ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/17282/20
провадження № 3/753/7941/20
"05" листопада 2020 р. м. Київ
Суддя Дарницького районного суду м. Києва О.В. Домарєв, розглянувши матеріали, які надійшли з Управління спеціальних розслідувань в місті Києві Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, начальника відділу управління службою штабу 10 мобільного прикордонного загону Державної прикордонної служби України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративне правопорушення,
ОСОБА_1 обіймаючи посаду начальника відділу управління службою штабу 10 мобільного прикордонного загону Державної прикордонної служби України, який розташований за адресою: м. Київ, вул. Світла, 6, маючи військове звання майор, відповідно до підпункту «г» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 1726 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», як на військову посадову особу утворених відповідно до законів військових формувань, в порушення вимог частини 1 статті 45 даного Закону, 17.06.2020 о 11:31 год. несвоєчасно, без поважних причин, подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік, шляхом заповнення електронної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції через власний персональний електронний кабінет суб'єкта декларування у системі Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився, про причини неявки не повідомив, хоча про день, час та місце проведення судового засідання повідомлявся належним чином.
Відповідно до вимог ст. 268 КУпАП - неявка особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, не перешкоджає розгляду справи за суттю у його відсутність.
Згідно з вимогами ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото-кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
А відповідно до положень ст.252 КУпАП - орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Дослідивши матеріали справи за протоколом №424 від 09.10.2020 р., оцінивши всі обставини справи в їх сукупності, суд приходить до наступних висновків.
Судом встановлені наступні обставини.
Відповідно до витягу з наказу начальника 10 мобільного прикордонного загону Державної прикордонної служби України від 29.07.2019 № 96-ОС майора ОСОБА_1 призначено начальником відділу управління службою штабу, з 25.07.2019.
Чергове військове звання «майор» ОСОБА_1 присвоєно наказом Голови Державної прикордонної служби України від 06.06.2017 № 549-ОС.
Пунктом 5 Загальної частини положення про проходження громадянами України військової служби в Державній прикордонній службі України, затвердженого Указом Президента України від 29 грудня 2009 року № 1115/2009 визначено, що громадяни, які вступили на військову службу за контрактом або за призовом, складають Військову присягу на вірність Українському народу в порядку, визначеному Статутом внутрішньої служби Збройних Сил України. ОСОБА_1 прийнято військову присягу 04.09.2005.
Згідно з підпунктом «г» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» військові посадові особи Збройних Сил України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України та інших утворених відповідно до законів військових формувань, є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону.
Відповідно до частини 12 статті 6 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» військові посадові особи - це військовослужбовці, які обіймають штатні посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських обов'язків, або які спеціально уповноважені на виконання таких обов'язків згідно із законодавством.
Посадовою інструкцією начальника відділу управління службою штабу 10 мобільного прикордонного загону визначено, що начальник відділу відповідає за виконання покладених на відділ завдань, організацію та підтримання взаємодії з місцевими органами виконавчої влади, правоохоронними та іншими органами з питань у межах компетенції відділу, а також дотримання підпорядкованим персоналом заходів безпеки, дисципліни, правопорядку та режиму секретності.
Відповідно до статті 1 вказаного Закону суб'єкти декларування - особи, особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Отже, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду начальника відділу управління службою штабу 10 мобільного прикордонного загону Державної прикордонної служби України, маючи військове звання майор, є військовою посадовою особою утворених відповідно до законів військових формувань та відповідно являється суб'єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції».
Частиною 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Рішенням Національного агентства від 10.06.2016 №3 «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстроване в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за №959/29089, затверджено форму декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Частиною першою форми визначено, що декларація заповнюється та подається особисто суб'єктом декларування на веб-сайті Національного агентства через власний персональний електронний кабінет суб'єкта декларування у системі Реєстру, шляхом заповнення електронної форми.
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» встановлено, що декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до статті 45 цього Закону подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб'єкти декларування подають до 1 червня.
Згідно послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчиняв ОСОБА_1 (за період з 01.01.2020 по 26.06.2020), останній у 2020 році, у перше здійснив вхід до Реєстру лише 15.06.2020.
Відповідно до публічної частини Реєстру ОСОБА_1 подав, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства через власний персональний електронний кабінет суб'єкта декларування у системі Реєстру, щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік, лише 17.06.2020 о 11:31, а отже не своєчасно.
Таким чином, ОСОБА_1 будучи суб'єктом, на якого поширюються вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення встановленого законом строку, 17.06.2020 о 11:31 несвоєчасно, без поважних причин, подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік, шляхом заповнення електронної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства через власний персональний електронний кабінет суб'єкта декларування у системі Реєстру.
З письмових пояснень ОСОБА_1 , які містяться в матеріалах справи, суд не вбачає поважних причин, які б завадили своєчасно подати вказані декларації. Так, не підтвердженими є доводи ОСОБА_1 про те, що він начебто у березні 2020 року здійснив вхід до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та заповнив щорічну декларацію за минулий рік, яку успішно опублікував, оскільки об'єктивно встановлено, що він у 2020 році, у перше здійснив вхід до Реєстру лише 15.06.2020.
Аналіз наведених обставин та доказів дозволяє суду зробити висновок про те, що ОСОБА_1 всупереч вищевказаним вимогам закону в порушення вимог частин 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин подав щорічну декларацію за 2019 р. особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а тому в його діях наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Приймаючи до уваги характер правопорушення та особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, суд дійшов висновку, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в межах санкції ч.1 ст. 172-6 КУпАП у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Крім того, відповідно до ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» - у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення справляється судовий збір у розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 420 грн. 40 коп., який також підлягає стягненню з правопорушника на користь держави.
Керуючись ст.ст. ч.1 ст. 172-6,251,252, 268,283-285 КУпАП, ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» -
Визнати винним ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто у сумі 850 \вісімсот п'ятдесят гривень на користь держави.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 420 грн. 40 коп. на користь держави.
Роз'яснити, що у разі несплати правопорушником штрафу протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, у порядку примусового виконання постанови з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу відповідно до положень ст. 308 КУпАП.
Строк пред'явлення постанови до примусового виконання три місяці з наступного дня після набрання постановою законної сили.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Дарницький районний суд міста Києва протягом десяти днів.
Суддя О.В. Домарєв