Копія
Справа № 560/355/20
іменем України
28 жовтня 2020 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Тарновецького І.І. розглянувши в письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Хмельницької міської ради про визнання нечинними, протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити дії,
Позивач звернувся до суду з позовом до Хмельницької міської ради, в якому просить суд:
- визнати нечинним та протиправним рішення 34-ої сесії Хмельницької міської ради від 09.10.2019 № 63 про надання земель під парк, на землях які згідно даних Держгеокадастру мають категорію земель житлової та громадської забудови;
- визнати протиправним та скасувати рішення 35 сесії Хмельницької міської ради за №58 від 11.12.2019, в частині відмови ОСОБА_1 в наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки орієнтовною площею 0.10 га для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) з метою передачі її у власність території міста Хмельницького;
- зобов'язати Хмельницьку міську раду повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 21 серпня 2018 року, про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0.10 га для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) на території міста Хмельницького з метою передачі її у власність, з урахуванням правових висновків суду, відповідно до норм Земельного кодексу України, та дати на неї відповідь у продовж місяця після набрання рішення суду законної сили;
- встановити контроль над виконанням рішення суду та зобов'язати подати звіт по виконанню рішення суду в продовж місяця після набрання рішення законної сили;
- у разі задоволення позовних вимог зазначити в рішенні суду, що надання суб'єктом владних повноважень відмови з аналогічних підстав, що перевірялись в межах розгляду даної адміністративної справи, буде вважатися неналежним виконанням судового рішення та нестиме негативні наслідки, передбачені чинним законодавством, та повернути судовий збір.
Позивач підставою позову зазначає порушення відповідачем вимог Земельного кодексу України.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що 21 серпня 2018 року звернувся до Хмельницької міської ради з заявою про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0,10 га для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) на території міста Хмельницького з метою передачі ОСОБА_1 у власність, також в заяві зазначено що дана земельна ділянка межує з ділянками з кадастровими номерами: №681010000:06:002:0037, №681010000:06:002:0015, №681010000:06:002:0041, та зазначена ділянка була вказана на графічних матеріалах доданих до поданої заяви. 10 січня 2020 року із сайту Хмельницької міської ради позивач дізнався, що його заява від 21 серпня 2018 року до Хмельницької міської ради була повторно розглянута 11.12.2019 на 35 сесії, рішення №58, згідно якого позивачу відмовлено, в наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0.10 га для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) на території міста Хмельницького з метою передачі у власність, посилаючись на те, що на землях на які вказав в заяві позивач вже знаходиться земельна ділянка з кадастровим номером 6810100000:26:001:0185, яка рішенням 34-ої сесії Хмельницької міської ради від 09.10.2019 №63, передана в постійне користування під парк, комунальному підприємству по зеленому будівництву і благоустрою виконавчого комітету Хмельницької міської ради. Окрім того, зазначає, що рішення 34-ої сесії Хмельницької міської ради від 39.10.2019 №63, яким були надані землі в постійне користування під парк комунальному підприємству по зеленому будівництву і благоустрою міста виконавчого комітету Хмельницької міської ради, було прийнято з порушенням всіх норм чинного Земельного законодавства України, яке в подальшому перешкоджає реалізувати право позивача та права інших громадян, передбачених пунктом г) ст. 121 Земельного кодексу України. Враховуючи зазначене, позивач не погоджуючись з рішеннями відповідача, звернувся до суду з цим позовом.
Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду від 06.02.2020 суд відкрив провадження в адміністративній справі, розгляд справи призначено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
В поданому до суду 24.02.2020 відзиві, відповідач просить відмовити в задоволенні позову. Зазначає, що на виконання рішення суду від 16.07.2019 по адміністративній справі 560/1300/19 Хмельницька міська рада розглянула заяву позивача від 21.08.2018 та рішенням тридцять п'ятої сесії Хмельницької міської ради від 11.12.2019 № 58 відмовила йому в наданні відповідного дозволу. Запитувана у заяві позивача від 21.08.2018 земельна ділянка на час розгляду знаходилася в межах земельної ділянки, що перебуває в комунальному підприємстві по зеленому будівництву і благоустрою міста на праві постійного користування. Виходячи із положень ч. 5 ст. 116 ЗК України, Хмельницька міська рада була позбавлена повноважень розпоряджатися земельними ділянками, що перебувають у користуванні громадян або юридичних осіб, без припинення їх права постійного користування в порядку, визначеному законом. Погодження землекористувача на припинення права постійного користування та вилучення зазначеної земельної ділянки на користь територіальної громади м. Хмельницького під час розгляду заяви позивача від 21.08.2018 не надходило, чим не дотримано вимоги п. 6 ст. 118 ЗК України. Вказує, що позивач не надав доказів, які б стверджували про порушення його прав оскаржуваним рішенням Хмельницької міської ради щодо надання в постійне користування комунальному підприємству по зеленому будівництву і благоустрою міста земельної ділянки під парк, а також не наведено доказів, що свідчили б про протиправність прийнятого рішення зі сторони відповідача.
Також, 24.02.2020 представником відповідача до суду подано клопотання про закриття провадження по справі, мотивоване тим, що в даному випадку позивач оспорює своє право на отримання в користування земельну ділянку.
Ухвалою від 26.02.2020 Хмельницький окружний адміністративний суд надіслав на адресу позивача копію клопотання Хмельницької міської ради про закриття провадження у справі № 560/355/20 та зобов'язав ОСОБА_1 в п'ятиденний термін подати до суду письмові пояснення щодо клопотання Хмельницької міської ради про закриття провадження у справі № 560/355/20, виклавши в поясненнях свої аргументи і міркування на підтримку або заперечення проти поданого клопотання.
03.03.2020 на адресу суду від ОСОБА_1 надійшли пояснення щодо клопотання Хмельницької міської ради про закриття провадження у справі, в яких позивач зазначив, що заперечує проти закриття провадження у справі № 560/355/20 та вказав, що спір у цій справі не має ознак приватноправового та підлягає розгляду за правилами адміністративного судочинства.
Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду від 28.04.2020 суд в задоволенні клопотання представника Хмельницької міської ради про закриття провадження у справі № 560/355/20 - відмовив.
Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду від 28.04.2020 суд продовжив процесуальний строк розгляду адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Хмельницької міської ради про визнання нечинними, протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити дії. Зобов'язав Хмельницьку міську раду надати до суду: належні докази, що стали підставою для прийняття п. 5 рішення 34-ї сесії Хмельницької міської ради від 09.10.2019 №63 "Про припинення права користування земельними ділянками, затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та надання земельних ділянок в оренду, постійне користування, поновлення договорів оренди землі шляхом укладання додаткових угод, внесення змін в рішення сесії міської ради, втрату чинності пункту рішення міської ради та зміну коду КВЦПЗ земельної ділянки"; письмові пояснення з нормативно - правовим обґрунтуванням, щодо визначення категорії земель - землі житлової та громадської забудови та їх цільове використання під парк, а також встановлення коду класифікації видів цільового призначення земель, а саме - 18.00 - землі загального користування (землі будь-якої категорії, які використовуються як майдани, вулиці, проїзди, шляхи, громадські пасовища, сіножаті, набережні, пляжі, парки, зелені зони, сквери, бульвари, водні об'єкти загального користування, а також інші землі, якщо рішенням відповідного органу державної влади чи місцевого самоврядування їх віднесено до земель загального користування), стосовно земельної ділянки кадастровий номер 6810100000:26:001:0185 за рішенням 34 сесії № 63 від 09.10.2019 (Додаток № 3).
У відповіді на відзив позивач вказує, що у відзиві на позовну заяву відповідач не спростував його твердження та аргументи стосовно суті позовних вимог, просить позов задовольнити в повному обсязі.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд встановив таке.
21 серпня 2018 року ОСОБА_1 звернувся до Хмельницької міської ради із заявою, в якій просив надати їй дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0,10 га для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) на території міста Хмельницького з метою передачі її у власність.
Пунктом 5 Рішення 27 сесії Хмельницької міської ради № 50 від 14.12.2018 року відмовлено ОСОБА_1 у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею до 1000 кв. м., яка межує з земельними ділянками з кадастровими номерами: 6810100000:06:002:0037, 6810100000:06:002:0015 та 6810100000:06:002:0041 з метою передачі її у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка) - землі житлової та громадської забудови.
Рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 16.07.2019 адміністративний позов ОСОБА_1 до Хмельницької міської ради задоволено частково. Визнано протиправним та скасовано рішення 27 сесії Хмельницької міської ради № 50 від 14.12.2018 року, в частині відмови ОСОБА_1 у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0.10 га для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка) з метою передачі її у власність. Зобов'язано Хмельницьку міську раду повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 21 серпня 2018 року про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки на території м. Хмельницького орієнтовною площею 0,10 га для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка) на території міста Хмельницького з метою передачі її у власність.
На виконання рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 16.07.2019 відповідач повторно розглянув заяву позивача від 21.08.2018 та рішенням тридцять п'ятої сесії Хмельницької міської ради від 11.12.2019 № 58 відповідач відмовив ОСОБА_1 у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0,10 га, яка межує із земельними ділянками з кадастровими номерами: 6810100000:06:002:0037, 6810100000:06:002:0015 та 6810100000:06:002:0041, для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) на території м. Хмельницького, оскільки вказана у заяві ОСОБА_1 земельна ділянка знаходиться в межах земельної ділянки площею 20000 м. кв. в районі прв. 2-й Трудовий з кадастровим номером 6810100000:26:001:0185, наданої рішенням 34-ої сесії Хмельницької міської ради від 09.10.2019 № 63 комунальному підприємству по зеленому будівництву і благоустрою міста виконавчого комітету Хмельницької міської ради в постійне користування під парк. Право постійного користування земельною ділянкою площею 20000 м. кв. в районі прв.2-й Трудовий з кадастровим номером 6810100000:26:001:0185 зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно за комунальним підприємством по зеленому будівництву і благоустрою міста виконавчого комітету Хмельницької міської ради.
Відповідачем, згідно п.5 Рішення 34-ї сесії Хмельницької міської ради №63 від 09.10.2019, відповідно до додатку №3, затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, надано її в постійне користування Комунальному підприємству по зеленому будівництву і благоустрою міста виконавчого комітету Хмельницької міської ради, і встановлено цільове призначення земельної ділянки загальною площею 20000 кв. м з кадастровим номером 6810100000:26:001:0185.
Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки 18.00 - землі загального користування (землі будь-якої категорії, які використовуються як майдани, вулиці, проїзди, шляхи, громадські пасовища, сіножаті, набережні, пляжі, парки, зелені зони, сквери, бульвари, водні об'єкти загального користування, а також інші землі, якщо рішенням відповідного органу державної влади чи місцевого самоврядування їх віднесено до земель загального користування) (під парк) (далі - Проект землеустрою), розроблено ТОВ "Земельно-консалтингове агентство "СТС" на підставі договору №96/19 від 31.05.2019.
Судом встановлено, що позивач неодноразово звертався до відповідача з заявами про надання дозволу на розробку проектів землеустрою, які вирішувались Хмельницькою міською радою, рішення якої оскаржувались ОСОБА_1 у випадку незгоди з ними.
Щодо рішень судів у справах № 560/1177/19 та 560/474/19, на які покликається позивач, суд не може їх (обставини) враховувати, зважаючи на вимоги ч. 4 ст. 78 КАС України, адже обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Відповідач дійсно в 2019 році розробив і затвердив Проект землеустрою щодо земельної ділянки на яку позивач подавала заяву від 21.08.2018 про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0,10 га, яка межує із земельними ділянками з кадастровими номерами №681010000:06:002:0037, №681010000:06:002:0015, №681010000:06:002:0041, для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) на території м. Хмельницького, і оскаржувала відмову у її задоволенні у справі №560/1300/19. Однак, на думку суду ця обставина не свідчить про порушення Хмельницькою міською радою вимог закону, яка прийняла рішення щодо цієї земельної ділянки про її передачу у постійне користування юридичній особі, яка замовила Проект землеустрою, який у подальшому був затверджений відповідачем, враховуючи наступне.
Статтею 12 Земельного кодексу України (далі - ЗК України) визначено, що до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить: а) розпорядження землями територіальних громад; б) передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб відповідно до цього Кодексу; в) надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності відповідно до цього Кодексу; г) вилучення земельних ділянок із земель комунальної власності відповідно до цього Кодексу; ґ) викуп земельних ділянок для суспільних потреб відповідних територіальних громад сіл, селищ, міст; д) організація землеустрою; е) координація діяльності місцевих органів земельних ресурсів; є) здійснення контролю за використанням та охороною земель комунальної власності, додержанням земельного та екологічного законодавства; ж) обмеження, тимчасова заборона (зупинення) використання земель громадянами і юридичними особами у разі порушення ними вимог земельного законодавства; з) підготовка висновків щодо вилучення (викупу) та надання земельних ділянок відповідно до цього Кодексу; и) встановлення та зміна меж районів у містах з районним поділом; і) інформування населення щодо вилучення (викупу), надання земельних ділянок; ї) внесення пропозицій до районної ради щодо встановлення і зміни меж сіл, селищ, міст; й) вирішення земельних спорів; к) вирішення інших питань у галузі земельних відносин відповідно до закону.
Згідно з ч. 1 ст. 116 ЗК України, громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом, або за результатами аукціону.
Частиною 5 ст. 116 ЗК України визначено, що земельні ділянки, які перебувають у власності чи користуванні громадян або юридичних осіб, передаються у власність чи користування за рішенням органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування лише після припинення права власності чи користування ними в порядку, визначеному законом.
Відповідно до ч. 7 ст. 118 ЗК України, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян суб'єктами господарювання, що є виконавцями робіт із землеустрою згідно із законом, у строки, що обумовлюються угодою сторін.
У разі якщо у місячний строк з дня реєстрації клопотання Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, не надав дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або мотивовану відмову у його наданні, то особа, зацікавлена в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності, у місячний строк з дня закінчення зазначеного строку має право замовити розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки без надання такого дозволу, про що письмово повідомляє Верховну Раду Автономної Республіки Крим, Раду міністрів Автономної Республіки Крим, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування. До письмового повідомлення додається договір на виконання робіт із землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
Згідно з ч. 8 ст. 118 ЗК України, проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки погоджується в порядку, встановленому статтею 186 1 цього Кодексу.
Частиною 1 ст. 123 ЗК України визначено, що надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування здійснюється Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування.
Рішення зазначених органів приймається на підставі проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у разі: надання земельної ділянки із зміною її цільового призначення; формування нової земельної ділянки (крім поділу та об'єднання).
Відповідно до ч. 11 ст. 123 ЗК України, рішенням про надання земельної ділянки у користування за проектом землеустрою щодо її відведення здійснюються, зокрема, затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
Статтею 19 Закону України від 22.05.2003 № 858-IV "Про землеустрій" (далі - Закон № 858-IV) визначено, що до повноважень сільських, селищних, міських рад у сфері землеустрою на території сіл, селищ, міст належать: а) організація і здійснення землеустрою; б) здійснення контролю за впровадженням заходів, передбачених документацією із землеустрою; в) координація здійснення землеустрою та контролю за використанням і охороною земель комунальної власності; г) інформування населення про заходи, передбачені землеустроєм; ґ) вирішення інших питань у сфері землеустрою відповідно до закону.
Згідно з ст. 26 Закону №858-IV, замовниками документації із землеустрою можуть бути органи державної влади, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування, землевласники і землекористувачі. Розробниками документації із землеустрою є: юридичні особи, що володіють необхідним технічним і технологічним забезпеченням та у складі яких працює за основним місцем роботи не менше двох сертифікованих інженерів-землевпорядників, які є відповідальними за якість робіт із землеустрою; фізичні особи - підприємці, які володіють необхідним технічним і технологічним забезпеченням та є сертифікованими інженерами-землевпорядниками, відповідальними за якість робіт із землеустрою.
Відповідно до ст. 68 Закону №858-IV, особи, винні в порушенні законодавства у сфері землеустрою, несуть відповідальність згідно із законом.
Частиною 1 ст. 10 Закону України від 21.05.1997 № 280/97-ВР "Про місцеве самоврядування в Україні" (далі - Закон №280/97-ВР) визначено, що сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Згідно з п. 34 ч. 1 ст. 26 Закону №280/97-ВР, виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішується питання регулювання земельних відносин.
У п. 30 постанови Великої Палати Верховного Суду від 17.10.2018 № 380/624/16-ц14-301цс18 стверджено, що Велика Палата Верховного Суду приходить до висновку, що рішення про надання дозволу на розробку проекту землеустрою є стадією процесу отримання права власності чи користування на земельну ділянку. Однак, отримання такого дозволу не гарантує особі чи невизначеному колу осіб набуття такого права, оскільки сам по собі дозвіл не являється правовстановлюючим актом.
Отже, навіть у випадку позитивного вирішення заяви позивача від 21.08.2018, ОСОБА_1 не було гарантовано право власності на земельну ділянку на яку він просив надати дозвіл на розробку проекту землеустрою.
Доказів порушення вимог закону при розробленні Проекту землеустрою, який розроблений ТОВ "ЗКА "СТС" (сертифікований інженер землевпорядник - ОСОБА_2 , сертифікат №000852 від 23 січня 2013 року, сертифікований інженер-землевпорядник ОСОБА_3 , сертифікат №011659 від 27 березня 2014 року, сертифікований інженер-геодезист - ОСОБА_4 сертифікат №012848 від 26 березня 2015 року), сторонами не надано, і таких не встановив суд. Цей висновок суду не спростовують надані позивачем графічні матеріали та інші докази.
Крім цього, потрібно враховувати, що згідно Інформацій з Державного земельного кадастру про право власності на речові права на земельну ділянку з кадастровим номером 6810100000:26:001:0185 є власністю територіальної громади міста Хмельницького, і передана Комунальному підприємству по зеленому будівництву і благоустрою міста виконавчого комітету Хмельницької ради на праві постійного користування, яке зареєстровано 20.08.2019, вид використання - під парк.
Отже, немає законних підстав для визнання протиправним і скасування рішення 34-ої сесії Хмельницької міської ради від 09.10.2019 року № 63 та рішення 35 сесії Хмельницької міської ради за №58 від 11.12.2019, в частині відмови ОСОБА_1 в наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки орієнтовною площею 0.10 га для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) з метою передачі у власність на території міста Хмельницького, як і інших вимог позову, які є похідними з урахуванням встановлених обставин у цій адміністративній справі.
Згідно з ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Таким чином, суд приходить до висновку, що позивач не довів позовні вимоги, а суб'єкт владних повноважень, який заперечує проти позову довів, що діяв у порядку і спосіб передбачені Конституцією України та законами, що підтверджено доказами перевіреними судом, тому позов не задовольняється.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Враховуючи відмову в задоволенні позову, сплачений позивачем судовий збір не підлягає відшкодуванню на його користь.
Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Хмельницької міської ради про визнання нечинними, протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити дії - відмовити.
Судові витрати в порядку статті 139 КАС України розподілу між сторонами не підлягають.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Позивач:ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 )
Відповідач:Хмельницька міська рада (вул. Гагаріна, 3, м. Хмельницький, Хмельницька область, 29000 , код ЄДРПОУ - 33332218)
Головуючий суддя /підпис/ І.І. Тарновецький
Згідно з оригіналом
Суддя І.І. Тарновецький