Справа № 161/6150/21
Номер провадження: 3/161/2553/21
місто Луцьк 05 травня 2021 року
Луцький міськрайонний суд Волинської області в особі судді Івасюти Л.В., за участю прокурора - Артиш Н.В., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_2 , працюючого завідувачем відділу Волинської державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту картоплярства Національної академії аграрних наук України, -
- за ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
05 квітня 2021 року з Управління стратегічних розслідувань у Волинській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України до Луцького міськрайонного суду Волинської області надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, відносно ОСОБА_1 .
Із протоколу про адміністративне правопорушення № 83 від 19 березня 2021 року вбачається, що ОСОБА_1 обіймаючи посаду завідувача відділу Волинської державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту картоплярства Національної академії аграрних наук України, відповідно до п.п. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» є посадовою особою юридичної особи публічного права. У відповідності до вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 зобов'язаний щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством. ОСОБА_1 несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, а саме 11.02.2020 о 14 год. 36 хв. без будь-яких поважних причин несвоєчасності подання декларації, чим порушив вимоги ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст.172-6 КУпАП. Дата вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного із корупцією 11.02.2020. Дата виявлення правопорушення є дата складання протоколу.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину в інкримінованому йому правопорушенні, передбаченому ч. 1 ст.172-6 КУпАП, визнав. Суду пояснив, що дійсно він у вказані строки, всупереч зазначених вимог Закону, своєчасно не подав декларацію через власну неуважність. В своїх діях не мав злого умислу та не мав наміру порушувати законодавство.
Прокурор в судовому засіданні просила визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні правопорушення за ч.1 ст.172-6 КУпАП, та призначити йому покарання в межах санкції даної статті.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, прокурора, всебічно, повно та об'єктивно дослідивши та оцінивши наявні в матеріалах справи докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Відповідно до п.п. «а», п.2 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є посадові особи юридичної особи публічного права.
Судом встановлено, що відповідно до наказу № 02-О/Д від 01.01.2019 «Про затвердження штатного розпису» ОСОБА_1 переведено на посаду завідувача відділу землеробства та агрохімії.
Відповідно до ч.1 ст.45 Закону України ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», особи зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини 1 статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 01 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Пунтом 5 розділу ІІ «Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 № 3 (у редакції наказу НАЗК від 12.12.2019 № 168/19, затвердженого в Міністерстві юстиції України 27.12.2019 за № 1300/34271), щорічна декларація суб'єкта декларування подається в період з 00 год. 00 хв. 01 січня до 00 год. 00 хв. 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Згідно п.2-1 Розділ ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», встановлено, що декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до ст. 45 даного подаються за минулий рік до 01 квітня, у 2020 році суб'єкти декларування подають до 1 червня.
Відповідно до вимог ст.47 Закону, подані декларації включаються до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством.
Національне агентство забезпечує відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Частиною 1 статті 172-6 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Як вбачається з даних з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, а саме 11.02.2020 о 14 год. 36 хв.
Таким чином, судом встановлено, що ОСОБА_1 будучи суб'єктом декларування відповідно до п.п. «а» п.2 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік («щорічна декларація»), чим порушив вимоги ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції».
За таких обставин, суд вбачає в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, оскільки, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» в порушення вимог, передбачених ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин вчасно не подала «щорічну декларацію», чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією за ч.1 ст.172-6 КУпАП, стверджується, у відповідності до вимог, передбачених ст. 251 КУпАП, належними та допустимими по справі доказами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення № 83 від 19.03.2021; письмовими поясненнями ОСОБА_1 про обставини вчинення адміністративного правопорушення від 12.02.2021 та ОСОБА_2 , витягом з Державного реєстру декларацій.
При накладенні адміністративного стягнення, у відповідності до вимог, передбачених ст.33 КУпАП, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, який є особою з інвалідністю ІІ групи, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
До обставин, які пом'якшують відповідальність суддя відносить щире розкаяння.
Обставин, які обтяжують відповідальність, суддя по справі не вбачає.
Відповідно до ст.ст. 22, 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення в дусі додержання законів України. При вирішенні питання про накладення стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
На підставі викладеного, беручи до уваги відсутність посягання на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління, відсутність завданої шкоди й суспільної шкідливості, обставини справи, обставини при яких вчинено правопорушення, а також малозначність вчиненого, оскільки вказані дії не тягнуть за собою тяжких правових чи будь-яких інших наслідків, так як ОСОБА_1 , хоча й несвоєчасно, але подав щорічну декларацію до НАЗК, враховуючи характеризуючі дані ОСОБА_1 , який раніше не притягувався до адміністративної відповідальності за вчинення аналогічних адміністративних правопорушень, є особою з інвалідністю ІІ групи, свою вину у вчиненому повністю визнав, щиро розкаявся, суддя вважає можливим застосувати до ОСОБА_1 положення ст. 22 Кодексу України про адміністративні правопорушення і провадження по даній справі закрити, звільнивши його від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням.
Відповідно до ч. 2 ст. 284 КУпАП при оголошенні усного зауваження, суд виносить постанову про закриття провадження по справі про адміністративне правопорушення.
Керуючись ст. ст. 22, 23, 33-34, 283, 284 КУпАП, на підставі ч.1 ст.172-6 КУпАП, ст. ст. 3, 45, 47 Закону України «Про запобігання корупції», суд, -
ОСОБА_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, звільнивши його від адміністративної відповідальності, на підставі ст. 22 КУпАП, провадження по справі закрити та обмежитись усним зауваженням.
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, шляхом подання апеляційної скарги до Волинського апеляційного суду через Луцький міськрайонний суд Волинської області.
Суддя Луцького міськрайонного суду
Волинської області Л.В. Івасюта