25.02.2021
Справа № 361/7118/20
Провадження № 3/361/1674/21
Іменем України
25 лютого 2021 року м. Бровари
Суддя Броварського міськрайонного суду Київської області Петришин Н.М., розглянувши матеріали, що надійшли від начальника Токмацького ВП Пологівського ВП ГУНП в Запорізькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
16 лютого 2021 року до Броварського міськрайонного суду Київської області від начальника Токмацького ВП Пологівського ВП ГУНП в Запорізькій області надійшла справа про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 , за ст. 124 КУпАП.
Відповідно до ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; чи витребувано необхідні додаткові матеріали; чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Під час підготовки справи до розгляду було виявлено, що не виконано, наявні у матеріалах справи, вимоги постанови Токмацького районного суду Запорізької області від 25.08.2020, постанови Броварського міськрайонного суду Київської області від 02.11.2020, а також постанови Токмацького районного суду Запорізької області від 18.12.2020, оскільки протокол про адміністративне правопорушення ОБ № 101229 від 09.08.2020 складено з грубими порушеннями вимог ст. 256 КУпАП, де зазначено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються, зокрема, місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення. Натомість у протоколі не конкретизоване місце вчинення адміністративного правопорушення, лише вказано, що подія сталася на 26 км а/д Н-30, тобто без прив'язки до адміністративно-територіальної одиниці (назви населеного пункт, району, області). Вказаний недолік також унеможливлює встановити підсудність розгляду даної справи.
Водночас, у матеріалах справи містяться не читабельні аркуші справ, а саме сторінки 6, 9, 11, що унеможливлює прийняти об'єктивне та законне рішення по справі.
Відповідно до ч. 2 ст. 251 КУпАП, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст. 255 цього Кодексу.
Згідно роз'яснень, викладених в п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 23.12.2005, є правильною практика тих судів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, які складені без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
За вказаних обставин протокол про адміністративне правопорушення не може бути розглянутий судом згідно вимог чинного законодавства і повинен бути повернутий органу, який його склав, для належного оформлення.
На підставі викладеного, керуючись ст. 256, ст. 277 ст. 278 КУпАП, -
Справу про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 , за ст. 124 КУпАП, повернути начальнику Токмацького ВП Пологівського ВП ГУНП в Запорізькій області,для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Н.М. Петришин