07 серпня 2020 року Справа № 160/5757/20
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Юхно І.В, розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи (в письмовому провадженні) у місті Дніпрі адміністративну справу за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю «ХОТЕЙ АС» до Головного управління ДПС в Дніпропетровській області до про визнання протиправним та скасування рішення, -
27.05.2020 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю «ХОТЕЙ АС» до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, у якому позивач просить суд:
- визнати протиправним та скасувати винесене Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску від 12.03.2020 за №0019785540 на суму 81 967,97 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач не погоджується з винесеним рішенням, зазнаючи, що:
- визначальним для правомірності застосування фінансових санкцій та пені є встановлення фактів несплати (несвоєчасної сплати) єдиного соціального внеску на підставі даних інформаційної системи органу доходів і зборів, а саме зворотного боку облікової картки платника єдиного соціального внеску;
- у період 2017-2019 років головний бухгалтер підприємства проводив нарахування окремим працівників товариства заробітної плати без урахування затвердженого штатного розпису, що призвело до штучного завищення боргу по виплаті заробітної плати, та, як наслідок, безпідставного формування зобов'язань ТОВ «Хотей АС» з єдиного внеску за зазначений період на загальну суму 36645,96 грн.;
- підприємством у січні 2020 року подано коригуючий звіт з Єдиного внеску, яким зменшено загальні зобов'язання на суму 36645,46 грн. Разом зі звітом надано додаток, яким конкретно визначено осіб, періоди та суми, на які проводиться коригування;
- при винесенні у березні 2020 року оскаржуваного рішення податковим органом не враховано зменшення зобов'язань платника податків з Єдиного внеску, які подано у січні 2020 року, внаслідок чого база для розрахунку 20% штрафу та пені за 2019 рік завищена на 20351,63 грн.
На думку позивача, оскаржуване рішення є протиправним та підлягає скасуванню, у зв'язку з чим він звернувся до суду з цим позовом.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 01.06.2020 року відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні). Розгляд справи по суті вирішено розпочати з 01.07.2020 року.
Про відкриття спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) сторони повідомленні відповідно до приписів Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України), що підтверджується матеріалами справи.
15.07.2020 року засобами електронного зв'язку на електронну пошту суду та 16.07.2020 року засобами поштового зв'язку від представника відповідача надійшов відзив на позов, у якому Головне управління Державної податкової служби України у Дніпропетровській області позовні вимоги не визнало та просило суд відмовити в їх задоволенні, з огляду на те, що скаржником належним чином не виконувались вимоги ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», а саме єдиний внесок на відповідний рахунок за січень-грудень 2019 року сплачено з порушенням законодавчо встановленого строку, у зв'язку з чим ГУ ДПС у Дніпропетровській області винесено рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску від 12.03.2020 року №0019785540.
Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи за правилами загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі.
Згідно з ч.ч. 3, 4 ст.262 КАС України підготовче засідання при розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження не проводиться.
Розгляд даної адміністративної справи мав відбутись до 31.07.2020 року за правилами ст. 262 КАС України.
На даний час в країні діє карантин, та відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)" № 540-IX від 30 березня 2020 року всі строки продовжено на строк дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню короновірусної хвороби (COVID-19).
18.06.2020 року до зазначеного Закону прийняті зміни № 731-IX з яких вбачається, що відповідно до абз. 2 ч.3 Прикінцевих положень КАС України суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв'язку з карантином. Процесуальні строки, які були продовжені відповідно пункту 3 розділу VI "Прикінцеві положення" Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)" № 540-IX від 30 березня 2020 року, закінчуються через 20 днів після набрання чинності цим Законом. Протягом цього 20-денного строку учасники справи та особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов'язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цими кодексами), мають право на продовження процесуальних строків з підстав, встановлених цим Законом.
17 липня 2020 року вступив в силу Закон України № 731-IX від 18 червня 2020 року, яким вносяться зміни до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України щодо перебігу процесуальних строків під час дії карантину.
Тобто строки продовжені Законом України № 540-IX від 30 березня 2020 року без подання відповідного клопотання про продовження строків спливають 06.08.2020 року включно.
За для забезпечення прав сторін на подання заяв по суті справи (без подання клопотання про продовження процесуального строку через неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк, що зумовлено обмеженнями, впровадженими у зв'язку з карантином) судом продовжено розгляд справи до 07.08.2020 року.
Дослідивши матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються вимоги позову, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини справи.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Хотей Ас» (код ЄДРПОУ 39867456) є юридичною особою приватного права, зареєстроване 01.07.2015 року та перебуває на податковому обліку в Кам'янському управлінні Головного управління ДПС у Дніпропетровській області. Основний вид діяльності - Будівництво житлових і нежитлових будівель (код КВЕД 41.20).
12.03.2020 року головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області було прийнято рішення №0019785540 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску, яким застосовано до товариства з обмеженою відповідальністю «Хотей Ас» штраф у розмірі 55473,43 грн. за період з 21.02.2019 року по 10.02.2020 року та нараховано пеню у розмірі 26494,54 грн.
Не погодившись з прийнятим рішення, позивач оскаржив його в адміністративному порядку шляхом звернення зі скаргою до Державної податкової служби України, рішенням якої від 30.04.2020 року №15095/6/99-00-08-01-01-06 про результати розгляду скарги, оскаржуване рішення залишено без змін, а скаргу позивача - без задоволення.
14.04.2020 року представник позивача звернувся з адвокатським запитом за вих. №14/04-20-1 про надання інформації стосовно суми нарахувань єдиного внеску оскаржуваним рішенням.
27.04.2020 року головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області надано відповідь, оформлену листом за вих. №41455/10/04-36-33-01-11, яким повідомлено, що в інформаційній системі податкового органу в інтегрованій картці платника ТОВ «Хотей Ас» по коду бюджетної класифікації 71010000 за період з 21.02.2019 року по 10.01.2020 року згідно з поданою звітністю «Звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» згідно з додатком 4 та зарахованими сумами сплаченого єдиного внеску, наявна наступна інформація:
- по звіту за січень 2019 року сума нарахованого єдиного внеску 24948 грн. з граничним терміном сплати 20.02.2019 року, фактично сплачено 14.03.2019 року;
- по звіту за лютий 2019 року сума нарахованого єдиного внеску 24964,40 грн. з граничним терміном сплати 20.03.2019 року, фактично сплачено 25.09.2019 року;
- по звіту за березень 2019 року сума нарахованого єдиного внеску 26659,54 грн. з граничним терміном сплати 22.04.2019 року, фактично сплачено 18.10.2019 року;
- по звіту за квітень 2019 року сума нарахованого єдиного внеску 26696,68 грн. з граничним терміном сплати 20.05.2019 року, фактично сплачено 30.10.2019 року;
- по звіту за травень 2019 року сума нарахованого єдиного внеску 25212 грн. з граничним терміном сплати 20.06.2019 року, фактично сплачено 18.12.2019 року;
- по звіту за червень 2019 року сума нарахованого єдиного внеску 17862,33 грн. з граничним терміном сплати 26.09.2019 року, фактично сплачено 27.12.2019 року;
- по звіту за липень 2019 року (подано 27.09.2019 року, граничний строк подання звіту 20.08.2019 року) сума нарахованого єдиного внеску 22478,85 грн. з граничним терміном сплати 27.09.2019 року, фактично сплачено 27.12.2019 року;
- по звіту за серпень 2019 року (подано 27.09.2019 року, граничний строк подання звіту 20.09.2019 року) сума нарахованого єдиного внеску 22352 грн. з граничним терміном сплати 27.09.2019 року, фактично сплачено 27.12.2019 року;
- по звіту за вересень 2019 року сума нарахованого єдиного внеску 22547,32 грн. з граничним терміном сплати 21.10.2019 року, фактично сплачено 27.12.2019 року;
- по звіту за жовтень 2019 року сума нарахованого єдиного внеску 23088,62 грн. з граничним терміном сплати 20.11.2019 року, фактично сплачено 27.12.2019 року;
- по звіту за листопад 2019 року сума нарахованого єдиного внеску 29358,20 грн. з граничним терміном сплати 20.12.2019 року, фактично сплачено 03.01.2020 року;
- по звіту за грудень 2019 року сума нарахованого єдиного внеску 10356,06 грн. з граничним терміном сплати 20.01.2020 року, з урахуванням переплати в сумі 156,92 грн. сума недоїмки на 21.01.2020 року становить 10199,14 грн. фактично сплачено 10.02.2020 року.
Тобто, згідно даних інформаційної системи податкового органу, а саме інтегрованої картки платника по коду бюджетної класифікації 71010000 за період з 21.02.2019 року по 10.02.2020 року по ТОВ «Хотей Ас» обліковувалась недоїмка, яка стала підставою для винесення рішення №0019785540 від 12.03.2020 року про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску, позивач звернувся до суду з цим позовом.
Згідно ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Так, правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначені Законом №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне страхування» (далі - Закон №2464), Інструкцією про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом МФУ від 20.04.2015 р. №449 (далі - Інструкція №449).
Частиною 1 ст. 4 Закону № 2464 визначено, що платниками єдиного внеску є роботодавці, зокрема підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Відповідно до зазначених норм, ТОВ «Хотей Ас» є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону № 2464 платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця (ч. 8 ст. 9 Закону № 2464).
Згідно ч. 10 ст. 9 Закону № 2464 днем сплати єдиного внеску вважається: у разі перерахування сум єдиного внеску з рахунку платника на відповідні рахунки органу доходів і зборів - день списання банком або центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, суми платежу з рахунку платника незалежно від часу її зарахування на рахунок органу доходів і зборів.
Частиною 12 ст. 9 Закону № 2464 визначено, що єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені Законом № 2464 є недоїмкою та стягується з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.
Відповідно до п. 2 ч. 11 ст. 25 Закону № 2464 за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску орган доходів і зборів застосовує до платника єдиного внеску штраф у розмірі 20 відсотків своєчасно не сплачених сум.
Одночасно на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу (ч. 10 ст. 25 Закону № 2464).
Нарахування пені, передбаченої цим Законом, починається з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення відповідного платежу, до дня його фактичної сплати (перерахування) включно (ч. 13 ст. 25 Закону № 2464).
Відповідно до ч. 15 ст. 25 Закону № 2464 рішення органу доходів і зборів про нарахування пені та/або застосування штрафів, передбачених частинами одинадцятою і дванадцятою цієї статті, є виконавчим документом.
Згідно ч. 16 ст. 25 Закону № 2464 строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені не застосовується.
Відповідно до вищезазначеної Інструкції №449, а саме відповідно до п. 5 р. 7 На суму недоїмки платнику єдиного внеску нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка на суму фактично сплаченої недоїмки за кожний день прострочення платежу.
Нарахування пені починається з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення відповідного платежу, до дня його фактичної сплати (перерахування) включно.
Так, з матеріалів справи вбачається, що станом на 12.03.2020 у позивача нараховується недоїмка по єдиному внеску
Суд визнає, що належними, допустимими, достатніми доказами несвоєчасної сплати Товариством сум єдиного внеску у спірний період є дані інтегрованої картки платника, які внесені до неї контролюючим органом в результаті подання платником звітних документів та сплати єдиного внеску (за фактом надходження інформації органів Державної казначейської служби України про надходження сум єдиного внеску).
Верховний Суд вважає, що визначальним для вирішення справи є встановлення фактів несплати (несвоєчасної) сплати позивачем єдиного соціального внеску на підставі даних інформаційної системи органу доходів і зборів, а саме: дослідження інтегрованої картки платника єдиного внеску, а також первинних документів щодо нарахування (звіти, розрахунки) та сплати (платіжні доручення) відповідних сум.
Відповідна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду від 10.03.2020 року у справі №810/4390/18.
Приймаючи рішення у справі, судом проаналізовані дані інтегрованої картки платника податків ТОВ «Хотей Ас» за 2019 рік та встановлено, що відповідачем не були враховані коригування позивача по єдиному внеску.
У період 2017-2019 років головний бухгалтер підприємства проводив нарахування окремим працівників товариства заробітної плати без урахування затвердженого штатного розпису, що призвело до штучного завищення боргу по виплаті заробітної плати, та, як наслідок, безпідставного формування зобов'язань ТОВ «Хотей АС» з єдиного внеску за зазначений період на загальну суму 36645,96 грн.
Зазначене підтверджується висновком експертного дослідження №24/11.1/4 від 28.12.2019 року, проведеного Дніпропетровським науково-дослідним експертно-криміналістичним центром, копія якого долучена до матеріалів справи.
Відповідно до ч.1 ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно з п.2 ч.2 ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України ці дані встановлюються такими засобами, зокрема, висновками експертів.
Таким чином, при прийнятті рішення суд враховує висновок Дніпропетровського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру №24/11.1/4 від 28.12.2019 року на рівні з іншими письмовими доказами, наявними в матеріалах справи.
В експертному висновку зазначено, що за результатами експертного економічного дослідження встановлено, що розмір посадових окладів працівників ТОВ «Хотей АС», а саме: ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,, ОСОБА_4 , ОСОБА_5 нарахованих за період з 01.01.2017 року по 30.11.2019 року не відповідає розмірам посадових окладів, встановленим відповідно до затверджених штатних розписів.
За результатами експертного економічного дослідження документально підтверджується, що станом на 30.11.2019 року відсутня заборгованість по заробітній платі ТОВ «Хотей АС» перед працівниками ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 .
Заборгованість працівників перед ТОВ «Хотей АС», яка утворилась внаслідок того, що нарахування заробітної плати та інших виплат не відповідало розмірам посадових окладів, встановленим відповідно до затверджених штатних розписів складає 51 130,84 грн., в тому числі по працівникам: ОСОБА_1 - 5635,62 грн., . ОСОБА_2 -6179,90 грн., ОСОБА_3 - 795,25 грн., ОСОБА_4 - 18205,48 грн., ОСОБА_5 - 20314,59 грн.
Враховуючи, дані бухгалтерського обліку ТОВ «Хотей АС» загальна сума матеріальної шкоди підприємству, що виникла у зв'язку з тим, що нарахування заробітної плати здійснювалось за посадовими окладами, що не відповідають затвердженим штатним розписам становить 253686,56 грн., в тому числі по працівникам: ОСОБА_1 - 44129,96 грн., ОСОБА_2 - 42362,10 грн., ОСОБА_3 - 30195,00 грн., ОСОБА_4 - 55904,90 грн., ОСОБА_5 - 81094,60 грн.
На підставі вказаного висновку, 04.02.2020 року позивачем подано коригуючий звіт з Єдиного внеску, яким зменшено загальні зобов'язання на суму 36645,46 грн. Подання вказаного звіту підтверджується наявною в матеріалах справи квитанцією №2 про прийняття звіту контролюючим органом.
Разом зі звітом позивачем подано додаток - таблиця 6, в якій визначено осіб, періоди та суми, на які проводяться коригування всього на суму 24927,63 грн.
Проте, як встановлено судом, при винесенні у березні 2020 року оскаржуваного рішення податковим органом не враховано зменшення зобов'язань позивача з Єдиного внеску, які подані 04.02.2020 року, що призвело до невірного розрахунку суми штрафних санкцій та пені, оскільки база для розрахунку 20% штрафу та пені за 2019 рік є завищеною.
Вказане є підставою для скасування рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску від 12.03.2020 за №0019785540 на суму 81 967,97 грн., у зв'язку з невірно проведеним розрахунком суми штрафу та пені.
Частиною першою статті 77 КАС України закріплено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до частини другої статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Аналогічна позиція стосовно обов'язку доказування була висловлена Європейським судом з прав людини у пункті 36 справи «Суомінен проти Фінляндії» (Suominen v. Finland), від 01 липня 2003 року №37801/97, в якому він зазначив, що хоча національний суд має певну свободу розсуду щодо вибору аргументів у тій чи іншій справі та прийняття доказів на підтвердження позицій сторін, орган влади зобов'язаний виправдати свої дії, навівши обґрунтування своїх рішень (рішення).
Із заявлених позовних вимог, на підставі системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в адміністративному позові доводи позивача є такими, що підлягають задоволенню, а рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску від 12.03.2020 за №0019785540 на суму 81 967,97 грн. є таким, що містить невірний розрахунок суми штрафу та пені, а тому підлягає скасуванню судом.
Відповідно до ч. 1 ст. 143 Кодексу адміністративного судочинства України суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.
При задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу адміністративного судочинства України, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа (ч. 1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України).
Позивачем при зверненні до суду понесені судові витрати, пов'язані зі сплатою судового збору за подання позову до суду в розмірі 2102,00 грн., що документально підтверджується платіжним дорученням від 21.05.2020 року №2066.
Отже, оскільки позовну заяву задоволено, сплачений судовий збір за подачу позову до суду в сумі 2102,00 грн. підлягає стягненню на користь позивача за рахунок відповідача.
Керуючись статтями 9, 73-77, 139, 241-246, 255, 295 КАС України, суд, -
Адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю «ХОТЕЙ АС» (місцезнаходження: 51934, Дніпропетровська область, м. Кам'янське, вул. Медична, буд. 26, вбудоване приміщення 1, код ЄДРПОУ 39868456) до Головного управління ДПС в Дніпропетровській області (місцезнаходження: 49005, м. Дніпро, вул. Сімферопольська, буд.17-а, код ЄДРПОУ 43145015) до про визнання протиправним та скасування рішення - задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати винесене Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску від 12.03.2020 за №0019785540 на суму 81 967,97 грн.
Стягнути на користь товариства з обмеженою відповідальністю «ХОТЕЙ АС» (місцезнаходження: 51934, Дніпропетровська область, м. Кам'янське, вул. Медична, буд. 26, вбудоване приміщення 1) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (49000, м. Дніпро, вул. Сімферопольська, 17-А, код ЄДРПОУ 43145015) судовий збір у розмірі 2102 грн. 00 коп. (дві тисячі сто дві гривні 00 копійок).
Відповідно до статті 255 КАС України рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Згідно з частиною 1 статті 295 КАС України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
На підставі положень статті 297 КАС України апеляційна скарга подається безпосередньо до Третього апеляційного адміністративного суду.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень КАС України.
Суддя І.В. Юхно