Рішення від 07.12.2020 по справі 540/3100/20

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 грудня 2020 р.м. ХерсонСправа № 540/3100/20

Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Войтовича І.І., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

встановив:

Позивач звернувся до суду з вказаним адміністративним позовом, у якому просить:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (73005, м. Херсон, вул. 28 Армії, 6, ЄДРПОУ 21295057) щодо відмови в отриманні довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 від Управління СБ України в Херсонській області та відмови в перерахунку та виплаті ОСОБА_1 пенсії військового пенсіонера з 05.03.2019, згідно довідки УСБ України в Херсонській області про розмір його грошового забезпечення із зазначенням відомостей про розмірі щомісячних видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення та премії) №71/Ч-243/1/60 від 14.08.2020, для перерахунку пенсії станом на 05.03.2019 року;

- зобов'язати ГУ Пенсійного фонду в Херсонській області, в установленому законом порядку, прийняти від Управління СБ України в Херсонській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 за №71/Ч-243/1/60 від 14.08.2020;

- зобов'язати ГУ Пенсійного фонду в Херсонській області здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату його пенсії військовослужбовця з 05.03.2019, з урахуванням даних вказаних в довідці за №71/Ч-243/1/60 від 14.08.2020 про розмір його грошового забезпечення;

- зобов'язати ГУ Пенсійного фонду в Херсонській області провести ОСОБА_1 перерахунок та сплатити різницю недоотриманих грошових коштів пенсії військовослужбовця за період з 11.01.1997 по 30.09.2020.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з 1997 року є військовим пенсіонером та перебуває на обліку в управлінні пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області. У зв'язку із набранням законної сили рішення у справі №160/8324/19, позивач звернувся до Управління СБУ в Херсонській області про надання до ГУ ПФУ у Херсонській області довідки щодо розміру його грошового забезпечення станом на 05.03.2019 року. Листом від 14.08.2020 за №71/Ч-243/60 УСБУ в Херсонській області повідомило заявника, про те, що довідка №71/Ч-243/1/60 від 14.08.2020 про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019 підготовлена та направлена до ГУ ПФУ в Херсонській області. Проте, листом від 07.10.2020 №3920-3817/Ч-03/8-210020, ОСОБА_1 повідомлено про відмову у перерахунку пенсії. Вважаючи дії відповідача щодо не перерахунку пенсії відповідно до довідки №71/Ч-243/1/60 від 14.08.2020 протиправними, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Відповідно до ухвали від 21.10.2020 року суд відкрив провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.

30.10.2020, представником відповідача подано до суду відзив на позовну заяву, відповідно до якої проти задоволення позовних вимог заперечує з підстав викладених у відзиві. Зокрема зазначив, що позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Херсонській області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону №2262, при цьому розмір пенсії визначається відповідно до норм Закону №2262, що діють на дату, на яку переглядається її розмір. Порядок перерахунку пенсій визначений постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 №393 (Порядок №45). Відповідач зазначає, оскільки відповідно до приписів ч.4 ст. 63 Закону України №2262-ХІІ перерахунок раніше призначених пенсій проводиться на умовах у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України та з урахуванням положень п.1 Порядку №45 та Постанови Кабінету Міністрів України від 14.08.2019 №804 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян», Управління Служби безпеки України в Херсонській області не має повноважень самостійно проводити нарахування та видачу довідок із включенням додаткових видів грошового забезпечення. Крім цього зазначає, так як визначену процедуру Порядком №45 дотримано не було, підстави для видачі довідки Управлінням Служби безпеки України в Херсонській області - відсутні. 21.02.2018 Кабінетом міністрів України було прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 «Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби та деяким іншим категоріям осіб». На виконання постанови №103, відповідно до довідок про розмір грошового забезпечення, наданих уповноваженими органами силових міністерств та відомств відповідно до Порядку №45, органами Пенсійного фонду України проведено перерахунки пенсій відповідно до норм Закону №2262, чинних на час перерахунку. Разом з тим, 05.03.2019, набрало законної сили рішення окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018 по справі №826/3858/18, яким було визнано протиправними та нечинними, зокрема пункти 1, 2 Постанови 103. Нормативно - правових актів щодо визначення умов, порядку та розмірів, які передбачають проведення перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом №2262, після дати набрання судовим рішенням законної сили не приймалося. Відповідно, підстав для проведення перерахунку пенсії позивачу за довідкою Управлінням Служби безпеки України в Херсонській області про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, за нормами чинними на 05.03.2019 - відсутні. Також відповідач зазначає, що відповідно до ст.8 Закону №2262 виплата пенсій, у тому числі додаткових пенсій, доплат, надбавок та підвищень до них, компенсаційних виплат, встановлених законодавством, звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей забезпечується за рахунок коштів Державного бюджету України. Повноваження Пенсійного фонду України, як виконавця бюджетних програм, визначаються ст. 23 Бюджетного Кодексу України, а саме: будь-які бюджетні зобов'язання та платежі з бюджету здійснюються лише за наявності відповідного бюджетного призначення, якщо інше не передбачено законом про Державний бюджет України. З огляду на викладене відповідач вважає, що позов задоволенню не підлягає.

02.11.2020, позивачем подано до суду відповідь на відзив на позовну заяву, з якої вбачається, що проти доводів викладених відповідачем у відзиві заперечує з підстав викладених в позовній заяві. Просить позовні вимоги задовольнити повністю.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності. За правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.

При вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Відповідно до ч.5 ст.262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін. Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати у строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п'яти днів з дня отримання відзиву (ч.7 ст.262 КАС України).

Згідно з ч.2 ст.262 КАС України, якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів.

Статтею 258 КАС України передбачено, що суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що справа підлягає розгляду у порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

Розглянувши надані сторонами документи, з'ясувавши фактичні обставини справи, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду спору по суті, проаналізувавши норми законодавства, які регулюють спірні відносини та їх застосування сторонами, судом встановлено наступне.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з 1997 року є військовим пенсіонером та перебуває на обліку в управлінні пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області.

У зв'язку із набранням законної сили рішення у справі №160/8324/19, позивач звернувся до Управління СБУ в Херсонській області про надання до ГУ ПФУ у Херсонській області довідки щодо розміру його грошового забезпечення станом на 05.03.2019 року.

Позивач отримав від УСБУ в Херсонській області лист від 14.08.2020 за №71/Ч-243/60, яким повідомлено заявника, про те, що довідка №71/Ч-243/1/60 від 14.08.2020 про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019 підготовлена та направлена до ГУ ПФУ в Херсонській області.

Також до відповіді було додано копію зазначеної довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 встановленого за відповідною (аналогічною) посадою (на день звільнення зі служби) старший офіцер напрямку роботи з особовим складом УСБУ в Херсонській області станом на 05.03.2019, згідно із постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб»: посадовий оклад; оклад за військовим (спеціальним) званням підполковник; надбавка за вислугу років -50%; надбавка за особливості проходження служби -20%; надбавка за службу в умовах режимних обмежень -15%; преміювання - 10%, (довідка складена на підставі рішення Верховного Суду від 17.12.2019 у зразковій справі №160/8324/19 щодо здійснення та обчислення перерахунку з 01.04.2019 основного розміру пенсії).

ГУ ПФУ в Херсонській області, листом від 07.10.2020 за №3920-3817/Ч-03/8-210020, повідомлено ОСОБА_1 про відмову у перерахунку пенсії, посилаючись на те, що 05.03.2019 набрало законної сили рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018, яким було визначено протиправними та нечинними пункти 1 та 2 Постанови КМ України №103 від 21.02.2018. Також відповідачем було зазначено, що нормативно - правових актів щодо визначення умов, порядку та розмірів, які передбачають проведення перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом №2262, після дати набрання судовим рішенням законної сили не приймалося.

Вважаючи дії відповідача щодо відмови у перерахунку пенсії протиправними, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Вирішуючи спірні правовідносини, суд враховує наступні обставини та приписи законодавства.

Частиною 2 статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч.3 ст. 51 Закону № 2262-XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (надалі - Закон № 2262-XII), перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Згідно з ч.4 ст. 63 Закону № 2262-XII, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Таким чином, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком № 45, повідомляють орган ПФУ.

Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. № 45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393

Пунктом 1 Порядку № 45 передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону №2262-ХІІ, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Додаток 2 до Порядку № 45 містить форму довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, яку Постановою № 103 було викладено в новій редакції, у якій відсутні такі складові грошового забезпечення, як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення).

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 5 березня 2019 року, в адміністративній справі № 826/3858/18 визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 Постанови №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45.

Оскільки зміни, внесені Постановою № 103, зокрема, до додатку 2 Порядку № 45, у якому визначено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, були визнані судом протиправними та нечинними, то з дня набрання законної сили рішенням у справі № 826/3858/18 діє редакція додатку 2 до Порядку № 45, яка діяла до внесення зазначених змін.

При цьому порядок дій, який повинні вчинити, зокрема, відповідач у зв'язку із втратою чинності положеннями пунктів 1, 2 Постанови № 103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45, не змінився.

Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону № 2262-ХІІ, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, регулює Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затверджений Постановою Правління ПФУ від 30.01.2007 року N 3-1.

Відповідно до пункту 24 Порядку 3-1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону № 2262-ХІІ уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток № 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Тотожні за змістом положення щодо процедури перерахунку раніше призначених пенсій військовослужбовців у разі зміни розміру їх грошового забезпечення містяться у пунктах 2, 3 Порядку № 45.

Отже, з набранням чинності 05.03.2019 судовим рішенням у справі № 826/3858/18 виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом № 2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, тому саме у зв'язку з набранням законної сили вказаним рішенням суду позивач отримав право на перерахунок пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з Постановою № 704 відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону № 2262-ХІІ та статті 9 Закону № 2011-ХІІ.

Верховний Суд в рішенні від 17.12.2019 у зразковій справі дійшов висновку про те, що дії відповідача щодо відмови позивачу у підготовці та наданні до ГУ ПФУ оновленої довідки про розмір його грошового забезпечення станом на 05.03.2019 є неправомірними, а тому відповідача належить зобов'язати скласти та подати до ГУ ПФУ нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1, станом на 05.03.2019, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ, статті 9 Закону №2011-XII та з врахуванням положень постанови №704, із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для проведення з 01.04.2019 (першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії) перерахунку основного розміру пенсії позивача».

Проте, суд встановив, що відповідачем, не зважаючи на висновок Верховного Суду у зразковій справі, відмовлено позивачу у проведенні перерахунку пенсії на підставі довідки про розмір грошового забезпечення, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з Постановою № 704 відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону № 2262-ХІІ та статті 9 Закону № 2011-ХІІ.

У відзиві на позовну заяву відповідач зазначив, що довідка №71/Ч-243/1/60 від 14.08.2020 року видана з порушенням вимог цього Порядку, тому відсутні законні підстави для здійснення перерахунку пенсії за повторно наданими довідками про розмір грошового забезпечення.

Суд відхиляє наведені доводи відповідача, оскільки Верховний Суд у рішенні по зразковій справі № 160/8324/19 від 17.12.2019, яке залишено без змін постановою Великої Палати Верховного Суду від 24.06.2020 з вказаного питання зазначив: Окружний адміністративний суд міста Києва рішенням від 12 грудня 2018 року, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 5 березня 2019 року, в адміністративній справі № 826/3858/18 визнав протиправними та нечинними пункти 1, 2 Постанови №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45. Оскільки зміни, внесені Постановою № 103, зокрема, до додатку 2 Порядку № 45, у якому визначено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, були визнані судом протиправними та нечинними, то з дня набрання законної сили рішенням у справі № 826/3858/18 діє редакція додатку 2 до Порядку № 45, яка діяла до зазначених змін. При цьому порядок дій, який повинен вчинити відповідач у зв'язку із втратою чинності положеннями пунктів 1, 2 Постанови № 103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45, не змінився.

Таким чином, суд доходить висновку, що наявні правові підстави для проведення перерахунку пенсії на підставі довідки, яка видана за нормами, чинними на час її видання.

Крім того, суд наголошує, що Великою Палатою Верховного Суду у зразковій справі № 160/8324/19 було надано оцінку зазначеним доводам та зроблено висновок про їх необґрунтованість.

Також, суд звертає увагу, що посилання відповідача на недотримання порядку видачі довідки не є обґрунтованими, оскільки до обов'язку пенсійного органу не входить перевірка та оцінка дотримання порядку видачі довідок УСБУ в Херсонській області.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про протиправність дій відповідача щодо відмови у здійсненні перерахунку пенсії позивачу на підставі довідки №71/Ч-243/1/60 від 14.08.2020 року, виданої УСБУ в Херсонській області.

В даному ж випадку, враховуючи те, що відповідачем протиправно відмовлено позивачу в здійсненні перерахунку його пенсії, а тому належним для відновлення порушених прав та інтересів позивача буде зобов'язання відповідача здійснити перерахунок та виплату основного розміру пенсії позивача з урахуванням довідки №71/Ч-243/1/60 від 14.08.2020, виданої Управлінням Служби безпеки України у Херсонській області.

При цьому, визначаючись щодо строку з якого позивачу слід здійснити перерахунок пенсії, суд враховує, що строки перерахунку призначених пенсій визначені ст. 51 Закону №2262-ХІІ. Зокрема частиною 2 вказаної статті визначено, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Враховуючи вищезазначене, позовні вимоги належать задоволенню шляхом визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області щодо відмови у здійсненні перерахунку пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки виданої УСБУ в Херсонській області та зобов'язання провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії з 01.04.2019 року на підставі довідки №71/Ч-243/1/60 від 14.08.2020 року, виданої УСБУ в Херсонській області про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019, з урахуванням здійснених виплат.

Водночас суд зазначає, що позовна вимога про зобов'язання ГУ Пенсійного фонду в Херсонській області, в установленому законом порядку, прийняти від Управління СБ України в Херсонській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 за №71/Ч-243/1/60 від 14.08.2020, не підлягає задоволенню, оскільки вказана дія є складовою порядку виконання даного судового рішення і може бути проведена відповідачем автоматично при виконанні вищевказаних задоволених позовних вимог.

Крім цього, стосовно вимоги позивача про зобов'язання ГУ Пенсійного фонду в Херсонській області провести ОСОБА_1 перерахунок та сплатити різницю недоотриманих грошових коштів пенсії військовослужбовця за період з 11.01.1997 по 30.09.2020, суд зазначає наступне.

Як вже було зазначено судом, що саме з 05.03.2019, дня набрання чинності судовим рішенням у справі №826/3858/18, виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом №2262-ХІІ, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з постановою №704, відповідно до статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ та статті 9 Закону № 2011-ХІІ, а перерахунок основного розміру пенсії здійснюється в даному випадку з 01.04.2019 (першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії, то вимога позивача про зобов'язання ГУ Пенсійного фонду в Херсонській області провести ОСОБА_1 перерахунок та сплатити різницю недоотриманих грошових коштів пенсії військовослужбовця за період з 11.01.1997, задоволенню не підлягає.

Згідно ч.ч.1, 2 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідач належними та допустимими доказами не довів правомірність своїх дій (бездіяльності), а тому позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають частковому задоволенню.

Відповідно до ч.3 ст.139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Оскільки за результатами розгляду справи суд дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог, то з відповідача на користь позивача підлягає стягненню судовий збір у розмірі 420,40 грн. за рахунок його бюджетних асигнувань.

Керуючись статтями 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242- 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

вирішив:

Адміністративний позов задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (73005, м. Херсон, вул. 28 Армії, 6, ЄДРПОУ 21295057) щодо відмови в отриманні довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 від Управління Служби безпеки України в Херсонській області та відмови в перерахунку та виплаті ОСОБА_1 пенсії військового пенсіонера з 05.03.2019, згідно довідки УСБ України в Херсонській області про розмір його грошового забезпечення із зазначенням відомостей про розмірі щомісячних видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення та премії) №71/Ч-243/1/60 від 14.08.2020, для перерахунку пенсії станом на 05.03.2019 року;

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (73005, м. Херсон, вул. 28 Армії, 6, код ЄДРПОУ 21295057) провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_1 ) пенсії з 01.04.2019 року на підставі довідки №71/Ч-243/1/60 від 14.08.2020, виданої Управлінням Служби безпеки України в Херсонській області про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019, з урахуванням здійснених виплат.

В іншій частині позовних вимог - відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_1 ) судові витрати в розмірі 420,40 (чотириста двадцять гривень 40 коп.) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (73005, м. Херсон, вул. 28 Армії, 6, код ЄДРПОУ 21295057).

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення, при цьому відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя І.І. Войтович

кат. 112010201