Справа № 420/15283/20
09 березня 2021 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бутенко А.В., розглянувши в порядку спрощеного провадження справу за адміністративним позовом Головного управління ДПС в Одеській області (вул. Семінарська, 5 м. Одеса, 65044) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Агенство безпеки охоронний пожежний підрозділ - Юг» (67700, Одеська область, м. Білгород-Дністровський, вул. Перемоги, 2-М) про стягнення податкового боргу у розмірі 9755,74 грн.,-
Стислий зміст позовних вимог.
З позовом до суду звернулось Головне управління ДПС в Одеській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Агенство безпеки охоронний пожежний підрозділ - Юг», в якому просить суд:
Стягнути з ТОВ «Агенство безпеки охоронний пожежний підрозділ-ЮГ» (код ЄДРПОУ 03004808), а саме з усіх відкритих рахунків у банках обслуговуючих підприємство:
- суму заборгованості з податку на додану вартість перед бюджетом становить - 9 755,74 грн., на бюджетний рахунок № UА738999980313080029000015011, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, код 37894104, отримувач коштів УК в Б.-Дн. Р-ні/м.Б.Дністр./14060100.
Виклад позиції позивача.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідно до розрахунку заборгованості, довідки - розрахунку заборгованості та інтегрованих карток платника (ІКП) (додаються), податкова заборгованість ТОВ «АБ ОПП-ЮГ» з податку з на додану вартість перед бюджетом становить - 18 394,00 грн., проте до стягнення підлягає 9 755,74 грн.
Суд зауважує, що Відповідач відзив на адміністративний позов не надав.
Відповідно до частини шостої статті 162 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Заяв чи клопотань до суду не надходило.
Процесуальні дії у справі, судом не вчинялись.
Ухвалою суду від 05 січня 2021 року відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) та повідомлено сторін, що розгляд справи по суті розпочнеться через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі та буде розглянута у строк не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Обставини справи.
Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Агенство безпеки охоронний пожежний підрозділ-ЮГ» (далі - ТОВ «АБ ОПП-ЮГ», відповідач) зареєстроване в Білгород- Дністровській районній державній адміністрації 25.04.2017 р. за №15521020000003531.
За даними Головного управління ДПС в Одеській області (далі - ГУ ДПС в Одеській області, позивач) ТОВ «АБ ОПП-ЮГ» перебуває на обліку як платник податків у Головному управлінні ДПС в Одеській області, Чорноморське управління, з 26.04.2017 року та зареєстрований за № 150517126374.
Так, станом на 23.12.2020 року, відповідно до розрахунку заборгованості, довідки - розрахунку заборгованості та інтегрованих карток платника (ІКП) (додаються), податкова заборгованість ТОВ «АБ ОПП-ЮГ» з податку з на додану вартість перед бюджетом становить - 18 394,00 грн., проте до стягнення підлягає 9 755,74 грн.
Заборгованість по податку з на додану вартість виникла в результаті:
Проведення перевірки своєчасності сплати податку на додану вартість. Як наслідок складено акт №3231/15-32-53-06/41297545 від 02.07.2019 року та винесено податкове повідомлення-рішення №0163735306 від 24.07.2019 року - 736,89 грн. (штрафна санкція);
Винесення податкового повідомлення-рішення №0129571207 від 15.06.2018 року - 3,23 грн.(пеня);
Винесення податкового повідомлення-рішення №0139455306 від 02.07.2019 року - 5,21 грн. (пеня);
Самостійного нарахування платником податків податкової декларації №9186241974 від 19.08.2019 року - 6 672,00 грн.(податкове зобов'язання);
Проведення перевірки своєчасності реєстрації податкових накладних. Як результат складено акт №4073/15-32-53-06/41297545 від 23.07.2019 року. Та винесене податкове-повідомлення рішення №0202315306 від 27.08.2019 року - 15,00 грн. (штрафна санкція);
Проведення камеральної перевірки даних, податкової звітності з податку на додану вартість. Як наслідок складено акт №443/15-32-53-06/41297545 та винесено податкове повідомлення-рішення №0227665306 від 24.09.2019 року - 170,00 грн. (штрафна санкція);
Проведення перевірки своєчасності сплати податку на додану вартість. Як наслідок було складено акт №207/15-32-53-04/41297545 від 23.09.2019 року та винесено податкове повідомлення-рішення №0248835306 від 18.10.2019 року - 44,08 грн. (штрафна санкція);
Проведення перевірки своєчасності реєстрації податкових накладних. Як наслідок складено акт №731/15-32-53-04/41297545 від 18.10.2019 року та винесено податкове повідомлення-рішення № 0277035304 від 14.11.2019 року - 475,00 грн. (штрафна санкція).
Джерела права й акти їх застосування.
Відповідно до статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
В силу ч. 2 ст. 124 Конституції України, юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
Відповідно до п. п. 14.1.175. п.14.1 ст.14 ПК України, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
В силу статті 15 Податкового кодексу України, відповідач є платником податків і зборів.
Податковий кодекс України, регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Відповідно до п.15.1 ст. 15 Податкового кодексу України, платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Згідно з п.п. 20.1.34. п. 20.1. ст. 20 ПК України, контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини. Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття контролюючим органом рішення про погашення усієї суми податкового боргу. Рішення контролюючого органу підписується його керівником та скріплюється гербовою печаткою контролюючого органу. Перелік відомостей, які зазначаються у такому рішенні,, встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
Відповідно до п. 36.1 ст. 36 ПК України, податковим обов'язком визнається обов'язок платника податків обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.
Крім того, пунктом 36.5. ст.36 ПК України, встановлено, що відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов'язку несе платник податків, крім випадків, визначених цим Кодексом або законами з питань митної справи.
Пунктом 54.1. ст. 54 ПК України передбачено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
В п. 57.1. ст. 57 ПК України визначено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Податковий агент зобов'язаний сплатити суму податкового зобов'язання (суму нарахованого (утриманого) податку), самостійно визначеного ним з доходу, що виплачується на користь платника податку - фізичної особи та за рахунок такої виплати, у строки, передбачені цим Кодексом.
Так відповідно до п. 58.3. ст. 58 ПК України, податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) платнику податків, якщо його передано посадовій особі такого платника податків під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення. У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення- рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
Згідно з п. 59.1. ст. 59 ПК України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до п.59.5 ст.59 ПК України, у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.
Згідно із п. 87.11 ст. 87 ПК України, орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.
Відповідно до п. 95.1. ст. 95 ПК України, контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Пунктом 95.3 ст. 95 ПКУ визначено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Висновки суду.
Судом встановлено, що у зв'язку з несплатою Відповідачем заборгованості податковим органом було винесено податкову вимогу форми «Ю» № 190718-53 від 06.07.2019 року, яку було направлено платнику рекомендованим листом.
Докази сплати суми податкового боргу на час розгляду справи відповідачем не надані, а позивач зазначає про несплату.
Приймаючи до уваги викладене, оцінюючи надані докази в сукупності, суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані, документально підтверджені, відповідають чинному законодавству, отже підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу (ч. 1 ст. 77 КАС України).
Згідно зі ст. 242 КАС України, судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.
Керуючись статтями 2, 5-9, 77, 90, 189, 242 - 246, 263 КАС України, суд, -
Адміністративний позов Головного управління ДПС в Одеській області (вул. Семінарська, 5 м. Одеса, 65044) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Агенство безпеки охоронний пожежний підрозділ - Юг» (67700, Одеська область, м. Білгород-Дністровський, вул. Перемоги, 2-М) - задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Агенство безпеки охоронний пожежний підрозділ-ЮГ» (код ЄДРПОУ 03004808), а саме з усіх відкритих рахунків у банках обслуговуючих підприємство:
- суму заборгованості з податку на додану вартість перед бюджетом становить - 9 755,74 грн., на бюджетний рахунок № UА738999980313080029000015011, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, код 37894104, отримувач коштів УК в Б.-Дн. Р-ні/м.Б.Дністр./14060100.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги до суду першої інстанції в 30-денний строк з дня складення повного судового рішення.
Суддя Бутенко А.В.
.