30 червня 2020 року Справа № 160/4713/20
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Захарчук-Борисенко Н.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи у письмовому провадженні у м. Дніпрі адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-
28.04.2020 ОСОБА_1 звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, в якому просив:
- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області №046850002359 від 22 лютого 2019 року;
- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо відмови у прийнятті довідки про заробітну плату №815 від 30 вересня 2012 року, виданої адміністрацією КСП «Голуба Нива» та відмови у здійсненні перерахунку пенсії позивачу з урахуванням довідки про заробітну плату № 815 від 30 вересня 2012 року, виданої адміністрацією КСП «Голуба Нива»;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити перерахунок пенсії на підставі заяви ОСОБА_1 від 15 лютого 2019 року з урахуванням довідки про заробітну плату №815 від 30 вересня 2012 року, виданої адміністрацією КСП «Голуба Нива» з 01 березня 2019 року.
В обгрунтування своєї правової позиції позивачем зазначено, у зв'язку з досягненням пенсійного віку, 15.02.2019 він звернувся до відповідача із заявою про призначення пенсії за віком, надавши, в тому числі до документів про призначення пенсії довідку про заробітну плату № 815 від 30.09.2012, видану адміністрацією КСП «Голуба Нива» за період роботи 1986-1992 роки.
З 15.02.2019 позивачу була призначена пенсія за віком згідно Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Розмір пенсії розраховано за стаж роботи 26 років 04 місяці 27 днів із заробітної плати за період з 22.06.2001 по 31.12.2018 (104 місяці), однак, при призначенні пенсії не було взято для врахування при розрахунку пенсії позивача пенсії довідку про заробітну плату № 815 від 30.09.2012, видану адміністрацією КСП «Голуба Нива» за період роботи 1986-1992 роки, оскільки, як вбачається з відповіді, наданої ПФУ України в Дніпропетровській області, неможливо здійснити перевірку обґрунтованості та достовірності зазначеної довідки, так як згідно повідомлення про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи вих. №389-14 від 04.01.2019, виданого Держреєстратором Солонянської районної державної адміністрації 23.10.2013 проведено реєстрацію припинення юридичної особи КСП « Голуба Нива», документи особового складу КСП «Голуба Нива» на зберігання до архівної установи не передавалися, тому у зв'язку з відсутністю первинних документів КСП «Голуба Нива» здійснити перевірку обґрунтованості та достовірності довідки про заробітну плату №815 від 30.09.2012 неможливо.
Позивач вважає, що відповідачем було порушено його право на врахування заробітної плати за певний період страхового стажу для обчислення пенсії, встановлене статтею 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», а тому він звернувся до суду з даним адміністративним позовом для захисту своїх порушених прав та законних інтересів.
Ухвалою суду від 30.04.2020 було відкрито провадження у справі та призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи у письмовому провадженні в порядку статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України.
28.05.2020 до суду від представника Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області надійшов відзив на адміністративний позов, в якому останній проти задоволення позовних вимог заперечував у повному обсязі та просив суд відмовити у їх задоволенні.
В обгрунтування своєї правової позиції представник відповідача зазначив, що у зв'язку з відсутністю первинних документів КСП «Голуба Нива» здійснити перевірку обгрунтованості та достовірності довідки про заробітну плату №815 від 30.09.2012 неможливо. Дана довідка не може бути взята до уваги для врахування при розрахунку розміру пенсії, оскільки не відповідає вимогам чинного пенсійного законодавства.
А тому, 22.02.2019 відповідачем було прийнято рішення №046850002359 про відмову в перерахунку пенсії з урахуванням заробітної плати (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30.06.2000 незалежно від перерв.
Враховуючи вищевикладене, представник відповідача зазначив, що Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області діяло в межах повноважень та згідно діючого законодавства.
Відповідно до ч. 1 ст. 257 КАС України, за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.
Згідно із ст. 258 КАС України, суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
Частинами 5, 8 ст. 262 КАС України передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами. При розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи.
За викладених обставин, відповідно до вимог статей 258, 262 КАС України, справу розглянуто за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у письмовому провадженні.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд виходить з наступного.
Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області як одержувач пенсії за віком з 15.02.2019 згідно Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Розмір пенсії розраховано за стаж роботи 26 років 04 місяці 27 днів, із заробітної плати за період з 22.06.2001 по 31.12.2018 (104 місяці), індивідуальний коефіцієнт становить 0,48927.
Так, 04.05.1979 позивач був прийнятий на посаду водія третього класу в Солонянське міжколгоспне рибне об'єднання, а в послідуючому, 03.03.1980 був переведений в спецколгосп «Солонянський», у зв'язку з реорганізацією міжколгоспного рибного об'єднання, що підтверджується записами у трудовій книжці позивача, виданій 20.08.1976, архівною довідкою архівного сектору Солонянської державної адміністрації Дніпропетровської області №Т-02 від 13.11.2018, копії яких містяться в матеріалах справи.
Також, відповідно довідки архівного сектору Солонянської державної адміністрації Дніпропетровської області №Т-02 від 13.11.2018, розпорядженням Солонянської районної державної адміністрації Дніпропетровської області №386-р від 26.06.1996 року спецколгосп «Солонянський» було реорганізовано в КСП «Голуба Нива».
Відповідно до даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, стан суб'єкта КСП «Голуба Нива» припинено.
У зв'язку із досягненням позивачем пенсійного віку, 15.02.2019 він звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області із заявою про призначення пенсії за віком, надавши, в тому числі до документів про призначення пенсії довідку про заробітну плату № 815 від 30 вересня 2012 року, видану адміністрацією КСП «Голуба Нива» за період роботи 1986-1992 роки.
Матеріалами справи підтверджено, що з 15.02.2019 позивачу була призначена пенсія за віком згідно Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Розмір пенсії розраховано за стаж роботи 26 років 04 місяці 27 днів із заробітної плати за період з 22.06.2001 року по 31.12.2018 року (104 місяці), індивідуальний коефіцієнт якої становить 0,48927.
Однак, при призначенні пенсії не було взято для врахування при розрахунку моєї пенсії довідку про заробітну плату №815 від 30.09.2012 року, видану адміністрацією КСП «Голуба Нива» за період роботи 1986-1992 роки, оскільки, як вбачається з відповіді наданої ПФУ України в Дніпропетровській області неможливо здійснити перевірку обґрунтованості та достовірності зазначеної довідки, так як згідно повідомлення про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи вих. №389-14 від 04.01.2019, виданого Державним реєстратором Солонянської районної державної адміністрації 23.10.2013 проведено реєстрацію припинення юридичної особи КСП « Голуба Нива», документи особового складу КСП «Голуба Нива» на зберігання до архівної установи не передавалися, тому у зв'язку з відсутністю первинних документів КСП «Голуба Нива» здійснити перевірку обґрунтованості та достовірності довідки про заробітну плату №815 від 30.09.2012 неможливо, що підтверджується відмовою в перерахунку пенсії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області від 22.02.2019 №046850002359.
Надаючи правову оцінку відносинам, що склалися, суд виходить з наступного.
Конституцією України закріплено основи соціальної спрямованості держави.
Так, згідно зі ст. 3, ст. 19, ст. 46 Конституції України людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Право на пенсійне забезпечення є складовою конституційного права на соціальний захист. Так, згідно з частиною першою статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.
Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Право особи на отримання пенсії як складова частина права на соціальний захист є її конституційним правом, яке гарантується міжнародними зобов'язаннями України.
Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг визначає Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року за № 1058-ІV.
Згідно із статтею 1 Закону № 1058-ІV пенсія - щомісячна пенсійна виплата в солідарній системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, яку отримує застрахована особа в разі досягнення нею передбаченого цим Законом пенсійного віку чи визнання її особою з інвалідністю, або отримують члени її сім'ї у випадках, визначених цим Законом.
Згідно ст. 3 Закону України «Про пенсійне забезпечення», право на трудову пенсію мають особи, зайняті суспільно корисною працею, при додержанні інших умов, передбачених цим Законом, зокрема, особи, які працюють на підприємствах, в установах, організаціях, кооперативах (у тому числі за угодами цивільно-правового характеру), незалежно від використовуваних форм власності та господарювання, або є членами колгоспів та інших кооперативів, - за умови сплати підприємствами та організаціями страхових внесків до Пенсійного фонду України.
Відповідно до ч. 4 ст. 24 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.
Абзацом 1 ч. 1 ст. 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" встановлено, що для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу, починаючи з 01.07.2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 01.07.2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30.06.2000 року незалежно від перерв.
Абзацами 4 та 5 ч. 1ст. 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачено, що для визначення розміру пенсії за віком відповідно до ч. 2 ст. 27 цього Закону заробітна плата для обчислення частини пенсії за період страхового стажу до набрання чинності цим Законом визначається на умовах і в порядку, передбачених законодавством, що діяло раніше, а для обчислення частини пенсії за період страхового стажу після набрання чинності цим Законом - на умовах, передбачених абзацом першим цієї частини.
Заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, а за період страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.
Відповідно до частини першої статті 43, ст. 44 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" перерахунок пенсій за віком, по інвалідності, в разі втрати годувальника, за вислугу років, призначених до набрання чинності цим Законом, здійснюється за нормами цього Закону на підставі документів про вік, страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час перерахунку в пенсійній справі та відповідають вимогам законодавства, що діяло раніше, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.
Відповідно до ч. 3 ст. 44 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", органи Пенсійного фонду мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, видані ними для оформлення пенсії, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі та достовірність поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством для визначення права на пенсію.
Відповідно до ст. 65 Закону України «Про пенсійне забезпечення», середньомісячний заробіток для обчислення пенсій береться за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд протягом усієї трудової діяльності незалежно від перерв у роботі та за період роботи починаючи з 1 липня 2003 року до моменту звернення за пенсією. Заробіток за період роботи до 1 липня 2003 року враховується на підставі документів про нараховану заробітну плату (виплати, дохід), виданих у вставленому законодавством порядку, а за період роботи починаючи з 1 липня 2003 року - за даними персоніфікованого обліку відомостей у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.
У разі відсутності відомостей про заробітну плату (виплати, дохід) у системі персоніфікованого обліку подаються документи про нараховану заробітну плату (виплати, дохід), видані в установленому законодавством порядку.
Відповідно до п. 2 ст. 41 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", до заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, а за періоди до запровадження обмеження максимального розміру заробітної плати (доходу), з якої сплачувалися зазначені внески (збір), - у межах сум, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, включалися до заробітної плати, з якої обчислювалася пенсія відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення", і не перевищують 5,6 розміру середньої заробітної плати в Україні на день отримання зазначених сум.
Положення ст. 43 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачає перерахунок пенсій за віком на підставі документів, які відповідають вимогам законодавства, чинного на час їх видачі.
Відповідно до пункту 2.10 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 №22-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за №1566/11846, довідка про заробітну плату (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працював померлий годувальник або особа, яка звертається за пенсією. Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами.
Верховний Суд України в постанові від 17.03.2015 (справа № 21-11а15) висловив правову позицію, відповідно до якої обов'язковою умовою для обчислення пенсії з урахуванням заробітної плати за період роботи до 1 липня 2000 року є підтвердження нарахування такої заробітної плати первинними документами. Іншого чинним законодавством не передбачено. Аналогічна правова позиція викладена Верховним судом України у постановах від 17 березня 2015 року у справі № 21-11а15 та від 15 грудня 2015 року у справі №2-а/576/29/14, а також Верховним Судом у постановах від 13 лютого 2018 року у справі №358/1179/17, від 10 липня 2018 року по справі №539/2061/17, від 18 жовтня 2018 року по справі №539/758/15-а.
Згідно з пунктом 4.2 вищевказаного Порядку при прийманні документів орган, що призначає пенсію перевіряє копії відповідних документів, фіксує й засвідчує виявлені розбіжності (невідповідності). Орган, що призначає пенсію, має право вимагати від підприємств, установ та організацій, фізичних осіб дооформления у тримісячний строк з дня подання заяви прийнятих і подання додаткових документів, передбачених законодавством, а також перевіряти обґрунтованість їх видачі.
Відповідно до ст. 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Судом встановлено, що факт перебування ОСОБА_1 у трудових відносинах з КСП «Голуба Нива» в період, за який було видано довідку про заробітну плату №815 від 30.09.2012, підтверджується записами в належній позивачу трудовій книжці, в тому числі повністю співпадають з розмірами заробітної плати, зазначеної у графі трудової книжки «Трудовое участие в общественном хозяйстве» з розмірами, зазначеними в довідці про заробітну плату № 815 від 30.09.2012.
Як вбачається зі змісту довідки виданої КСП «Голуба Нива» за № 815 від 30.09.2012, вона видана на підставі особових рахунків за 1986-1992 роки. На довідці міститься печатка підприємства КСП «Голуба Нива» та підписи уповноважених осіб керівника та головного бухгалтера.
Відповідно до ч. 3 ст. 44 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" здійснення перевірки правильності оформлення та достовірності відомостей, наведених у довідках про заробітну плату, покладено саме на відповідача.
Тому, з огляду на зазначені обставини, суд доходить висновку, що відсутність у відповідача фактичної можливості здійснити перевірку наведених в КСП «Голуба Нива» №815 від 30.09.2012 відомостей не є підставою для неврахування цієї довідки для обчислення ОСОБА_1 пенсії.
Відповідно до приписів статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України закріплено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Суд зазначає, що відповідач, як суб'єкт владних повноважень, не довів правомірність своїх дій. Натомість, позивачем доведено та підтверджено належними доказами обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
З урахуванням викладеного суд приходить до висновку про задоволення адміністративного позову ОСОБА_1 .
Відповідно до частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем при зверненні до суду з даним адміністративним позовом були понесені судові витрати, пов'язані зі сплатою судового збору у розмірі 840,80 грн., що підтверджується квитанцією №69 від 02.04.2020, оригінал якої міститься в матеріалах справи.
Отже, сплачений позивачем судовий збір підлягає стягненню за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись ст. ст. 72-77, 139, 242-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (49094, м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, 26, код ЄДРПОУ 21910427) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області №046850002359 від 22 лютого 2019 року.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо відмови у прийнятті довідки про заробітну плату №815 від 30 вересня 2012 року, виданої адміністрацією КСП «Голуба Нива» та відмови у здійсненні перерахунку пенсії позивачу з урахуванням довідки про заробітну плату № 815 від 30 вересня 2012 року, виданої адміністрацією КСП «Голуба Нива».
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити перерахунок пенсії на підставі заяви ОСОБА_1 від 15 лютого 2019 року з урахуванням довідки про заробітну плату №815 від 30 вересня 2012 року, виданої адміністрацією КСП «Голуба Нива» з 01 березня 2019 року.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (49094, м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, 26, код ЄДРПОУ 21910427) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) понесені судові витрати, пов'язані зі сплатою судового збору у розмірі 840,80 грн., відповідно до квитанції №69 від 02.04.2020, оригінал якої міститься в матеріалах справи.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Н.В. Захарчук-Борисенко