Провадження № 2-а/522/557/20
Справа № 522/23697/20
29 грудня 2020 року м. Одеса
Суддя Приморського районного суду міста Одеси Бондар В.Я., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Фінансово-економічного управління командування сухопутних військ Збройних сил України про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,
До суду 28.12.2020 року надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Фінансово-економічного управління командування сухопутних військ Збройних сил України про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.
Вирішуючи питання про можливість відкриття провадження у справі, суд приходить до наступного висновку.
Позивачем заявлено три позовні вимоги, зокрема: визнати протиправними дії відповідача щодо відмови позивачу у складенні розрахунку вислуги років на пенсію з урахуванням періоду військової служби у Криворізькому міському ліцею з підвищеною військово-фізичною підготовкою з 26.09.1994 року по 12.06.1996 року; зобов'язати відповідача нарахувати позивачу період військової служби у Криворізькому міському ліцею з підвищеною військово-фізичною підготовкою з 26.09.1994 року по 12.06.1996 року у загальний строк військової служби, провести перерахунок вислуги років на пенсію; зобов'язати відповідача скласти позивачу розрахунок вислуги років на пенсію з урахуванням вищевказаного періоду, ознайомити з розрахунком ОСОБА_1 та надати його до уповноважених органів для призначення та нарахування пенсії з дня звільнення позивача з військової служби.
Відповідно до вимог ст. 20 КАС України місцевим загальним судам, як адміністративним судам, підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничих виборчих комісій, дільничих комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Згідно п. 1 ч.1 ст. 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема:
1) спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Вищевказані позовні вимоги пов'язанні з діями суб'єкта владних повноважень та з пенсійним забезпеченням позивача, тож такі позовні вимоги не підлягають розгляду місцевим судом як адміністративним.
Таким чином адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Фінансово-економічного управління командування сухопутних військ Збройних сил України про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, не підсудна Приморському районному суду м. Одеси.
Відповідно до п.2 ч.1 ст. 29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Статтею 317 КАС України передбачені підстави для скасування судового рішення повністю або часткова, п.1 ч.3 даної статті передбачено, що порушення норм процесуального права є обов'язковою підставою для скасування судового рішення суду першої інстанції та ухвалення нового судового рішення, якщо справу розглянуто неповноважним складом суду.
З наведеного вище суд вважає, що дана справа підлягає передачі за підсудністю Одеському окружному адміністративному суду, адже одна з вимог заявлені позивачем належить до юрисдикції Одеського окружного адміністративного суду.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст.29,171 КАС України, суд
Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Фінансово-економічного управління командування сухопутних військ Збройних сил України про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - направити за підсудністю до Одеського окружного адміністративного суду (65062, м.Одеса, вул. Фонтанська дорога, 14).
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до П'ятого апеляційного адміністративного суду через Приморський районний суд м. Одеси шляхом подачі апеляційної скарги в 15-денний строк з дня її проголошення, але не менше ніж строк дії карантину в Україні.
Суддя В.Я. Бондар