Копія
Справа № 560/2563/20
іменем України
27 жовтня 2020 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Тарновецького І.І. розглянувши в письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії,
Позивач звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, в якому просить суд:
- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області щодо не нарахування та не виплати ОСОБА_1 компенсації по втраті частини доходів у зв'язку з порушенням строків виплати пенсії з 16.11.2010 по день фактичної виплати донарахованої частини пенсії - 22.11.2019, відповідно Законом України від 19.10.2000 № 2050 "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати" та постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2001 № 2159 "Про затвердження Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати";
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 компенсацію втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків виплати пенсії, відповідно до Закону України від 19.10.2000 №2050 "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати" та постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2001 №2159 "Про затвердження Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати", яка була нарахована та виплачена на підставі постанови Хмельницького міськрайонного суду від 21.06.2011 за період з 16.11.2010 по 22.11.2019.
Мотивуючи вимоги позову, позивач зазначив, що відповідно до Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку із порушенням строків їх виплати" та Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв'язку із порушенням термінів їх виплати він має право на компенсацію втрати частини доходів у зв'язку із несвоєчасною виплатою пенсії на підставі судового рішення, яке з вини відповідача фактично виконане останнім лише у 2019 році. Позивач просив нарахувати компенсацію за втрату частини пенсії у зв'язку з порушенням строків виплати пенсії за період з 16.11.2010 по 22.11.2019. Однак, відповідач відмовився нарахувати та виплатити вказану компенсацію. За таких обставин, позивач звернувся до суду за захистом своїх прав.
Ухвалою суду від 26.05.2020 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі. Розгляд і вирішення справи вирішено здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Позиція відповідача щодо позовних вимог висловлена ним у відзиві на позовну заяву, відповідно до змісту якого він заперечував проти їхнього задоволення. Зазначив, що 16.11.2010 на виконання постанови Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 21.06.2011 у справі № 2-а/2218/9333/11 на підставі розпорядження начальника Управління Пенсійного фонду України в м. Хмельницькому № 880198 від 09.08.2011 та начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області № 880198 від 13.11.2018 проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1 за період з 16.11.2010 по 22.07.2011 року та нараховано доплату розміру пенсії в сумі 32907,34 грн. Виплата доплати згідно проведеного перерахунку пенсії за період з 16.11.2010 по 22.07.2011 в розмірі 32907,34 грн. проведена головним управлінням у відповідності до Порядку погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 № 649 у квітні 2020 року. А тому враховуючи, що постанова Хмельницького міськрайонного суду від 21.06.2011 у справі № 2-а/2218/9333/11, яку було змінено згідно ухвали Вінницького апеляційного адміністративного суду від 16.06.2014, виконана Головним управлінням Пенсійного фонду України в Хмельницькій області своєчасно та в повному обсязі, підстави для нарахування та виплати компенсації відсутні. Окрім того, відповідач звернув увагу суду на те, що доплата розміру пенсії в сумі 44601,11 грн. виплачена на виконання постанови Хмельницького міськрайонного суду від 07.05.2014 у справі №686/7434/14-а, а не на виконання постанови Хмельницького міськрайонного суду від 21.06.2011 у справі № 2-а/2218/9333/11 як зазначає позивач. З огляду на викладене, просив у задоволенні позовних вимог відмовити повністю.
Окрім того, відповідач у відзиві просить суд провести розгляд даної справи в судовому засіданні з викликом сторін.
Суд зазначає, що частинами п'ятою - шостою статті 262 КАС України передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін. Суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін: 1) у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу; 2) якщо характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі незначної складності не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.
Таким чином, зважаючи на те, що дана справа призначена до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) відповідно до статті 263 КАС України, відсутня необхідність призначати розгляд справи в судовому засіданні. Тому, клопотання відповідача до задоволення не підлягає.
Дослідивши позовну заяву, відзив на позовну заяву, а також оцінивши наявні в матеріалах справи належні та допустимі докази у їх взаємному взаємозв'язку та сукупності, суд дійшов наступних висновків.
Зі змісту долучених доказів, ОСОБА_1 є особою, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Як встановлено судом і не заперечується сторонами постановою Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 21.06.2011 у справі №2-а/2218/933 позов ОСОБА_1 задоволено. Зобов'язано управління Пенсійного фонду України у місті Хмельницькому перерахувати та виплатити ОСОБА_1 пенсію у розмірі, передбаченому частиною 4 статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», провівши її обчислення в розмірі 8 мінімальних пенсій за віком, відповідно до положень частини 1 статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", починаючи з 16.11.2010р. по 16.05.2011р., та здійснювати такий перерахунок в подальшому. Зобов'язано управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому провести перерахунок і виплату ОСОБА_1 додаткової пенсії відповідно до вимог статті 50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», провівши обчислення в розмірі 75% мінімальної пенсії за віком починаючи з 16.11.2010р. по 16.05.2011р., та здійснювати такий перерахунок в подальшому.
Постановою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 16.06.2014 постанову Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 21 червня 2011 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому про перерахунок пенсії, - змінено. Абзац 2 резолютивної частини постанови Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 21.06.2011 року викладено в наступній редакції: "Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому Хмельницької області перерахувати та виплачувати ОСОБА_1 державну пенсію як особі, віднесеній до 1 категорії, інваліду ІІ групи, в розмірах, передбачених ст. 50 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", за період з 16.11.2010 року, з урахуванням виплачених сум, та по день припинення права на такі виплати." Абзац 3 резолютивної частини постанови Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 21.06.2011 року викладено в наступній редакції: "Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому Хмельницької області перерахувати та виплачувати ОСОБА_1 додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров'ю, в розмірах, встановлених ст. 20 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", за період з 16.11.2010 року, з урахуванням виплачених сум, та по день припинення права на такі виплати. В решті постанову Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 21.06.2011 залишено без змін.
Постановою Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області по справі №686/7434/14-а від 07.05.2014 позов ОСОБА_1 задоволено. Визнано неправомірними дії управління пенсійного фонду України в м. Хмельницькому щодо невиплати ОСОБА_1 пенсії в розмірі визначеному ст.ст. 50, 54 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з 01.01.2014 року. Зобов'язано управління пенсійного фонду України в м. Хмельницькому зробити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 в розмірі визначеному ст.ст. 50, 54 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з 01.01.2014 року в розмірі не нижче 8 мінімальних пенсій за віком, та щомісячної додаткової пенсії в розмірі не нижчому 75% мінімальної пенсії за віком та з урахуванням ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
З матеріалів справи вбачається, що Головним управлінням Пенсійного фонду України в Хмельницькій області 20.02.2018 проведено перерахунок призначеної позивачу пенсії та 22.11.2019 проведено доплату пенсії в розмірі 44601,11 грн.
15.01.2020 позивач звернувся до відповідача із заявою про нарахування і виплату компенсації втрат частини доходів у зв'язку з порушенням строків виплати суми перерахунку пенсії.
Відповідачем відповіді на заяву позивача не надано та компенсацію втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків виплати суми перерахунку пенсії не нараховано та не виплачено.
Вважаючи таку бездіяльність протиправною, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Нормами ч. 3 ст. 46 Конституції України визначено, що пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Частиною другою статті 46 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 №1058-IV, яка регламентує виплату пенсій за минулий час, передбачено, що нараховані суми пенсії, не отримані з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів. При цьому компенсація втрати частини пенсії у зв'язку з порушенням строків її виплати пенсіонерам здійснюється згідно із законом.
Статтею 1 Закону України від 19.10.2000 № 2050 "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати" (далі - Закон № 2050-ІІІ) встановлено, що підприємства, установи і організації всіх форм власності та господарювання здійснюють компенсацію громадянам втрати частини доходів у випадку порушення встановлених строків їх виплати, у тому числі з вини власника або уповноваженого ним органу (особи).
Відповідно до ст. 2 Закону № 2050-ІІІ компенсація громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати (далі - компенсація) провадиться у разі затримки на один і більше календарних місяців виплати доходів, нарахованих громадянам за період починаючи з дня набрання чинності цим Законом. Під доходами у цьому Законі слід розуміти грошові доходи громадян, які вони одержують на території України і які не мають разового характеру: пенсії; соціальні виплати; стипендії; заробітна плата (грошове забезпечення) та інші.
Нормами статті 3 Закону № 2050-ІІІ визначено, що сума компенсації обчислюється шляхом множення суми нарахованого, але не виплаченого громадянину доходу за відповідний місяць (після утримання податків і обов'язкових платежів) на індекс інфляції в період невиплати доходу (інфляція місяця, за який виплачується доход, до уваги не береться).
Згідно з нормами ст. 6 Закону № 2050-ІІІ компенсацію виплачують за рахунок коштів Пенсійного фонду України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, інших цільових соціальних фондів, а також коштів, що спрямовуються на їх виплату з бюджету.
Пунктом 1 Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати, що затверджений постановою КМУ № 159 від 21.02.2001 (далі - Порядок № 159) встановлено, що його дія поширюється на підприємства, установи та організації всіх форм власності і господарювання та застосовується у всіх випадках порушення встановлених термінів виплати грошових доходів, у тому числі з вини власника або уповноваженого ним органу (особи).
Згідно з п. 2 Порядку № 159 компенсація громадянам втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати (далі - компенсація) проводиться у разі затримки на один і більше календарних місяців виплати грошових доходів, нарахованих громадянам за період, починаючи з 1 січня 2001 року.
Приписами п. 3 Порядку № 159 встановлено, що компенсації підлягають такі грошові доходи разом із сумою індексації, які одержують громадяни в гривнях на території України і не мають разового характеру, зокрема: пенсії (з урахуванням надбавок, доплат, підвищень до пенсії, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги на прожиття, щомісячної державної грошової допомоги та компенсаційних виплат).
Відповідно до п. 4 Порядку № 159 сума компенсації обчислюється як добуток нарахованого, але невиплаченого грошового доходу за відповідний місяць (після утримання податків і обов'язкових платежів) і приросту індексу споживчих цін (індексу інфляції) у відсотках для визначення суми компенсації, поділений на 100.
Індекс споживчих цін для визначення суми компенсації обчислюється шляхом множення місячних індексів споживчих цін за період невиплати грошового доходу. При цьому індекс споживчих цін у місяці, за який виплачується дохід, до розрахунку не включається. Щомісячні індекси споживчих цін публікуються Держкомстатом (Абзац другий пункту 4, із змінами, внесеними згідно з постановою КМ № 430 ( 430-2003-п ) від 31.03.2003).
Згідно зі ст. 50 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" особам, віднесеним до категорії 1, призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ст. 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи можуть призначатися за бажанням громадянина із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків, який визначається згідно із законодавством. Дружинам (чоловікам), які втратили годувальника із числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 1, пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається незалежно від причинного зв'язку смерті з Чорнобильською катастрофою.
Аналіз наведених правових норм свідчить на користь висновку, що основною умовою для виплати громадянину, передбаченої статтею 2 Закону № 2050-ІІІ та Порядком, компенсації є порушення встановлених строків виплати нарахованих доходів (у тому числі пенсії). При цьому компенсація за порушення строків виплати такого доходу проводиться незалежно від порядку і підстав його нарахування: самим підприємством, установою чи організацією (у даній справі - пенсійним органом) добровільно чи на виконання судового рішення.
Аналогічна правова позиція міститься у Постанові Верховного суду України від 18.11.2014 у справі № 21-518а14 визначено, що основною умовою для виплати громадянину компенсації згідно ст. 46 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", ст. 2 Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати" та Порядком № 159 є порушенням встановлених строків виплати нарахованих доходів, у випадку, що такі виплати не мають разового характеру.
Як вже було зазначено, рішеннями Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 21.06.2011 у справі №2-а/2218/933 (змінено Постановою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 16.06.2014) та від 07.05.2014 по справі №686/7434/14-а зобов'язано управління Пенсійного фонду України у місті Хмельницькому здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 .
Рішення Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 07.05.2014 по справі №686/7434/14-а відповідачем виконано в повному обсязі лише 22.11.2019, що підтверджується випискою АТ КБ "Приватбанк" і не заперечується відповідачем.
На підставі того, що компенсація громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати проводиться у разі затримки хоча б на один календарний місяць, позивач звернувся до Пенсійного фонду із вмотивованою заявою про нарахування компенсації втрати частини доходу.
Проте, відповідачем компенсацію втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків виплати суми перерахунку пенсії не нараховано та не виплачено.
Відповідно до частини 2 статті 9 КАС України, згідно якої суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Отже, адміністративний суд не обмежений у виборі способів відновлення права особи, порушеного суб'єктами владних повноважень, а вправі обрати найбільш ефективний спосіб відновлення порушеного права, який відповідає характеру такого порушення.
Як зазначалося вище, Постановою Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області по справі №686/7434/14-а від 07.05.2014 позов ОСОБА_1 задоволено. Визнано неправомірними дії управління пенсійного фонду України в м. Хмельницькому щодо невиплати ОСОБА_1 пенсії в розмірі визначеному ст.ст. 50, 54 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з 01.01.2014 року. Зобов'язано управління пенсійного фонду України в м. Хмельницькому зробити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 в розмірі визначеному ст.ст. 50, 54 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з 01.01.2014 року в розмірі не нижче 8 мінімальних пенсій за віком, та щомісячної додаткової пенсії в розмірі не нижчому 75% мінімальної пенсії за віком та з урахуванням ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Суд зазначає, що тривале ненарахування підвищення пенсії за минулі періоди стало з вини відповідача, тоді як фактична виплата згідно постанови Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 07.05.2014 по справі №686/7434/14-а проведена лише у листопаді 2019 року, а тому суд вважає, що позивач має право на компенсацію втрати частини доходів у зв'язку з несвоєчасним отриманням доплати до пенсії, внаслідок, суд приходить до висновку про визнання протиправною бездіяльності Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області щодо не нарахування та не виплати ОСОБА_1 компенсації по втраті частини доходів у зв'язку з порушенням строків виплати пенсії з 01.01.2014 по день фактичної виплати донарахованої частини пенсії - 22.11.2019, відповідно Законом України від 19.10.2000 № 2050 "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати" та постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2001 № 2159 "Про затвердження Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати".
При цьому, як встановлено судом відповідачем виконано постанову Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 07.05.2014 по справі №686/7434/14-а, доказів виконання рішення Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 21.06.2011 у справі №2-а/2218/933, зміненого Постановою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 16.06.2014, сторонами до суду не надано, а тому враховуючи положення вимог частини 2 статті 9 КАС України, для ефективного захисту права позивача суд вважає за необхідне зобов'язати відповідача нарахувати та виплатити ОСОБА_1 компенсацію втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків виплати пенсії, відповідно до Закону України від 19.10.2000 №2050 "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати" та постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2001 №2159 "Про затвердження Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати", яка була нарахована та виплачена на підставі постанови Хмельницького міськрайонного суду від 07.05.2014 по справі №686/7434/14-а.
При цьому позовні вимоги позивача про визнання протиправною бездіяльності Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області щодо не нарахування та не виплати ОСОБА_1 компенсації по втраті частини доходів у зв'язку з порушенням строків виплати пенсії з 16.11.2010 по день фактичної виплати донарахованої частини пенсії - 22.11.2019, відповідно Законом України від 19.10.2000 № 2050 "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати" та постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2001 № 2159 "Про затвердження Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати" та зобов'язання відповідача нарахувати та виплатити ОСОБА_1 компенсацію втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків виплати пенсії, відповідно до Закону України від 19.10.2000 №2050 "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати" та постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2001 №2159 "Про затвердження Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати", яка була нарахована та виплачена на підставі постанови Хмельницького міськрайонного суду від 21.06.2011 за період з 16.11.2010 по 22.11.2019, заявлені передчасно, оскільки в матеріалах справи відсутні докази виконання відповідачем постанови Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 21.06.2011 у справі №2-а/2218/933, а компенсацію вищенаведене регулююче законодавство та нормативно-правові акти пов'язує з фактичним перерахунком та виплатою пенсії, чого на час розгляду справи ще не відбулось.
Приписами ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною першою та другою статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Приписами статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
З огляду на наведене, відповідачем не доведено правомірність дій, що полягають у ненарахуванні та невиплаті компенсації втрати частини доходу у зв'язку із порушенням строків виплати сум перерахованої пенсії та доплати до пенсії, а тому позов ОСОБА_1 належить до часткового задоволення.
Зважаючи на відсутність судових витрат у цій адміністративній справі, питання про їх розподіл судом не вирішується.
На підставі викладеного, керуючись статтями 242-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області щодо не нарахування та не виплати ОСОБА_1 компенсації по втраті частини доходів у зв'язку з порушенням строків виплати пенсії з 01.01.2014 по день фактичної виплати донарахованої частини пенсії - 22.11.2019, відповідно Законом України від 19.10.2000 № 2050 "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати" та постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2001 № 2159 "Про затвердження Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати".
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 компенсацію втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків виплати пенсії, відповідно до Закону України від 19.10.2000 №2050 "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати" та постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2001 №2159 "Про затвердження Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати", яка була нарахована та виплачена на підставі постанови Хмельницького міськрайонного суду від 07.05.2014 по справі №686/7434/14-а за період з 01.01.2014 по 22.11.2019.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Судові витрати в порядку статті 139 КАС України розподілу між сторонами не підлягають.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Позивач:ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 )
Відповідач:Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області (вул. Герцена, 10, м. Хмельницький, Хмельницька область, 29000 , код ЄДРПОУ - 21318350)
Головуючий суддя /підпис/ І.І. Тарновецький
"Згідно з оригіналом"
Суддя І.І. Тарновецький