Справа № 417/242/21
Провадження № 3/417/90/21
"11" травня 2021 р. смт Марківка
Марківський районний суд Луганської області
у складі: головуючого судді Чернік А.П.,
розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов із Марківського районного відділу державної виконавчої служби Східного міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Харків), про притягнення до відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , гр-на України, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
24.02.2021 року щодо ОСОБА_1 складено адміністративний протокол про те, що він не сплачував аліменти за рішенням суду, що призвело до виникнення заборгованості по аліментах, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, сукупний розмір заборгованості з моменту відкриття провадження становить станом на 24.02.2021 року 62627,75 грн, сукупний розмір заборгованості - 53028,10 грн
ОСОБА_1 за викликом суду не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду повідомлявся належним чином. Клопотань про відкладення розгляду справи від нього не надходило.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про наявність підстав для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності у зв'язку з таким.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідальність за ч. 1 ст. 183-1 КУпАП наступає за несплату аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім'ї, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконанння.
У ст. 7 КУпАП зазначено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності до закону.
Так, стаття 280 КУпАП закріплює обов'язок посадової особи при розгляді справи про адміністративне правопорушення з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення та чи винна ця особа в його вчиненні.
Отже, притягнення особи до адміністративної відповідальності можливе лише за наявності факту адміністративного правопорушення та вини особи у його вчиненні, яка підтверджена належними доказами.
Доказами в справі про адміністративне правопорушення, згідно з приписами ст. 251 КУпАП, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ці дані встановлюються:
протоколом про адміністративне правопорушення;
поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків;
висновком експерта;
речовими доказами;
показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки;
відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху;
протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Судом установлено, що 12.06.2019 року Марківським районним відділом державної виконавчої служби відкрито виконавче провадження № 59339992 з примусового виконання рішення Марківського районного суду Луганської області від 08.05.2019 року про стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 аліментів на утримання неповнолітніх дітей: ОСОБА_3 та ОСОБА_4 в розмірі 1/3 частини його заробітку (доходу) щомісяця, починаючи з 28.02.2019 року і до досягнення дітьми повноліття.
Станом на 24.02.2021 року сукупний розмір заборгованості становить 53028,10 грн, що перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконанння. ОСОБА_1 заходів для погашення заборгованості не вживає.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 183-1 КУпАП, було вчинено і вина ОСОБА_1 у його вчиненні підтверджена належними доказами, а тому він підлягає адміністративній відповідальності.
Відповідно до ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини та майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність, судом не встановлено. Відомостей про майновий стан ОСОБА_1 не надано.
Оскільки ОСОБА_1 раніше не притягувався до адміністративної відповідальності, суд вважає за необхідне застосувати до нього стягнення у виді виконання суспільно корисних робіт на строк 120 годин.
Відповідно до ст.40-1КпАП України судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі викладеного, керуючись ст. 7, 33, 183-1, 221, 280, 283-285, 287, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_1 притягти до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 183-1 КУпАП, та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді виконання суспільно корисних робіт на строк 120 годин.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у сумі 454,00 грн.
Постанова може бути оскаржена до Луганського апеляційного суду через Марківський районний суд протягом 10 днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя: А.П.Чернік