15 березня 2021 року
Київ
справа №420/6333/20
адміністративне провадження №К/9901/6215/21
Колегія суддів Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду:
суддя-доповідач - Гусак М.Б., судді - Гімон М.М., Усенко Є.А.,
перевіривши касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «ТЕДІС УКРАЇНА» на ухвалу Одеського окружного адміністративного суду від 27 листопада 2020 року та постанову П'ятого апеляційного адміністративного суду від 27 січня 2021 року у справі №420/6333/20 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ТЕДІС УКРАЇНА» до Державної податкової служби України, Офісу великих платників податків ДФС, Офісу великих платників податків ДПС про визнання протиправними та скасування рішень та зобов'язання вчинити дії,
Товариство з обмеженою відповідальністю «ТЕДІС УКРАЇНА» звернулося до суду з позовом про визнання протиправними та скасування рішень Комісії Офісу великих платників податків ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації та зобов'язання Державної податкової служби України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних подані ним податкові накладні.
Одеський окружний адміністративний суд рішенням від 27 листопада 2020 року, залишеним без змін постановою П'ятого апеляційного адміністративного суду від 27 січня 2021 року, у задоволенні заяви позивача про поновлення строку звернення до суду відмовив, позовну заяву залишив без розгляду.
23 лютого 2021 року Товариство з обмеженою відповідальністю «ТЕДІС УКРАЇНА» подало засобами поштового зв'язку до Верховного Суду касаційну скаргу на ухвалу Одеського окружного адміністративного суду від 27 листопада 2020 року та постанову П'ятого апеляційного адміністративного суду від 27 січня 2021 року у справі №420/6333/20.
У касаційній скарзі скаржник просить скасувати ухвалу Одеського окружного адміністративного суду від 27 листопада 2020 року та постанову П'ятого апеляційного адміністративного суду від 27 січня 2021 року у справі №420/6333/20 та направити справу на новий розгляд до суду першої інстанції..
Зі змісту касаційної скарги та оскаржуваних судових рішень вбачається імовірність неправильного застосування судами першої та апеляційної інстанції норм матеріально права та порушення норм процесуального права, що неможливо встановити без дослідження матеріалів справи, а тому з метою повного, всебічного та об'єктивного розгляду даної касаційної скарги та належної перевірки її доводів, необхідно відкрити касаційне провадження та витребувати матеріали даної справи.
Скарга відповідає вимогам статті 330 Кодексу адміністративного судочинства України, підстави для залишення касаційної скарги без руху, її повернення чи відмови у відкритті касаційного провадження відсутні.
Керуючись статтями 329-332, 334, 335, 338 Кодексу адміністративного судочинства України,
1. Відкрити касаційне провадження за касаційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю «ТЕДІС УКРАЇНА» на ухвалу Одеського окружного адміністративного суду від 27 листопада 2020 року та постанову П'ятого апеляційного адміністративного суду від 27 січня 2021 року у справі №420/6333/20.
2. Витребувати з Одеського окружного адміністративного суду справу № 420/6333/20.
3. Надіслати скаржнику копію цієї ухвали, а іншим учасникам справи копію цієї ухвали разом із копією касаційної скарги та доданих до неї матеріалів.
4. Встановити п'ятнадцятиденний строк для подання відзиву на касаційну скаргу з дня вручення копії цієї ухвали та роз'яснити, що до відзиву додаються докази надіслання (надання) відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді: підписМ. Б. Гусак
підписМ.М. Гімон
підписЄ.А. Усенко