Постанова від 07.08.2020 по справі 943/210/20

Справа № 943/210/20

Провадження № 3-в/444/4/2020

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Жовква

07 серпня 2020 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Оприск З. Л. розглянувши матеріали подання Філії Державної установи «Центр пробації» в Івано-Франківській області по адміністративній справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 183-1 КУпАП,

ВСТАНОВИВ :

До суду надійшло дане подання, в якому заявник просив вирішити питання, пов'язане з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення відповідно до ст. 304 КУпАП.

Представник Філії Державної установи «Центр пробації» в Івано-Франківській області в судове засідання не прибув, однак подав заяву, в якій просив розглядати подання без його участі, подання підтримав.

В судовому засіданні 29.07.2020 року ОСОБА_1 вказав, що адресою його місця проживання є АДРЕСА_1 , та клопотав про відкладення розгляду справи для залучення у її розгляд захисника.

ОСОБА_1 в судове засідання 07.08.2020 року не прибув, хоча був своєчасно (29.07.2020 року) сповіщений про місце і час розгляду справи, що підтверджується його власноручною розпискою, і від нього не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.

Дослідивши матеріали справи, суддя прийшов до наступного висновку.

Відповідно до рапорту від 17.06.2020 року ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 у теперішній час не проживає.

Відповідно до акту від 17.06.2020 року ОСОБА_1 по місцю реєстрації за адресою: АДРЕСА_1 у теперішній час не проживає більше двох років.

Відповідно до листа Радчанської сільської ради Тисменицького району Івано-Франківської області від 22.06.2019 року ОСОБА_1 в с. Радча Тисменицького району Івано-Франківської області не зареєстрований.

Відповідно до відповіді на запит ОСОБА_1 не значиться зареєстрованим в Івано-Франківській області.

Відповідно до рапорту від 26.06.2020 року під час перевірки ОСОБА_1 останнього не було виявлено за адресою АДРЕСА_2 , та під час спілкування по мобільному телефоні із ОСОБА_1 , останній повідомив, що на даний момент перебуває в АДРЕСА_1 , де проживає на постійній основі.

Відповідно до акту від 09.07.2020 року за адресою АДРЕСА_2 , проживає дівчина ОСОБА_1 , яка пояснила, що ОСОБА_1 в даний час перебуває на роботі в місті Львів, до неї приїжджає переважно на вихідні.

Статтею 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 31-1 КУпАП суспільно корисні роботи полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, оплачуваних робіт, вид яких та перелік об'єктів, на яких порушники повинні виконувати ці роботи, визначає відповідний орган місцевого самоврядування. Суспільно корисні роботи призначаються районним, районним у місті, міським чи міськрайонним судом (суддею) на строк від ста двадцяти до трьохсот шістдесяти годин і виконуються не більше восьми годин, а неповнолітніми - не більше двох годин на день. Суспільно корисні роботи не призначаються особам, визнаним інвалідами I або II групи, вагітним жінкам, жінкам, старше 55 років та чоловікам, старше 60 років.

З матеріалів особової справи не встановлено будь-яких відомостей, які б свідчили про те, що ОСОБА_1 є особою, якій не можуть бути призначені суспільно корисні роботи.

Згідно з вимогами ч.ч. 1-2 ст. 300 КУпАП постанова про накладення адміністративного стягнення виконується уповноваженим на те органом у порядку, встановленому цим Кодексом та іншими законами України.

Відповідно до ст. 325-1 КУпАП постанова районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду (судді) про накладення адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт надсилається на виконання органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, не пізніше дня, наступного за днем набрання постановою законної сили.

Виконання стягнення у вигляді суспільно корисних робіт здійснюється шляхом залучення порушників до суспільно-корисної праці, вид якої визначається відповідним органом місцевого самоврядування.

Усі питання, пов'язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, відповідно до ст. 304 Кодексу України про адміністративні правопорушення, вирішуються судом, який виніс постанову.

Порядок виконання адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт регламентований наказом Міністерства юстиції України №474/5 від 19.03.2013 «Про затвердження Порядку виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт, виправних робіт та суспільно корисних робіт» (далі - Порядок).

Так, згідно з розділом XI Порядку, виконання стягнення у вигляді суспільно корисних робіт покладається на уповноважений орган з питань пробації. Виконання стягнення у вигляді суспільно корисних робіт здійснюється шляхом залучення порушників до суспільно корисної праці, вид якої та перелік об'єктів, на яких порушники повинні виконувати ці роботи, визначається відповідним органом місцевого самоврядування. Функції уповноваженого органу з питань пробації при виконанні адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт передбачені розділом ХІІ Порядку.

Відповідно до п.12.1 Порядку, при виконанні постанов суду (судді) про застосування суспільно корисних робіт на уповноважений орган з питань пробації покладаються: облік порушників; роз'яснення порушникам порядку та умов відбування суспільно корисних робіт; погодження з органами місцевого самоврядування та власниками підприємств переліку об'єктів, на яких порушники виконуватимуть суспільно корисні роботи, та видів таких робіт; контроль за відбуванням стягнення порушниками та виконанням обов'язків власником підприємства за місцем відбування порушниками суспільно корисних робіт; облік відпрацьованого порушниками часу; проведення у разі потреби контрольних перевірок за місцем відбування порушниками суспільно корисних робіт; з'ясування причин невиходу порушників на суспільно корисні роботи; складання протоколу про адміністративне правопорушення стосовно порушників, які ухиляються від відбування суспільно корисних робіт.

Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності й застосовується з метою виховання особи, що вчинила адміністративне правопорушення. Загальною особливістю таких стягнень є їхній виховний, каральний та профілактичний характер. Стягнення, як правило, полягають у позбавленні або обмеженні певних прав, благ. Цим досягається мета покарання порушника та запобігання скоєнню нових проступків.

Слід зазначити, що п.13.13. Наказу Міністерства юстиції України від 19 березня 2013 року №474/5 «Про затвердження Порядку виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт, виправних робіт та суспільно корисних робіт» передбачено, що якщо після встановлення місця проживання порушника з'ясовано, що він за цим місцем не проживає, місце перебування його невідоме та наявні підстави, що унеможливлюють виконання постанови суду (судді), уповноважений орган з питань пробації вносить до суду, який виніс постанову, подання щодо вирішення питань, пов'язаних з виконанням постанови.

Однак, в даному поданні не зазначено, які підстави унеможливлюють виконання постанови суду, оскільки сам факт того, що фактичне місце проживання чи перебування порушника невідоме не є підставою звернення до суду з поданням щодо вирішення питань, пов'язаних з виконанням постанови, оскільки звернення до суду з вказаним поданням знаходиться в причинному зв'язку з наявністю підстав, що унеможливлюють виконання постанови суду.

Окрім цього, в судовому засіданні 29.07.2020 року ОСОБА_1 вказав, що адресою його місця проживання є АДРЕСА_1 , а відтак фактичне місце проживання чи перебування порушника відоме.

При цьому, відповідно до положення ст. 129-1 Конституції України судове рішення є обов'язковим до виконання.

Підставами, що унеможливлюють виконання постанови суду є обставини, що роблять виконання судового рішення взагалі неможливим, до таких обставин неможливо віднести відсутність за місцем проживання чи невстановлення місця перебування правопорушника, оскільки така відсутність може бути тимчасовою та/або з метою ухилення особи від відбування адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт.

Статтею 325-4 КУпАП передбачені наслідки ухилення особи від відбування суспільно корисних робіт, де зазначено, що у разі ухилення особи від відбування адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт вона підлягає притягненню до адміністративної відповідальності. У разі злісного ухилення особи від відбування адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт вона підлягає притягненню до кримінальної відповідальності в порядку, встановленому законом.

Таким чином, в задоволенні подання щодо вирішення питання, пов'язаного з виконанням постанови суду, потрібно відмовити.

Керуючись ст. 304, 325-4 КУпАП, суддя,

ПОСТАНОВИВ :

В задоволенні подання Філії Державної установи «Центр пробації» в Івано-Франківській області по адміністративній справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 183-1 КУпАП про вирішення питання, пов'язаного з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення відповідно до ст. 304 КУпАП - відмовити.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках здійснення нагляду за додержанням законів при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення шляхом реалізації повноважень щодо нагляду за додержанням законів при застосуванні заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного суду через Жовківський районний суд Львівської області.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 цього Кодексу.

Суддя Оприск З. Л.