Рішення від 24.12.2020 по справі 380/11270/20

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 грудня 2020 року справа №380/11270/20

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого - судді Кухар Н.А., при секретарі -Шавель М.М., за участі: представника позивача - Катревич Н.А., представника відповідача - Козак С.В. розглянувши в відкритому судовому засіданні в м.Львові адміністративну справу за позовом ІНФОРМАЦІЯ_1 (військова частина НОМЕР_1 ) до Личаківського відділу державної виконавчої служби у місті Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції ( м.Львів) про визнання протиправною та скасування постанови,

ВСТАНОВИВ:

Позивач ІНФОРМАЦІЯ_2 (військова частина НОМЕР_1 ) звернувся із позовом до суду про визнання протиправною та скасування постанови заступника начальника Личаківського відділу державної виконавчої служби у місті Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції ( м.Львів) від 20.11.2020 ВП №63237286 про стягнення виконавчого збору.

Позивач обґрунтовує позовні вимоги тим, що рішенням суду зобов'язано ІНФОРМАЦІЯ_2 (військова частина НОМЕР_1 ) нарахувати та виплатити ОСОБА_1 індексацію грошового забезпечення за період із 01.01.2016 по 19.06.2018 відповідно до Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078 в редакції до внесення змін постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 № 1013 “Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації і: та внесення змін до деяких нормативно-правових актів”, взявши при розрахунку обчислення індексу споживчих цін наростаючим підсумком наступний місяць законодавчо встановленого (підвищеного) посадового окладу із лютого 2008 року. Відповідачем 07.10.20 винесено постанову про відкриття виконавчого провадження, де зазначено про стягнення з боржника 18892 грн виконавчого збору. 20.11.20 винесено постанову про стягнення виконавчого збору у розмірі 20тис грн. Вважає оскаржувану постанову неправомірною, так як виконавець двічі стягує виконавчий збір, що не передбачено законодавством.

Відповідач скерував відзив на позов, у якому зазначив, що у постанові про відкриття виконавчого провадження виконавцем допущено описку у розмірі виконавчого збору, так як станом на 07.10.20 мінімальна зарплата становила 5 тис грн., тому виконавчий збір повинен становити 20 тис грн. Позивач перерахував виконавчий збір в розмірі 18892 грн., отже, залишок несплаченого виконавчого збору становить 1108 грн. Постановою від 21.12.20 виправлено описку у постанові про відкриття провадження, де зазначено правильну суму виконавчого збору. Просить відмовити у задоволенні позову.

04.12.2020 винесено ухвалу з питань сплати судового збору.

04.12.2020 позовну заяву залишено без руху та надано строк для усунення недоліків.

21.12.2020 ухвалою суду відкрито провадження в адміністративній справі в порядку спрощеного позовного провадження.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав, просив задоволити. Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнала, просила відмовити у задоволенні.

Суд, заслухавши пояснення учасників процесу, всебічно і повно з'ясував всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінив докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті встановив.

07 жовтня 2020 заступником начальника Личаківського відділу державної виконавчої служби у місті Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції ( м.Львів) відкрито виконавче провадження ВП № 63237286 на підставі виконавчого листа Львівського окружного адміністративного суду №380/1432/20 від 24.09.2020 про зобов'язання ІНФОРМАЦІЯ_1 (військова частина НОМЕР_1 ) нарахувати та виплатити ОСОБА_1 індексацію грошового забезпечення за період із 01.01.2016 по 19.06.2018 відповідно до Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078 в редакції до внесення змін постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 № 1013 “Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації і: та внесення змін до деяких нормативно-правових актів”, взявши при розрахунку обчислення індексу споживчих цін наростаючим підсумком наступний місяць законодавчо встановленого (підвищеного) посадового окладу із лютого 2008 року. Зобов'язано боржника - ІНФОРМАЦІЯ_2 (військова частина НОМЕР_1 ) виконати рішення суду протягом 10 робочих днів, про що невідкладно повідомити державного виконавця. Стягнуто з боржника виконавчий збір у розмірів 18892 грн.

20.11.2020 заступником начальника Личаківського відділу державної виконавчої служби у місті Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції ( м.Львів) в межах виконавчого провадження ВП № 63237286 винесено постанову про стягнення виконавчого збору у розмірі 20000 грн.

21.12.2020 заступником начальника Личаківського відділу державної виконавчої служби у місті Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції ( м.Львів) винесено постанову про виправлення помилки у процесуальному документі, яким виправлено описку у постанові про відкриття виконавчого провадження на зазначено вірно суму стягнення виконавчого збору.

Позивач не погоджується з постановою від 20.11.2020 «Про стягнення виконавчого збору» та оскаржив її до суду.

Закон України «Про виконавче провадження» визначає, що виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

Відповідно до ч.1 ст.3 Закону України «Про виконавче провадження» підлягають примусовому виконанню рішення на підставі таких виконавчих документів:

1) виконавчих листів та наказів, що видаються судами у передбачених законом випадках на підставі судових рішень, рішень третейського суду, рішень міжнародного комерційного арбітражу, рішень іноземних судів та на інших підставах, визначених законом або міжнародним договором України;

Згідно з ст.5 Закону України «Про виконавче провадження» примусове виконання рішень покладається на органи державної виконавчої служби (державних виконавців) та у передбачених цим Законом випадках на приватних виконавців, правовий статус та організація діяльності яких встановлюються Законом України "Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів".

Відповідно до ч.3 ст.24 Закону України «Про виконавче провадження» виконання рішення, яке зобов'язує боржника вчинити певні дії, здійснюється виконавцем за місцем вчинення таких дій.

Згідно з ч.1,5,6 ст.26 Закону України «Про виконавче провадження» виконавець розпочинає примусове виконання рішення на підставі виконавчого документа, зазначеного у статті 3 цього Закону за заявою стягувача про примусове виконання рішення. Виконавець не пізніше наступного робочого дня з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження, в якій зазначає про обов'язок боржника подати декларацію про доходи та майно боржника, попереджає боржника про відповідальність за неподання такої декларації або внесення до неї завідомо неправдивих відомостей. У постанові про відкриття виконавчого провадження за рішенням, примусове виконання якого передбачає справляння виконавчого збору, державний виконавець зазначає про стягнення з боржника виконавчого збору в розмірі, встановленому статтею 27 цього Закону. За рішенням немайнового характеру виконавець у постанові про відкриття виконавчого провадження зазначає про необхідність виконання боржником рішення протягом 10 робочих днів (крім рішень, що підлягають негайному виконанню, рішень про встановлення побачення з дитиною).

Відповідно до ч.1 ст.28 Закону України «Про виконавче провадження» копії постанов виконавця та інші документи виконавчого провадження (далі - документи виконавчого провадження) доводяться виконавцем до відома сторін та інших учасників виконавчого провадження, надсилаються адресатам простим поштовим відправленням або доставляються кур'єром, крім постанов про відкриття виконавчого провадження, про повернення виконавчого документа стягувачу, повідомлення стягувачу про повернення виконавчого документа без прийняття до виконання, постанов, передбачених пунктами 1-4 частини дев'ятої статті 71 цього Закону, які надсилаються рекомендованим поштовим відправленням. Боржник вважається повідомленим про початок примусового виконання рішень, якщо йому надіслано постанову про відкриття виконавчого провадження за адресою, зазначеною у виконавчому документі.

Відповідно до ст.27 Закону України «Про виконавче провадження» виконавчий збір - це збір, що справляється на всій території України за примусове виконання рішення органами державної виконавчої служби. Виконавчий збір стягується з боржника до Державного бюджету України. За примусове виконання рішення немайнового характеру виконавчий збір стягується в розмірі двох мінімальних розмірів заробітної плати з боржника - фізичної особи і в розмірі чотирьох мінімальних розмірів заробітної плати з боржника - юридичної особи. Державний виконавець виносить одночасно з постановою про відкриття виконавчого провадження постанову про стягнення виконавчого збору (крім виконавчих документів про стягнення аліментів)( ч.4 ст.27).

Як встановлено судом, виконавцем у постанові про відкриття провадження невірно визначено розмір виконавчого збору, а саме 18892 грн замість 20000 грн.

Суд зазначає, що згідно ч.4 ст.27 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець виносить одночасно з постановою про відкриття виконавчого провадження постанову про стягнення виконавчого збору. Отже, оскаржена постанова винесена на виконання ч.4 ст.27 Закону.

Щодо порушення строку винесення такої постанови, то суд зазначає, що таке не може бути підставою для скасування постанови, так як не порушую права позивача.

Відповідно до ст.74 Закону України «Про виконавче провадження» начальник відділу, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець, або виконавець з власної ініціативи чи за заявою сторони виконавчого провадження може виправити допущені у процесуальних документах, винесених у виконавчому провадженні, граматичні чи арифметичні помилки, про що виноситься відповідна постанова.

Як вбачається із письмових доказів, заступником начальника Личаківського відділу державної виконавчої служби у місті Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції ( м.Львів) винесено постанову від 21.12.20 про виправлення помилки в процесуальному документі, у якій зазначено правильну суму виконавчого збору.

Суд вважає необґрунтованими пояснення позивача з приводу подвійного стягнення виконавчого збору, так як винесення окремої постанови про стягнення виконавчого збору передбачено Законом України «Про виконавче провадження» та така є виконавчим документом.

Відповідно до ст.73 КАС України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.

Згідно з ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст.78 вказаного Кодексу.

Згідно зі ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

З урахуванням наведеного, відсутні підстави для задоволення даного адміністративного позову.

Судові витрати не належить стягувати.

Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову ІНФОРМАЦІЯ_1 (військова частина НОМЕР_1 ) ( 79010, м.Львів вул.Личаківська,74) до Личаківського відділу державної виконавчої служби у місті Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції ( м.Львів) ( 79058, м.Львів пр.Чорновола,39) про визнання протиправною та скасування постанови відмовити повністю.

Рішення може бути оскаржене, згідно зі ст. 287 КАС України, протягом десяти днів з дня його проголошення до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Рішення набирає законної сили, згідно зі ст. 255 КАС України, після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Кухар Н.А.