Ухвала від 26.03.2021 по справі 480/2322/21

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

26 березня 2021 року Справа № 480/2322/21

Суддя Сумського окружного адміністративного суду Глазько С.М., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Комісії зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Міністерства соціальної політики України, Комісії з розгляду документів для видачі посвідчень громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи Сумської обласної державної адміністрації, Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації, Управління соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації, Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

До Сумського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовною заявою до Комісії зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Міністерства соціальної політики України Комісія з розгляду документів для видачі посвідчень громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи Сумської обласної державної адміністрації, Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації, Управління соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації, Головного Управління Пенсійного фонду України в Сумській області, в якій просить:

1. Визнати протиправним та скасувати рішення засідання Комісії зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Міністерства соціальної політики України, оформлене витягом з протоколу від 18.12.2020 № 18, у частині не підтвердження позивачу статусу учасника ліквідації аварії на ЧАЕС категорії 1 (визнанні безпідставним видачу посвідчення та вирішення його вилучити з повідомленням місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування).

2. Визнати протиправним та скасувати рішення засідання Комісії Сумської обласної державної адміністрації з розгляду документів для видачі посвідчень громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської АЕС, оформлене витягом з протоколу від 28.01.2021 № 1-3, в частині визнання безпідставною видачу позивачу посвідчення учасника ліквідації аварії на ЧАЕС категорії 1 серія НОМЕР_1 та тимчасова вкладка до нього №122, проведеної роботи з вилучення та долучення посвідчення до справи, припинення нарахування пільг та компенсацій з повідомленням органів Пенсійного фонду, охорони здоров'я, організацій та підприємств надавачів послуг;

3. Зобов'язати Комісію Сумської обласної державної адміністрації з розгляду документів для видачі посвідчень громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи прийняти рішення про видачу позивачу посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС категорії 1, форма якого затверджена Постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2018 року №551.

4. Визнати протиправним і скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про припинення виплати позивачу додаткової пенсії як особі з інвалідністю 3 групи з числа ліквідаторів аварії на ЧАЕС та зобов'язати прийняти рішення про поновлення виплати пенсії.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 КАС України.

Розглянувши зміст позовної заяви, суд встановив наявність підстав для залишення позовної заяви без руху як такої, що подана з порушенням вимог ст. ст. 160, 161 КАС України.

Так, відповідно до п. 4 ч. 5 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Під змістом позовних вимог розуміється визначення способу захисту своїх прав, свобод чи інтересів, які мають бути сформульовані максимально чітко і зрозуміло.

Як вбачається зі змісту позовної заяви, у ній вказано п'ять відповідачів по справі, у тому числі й Департамент соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації та Управління соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації, проте жодних позовних вимог до цих відповідачів позивачем не заявлено.

Отже, позивачу необхідно усунути вказані недоліки шляхом надання суду уточненої позовної заяви, в якій слід вказати зміст позовних вимог до Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації та Управління соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації або виключити останніх зі складу відповідачів.

Суд звертає увагу позивача на те, що в разі уточнення позовних вимог, позивачем має бути сплачений судовий збір, відповідно до ставок, визначених п. п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір".

Крім того, відповідно до ч. 3 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору врегульовані Законом України "Про судовий збір".

Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України "Про судовий збір" судовий збір - це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.

Платниками судового збору є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи-підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.

Враховуючи, що позовні вимоги №1 та №2 є похідними від вимоги №3, суд вважає, що позивачем заявлено дві позовні вимоги немайнового характеру, враховуючи вимогу №4.

Згідно із п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (908,00 грн.).

Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Враховуючи, що позивачем заявлено дві позовні вимоги немайнового характеру, то при поданні даної позовної заяви позивач повинен був сплатити судовий збір у розмірі 1816,00 грн.

Однак, позивачем додано до позовної заяви квитанцію про сплату судового збору у розмірі лише 908,00 грн.

Враховуючи викладене, позивачу необхідно подати докази сплати судового збору в сумі 908,00 грн. відповідно до ставок, визначених п. п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір".

Дані кошти повинні бути перераховані за наступними реквізитами:

- Рахунок - UA878999980313151206084018540

- Отримувач - ГУК Сум.обл/Сумська МТГ/22030101

- Банк отримувача - Казначейство України(ел. адм. подат.)

- Код отримувача (ЄДРПОУ) - 37970404

- Найменування коду класифікації доходів бюджету - Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050)

- Наявність відомчої ознаки - "84" Окружні адміністративні суди

У призначенні платежу платник судового збору повинен вказати слова "судовий збір", код ЄДРПОУ суду, до якого він звертається, пункт з таблиці ставок судового збору, за яким визначено розмір судового збору.

Згідно із ч. 1 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись ст. ст. 160, 161, 169 Кодексу адміністративного судочинства України, -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Комісії зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Міністерства соціальної політики України, Комісії з розгляду документів для видачі посвідчень громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи Сумської обласної державної адміністрації, Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації, Управління соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації, Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити дії - залишити без руху.

2. Позивачу усунути недоліки позовної заяви в семиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

3. Копію даної ухвали направити особі, що звернулась із позовною заявою.

4. У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною та підлягає поверненню позивачеві.

5. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя С.М. Глазько