_1 .
Відповідно до Положення про Відділ охорони Української психіатричної лікарні з суворим наглядом, який затверджено наказом Південно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції № 22 від 20 січня 2017 року, Відділ охорони Української психіатричної лікарні з суворим наглядом входить до складу Державної кримінально-виконавчої служби України.
Відповідно до п.п. «д» п. 1 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є особи рядового і начальницького складу державної кримінально-виконавчої служби, податкової міліції, особи начальницького складу органів та підрозділів цивільного захисту, Державного бюро розслідувань, Національного антикорупційного бюро України.
Тобто, ОСОБА_1 є суб'єктом, на якого поширюється дія ЗУ «Про запобігання корупції» та є суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією.
27.07.2011 року ОСОБА_1 ознайомлено про дотримання вимог ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції».
13 січня 2020 року ОСОБА_1 ознайомлена з Посадовими обов'язками чергового помічника начальника відділу охорони Української психіатричної лікарні з суворим наглядом, затвердженими наказом відділу охорони Української психіатричної лікарні з суворим наглядом № 3 від 02 січня 2020 року.
Відповідно до посадової інструкції чергового помічника начальника відділу охорони Української психіатричної лікарні з суворим наглядом - черговий помічник начальника відділу забезпечує підпорядкованим йому працівникам відділу охорони, нагляд за особами, які утримуються в Дніпровській філії «Спеціалізований заклад з надання психіатричної допомоги» Державної установи «Центр психічного здоров'я та моніторингу наркотиків та алкоголю Міністерства охорони здоров'я України», на підставі тісної взаємодії з медичним персоналом лікарні
З метою удосконалення управлінської діяльності і порядку користування та розпорядження державним майном і коштами, покращення системи внутрішнього контролю, своєчасного та ефективного реагування на стан фінансово-господарської діяльності відділу охорони Української психіатричної лікарні з суворим наглядом, наказом начальника Відділу охорони Української психіатричної лікарні з суворим наглядом ОСОБА_6 № 33 від 17 лютого 2020 року затверджено «Положення про Балансову комісію відділу охорони Української психіатричної лікарні з суворим наглядом».
Відповідно до п. 1.1 Положення про Балансову комісію відділу охорони Української психіатричної лікарні з суворим наглядом зазначено, Балансова комісія відділу охорони Української психіатричної лікарні з суворим наглядом є постійно діючим колегіальним органом та утворюється з метою реалізації державної політики щодо ефективного використання державного майна та коштів, інвентаризації існуючих господарських зобов'язань, налагодження співпраці між суб'єктами господарської діяльності, відділу охорони української психіатричної лікарні з суворим наглядом.
Формою роботи Комісії є засідання, які скликаються у разі потреби, але не рідше ніж один раз на місяць. Засідання Комісії проводиться відповідно до порядку денного, її рішення оформлюються протоколами, які підписує голова Комісії, а у разі його відсутності або за його дорученням - заступник голови Комісії та всі присутні на засіданні члени Комісії, про що зазначено у пунктах 3.1 та 3.2 Положення про Балансову комісію відділу охорони Української психіатричної лікарні з суворим наглядом.
Наказом Відділу охорони Української психіатричної лікарні з суворим наглядом № 33 від 17 лютого 2020 року затверджено також склад Балансової комісії відділу охорони Української психіатричної лікарні з суворим наглядом та визначено, що: голова комісії - начальник відділу охорони ОСОБА_6 ; заступник голови - заступник начальника відділу охорони - ОСОБА_8 ; члени комісії: начальник сектору - головний бухгалтер відділу охорони - ОСОБА_9 , начальник сектору по роботі з персоналом відділу охорони - ОСОБА_10 , черговий помічник начальника відділу охорони - ОСОБА_11 , черговий помічник начальника відділу охорони - ОСОБА_12 , черговий помічник начальника відділу охорони - ОСОБА_1 , черговий помічник начальника відділу охорони - ОСОБА_13 ; секретар комісії - діловод відділу охорони - ОСОБА_7 .
Отже, ОСОБА_1 була призначена до складу Балансової комісії відділу охорони Української психіатричної лікарні з суворим наглядом.
На засіданнях балансової комісії відділу охорони Української психіатричної лікарні з суворим наглядом 14.08.2020 року, 15.09.2020 року, 15.10.2020 року, визначено порядок денний: про преміювання осіб рядового та начальницького складу відділу.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Під час розгляду справи ОСОБА_1 , її захисник, однозначно стверджували, що вона не приймала рішення про преміювання, у тому числі і своєї невістки, не встановлювала та не пропонувала розмір премії, на прийняття рішень про призначення премії, у тому числі своїй невістці ОСОБА_5 вплинути не могла, так як не мала на це повноважень, у будь-яких голосуваннях з цього приводу участі не приймала. ОСОБА_1 була присутньою на засіданнях комісії, як член комісії, заслуховувала пропозиції щодо преміювання, що в судовому засіданні також підтвердили свідки ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , які були викликані в судове засідання за клопотанням прокурора.
Доказів того, що ОСОБА_1 14.08.2020 року, 15.09.2020 року, 15.10.2020 року, будучи присутньою на засіданнях балансової комісії відділу охорони Української психіатричної лікарні з суворим наглядом голосувала «За» питання порядку денного «Про преміювання осіб рядового та начальницького складу відділу», у тому числі за прийняття рішення про преміювання ОСОБА_5 та розміру такого преміювання, матеріали справи не містять. У самих протоколах засідань балансової комісії не зазначено про хід голосування членами комісії.
Таким чином, зазначення у протоколах про адміністративні правопорушення, про те, що ОСОБА_1 під час проведення засідань проголосувала «За» питання порядку денного «Про преміювання осіб рядового та начальницького складу відділу», вчинивши дії в умовах реального конфлікту інтересів та не повідомивши про наявність такого конфлікту свого керівника, не підтверджені наявними у матеріалах справи доказами, та спростовуються дослідженими матеріалами справи, які також узгоджуються з поясненнями свідків.
Крім того, суд звертає увагу, що відповідно до п.1 Положення про преміювання (заохочення) осіб рядового складу і начальницького складу відділу охорони Української психіатричної лікарні з суворим наглядом закріплено, щомісячні премії та інші види разових заохочень чи винагород виплачуються лише в межах бюджетних асигнувань, визначених у кошторисі доходів і видатків органу на грошове забезпечення осіб рядового складу та начальницького складу на 2020 рік.
Згідно п. 4 Положення начальник відділу або особа, яка виконує його обов'язки має право преміювати (заохочувати) осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого вкладу в загальні результати роботи без обмеження індивідуальних премій максимальними розмірами.
Відповідно до п. 7 Положення розмір премій встановлюється на підставі поданих рапортів начальників структурних підрозділів або погоджених керівництвом пропозицій щодо преміювання осіб рядового і начальницького складу; затверджується начальником відділу та оформлюється наказом «Про преміювання».
Відповідно до п. 4.3 Положення, рішення комісії, прийняті в межах її компетенції, оформлюються відповідними розпорядчими актами відділу охорони та є обов'язковими до виконання.
Однак, протоколи засідання балансової комісії відділу охорони Української психіатричної лікарні з суворим наглядом не є розпорядчими актами відділу охорони у розумінні норм Положення про Балансову комісію відділу охорони Української психіатричної лікарні з суворим наглядом. Тоді, як розпорядчим актом є наказ начальника відділу «Про преміювання», який є єдиною підставою для виплати премії працівникам відділу. Протокол балансової комісії не є розпорядчим актом і не є документом, на підставі якого працівникам може бути призначена та виплачена премія.
Отже, з аналізу Положення про преміювання (заохочення) осіб рядового складу і начальницького складу відділу охорони Української психіатричної лікарні з суворим наглядом вбачається, що розмір премій особам рядового і начальницького складу встановлюється саме на підставі поданих рапортів начальників структурних підрозділів або погоджених керівництвом пропозицій щодо преміювання, а не на підставі протоколів засідання Балансової комісії. При цьому, розмір премій осіб рядового складу і начальницького складу оформлюється саме наказом начальника відділу «Про преміювання», а не протоколом засідання Балансової комісії.
В матеріалах справи наявні накази начальника відділу охорони Української психіатричної лікарні з суворим наглядом ОСОБА_6 «Про преміювання осіб рядового та начальницького складу відділу», якими визначено нарахування розміру премій у відповідних місяцях 2020 року особам рядового та начальницького складу у відсотках, серед осіб, яким призначено премію є ОСОБА_5 .
Предметом доказування у справі про притягнення особи до відповідальності за ст. 172-7 КУпАП є доведеність наявності ситуації, за якої приватна заінтересованість особи впливає на об'єктивність виконання ним службових чи представницьких повноважень, за якої існує можливість виникнення протиріччя між приватним інтересом особи і публічними, що може поставити під сумнів справедливість прийнятого рішення чи вчинення публічним діячом інших дій. Доведення достатніми доказами обставин чітко визначеної суперечності є обов'язковим для уповноваженої на складання протоколу про адміністративне корупційне правопорушення особи, оскільки відсутність доказів таких обставин свідчитиме й про відсутність складу адміністративного правопорушення.
Отже, приходжу до висновку, що факт підписання ОСОБА_1 протоколів засідання Балансової комісії від 14.08.2020 року, 15.09.2021 року, 15.10.2021 року, не можна вважати діями чи прийняттям рішень в умовах наявного реального конфлікту інтересів, оскільки приймаючи участь у засіданнях Балансової комісії, ОСОБА_1 , лише підписувала протоколи комісії, що не є вирішальним при призначенні премії, більше того, протоколи засідання Балансової комісії відділу охорони Української психіатричної лікарні з суворим наглядом не є розпорядчими актами відділу охорони, які є підставою для виплати премії, а розмір премій осіб рядового і начальницького складу оформлюється наказом начальника відділу «Про преміювання», та саме начальник відділу охорони Української психіатричної лікарні з суворим наглядом затверджує розмір премій осіб рядового складу і начальницького складу.
Відповідно до ст.8 Конституції України, в Україні визнається і діє принцип верховенства права. Норми Конституції є нормами прямої дії, а згідно з ч.2 ст.62 Основного Закону усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться виключно на її користь, тобто суд може притягнути особу до відповідальності лише на тих доказах, які спростовують усі розумні сумніви щодо вини особи. Докази, що викликають такі сумніви, суд має вмотивовано відхилити у своїй постанові.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку про відсутність в діях ОСОБА_1 складу правопорушень, пов'язаних з корупцією, передбачених ч.1 ст.172-7 та ч.2 ст.172-7 КУпАП, за обставин, викладених у протоколах про адміністративні правопорушення.
Враховуючи наведене, провадження у справі підлягає закриттю на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП, за відсутністю в діях ОСОБА_14 події та складу адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-7 та ч.2 ст.172-7 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.23, 33, 36, ч.ч.1, 2 ст.172-7, 221, 247, 255, 283-284, 294 КУпАП, -
Провадження у справі про адміністративні правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 року, за ч.1 ст.172-7, ч.2 ст.172-7 КУпАП - закрити, за відсутністю в її діях складу та події адміністративного правопорушення на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Красногвардійський районний суд м. Дніпропетровська протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя В.Ю. Мащук