Справа № 676/6076/19
Провадження № 22-ц/4820/2119/20
30 грудня 2020 року м. Хмельницький
Хмельницький апеляційний суд в складі судді-доповідача Корніюк А.П., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Кам'янець-Подільського міськрайонного суду від 07 жовтня 2020 року у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа Довжоцька сільська рада Кам'янець-Подільського району про усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою,
Не погоджуючись із рішенням Кам'янець-Подільського міськрайонного суду від 07 жовтня 2020 року, ОСОБА_1 оскаржила його в апеляційному порядку, проте подана апеляційна скарга підлягає залишенню без руху, виходячи із наступного.
Відповідно до ч.1 ст.354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
З матеріалів справи вбачається, що повний текст рішення Кам'янець-Подільського міськрайонного суду від 07 жовтня 2020 року виготовлено 13 жовтня 2020 року, тоді як апеляційна скарга подана 24 грудня 2020 року, тобтоз порушенням строку, передбаченого ст. 354 ЦПК України.
Пунктом 2 частини 2 статті 354 ЦПК України передбачено, що учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду; на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Проте як вбачається із апеляційної скарги ОСОБА_1 не порушує питання про поновлення строку на апеляційне оскарження.
Крім того, відповідно до п. 3 ч. 4, ч. 5 ст. 356 ЦПК України до апеляційної скарги додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону. Якщо апеляційна скарга подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення від сплати судового збору.
Виходячи із наведеного, скаржник повинен надати квитанцію про сплату судового збору за установленими реквізитами суду, або надати докази звільнення його від сплати судового збору, або сплатити судовий збір за подання апеляційної скарги відповідно до вимог Закону України «Про судовий збір».
Відповідно до пп. 6 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання апеляційної скарги на рішення суду судовий збір становить 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Отже, за подання апеляційної скарги на рішення суду сплаті підлягає судовий збір у розмірі 1152 грн. 60 коп. (768 грн. 40 коп. (судовий збір, що підлягав сплаті при поданні позовної заяви *150%)), який повинен бути перерахований або внесений за такими реквізитами:
При заповненні платіжного документа у графі «Код платника» платником судового збору - юридичною особою зазначається код ЄДРПОУ, а платником - фізичною особою - ідентифікаційний код, а при його відсутності, у зв'язку з релігійними переконаннями, зазначаються його паспортні дані.
Отримувач коштів: УК у м. Хмельниц./м.Хмельниц./22030101
Код отримувача (ЄДРПОУ): 38045529
Номер рахунку отримувача: UA938999980313171206080022002
Банк отримувача (ГУДКСУ): Казначейство України (ЕАП)
Код банку (МФО ГУДКСУ): 899998
Код класифікації доходів: 22030101
Призначення платежу:*;101; _______________ (РНОКПП) Судовий збір за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Кам'янець-Подільського міськрайонного суду від 07 жовтня 2020 року по цивільній справі №676/6076/19, Хмельницький апеляційний суд, пункт таблиці ставок судового збору 1.6.
Судовий збір буде зарахований при умові правильного зазначення всіх платіжних реквізитів.
Згідно з ч. 2 ст. 357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених ст. 356 цього Кодексу, а також у разі несплати суми судового збору, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу.
За таких обставин апеляційну скаргу слід залишити без руху та витребувати матеріали вказаної вище справи.
Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 185, 356, 357 ЦПК України
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Кам'янець-Подільського міськрайонного суду від 07 жовтня 2020 року залишити без руху, про що повідомити апелянтку та надати їй строк 10 днів з дня отримання копії ухвали для подання заяви із зазначенням підстав для поновлення строку на апеляційне оскарження та сплати судового збору у розмірі 1152 грн. 60 коп.
У разі невиконання до вказаного терміну зазначених вимог закону, апеляційна скарга буде повернута апелянтці або у відкритті апеляційного провадження буде відмовлено.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та касаційному оскарженню не підлягає.
Суддя апеляційного суду А.П. Корніюк