ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
про залишення позовної заяви без розгляду
16.07.2009р. № 9/671
За позовомОСОБА_1
доУправління Пенсійного фонду України у Святошинському районі міста Києва
про визнання неправомірними дії
Суддя: Кротюк О.В.
Секретар судового засідання: Гончаров В.В.
Обставини справи:
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 02.12.2008 відкрито провадження в адміністративній справі № 9/671 та для всебічного повного і об'єктивного розгляду справи судом вжито відповідних заходів: встановлено строк для проведення підготовчого провадження, про що належним чином повідомлено сторін по справі. Ухвалою від 05.12.2008 закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.
Під час розгляду справи, судом встановлено, що позов заявлено без врахування пункту 1 ст. 17 КАС України та з порушенням положень статті 106 КАС України. Адже, позивачем не зазначено обставин, якими він обґрунтовує позовні вимоги в рамках публічно-правового спору, позовні вимоги не містять характеру публічно-правового спору та не відповідають вимогам статті 17 КАС України та містять виключно майновий характер. З огляду на викладене 13.04.2009 суд зобов'язав позивача усунути недоліки позовної заяви, оскільки остання подана без дотримання положень КАС України та викласти позовні вимоги із визначенням суті публічно-правового спору в строк до наступного судового засідання, а саме: в частині конкретного визначення оскаржуваних дій та періоду, за який позивач оскаржує дії відповідача.
В судове засідання 16.07.2009 позивач не прибув. Проте, 14.05.2008 надав письмові пояснення щодо визначення позовних вимог.
В судовому засіданні 16.07.2009 судом встановлено, що позивач не усунув недоліки позовної заяви, оскільки не конкретизував позовні вимоги відносно оскаржуваних дій та не визначив період перерахунку пенсії.
Враховуючи вказане вище, суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає залишенню без розгляду, оскільки провадження в адміністративній справі було відкрито за позовною заявою, яка не відповідає вимогам статті 106 КАС України, і позивач не усунув цих недоліків у строк, встановлений судом.
Згідно з п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються, зокрема, зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Водночас, згідно статті 104 КАС України до адміністративного суду має право звернутися з адміністративним позовом особа, яка вважає, що порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин.
В зв'язку з тим, що позивачем не надано документи на виконання вимог суду, а позовна заява подана без дотримання правил статті 106 КАС України, суд приходить до висновку про те, що визначені судом недоліки позивачем не усунуто.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 155 КАС України суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо провадження в адміністративній справі було відкрито за позовною заявою, яка не відповідає вимогам статті 106 цього Кодексу, і позивач не усунув цих недоліків у строк, встановлений судом.
З огляду на викладене вище, позовна заява підлягає залишенню без розгляду.
Керуючись п. 7 ст. 155, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у Святошинському районі міста Києва про визнання неправомірними дії залишити без розгляду.
Особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
Ухвалу направити сторонам.
Ухвала відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує ухвалу, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя О.В.Кротюк