ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
м. Київ
18.06.2009 р. № 14/379
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Літвінової А.В при секретарі Денисенко Ю.М., за участю представників сторін:
від позивача: Кулинича Володимира Петровича, Терещенка Віктора Олександровича
від відповідача: Печковської Ольги Віталіївни, Вихор Надії Василівни
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «АВТЕХ»
до державної податкової інспекції у Оболонському районі міста Києва
проскасування рішення про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість
На підставі частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 18 червня 2009 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Товариство з обмеженою відповідальністю «АВТЕХ»звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом про скасування рішення державної податкової інспекції у Оболонському районі міста Києва про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість.
Позовні вимоги обґрунтовані невідповідністю висновків відповідача щодо відсутності у позивача оподатковуваних поставок протягом 12 послідовних податкових місяців фактичним обставинам справи.
Відповідач проти позову заперечував з посиланням на те, що товариство з обмеженою відповідальністю «АВТЕХ»протягом 12 місяців подавало податкові декларації з податку на додану вартість з показниками, які свідчили про відсутність оподатковуваних поставок, а тому рішення про анулювання свідоцтва платника податку на додану вартість є законним.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
Товариство з обмеженою відповідальністю «АВТЕХ»зареєстровано Оболонською районною у місті Києві державною адміністрацією 20 березня 2003 року за №10691050003000889, за адресою: місто Київ, вул. Лебединська, 3-б, код ЄДРПОУ 32379260.
Державною податковою інспекцією у Оболонському районі міста Києва 06 листопада 2006 року видано товариству з обмеженою відповідальністю «АВТЕХ»свідоцтво про реєстрацію платника податку на додану вартість за №36791145, серії НБ №231934.
Актом державної податкової інспекції у Оболонському районі міста Києва від 31 березня 2008 року №7594/10/15-214 прийнято рішення про анулю вання реєстрації товариства з обмеженою відповідальністю «АВТЕХ»як платника податку на додану вартість, у зв'язку з тим, що з 01 березня 2007 року товариство подавало податкові декларації з податку на додану вартість з показниками, які свідчили про відсутність оподатковуваних поставок протягом 12 послідовних податкових місяців.
Процедуру заповнення та подання декларацій з податку на додану вартість визначено Порядком заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 30.05.1997 №166.
Відповідно до підпунктів 4.1.1 та 4.4 названого Порядку декларація подається платником незалежно від того, виникло у звітному (податковому) періоді в нього податкове зобов'язання чи ні, тобто незалежно від стану фінансово-господарської діяльності платника податку. Якщо платник самостійно виявив помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації, то такий платник зобов'язаний подати в порядку, установленому для подання декларацій з податку на додану вартість (без урахування граничного терміну подання, але з урахуванням строків давності, встановлених статтею 15 Закону №2181), уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок. Одним уточнюючим розрахунком може бути виправлено помилки лише однієї раніше поданої декларації.
Реєстрація суб'єктів господарювання платником податку на додану вартість та їх анулювання регламентується Законом України «Про податок на додану вартість»та Положенням про реєстрацію платників податку на додану вартість, затверджене наказом Державної податкової адміністрації України від 01 березня 2000 року №79 (далі -Положення).
Рішення про анулювання реєстрації позивача як платника податку на додану вартість державною податковою інспекцією у Оболонському районі міста Києва винесено на підставі підпункту «ґ»пункту 9.8 статті 9 Закону України «Про податок на додану вартість».
Відповідно до названої норми реєстрація платника податку на додану вартість діє до дати її анулювання, яке відбувається у випадках якщо особа, зареєстрована як платник податку, не подає податковому органу декларації з цього податку протягом 12 послідовних податкових місяців або подає податковий розрахунок який свідчить про відсутність оподатковуваних поставок протягом такого періоду, а також у випадках, визначених законодавством стосовно порядку реєстрації суб'єктів господарювання.
З цією нормою кореспондується припис підпункту «ґ»пункту 25 Положення. При цьому при розгляді питання анулювання реєстрації згідно з підпунктом «ґ»цього пункту дванадцять місяців визначаються із урахуванням того, що:
- не враховується місяць, в якому проведено реєстрацію особи платником податку на додану вартість, якщо особа зареєстрована платником податку на додану вартість з дня іншого, ніж перший день календарного місяця;
- включаються останні дванадцять послідовних податкових місяців, за які подані податкові декларації (у разі подання декларацій) або сплив строк подання податкових декларацій (у разі неподання декларацій) до отримання чи складання органом державної податкової служби документа, який є підставою для анулювання реєстрації.
Згідно з пунктом 25.2 Положення якщо особа, зареєстрована як платник податку на додану вартість подає декларацію, яка свідчить про відсутність оподатковуваних поставок протягом 12 послідовних місяців органи державної податкової служби приймають рішення про анулювання реєстрації відповідних платників податку на додану вартість.
Такі рішення можуть бути прийняті за наявності відповідних документів (відомостей), зокрема, довідки про результати документальної невиїзної перевірки, яка свідчить про відсутність у платника податку оподатковуваних поставок протягом дванадцяти послідовних податкових місяців.
Анулювання реєстрації на підставах визначених у підпунктах «б»- «ґ»здійснюється за ініціативою відповідного податкового органу. Податковий орган зобов'язаний прийняти самостійне рішення про анулювання реєстрації на підставах, визначених у підпунктах «в» - «ґ».
Рішення про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість за ініціативою податкового органу оформляється актом про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість за формою №6-ПДВ.
Такий акт складається у двох примірниках комісією, утвореною відповідно до розпорядження керівника податкового органу, та затверджується керівником податкового органу.
В акті про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість обов'язково зазначається підстава для такого анулювання з посиланням на відповідні норми Закону України «Про податок на додану вартість».
Досліджуючи надані сторонами докази, аналізуючи наведені міркування та заперечення, оцінюючи їх в сукупності, суд бере до уваги наступне.
Відповідною комісією, створеною наказом державної податкової інспекції у Оболонському районі міста Києва від 13 березня 2008 року №401, встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю «АВТЕХ», зареєстроване як платник податку на додану вартість, подає декларації, які свідчать про відсутність оподатковуваних поставок протягом 12 послідовних податкових місяців, що підтверджено довідкою про результати документальної невиїзної перевірки від 27 березня 2008 року.
З матеріалів справи вбачається, що податкові декларації позивача з податку на додану вартість за березень 2007року - лютий 2008 року, зокрема, пункт 5.1 декларацій, дійсно свідчать про відсутність оподатковуваних поставок протягом такого періоду, акт про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість відповідає формі №6-ПДВ. Уточнюючий розрахунок в порядку, передбаченому Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», позивачем до державної податкової інспекції не подавався.
За таких обставин, рішення державної податкової інспекції у Оболонському районі міста Києва щодо анулювання реєстрації товариства з обмеженою відповідальністю «АВТЕХ»як платника податку на додану вартість є правомірним.
Згідно з вимогами статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні позову.
Керуючись статтями 69, 70, 71 та 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В задоволені позову відмовити повністю.
Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Літвінова А.В.
Постанову складено в повному обсязі 22 червня 2009 року