Справа № 200/16896/17
Провадження № 2а/932/60/20
25 лютого 2021 року м.Дніпро
Суддя Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська Цитульський В.І., за участю секретаря судового засідання Богачової В.Р. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом керівника Дніпропетровської місцевої прокуратури №1 Дніпропетровської області до Дніпровської міської ради, третя особа комунальне підприємство «Спорт-Дніпро» Дніпровської міської ради про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії,-
У провадженні судді Бабушкінського районного суду м.Дніпропетровська Цитульського В.І. перебуває вищезазначена адміністративна справа, яка надійшла до Бабушкінського районного суду м.Дніпропетровська у вересні 2017 року та була передана судді Цитульському В.І. у листопаді 2020 року, в якій позивачем з посиланням на приписи КАС України заявлено вимоги про: визнання протиправною бездіяльність ДМР з питання не затвердження планів інвентаризації та паспортизації об'єктів благоустрою населення (їх частини), а саме дитячих майданчиків, які розташовані в Індустріальному районі м.Дніпро та перебувають на балансі комунального підприємства «Спорт-Дніпро» ДМР; зобов'язання ДМР вчинити дії по розробленню та затвердженню планів технічної інвентаризації та паспортизації дитячих майданчиків, які перебувають на балансі КП «Спорт-Дніпро» ДМР.
Ознайомившись з матеріалами позову, суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Згідно з ч.1 ст.18 КАС України, у редакції, що діяла станом на день подання позову, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Відповідно до ч.1 ст.20 КАС України у редакції, що діє станом на день постановлення ухвали, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:
оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій;
уточнення списку виборців;
оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум;
оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо:
примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства;
примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті;
5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років».
Пунктом 10 частини 1 Перехідних положень КАС України, справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Виходячи з того, що даний спір, з огляду на його предмет, не підпадає під кваліфікацію визначену ч.1 ст.20 КАС України, він не може бути розглянутий місцевим загальним судом як адміністративним, а тому, гідно з ч.2 ст.20 КАС України, підсудний окружному адміністративному суду.
Пунктом 3 частини 1 статті 29 КАС України визначено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Виходячи з того, що КАС України не містить алгоритму дій у разі порушення позивачем правил предметної юрисдикції, суд вважає за необхідне, враховуючи приписи ч.6 ст.7 КАС України, застосувати аналогію закону та виходячи з положення ст.29 КАС України передати дану справу на розгляд до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з метою забезпечення виконання принципу судочинства щодо розгляду справи компетентним судом.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.20,21,29 КАС України, суд -
Адміністративну справу за позовом керівника Дніпропетровської місцевої прокуратури №1 Дніпропетровської області до Дніпровської міської ради, третя особа комунальне підприємство «Спорт-Дніпро» Дніпровської міської ради про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії, передати до Дніпропетровського окружного адміністративного суду.
Ухвала суду може бути оскаржена до Третього апеляційного адміністративного суду через Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження , якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено КАС України. В разі, якщо ухвала була постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, то вона набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвалу складено та підписано 25.02.2021
Суддя В.І.Цитульський