Справа №: 452/1010/21
про повернення адміністративних матеріалів
26 березня 2021 року м.Самбір
Суддя Самбірського міськрайонного суду Львівської області Галин В.П., вивчивши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працюючого водієм у Самбірському АТП, проживаючого у АДРЕСА_1 ,
- за ознаками ч. 1 ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
23.03.2021 року працівниками Самбірського районного відділу поліції головного управління національної поліції у Львівській області на адресу суду скеровано матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.44-3 КУпАП з підстав викладених у протоколі про адміністративне правопорушення серія АПР18 № 706155 від 18.03.2021 року, а саме, що: 06.03.2021 року приблизно о 10.00 год. на автобусній зупинці с. Пиняни Самбірського району Львівської області, власник і за сумісництвом водій автобуса БАЗ «Еталон» р.н. НОМЕР_1 перебував у салоні даного автобуса без засобів індивідуального захисту, зокрема респіратора чи захисної маски, що закривають ніс та рот, в тому числі виготовлені самостійно, чим порушив пп. 8 п. 3 Постанови КМУ № 1236 від 09.12.2020 року із змінами.
Відповідно до п.2 ч.1 ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Вивчивши матеріали справи, вважаю, що протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам КУпАП з таких підстав.
Відповідно до ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Стаття ст. 44-3 КУпАП містить дві частини, за якими передбачена відповідальність за порушення правил щодо карантину людей. Згідно ч. 1 вказаної статті адміністративна відповідальність передбачена за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами. Частина 2 наведеної статті містить відповідальність за перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно.
Частиною 1 ст. 221 КУпАП передбачено, що судді районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені частиною першою ст. 44-3 КУпАП.
У відповідності до ч. 1 ст. 222 КУпАП, органи Національної поліції розглядають справи про адміністративні правопорушення, зокрема передбачені частиною 2 ст. 44-3 КУпАП.
Враховуючи наведені обставини, вважаю, що вищевказаний протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам КУпАП, а саме не в повній мірі дотримані норми ст.256 КУпАП, зокрема, у протоколі не зазначено прізвища, імені та по батькові правопорушника при викладі обставин складу адміністративного правопорушення; кваліфікація адміністративного правопорушення зазначена за ч. 1 ст.44-3 КУпАП, однак зазначені обставини підпадають під склад адміністративного правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 44-3 КУпАП, які розглядаються в силу ст. 222 КУпАП органами Національної поліції.
Виконуючи вимоги ст.ст. 268, 280, 283 КУпАП, з метою уникнення поверховості та неповноти дослідження фактичних обставин правопорушення, суддя з'ясовує чи правильно складений протокол про адміністративне правопорушення, чи відповідає він ст. 256 КУпАП.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Враховуючи наведене, суд не має реальної можливості дати належну та повну оцінку адміністративних матеріалів.
За таких обставин, адміністративну справу відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст.44-3 КУпАП слід повернути для дооформлення з метою виконання вимог зазначених у мотивувальній частині постанови.
Керуючись ст.ст. 256, 278 КУпАП, суддя, -
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП - повернути Самбірському районному відділу поліції Головного управління національної поліції у Львівській області для дооформлення.
Постанова остаточна і оскарженню не підлягає.
Суддя