Справа № 342/850/20
Провадження № 3/342/311/2020
02 листопада 2020 року м. Городенка
Суддя Городенківського районного суду Івано-Франківської області Федів Л.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Гарасимів, Тлумацького району Івано-Франківської області, жительки АДРЕСА_1 , громадянки України,
за 1 ст.188-50 КУпАП,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 03.08.2020, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в АДРЕСА_1 , 03 серпня 2020, 09 год. 02 хв., у присутності двох свідків: ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , не допустила працівників служби у справах дітей - Заячківського В.М. , Боднарчук У.Д. , фахівця із соціальної роботи РЦСССДМ Лабач Л.І. до обстеження умов проживання дітей ОСОБА_7 , 2008 р.н., ОСОБА_8 2011 р.н., ОСОБА_9 2015 р.н., чим вчинила адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст.188 - 50 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання повторно не з'явилась, хоча про розгляд даної справи була належним чином повідомлена, що підтверджується рекомендованими повідомленнями про вручення поштових відправлень - судових повісток та телефонограмою. Клопотання про відкладення розгляду справи від ОСОБА_1 не надходило.
Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності повинна добросовісно використовувати надані їй процесуальні права, не зловживати ними та зобов'язана демонструвати готовність брати участь у судовому розгляді і утримуватися від використання методів, які пов'язані зі зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби, передбачені законом для прискорення процедури слухання.
Таким чином, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, оскільки затягування розгляду справи нівелює завдання Кодексу України про адміністративні правопорушення, яким є охорона конституційного ладу України, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством (стаття 1 КУпАП). Тим більше, що стаття 268 КУпАП не містить імперативної заборони щодо розгляду справи про адміністративне правопорушення за статтею ч. 1 ст. 188-50 КУпАП за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення від 03.08.2020 та додані до нього матеріали, суд дійшов наступних висновків.
Згідно зі статтею 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до статті 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Судом встановлено:
Розпорядженням Городенківської РДА Івано-Франківської області №232 від 31.10.2019 року № 689 «Про надання повноважень посадовим особам органу опіки та піклування Городенківської районної державної адміністрації на складання протоколів про адміністративні правопорушення», надано повноваження працівникам служби у справах дітей Городенківської РДА, а саме: Цюмпала А.П. - начальнику служби у справах дітей Городенківської РДА, Боднарчук О.Л. - заступнику начальника, начальнику відділу з питань усиновлення опіки, піклування та сімейних форм виховання дітей служби у справах дітей Городенківської РДА, Попко Л.М. - головному бухгалтеру служби у справах дітей Городенківської РДА, Сорочихін Н.І. - головному спеціалісту відділу з питань усиновлення, опіки, піклування та сімейних форм виховання дітей служби у справах дітей Городенківської РДА та Боднарчук У.Д. - провідному спеціалісту відділу з питань усиновлення, опіки, піклування та сімейних форм виховання дітей служби у справах дітей Городенківської РДА складати протоколи про адміністративні правопорушення, передбачені ст.ст. 184 та 188-50 КУпАП.
Згідно Наказу №65/01-09 від 01.07.2020 року «Про поновлення на обліку дітей, які проживають в сім'ї, що опинились у складних життєвих обставинах» ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , у зв'язку із скрутним сімейним становищем та тим, що мати не приділяє уваги належному утриманню та вихованню своїх дітей, піддає загрозі їх здоров'я та ухиляється від виконання батьківських обов'язків, та ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , у зв'язку із вчиненням психологічного насильства, поновлено на обліку дітей, які проживають в сім'ї, що опинились у складних життєвих обставинах.
Копією Довідки про склад сім'ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб №1206 від 22.07.2020, виданою Чортовецькою сільською радою стверджено, що до складу сім'ї ОСОБА_1 , за адресою АДРЕСА_1 , входять: ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 - син, ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 - дочка, ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 - дочка, ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_5 .
На підставі копій актів обстеження матеріально-побутових умов і сімейних обставин від 30.07.2020 та 03.08.2020, які складені комісією у складі: головного спеціаліста ССД Заячківського В.М. , провідного спеціаліста із соціальної роботи РЦСССДМ Прокопа О.Я. , фахівця із соціальної роботи РЦСССДМ Лабач Л.І. та землевпорядника Чортовецької сільської ради ОСОБА_2 , встановлено, що провести обстеження матеріально-побутових умов гр. ОСОБА_1 , 1987 р.н., за адресою: АДРЕСА_1 , з якою проживають ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 - син, ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 - дочка, ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 - дочка, ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_5 - співмешканець, інвалід ІІІ групи, не вдалося, оскільки ОСОБА_1 та її співмешканець ОСОБА_12 не впустили комісію на подвір'я, спілкуватись відмовились.
Із Доповідної записки головного спеціаліста-головного бухгалтера служби у справах дітей В.Заячківського від 30.07.2020 та листа Районного центру соціальних служб для сім'ї дітей та молоді Городенківської РДА №01-16/347 від 31.07.2020 вставнолено, що начальника служби у справах дітей Цюмпалу А.П. було повідомлено про те, що 30.07.2020 працівниками РЦСССДМ спільно із спеціалістом служби у справах дітей та землевпорядником сільської ради, з метою обстеження матеріально-побутових умов проживання, здійснення оцінки потреб дітей та їх сім'ї, надання ряду соціальних послуг, здійснено візит в сім'ю ОСОБА_1 , 1987 р.н., в якій виховується 3 неповнолітніх дитини. Дане обстеження провести не вдалося, оскільки ОСОБА_1 та її співмешканець ОСОБА_12 не впустили членів комісії на подвір'я.
Як вбачається із дослідженого в судовому засіданні протоколу про адміністративне правопорушення від 03.08.2020, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в АДРЕСА_1 , 03 серпня 2020, 09 год. 02 хв., у присутності двох свідків: ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , не допустила працівників служби у справах дітей - Заячківського В.М. , Боднарчук У.Д. , фахівця із соціальної роботи РЦСССДМ Лабач Л.І. до обстеження умов проживання дітей ОСОБА_7 , 2008 р.н., ОСОБА_8 2011 р.н., ОСОБА_9 2015 р.н.
Відповідно до ч. 1 ст. 188-50 КУпАП передбачено відповідальність за невиконання законних вимог посадових (службових) осіб органу опіки та піклування, недопущення тим із батьків або тим з інших членів родини, з яким проживає дитина, або особою, яка проживає з таким із батьків (дитиною), посадових (службових) осіб органу опіки та піклування до обстеження умов проживання дитини, створення перешкод посадовим (службовим) особам органу опіки та піклування при здійсненні інших покладених на них законом повноважень.
Згідно ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Враховуючи вищевикладене вважаю, що доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 188-50 КУпАП повністю знайшла своє підтвердження матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення від 03.08.2020 року, який підтверджує обставини встановлені судом, копією Розпорядження Городенківської РДА Івано-Франківської області №232 від 31.10.2019 року № 689 «Про надання повноважень посадовим особам органу опіки та піклування Городенківської районної державної адміністрації на складання протоколів про адміністративні правопорушення», копіями доповідної записки головного спеціаліста-головного бухгалтера служби у справах дітей В. Заячківського та листа Районного центру соціальних служб для сім'ї дітей та молоді Городенківської РДА №01-16/347 від 31.07.2020, якими повідомлено начальника служби у справах дітей Цюмпалу А.П. про недопущення членів комісії РЦСССДМ ОСОБА_1 та ОСОБА_12 для обстеження матеріально-побутових та санітарно -гігієнічних умов проживання дітей, копією наказу Служби у справах дітей №65/01-09 від 01.07.2020 «Про поновлення на обліку дітей, які проживають в сім'ї, що опинились у складних життєвих обставинах», копією Довідки про склад сім'ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб №1206 від 22.07.2020, виданою Чортовецькою сільською радою, копіями актів обстеження матеріально-побутових умов і сімейних обставин від 30.07.2020 та 03.08.2020 ОСОБА_1 , 1987 р.н., за адресою АДРЕСА_1 , що складені комісією у складі: головного спеціаліста ССД Заячківського В.М., провідного спеціаліста із соціальної роботи РЦСССДМ ОСОБА_13 , фахівця із соціальної роботи РЦСССДМ Лабач Л.І. та землевпорядника Чортовецької сільської ради ОСОБА_2 , копіями Свідоцтв про народження дітей: ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Наведені докази узгоджуються між собою, є належними та допустимими, підстави ставити під сумнів їх достовірність відсутні, а тому в своїй сукупності підтверджують обставини, встановлені в суді. При цьому, будь-які об'єктивні дані, які б спростовували чи ставили під сумнів досліджені докази, відсутні і не встановлені.
Таким чином, вважаю, що в діях ОСОБА_1 є склад адмінправопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 188-50 КУпАП.
При накладенні стягнення, суд згідно з вимогами ст. 33 КУпАП враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.
Із врахуванням особи винного, виходячи із характеру вчиненого правопорушення, яке є тяжким, про що свідчить його характер, та визначені законодавцем вид та розмір адміністративного стягнення, його особливу небезпечність, підвищену соціальну чуттєвість до такого роду правопорушень, з метою належного виховання правопорушника, запобіганню вчинення нових правопорушень, враховуючи ступінь її вини та обставини правопорушення, суд вважає за можливе накласти стягнення у межах закону, який вона порушила, а саме за ч. 1 ст. 188-50, у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», суд стягує з правопорушника на користь держави судовий збір в розмірі 420 грн. 40 коп.
Керуючись ст.33, ч.1 ст.188-50, ст.ст. 251, 283, 284, 285 КУпАП,-
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 188-50 КУпАП, і накласти на неї стягнення у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 грн. 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 до державного бюджету судовий збір в розмірі 420,40 грн. (отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м. Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги до Івано-Франківського апеляційного суду через Городенківський районний суд.
Суддя: Федів Л. М.