Справа № 342/851/20
Провадження № 3/342/312/2020
02 листопада 2020 року м. Городенка
Суддя Городенківського районного суду Івано-Франківської області Федів Л.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, якому роз'яснені права особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, передбачені ст.ст. 268 КУпАП та ст.63 Конституції України,
за 1 ст.188-50 КУпАП,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 03.08.2020, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в АДРЕСА_1 , 03 серпня 2020, 09 год. 02 хв., у присутності двох свідків: ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , не допустив працівників служби у справах дітей - Заячківського В.М. , Боднарчук У.Д. , фахівця із соціальної роботи РЦСССДМ Лабач Л.І. до обстеження умов проживання дітей ОСОБА_7 , 2008 р.н., ОСОБА_8 2011 р.н., ОСОБА_9 2015 р.н., чим вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст.188 - 50 КУпАП.
ОСОБА_1 , в судовому засіданні заперечив вину у вчиненні адміністративного правопорушення. Пояснив, що він є співмешканцем ОСОБА_10 , яка разом із ним та дітьми ОСОБА_7 , 2008 р.н., ОСОБА_8 2011 р.н., ОСОБА_9 2015 р.н. проживають в АДРЕСА_1 . Зазначив, що не допустив працівників служби у справах дітей для обстеження умов проживання дітей ОСОБА_7 , 2008 р.н., ОСОБА_8 2011 р.н., ОСОБА_9 2015 р.н., оскільки працівники служби пояснили йому хто вони є, але не надали йому відповідних документів, які підтверджують їхні повноваження.
Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення від 03.08.2020 та додані до нього матеріали, заслухавши ОСОБА_1 , суд дійшов наступних висновків.
Згідно зі статтею 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до статті 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Судом встановлено:
Розпорядженням Городенківської РДА Івано-Франківської області №232 від 31.10.2019 року № 689 «Про надання повноважень посадовим особам органу опіки та піклування Городенківської районної державної адміністрації на складання протоколів про адміністративні правопорушення», надано повноваження працівникам служби у справах дітей Городенківської РДА, а саме: Цюмпала А.П. - начальнику служби у справах дітей Городенківської РДА, Боднарчук О.Л. - заступнику начальника, начальнику відділу з питань усиновлення опіки, піклування та сімейних форм виховання дітей служби у справах дітей Городенківської РДА, Попко Л.М. - головному бухгалтеру служби у справах дітей Городенківської РДА, Сорочихін Н.І. - головному спеціалісту відділу з питань усиновлення, опіки, піклування та сімейних форм виховання дітей служби у справах дітей Городенківської РДА та Боднарчук У.Д. - провідному спеціалісту відділу з питань усиновлення, опіки, піклування та сімейних форм виховання дітей служби у справах дітей Городенківської РДА, складати протоколи про адміністративні правопорушення, передбачені ст.ст. 184 та 188-50 КУпАП.
Згідно Наказу №65/01-09 від 01.07.2020 року «Про поновлення на обліку дітей, які проживають в сім'ї, що опинились у складних життєвих обставинах» ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , у зв'язку із скрутним сімейним становищем та тим, що мати не приділяє уваги належному утриманню та вихованню своїх дітей, піддає загрозі їх здоров'я та ухиляється від виконання батьківських обов'язків, та ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , у зв'язку із вчиненням психологічного насильства, поновлено на обліку дітей, які проживають в сім'ї, що опинились у складних життєвих обставинах.
Копією Довідки про склад сім'ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб №1206 від 22.07.2020, виданою Чортовецькою сільською радою стверджено, що до складу сім'ї ОСОБА_10 , за адресою АДРЕСА_1 , входять: ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 - син, ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 - дочка, ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 - дочка, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
На підставі копій актів обстеження матеріально-побутових умов і сімейних обставин від 30.07.2020 та 03.08.2020, які складені комісією у складі: головного спеціаліста ССД Заячківського В.М. , провідного спеціаліста із соціальної роботи РЦСССДМ Прокопа О.Я. , фахівця із соціальної роботи РЦСССДМ Лабач Л.І. та землевпорядника Чортовецької сільської ради ОСОБА_2 , встановлено, що провести обстеження матеріально-побутових умов гр. ОСОБА_10 , 1987 р.н., за адресою: АДРЕСА_1 , з якою проживають ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 - син, ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 - дочка, ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 - дочка, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - співмешканець, інвалід ІІІ групи, не вдалося, оскільки ОСОБА_10 та її співмешканець ОСОБА_1 не впустили комісію на подвір'я, спілкуватись відмовились.
Із Доповідної записки головного спеціаліста-головного бухгалтера служби у справах дітей В.Заячківського від 30.07.2020 та листа Районного центру соціальних служб для сім'ї дітей та молоді Городенківської РДА №01-16/347 від 31.07.2020 вставнолено, що начальника служби у справах дітей Цюмпалу А.П. було повідомлено про те, що 30.07.2020 працівниками РЦСССДМ спільно із спеціалістом служби у справах дітей та землевпорядником сільської ради, з метою обстеження матеріально-побутових умов проживання, здійснення оцінки потреб дітей та їх сім'ї, надання ряду соціальних послуг, здійснено візит в сім'ю ОСОБА_10 , 1987 р.н., в якій виховується 3 неповнолітніх дитини. Дане обстеження провести не вдалося, оскільки ОСОБА_10 та її співмешканець ОСОБА_1 не впустили членів комісії на подвір'я.
Як вбачається із дослідженого в судовому засіданні протоколу про адміністративне правопорушення від 03.08.2020, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в АДРЕСА_1 , 03 серпня 2020, 09 год. 02 хв., у присутності двох свідків: ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , не допустив працівників служби у справах дітей - Заячківського В.М. , Боднарчук У.Д. , фахівця із соціальної роботи РЦСССДМ Лабач Л.І. до обстеження умов проживання дітей ОСОБА_7 , 2008 р.н., ОСОБА_8 2011 р.н., ОСОБА_9 2015 р.н.
Відповідно до ч. 1 ст. 188-50 КУпАП передбачено відповідальність за невиконання законних вимог посадових (службових) осіб органу опіки та піклування, недопущення тим із батьків або тим з інших членів родини, з яким проживає дитина, або особою, яка проживає з таким із батьків (дитиною), посадових (службових) осіб органу опіки та піклування до обстеження умов проживання дитини, створення перешкод посадовим (службовим) особам органу опіки та піклування при здійсненні інших покладених на них законом повноважень.
Згідно ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Незважаючи на невизнання вини ОСОБА_1 , вважаю, що доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 188-50 КУпАП повністю знайшла своє підтвердження матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення від 03.08.2020 року, який підтверджує обставини встановлені судом, копією Розпорядження Городенківської РДА Івано-Франківської області №232 від 31.10.2019 року № 689 «Про надання повноважень посадовим особам органу опіки та піклування Городенківської районної державної адміністрації на складання протоколів про адміністративні правопорушення», копіями доповідної записки головного спеціаліста-головного бухгалтера служби у справах дітей В. Заячківського та листа Районного центру соціальних служб для сім'ї дітей та молоді Городенківської РДА №01-16/347 від 31.07.2020, якими повідомлено начальника служби у справах дітей Цюмпалу А.П. про недопущення членів комісії РЦСССДМ ОСОБА_10 та ОСОБА_1 для обстеження матеріально-побутових та санітарно -гігієнічних умов проживання дітей, копією наказу Служби у справах дітей №65/01-09 від 01.07.2020 «Про поновлення на обліку дітей, які проживають в сім'ї, що опинились у складних життєвих обставинах», копією Довідки про склад сім'ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб №1206 від 22.07.2020, виданою Чортовецькою сільською радою, копіями актів обстеження матеріально-побутових умов і сімейних обставин від 30.07.2020 та 03.08.2020 ОСОБА_10 , 1987 р.н., за адресою АДРЕСА_1 , що складені комісією у складі: головного спеціаліста ССД Заячківського В.М., провідного спеціаліста із соціальної роботи РЦСССДМ Прокопа О.Я. , фахівця із соціальної роботи РЦСССДМ Лабач Л.І. та землевпорядника Чортовецької сільської ради ОСОБА_2 , копіями Свідоцтв про народження дітей: ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Наведені докази узгоджуються між собою, є належними та допустимими, підстави ставити під сумнів їх достовірність відсутні, а тому в своїй сукупності підтверджують обставини, встановлені в суді. При цьому, будь-які об'єктивні дані, які б спростовували чи ставили під сумнів досліджені докази, відсутні і не встановлені.
Таким чином, вважаю, що в діях ОСОБА_1 містяться ознаки правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 188-50 КУпАП, а його доводи з приводу відсутності в його діях складу адміністративного правопорушення, суд вважає непереконливими через їх необґрунтованість та безпідставність, оскільки вони повністю спростовуються сукупністю досліджених по справі об'єктивних, належних, допустимих доказів, які є послідовними, достатньо вагомими, чіткими, узгодженими між собою, які досліджені та перевірені судом під час судового розгляду справи, а тому є достовірними, достатніми та відповідають критеріям якості доказів, встановленим в рішеннях Європейського суду з прав людини в справі «Нечипорук і Йонкало проти України» від 21 липня 2011 року та в справі «Яременко проти України» від 12 вересня 2008 року, а тому не викликають сумнівів у суду та покладені в основу постанови.
При накладенні стягнення, суд згідно з вимогами ст. 33 КУпАП враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.
Із врахуванням особи винного, виходячи із характеру вчиненого правопорушення, яке є тяжким, про що свідчить його характер, та визначені законодавцем вид та розмір адміністративного стягнення, його особливу небезпечність, підвищену соціальну чуттєвість до такого роду правопорушень, з метою належного виховання правопорушника, запобіганню вчинення нових правопорушень, враховуючи ступінь його вини та обставини правопорушення, суд вважає за можливе накласти стягнення у межах закону, який він порушив, а саме за ч. 1 ст. 188-50, у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», суд стягує з правопорушника на користь держави судовий збір в розмірі 420 грн. 40 коп.
Керуючись ст.33, ч.1 ст.188-50, ст.ст. 251, 283, 284, 285 КУпАП,-
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 188-50 КУпАП, і накласти на нього стягнення у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 грн. 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 до державного бюджету судовий збір в розмірі 420,40 грн. (отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м. Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги до Івано-Франківського апеляційного суду через Городенківський районний суд.
Суддя: Федів Л. М.