Справа № 560/4023/19
іменем України
23 жовтня 2020 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Ковальчук О.К. розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії,
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Головного управління пенсійного фонду України в Хмельницькій області, в якому просить суд визнати неправомірними дії відповідача щодо неврахування при обрахунку призначеної пенсії державного службовця довідок про заробітну плату №10.1-30/65 та №10.1/30/64, виданих 27.03.2019 Головним територіальним управлінням юстиції у Хмельницькій області, за формою, затвердженою постановою Правління Пенсійного фонду України №1-3 від 17 січня 2017 року, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 08 лютого 2017 року за № 180/30048 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою правління Пенсійного фонду України від 23 травня 2018 року №11-1) "Про форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям", зобов'язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області провести нарахування та виплату пенсії державного службовця на підставі довідок про заробітну плату №10.1-30/65 та №10.1/30/64, виданих 27.03.2019 Головним територіальним управлінням юстиції у Хмельницькій області, з 01 серпня 2018 з урахуванням вже проведених виплат.
Хмельницький окружний адміністративний суд відкрив провадження в справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
В обґрунтування позовних вимог позивач вказує, що рішенням від 13.02.2019 по справі № 560/7/19 Хмельницький окружний адміністративний суд визнав неправомірними дії Головного Управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області щодо порушення визначеного законодавством порядку розгляду заяви від 01.08.2018 про переведення з одного виду пенсії на інший та відмови ОСОБА_1 в переведені з пенсії за вислугу років на пенсію державного службовця. Зобов'язав Головне Управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області перевести ОСОБА_1 з пенсії за вислугу років на пенсію державного службовця та призначити пенсію державного службовця відповідно до статті 37 закону України від 16.12.1993 № 3723 "Про державну службу" з 01.08.2018, тобто з дати звернення із заявою про переведення з одного виду пенсії на інший вид пенсії. Рішення суду набрало законної сили 26.04.2019. Вказує, що при зверненні до Головного Управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області із заявою про переведення з одного виду пенсію на інший, а саме з пенсії за вислугу років на пенсію державного службовця надав довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) від 06.07.2018№10.1-30/99, видану Головним територіальним управлінням юстиції у Хмельницькій області, станом на 01 червня 2018. Зазначає, що вказана довідка була неповною та виданою без врахування усіх вимог постанови правління Пенсійного фонду України №1-3 від 17 січня 2017 року, оскільки до неї не додали іншої довідки про середні розміри надбавок, премій та інших виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії державного службовця, що передбачена цією постановою. Крім того, вказана довідка видана станом на 01 червня 2018, однак повинна бути видана станом на 01 липня 2018 року. Вказує, що 17 квітня 2019 року подав Головному Управлінню Пенсійного фонду України в Хмельницькій області заяву з проханням нарахувати пенсію за віком відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" на підставі довідок про посадовий оклад, надбавку за ранг, надбавку за вислугу років станом на 01 липня 2018 року та про середні розміри надбавок, премій та інших виплат за липень місяць 2018 року, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії державного службовця, виданих територіальним управлінням юстиції у Хмельницькій області 27 березня 2019 року за №10.1-30/65 та №10.1/30/64. Листом №1190/Ж-8 від 06.05.2019 Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій повідомило, що оскільки відсутнє право на призначення пенсії за віком згідно з законом України "Про державну службу", то відповідно не має підстав для врахування довідок про складові заробітної плати від 27.03.2019 №10.1-3064 та №10.1-30/65, виданих Головним територіальним управлінням юстиції у Хмельницькій області. Вважає такі дії Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області протиправними та такими, що порушують його право на пенсійне забезпечення в належному розмірі.
У поданому відзиві на позов відповідач зазначив, що рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області від 17.05.2019 року №22230000213 ОСОБА_1 переведено на пенсію державного службовця відповідно до статті 37 закону України "Про державну службу" з 01.08.2018 року. Пенсія позивачу обчислена в розмірі 60 відсотків сум заробітної плати, зазначеної в довідці від 06.07.2018 року №10.1-30/99, виданій Головним територіальним управлінням юстиції у Хмельницькій області. Щодо врахування при обчисленні пенсії довідок про складові заробітної плати від 27.03.2019. № 10.1-30/64 та № 10.1-30/65 вказує, що до заяви від 01.08.2018 року про переведення на пенсію згідно закону України "Про державну службу" позивачем надано лише довідку від 06.07.2018р. №10.1-30/99, а довідки про складові заробітної плати від 27.03.2019р. № 10.1-30/64 та №10.1-30/65 не були предметом розгляду у суді, тому підстави для їх врахування при обрахунку пенсії відсутні. Вважає, що вимога позивача щодо проведення обрахунку та виплати пенсії державного службовця на підставі довідок про заробітну плату №10.1-30/65 та №10.1/30/64, виданих 27.03.2019 року є фактично вимогою провести перерахунок пенсії державному службовцю. Просить суд відмовити в задоволенні позовних вимог.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази в їх взаємному зв'язку та сукупності, суд встановив таке.
В вересні 2018 року позивач звернувся до відповідача із заявою про переведення на пенсію за віком відповідно до статті 37 закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 року №3723-Х1І.
Рішенням від 23.10.2018 року Головне управління Пенсійного фонду України позивачу відмовило щодо переведеня на пенсію за віком відповідно до закону України «Про державну службу» у зв'язку із відсутністю необхідного 20- річного стажу державної служби.
Рішенням від 13 лютого 2019 року по справі №560/7/19, залишеним без змін постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 26 квітня 2019 року, Хмельницький окружний адміністративний суд визнав неправомірними дії Головного Управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області щодо порушення визначеного законодавством порядку розгляду заяви від 01.08.2018 про переведення з одного виду пенсії на інший та відмови ОСОБА_1 в переведені з пенсії за вислугу років на пенсію державного службовця. Зобов'язав Головне Управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області перевести ОСОБА_1 з пенсії за вислугу років на пенсію державного службовця та призначити пенсію державного службовця відповідно до ст. 37 Закону України від 16.12.1993 № 3723 "Про державну службу" з 01.08.2018, тобто з дати звернення із заявою про переведення з одного виду пенсії на інший вид пенсії.
17.04.2019 ОСОБА_1 звернувся до Головного Управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області з заявою щодо переведення на пенсію за віком відповідно до закону України "Про державну службу" з урахуванням довідок про складові заробітної плати №10.1-30/65 та №10.1/30/64 від 27 березня 2019 року, виданих головним територіальним управлінням юстиції у Хмельницькій області.
Листом №1190/ж-8 від 06.05.2019 року Головне Управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області повідомило, що рішенням від 24.08.2018 № 41 відмовило позивачу у переведенні на пенсію за віком згідно з законом України "Про державну службу" у зв'язку з відсутністю 20-річного стажу державної служби. Враховуючи відсутність права на призначення пенсії за віком згідно з законом України "Про державну службу", немає підстав і для врахування довідок про складові заробітної плати від 06.07.2018 №10.1-30/99 та від 27.03.2019 № 101-30/64 та №101-30/65, виданих Головним територіальним управлінням юстиції у Хмельницькій області.
06.09.2019 року ОСОБА_1 звернувся до Головного Управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області з заявою щодо виконання рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 13 лютого 2019 року.
Листом №Ж-1107-П-02.26-04 від 07.10.2019 року Головне Управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області повідомило, що рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області від 17.05.2019 №222330000213 позивач переведений на пенсію відповідно до статті 37 закону України "Про державну службу" з 01.08.2018 року. Пенсія обчислена в розмірі 60 відсотків сум заробітної плати, зазначеної в довідці від 06.07.2018 року №10.1-30/99, виданій Головним територіальним управлінням юстиції у Хмельницькій області. Довідки про складові заробітної плати від 27.03.2019р. № 10.1-30/64 та № 10.1-30/65 не враховані при обчисленні пенсії, оскільки до заяви від 01.08.2018 року про переведення на пенсію згідно закону України "Про державну службу" позивач надав лише довідку від 06.07.2018р. № 10.1-30/99.
Вважаючи дії Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області щодо відмови в врахуванні при обрахунку призначеної пенсії державного службовця довідок про заробітну плату №10.1-30/65 та №10.1/30/64, виданих 27.03.2019 Головним територіальним управлінням юстиції у Хмельницькій області протиправними, позивач звернувся до суду з цим позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд враховує таке.
Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.
Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Відповідно до пункту 2 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про державну службу" № 889-VIII від 10.12.2015, Закон № 3723-ХП втратив чинність, крім статті 37, що застосовуються до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу.
Згідно з пунктами 10,12 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» ЗУ "Про державну службу" №889-VІІІ державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених ст.25 ЗУ "Про державну службу" та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до ст.37 ЗУ "Про державну службу" у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців. Для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 ЗУ "Про державну службу" та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 ЗУ "Про державну службу" у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Тобто, за наявності в особи станом на 01 травня 2016 року певного стажу державної служби (10 років для осіб, що на зазначену дату займали посади державної служби, або 20 років незалежно від того, чи працювала особа станом на 01 травня 2016 року на державній службі), така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до ст.37 ЗУ "Про державну службу", але за такої умови: у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
У відповідності до частини 1 статті 37 ЗУ "Про державну службу" встановлено, що на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 ЗУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом 1 частини 1 статті 28 згаданого Закону, у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.
Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Право ОСОБА_1 на призначення пенсії державного службовця відповідно до статті 37 закону України від 16.12.1993 № 3723 "Про державну службу" з 01.08.2018, з дати звернення із заявою про переведення з одного виду пенсії на інший вид пенсії, визначене рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 13.02.2019 року, що набрало законної сили 26.04.2019 року.
Відповідно до частини 4 статті 78 КАС України, обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Згідно з частинами 3,5 статті 45 закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду. Документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.
Відповідно до абзацу 1 пункту 1.5 розділу I "Звернення за призначенням (перерахунком) пенсії2 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за №1566/11846 (далі Порядок №22-1) заява про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії, подається пенсіонером особисто або його законним представником до органу, що призначає пенсію, за місцем перебування на обліку як одержувача пенсії.
У відповідності до пункту 1.7 розділу I "Звернення за призначенням (перерахунком) пенсії" Порядку №22-1 днем звернення за перерахунком пенсії, переведенням з одного виду пенсії на інший, поновленням виплати пенсії, виплатою недоотриманої пенсії у зв'язку зі смертю вважається день прийняття органом, що призначає пенсію, заяви з усіма необхідними документами.
Згідно з пунктами 4.1, 4.2 розділу ІV "Приймання, оформлення і розгляд документів" Порядку №22-1 орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою (додаток 3). Заяви про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії й поновлення виплати раніше призначеної пенсії приймаються органом, що призначає пенсію, за наявності в особи всіх необхідних документів. Заяви осіб про призначення, перерахунок, поновлення, переведення з одного виду пенсії на інший реєструються в журналі реєстрації рішень органу, що призначає пенсію. Особі або посадовій особі органом, що призначає пенсію, видається розписка із зазначенням дати прийняття заяви, а також переліку одержаних і відсутніх документів, які необхідно подати у тримісячний строк з дня прийняття заяви. Копія розписки зберігається в пенсійній справі. При прийманні документів орган, що призначає пенсію: 1) перевіряє правильність оформлення заяви, відповідність викладених у ній відомостей про особу даним паспорта та документам про стаж; 2) перевіряє зміст і належне оформлення наданих документів; 3) перевіряє копії відповідних документів, фіксує й засвідчує виявлені розбіжності (невідповідності). Орган, що призначає пенсію, має право вимагати від підприємств, установ та організацій, фізичних осіб дооформлення у тримісячний строк з дня подання заяви прийнятих і подання додаткових документів, передбачених законодавством, а також перевіряти обґрунтованість їх видачі; 4) видає пам'ятку пенсіонеру (додаток 4), копія якої зберігається у пенсійній справі.
Відповідно до Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2016 року № 622 пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. При цьому:
посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби);
розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв починаючи з 1 травня 2016 року. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні;
у разі коли в осіб, зазначених в пункті 2 цього Порядку, станом на дату звернення немає 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією починаючи з 1 травня 2016 р., середньомісячна сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат за наявні місяці роботи починаючи з 1 травня 2016 р. на кількість таких місяців. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні. При цьому для державних службовців, які звернулися за призначенням пенсії у травні 2016 р., а також для осіб, які не працювали починаючи з 1 травня 2016 р. на посадах державної служби, сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається з розрахунку таких виплат за травень 2016 р. як за повний місяць;
матеріальна допомога та виплати, які нараховуються за період, що перевищує календарний місяць, враховуються в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді.
За бажанням осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і які на момент виходу на пенсію не перебувають на державній службі, розмір зазначених в абзацах третьому - п'ятому цього пункту виплат визначається в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше травня 2016 р., за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі.
Форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із Мінсоцполітики.
Постановою правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 №1-3 затверджено форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), з врахуванням пунктів 10, 12 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 10 грудня 2015 року № 889-VIII "Про державну службу" та статті 37 Закону України "Про державну службу".
Суд встановив, що до заяви від 01.08.2018 року про переведення на пенсію згідно з законом України "Про державну службу" позивач надав довідку від 06.07.2018 №10.1-30/99, яка не відповідає формі, встановленій постановою правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 №1-3, оскільки видана Головним територіальним управлінням юстиції у Хмельницькій області станом на 01 червня 2018.
Згідно з пунктом 1.7 Порядку №22-1 у разі якщо до заяви про призначення пенсії додані не всі необхідні документи, орган що призначає пенсію письмово повідомляє заявника про те, які документи необхідно подати додатково, про що в заяві про призначення пенсії робиться відповідний запис. Якщо поданих документів достатньо для визначення права особи на призначення пенсії, пенсія призначається на підставі таких документів.
Оскільки позивач надав довідку, що не відповідає формі встановленій законом, відповідач повинен був повідомити останнього про необхідність надати іншу довідку.
Суд враховує, що позивач в квітні 2019 року, до прийняття Головним управлінням Пенсійного фонду України в Хмельницькій області рішення від 17.05.2019 року №22230000213 про переведення ОСОБА_1 на пенсію державного службовця відповідно до статті 37 закону України "Про державну службу" з 01.08.2018 року, самостійно надав відповідачу довідки, що відповідають формі, встановленій постановою правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 №1-3, а саме №10.1-30/64 та №10.1-30/65 від 27.03.2019. Проте, Головне управлінням Пенсійного фонду України в Хмельницькій області не врахувало вказані довідки, у зв'язку із відсутністю права позивача на призначення пенсії за віком згідно з законом України "Про державну службу", повідомивши про це листом №1190/ж-8 від 06.05.2019.
Разом з тим, виконуючи рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 13 лютого 2019 року по справі №560/7/19, залишеним без змін постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 26 квітня 2019 року, Головне управлінням Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, всупереч Порядку №22-1 та постанови правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 №1-3 обчислило пенсію ОСОБА_1 в розмірі 60 відсотків сум заробітної плати, зазначених в довідці від 06.07.2018 року №10.1-30/99, виданій Головним територіальним управлінням юстиції у Хмельницькій області, про складові заробітної плати, що слугувало зменшенням належного розміру пенсії позивача.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Враховуючи викладене, суд вважає, протиправними дії Головного управлінням Пенсійного фонду України в Хмельницькій області щодо неврахування під час призначення пенсії державного службовця довідок про заробітну плату позивача №10.1-30/65 та №10.1/30/64 від 27.03.2019, виданих Головним територіальним управлінням юстиції у Хмельницькій області за формою, затвердженою постановою Правління Пенсійного фонду України №1-3 від 17 січня 2017 року.
Крім того, посилання відповідача що, довідки про складові заробітної плати від 27.03.2019р. № 10.1-30/64 та №10.1-30/65 не були предметом розгляду у суді, а тому підстави для їх врахування при обрахунку пенсії відсутні, суд вважає безпідставними, оскільки під час розгляду справи № 560/7/19 досліджувалось право позивача на призначення пенсії державного службовця відповідно до статті 37 закону України від 16.12.1993 № 3723 "Про державну службу", а не документи подані позивачем для визначення її розміру.
Відповідно до пункту 10 частини 2 статті 245 КАС України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про:10) інший спосіб захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів.
Суд вважає, що належним способом захисту позивача є зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області здійснити призначення, перерахунок та виплату пенсії державного службовця з урахуванням довідок про заробітну плату №10.1-30/65 та №10.1/30/64 від 27.03.2019, виданих Головним територіальним управлінням юстиції у Хмельницькій області.
За змістом частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
В процесі судового розгляду відповідач не довів правомірність дій щодо неврахування при обрахунку позивачу призначеної пенсії державного службовця довідок про заробітну плату позивача №10.1-30/65 та №10.1/30/64 від 27.03.2019, тому адміністративний позов необхідно задовольнити.
У зв'язку з задоволення позовний вимог відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України судовий збір необхідно стягнути на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
позов ОСОБА_1 задовольнити частково.
Визнати неправомірними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області щодо неврахування при обрахунку призначеної ОСОБА_1 пенсії державного службовця довідок про заробітну плату №10.1-30/65 та №10.1/30/64 від 27.03.2019, виданих Головним територіальним управлінням юстиції у Хмельницькій області.
Зобов'язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області провести призначення, нарахування та виплату ОСОБА_1 пенсії державного службовця на підставі довідок про заробітну плату №10.1-30/65 та №10.1/30/64 від 27.03.2019, виданих Головним територіальним управлінням юстиції у Хмельницькій області, з 01 серпня 2018 з урахуванням вже проведених виплат.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути на користь ОСОБА_1 768,40 грн судового збору за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Позивач:ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 )
Відповідач:Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області (вул. Герцена, 10,Хмельницький,Хмельницька область,29000 , код ЄДРПОУ - 21318350)
Головуючий суддя О.К. Ковальчук