Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,
E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua
"21" січня 2021 р. м. Житомир Справа № 906/805/20
Господарський суд Житомирської області у складі:
судді: Кудряшової Ю.В.
розглядаючи справу за позовом: Житомирського обласного "Благодійного фонду милосердя"
до Оліївської сільської ради
про визнання укладеної додаткової угоди до договору оренди землі
за участю представників сторін:
від позивача: не прибув,
від відповідача: Заворотнюк Л.М. - завідувач юридичного сектору, розпорядження № 8-к від 04.01.2021 та доручення № 01-17/2021 від 11.01.2021.
Позивач звернувся до суду з позовом про визнання укладеною з дня набрання чинності даним рішенням додаткової угоди до договору оренди землі від 14.01.2010, укладеної між Оліївською сільською радою Житомирського району Житомирської області та Житомирським обласним "Благодійним фондом милосердя", зареєстрованого у Житомирському районному відділі Житомирської регіональної філії державного підприємства "Центр державного земельного кадастру" від 14.01.2010 за №041020900001 редакції, наведеній в позовній заяві.
Господарським судом ухвалою від 08.12.2020 призначено розгляд справи по суті на 21.01.2021 о 11:30.
21.01.2021 через загальний відділ суду надійшло клопотання позивача за вх. № 1417/21 про відкладення розгляду справи у зв'язку з тим, що на даний час між сторонами вирішується питання щодо можливого врегулювання спору.
В судовому засіданні представник відповідача зазначила, що у вирішенні вказаного клопотання покладається на розсуд суду.
Згідно з приписами ч.1 та ч.5 ст.216 ГПК України, суд відкладає розгляд справи у випадках, встановлених частиною другою статті 202 цього Кодексу. Якщо розгляд справи було відкладено, суд продовжує провадження у справі зі стадії, на якій розгляд справи було відкладено. У випадку відкладення розгляду справи під час її розгляду по суті суд може почати розгляд справи по суті спочатку.
Відповідно до ч. 3 ст. 2 ГПК України розумність строків розгляду справи судом належить до основних засад (принципів ) господарського судочинства.
Положеннями ч. 4 ст. 11 ГПК України передбачено, що суд застосовує при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року і протоколи до неї, згоду на обов'язковість яких надано Верховною Радою України, та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
Стаття 6 Конвенції про захист прав людини та основних свобод, ратифікованої Законом від 17.07.1997 №475/97-ВР, гарантує кожній фізичній або юридичній особі право на розгляд судом упродовж розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, в якій вона є стороною.
З огляду на вищенаведене, розглянувши клопотання позивача, з метою забезпечення належних умов для повного, всебічного і об'єктивного розгляду справи, враховуючи положення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, господарський суд продовжує строк розгляду справи по суті та відкладає розгляд справи по суті.
Керуючись ст.ст. 2, 11, 15, 120, 195, 216, 202, ч.2 ст.232, 233-235 ГПК України,ч.1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, господарський суд,-
1. Продовжити строк розгляду справи по суті до 11.02.2021, на підставі ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
2. Відкласти розгляд справи по суті на "11" лютого 2021 р. о 15:30
Судове засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Житомирської області, за адресою: м. Житомир, майдан Путятинський 3/65, в залі судових засідань № 412
2. Повідомити сторони про судове засідання.
При направленні у судове засідання уповноважених представників сторін, останнім мати при собі відповідно до ст. 60 Господарського процесуального кодексу України документи, що підтверджують повноваження представників.
3. Роз'яснити сторонам спору право подати в засідання суду наявні заяви, клопотання, докази по суті спору, які не були заявлені (подані) ( ст. 207 ГПК України).
4. Роз'яснити сторонам, що відповідно ч.1 ст. 202 ГПК України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначних цією статтею.
5. У зв'язку з обмеженим фінансування поштових витрат суду, вказану ухвалу суду направити сторонам лише на електронні адреси.
Ухвала набрала законної сили в день прийняття та оскарженню не підлягає.
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://zt.arbitr.gov.ua/sud5007/
Ухвала суду підписана: 25.01.2021
Суддя Кудряшова Ю.В.
Список розсилки:
1 - позивачу на електронні адреси: - сhurch777@i.ua
- sujhrediby@ukr.net
2 - відповідачу на електронну адресу: oliivskagromada_68@meta.ua