Постанова від 11.05.2021 по справі 417/364/21

Справа № 417/364/21

Провадження № 3/417/130/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"11" травня 2021 р. смт Марківка

Марківський районний суд Луганської області

у складі: головуючого судді Чернік А.П.,

розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов із ВП №1 Старобільського РУП ГУНП в Луганській області, про притягнення до відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Луганськ, проживаючої по АДРЕСА_1 ,

за вчинення правопорушення, передбаченого ч.3 ст.184 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

22.03.2021 року відносно ОСОБА_1 складено протокол про те, що 22.03.2021 року о 13-00 год. встановлено, що остання не належним чином виконує покладені на неї обов'язки щодо виховання своєї неповнолітньої доньки ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , що призвело до вчинення нею 09.03.2021 року правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 178 КУпАП.

ОСОБА_1 надала заяву про розгляд справи за її відсутності.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що справа про адміністративне правопорушення підлягає закриттю у зв'язку з таким.

Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідальність за ч.3 ст. 184 КУпАП України настає за вчинення неповнолітніми віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років правопорушення, відповідальність за яке передбачено цим Кодексом.

У ст. 7 КУпАП зазначено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності до закону.

Так, стаття 280 КУпАП закріплює обов'язок посадової особи при розгляді справи про адміністративне правопорушення з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення та чи винна ця особа в його вчиненні.

Отже, притягнення особи до адміністративної відповідальності можливе лише за наявності факту адміністративного правопорушення та вини особи у його вчиненні, яка підтверджена належними доказами.

Доказами в справі про адміністративне правопорушення, згідно з приписами ст. 251 КУпАП, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Ці дані встановлюються:

протоколом про адміністративне правопорушення;

поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків;

висновком експерта;

речовими доказами;

показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки;

відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху;

протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

В протоколі зазначено, що ОСОБА_3 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 178 КУпАП. Відповідальність за цією нормою настає за розпивання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв на вулицях, у закритих спортивних спорудах, у скверах, парках, у всіх видах громадського транспорту (включаючи транспорт міжнародного сполучення) та в інших заборонених законом місцях, крім підприємств торгівлі і громадського харчування, в яких продаж пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв на розлив дозволена відповідним органом місцевого самоврядування, або поява в громадських місцях у п'яному вигляді, що ображає людську гідність і громадську мораль.

Як убачається із матеріалів справи, неповнолітня ОСОБА_4 08.03.2021 року в приміщенні кафе-бару вжила 0,33 л слабоалкогольного напою "Revo". Дана обставина підтверджується поясненнями неповнолітніх ОСОБА_5 та ОСОБА_6 . Проте зазначені дії ОСОБА_4 не тягнуть за собою адміністративну відповідальність за ч. 1 ст. 178 КУпАП.

Зважаючи на те, що сам протокол не може слугувати однозначним доказом винуватості особи у вчиненні адміністративного правопорушення, провадження у справі слід закрити із-за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

На підставі викладеного, керуючись ст. 184, 221, 247, 283-285, 287, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ПОСТАНОВИВ:

Закрити щодо ОСОБА_1 провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 184 КУпАП, в зв'язку з відсутністю події і складу вказаного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Луганського апеляційного суду через Марківський районний суд протягом 10 днів з дня її винесення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя: А.П.Чернік