18 червня 2020 року м. Дніпросправа № 280/922/20
Третій апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді: Дурасової Ю.В.,
суддів: Божко Л.А., Лукманової О.М.,
розглянувши в порядку письмового провадження в м. Дніпрі апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області
на рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 12.03.2020 (головуючий суддя Лзаренко М.С., повний текст рішення складено 12.03.2020)
у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,-
Позивач, ОСОБА_1 , звернувся до суду з позовом до відповідача Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області, в якій просить:
- визнати протиправними дії відповідача щодо зменшення основного розміру пенсії позивача під час перерахунку та виплати пенсії з 80% до 70% грошового забезпечення та зменшення розміру пенсії з надбавками позивачу за рахунок виплати 50% суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01 березня 2018 року з 01 січня 2018 року;
- зобов'язати відповідача провести позивачу перерахунок та виплачувати пенсію в розмірі 80% грошового забезпечення з урахуванням 100% суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01 березня 2018 року з 01 січня 2018 року, однією сумою, з урахуванням раніше виплачених сум.
Позов обґрунтовано тим, що з 17.03.1996 він перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Запорізькій області та одержує пенсію за вислугу років, яка призначена відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” від 09.04.1992 № 2262-IV у розмірі 80% відповідних сум грошового забезпечення. З січня 2018 року позивачу здійснено перерахунок пенсії, внаслідок чого зменшено основний розмір пенсії позивача з 80% до 70% відповідних сум грошового забезпечення, у зв'язку із чим, позивач звернувся до відповідача з заявою, в якій просив здійснити перерахунок та виплату пенсії у розмірі 80% відповідних сум грошового забезпечення, але відповідачем жодного перерахунку на момент подачі позову не здійснено. У відповідь на звернення позивач отримав відмову у перерахуванні пенсії з посиланням на те, що перерахунок проведено згідно з нормами законодавства, яке діяло на день проведення відповідного перерахунку, тому й максимальний розмір пенсії позивача не перевищує 70% відповідних сум грошового забезпечення. У зв'язку з незгодою з діями відповідача вважає, що його права на отримання пенсії у збільшеному розмірі, внаслідок її перерахунку за новими зміненими розмірами посадового окладу у складі грошового забезпечення у розмірі 80% відповідних сум грошового забезпечення, що визначається виключно на законодавчих (а не підзаконних) підставах, має право на перерахунок пенсії з 01 січня 2018 року, оскільки це передбачено ст.63 Закону № 2262-IV. Також, позивач вказує на безпідставність застосування відповідачем під час виплати пенсії положень постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб” (далі - Постанова №103), в частині зменшення розміру пенсії з надбавками за рахунок виплати 50% суми підвищення пенсії, оскільки пункт 1,2 вказаної постанови визнано незаконними рішенням Окружного адміністративного суду м.Києва від 12.12.2018 у справі №826/3858/18. З огляду на таке, просить суд задовольнити позовні вимоги.
Рішенням Запорізького окружного адміністративного суду від 12.03.2020 позов задоволено частково. Визнано протиправними дії відповідача щодо зменшення основного розміру пенсії ОСОБА_1 під час перерахунку та виплати пенсії з 80% до 70% грошового забезпечення. Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області провести ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії в розмірі 80% грошового забезпечення з урахуванням 100% суми підвищення пенсії, починаючи з 01.01.2018 з врахуванням проведених раніше виплат.
Свою позицію суд першої інстанції обґрунтував тим, що позивач, отримуючи пенсію, відповідно Закону №2262-ХІІ, мав законні сподівання на своєчасне здійснення перерахунку пенсії у визначених законодавством випадках та виплату перерахованої пенсії без будь-яких обмежень. Оскільки, судове рішення про визнання нечинним п. 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 набрало законної сили лише 05.03.2019, то враховуючи положення ст. 265 КАС України, до вказано часу Управління діяло в межах законодавства, а відтак у задоволенні позовних вимог про визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області щодо виплати ОСОБА_1 лише 50% суми підвищення пенсії, слід відмовити. В той же час, суд першої інстанції дійшов висновку, що є підстави для відновлення порушеного права позивача на отримання у повному обсязі (100% суми підвищення пенсії) належних йому сум за період, починаючи з 01.01.2018.
Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, відповідачем подано апеляційну скаргу, в якій, зазначає, що судом першої інстанції порушено норм матеріального права, просить скасувати рішення суду першої інстанції та винести нове, яким відмовити в задоволенні позовних вимог. Посилається на те, що всі пенсії, які перераховуються або призначаються відповідно до грошового забезпечення військовослужбовців призначаються (перераховуються) виходячи з відсоткового розміру, який встановлено Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” №2262-XII від 09.04.1992 на дату призначення (перерахунку) пенсії. Іншого чинним законодавством не передбачено. Вказує на те, що Верховний Суд рішенням від 06.08.2019 у справі № 160/3586/19 дійшов висновку, що оскільки рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018 у справі № 2826/3858/18, залишеного без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019 скасовано п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103, то лише з 05.03.2019 підлягають виплаті у розмірі 100% перерахованих сум пенсії. Зазначає, що Верховним Судом у вказаному рішенні зазначено, що Кабінет Міністрів України має повноваження щодо встановлення порядку виплати перерахованих сум.
До апеляційного суду відзив на апеляційну скаргу не надходив, що не перешкоджає розгляду справи по суті.
Розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження у відповідності до ст. 311 КАС України.
Перевіривши законність та обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів апеляційної інстанції зазначає про наявність підстав для часткового задоволення апеляційної скарги, внаслідок наступного.
Судом першої інстанції встановлено, що ОСОБА_1 , з 17.03.1996 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Запорізькій області як отримувач пенсії за вислугу років, призначеної відповідно Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” №2262-XII від 09.04.1992.
відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” №2262-XII від 09.04.1992 ОСОБА_1 було призначено пенсію за вислугою років з урахуванням основного розміру пенсії у розмірі 80% відповідних сум грошового забезпечення, вислуга складає 30 років.
У січні 2018 року у зв'язку з прийняттям Постанови №103 позивачу було проведено перерахунок його пенсії з урахуванням збільшеного розміру посадового окладу, але зменшено основний розмір його пенсії з 80% до 70% відповідних сум грошового забезпечення, що, в свою чергу, призвело до зменшення розміру пенсії.
Позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області з відповідною заявою від 27.11.2019 в якій зазначає, що його пенсія за вислугу років складає 80% від грошового забезпечення, проте, з 01.01.2018 органом Пенсійного фонду здійснено перерахунок пенсії, у зв'язку з чим основний розмір пенсії складає 70% грошового забезпечення. Крім того, встановлено виплату пенсії у розмірі 50% суми підвищення пенсії, перерахованої з січня 2018 року. Просив здійснити перерахунок пенсії починаючи з 01.01.2018 відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” з урахуванням основного розміру пенсії у розмірі 80% відповідних сум грошового забезпечення та з урахуванням 100% суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01.03.2018.
Листом Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області від 06.12.2019 №2911/П-9 позивача повідомлено про те, що з урахуванням скасування у судовому порядку пунктів 1 та 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону, з 05.03.2019 відсутнє рішення Кабінету Міністрів України щодо умов та розміру виплати перерахованих пенсій. В зв'язку з чим, виплата пенсії буде продовжуватись у встановленому на цей час розмірі.
Вважаючи протиправними дії відповідача щодо зменшення раніше призначеної пенсії з 80% до 70% відповідних сум грошового забезпечення, позивач звернувся з даним позовом до суду.
Судом апеляційної інстанції встановлено, що до даних правовідносини слід застосовувати норми Конституції України, Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” №2262-XII від 09.04.1992 року, норми Закону України “Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи” №3668-VI від 08.07.2011 року, норми Закону України “Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні” №1166-VII від 27.03.2014 року, норми Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати» №2050-ІІІ від 19.10.2000 року.
Досліджуючи правильність прийняття судом першої інстанції рішення, колегія суддів апеляційної інстанції вважає за необхідне дослідити ряд норм законодавства, що регулюють дані правовідносини та обставини справи.
Так, стаття 19 Конституції України передбачає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Отже, суб'єкти владних повноважень (до яких відноситься відповідач) мають діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Таким чином межі дій відповідача чітко визначені Конституцією та законами України.
Відповідно до п. “а” ч. 1 ст. 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” №2262-XII від 09.04.1992 року (в редакції, чинній на час призначення позивачу пенсії), пенсії за вислугу років призначаються в таких розмірах:
а) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які мають вислугу 20 років і більше (пункт "а" статті 12): за вислугу 20 років - 50%, а звільненим у відставку за віком або за станом здоров'я - 55% відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43); за кожний рік вислуги понад 20 років - 3% відповідних сум грошового забезпечення.
При цьому, статтею 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) передбачено, що перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Отже перерахунок пенсії має здійснюватися за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Водночас, якщо пенсіонер згодом може надати додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому, перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Таким чином, перерахунок пенсії може бути здійснено за нормами Закону (а не іншого нормативно-правового акту).
Усі призначені за цим Законом (ЗУ “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”) пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною 2 статті 51 цього Закону. У разі, якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
На думку колегії суддів апеляційної інстанції вказана норма запобігає зменшенню розміру пенсії при перерахунку.
Звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, яким присвоєні чергові військові (спеціальні) звання під час перебування їх у запасі або у відставці, раніше призначені їм пенсії з урахуванням нових присвоєних військових (спеціальних) звань не перераховуються.
Слід взяти до уваги, що Законом України “Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи” № 3668-VI від 08.07.2011 року внесені зміни до ч. 2 ст. 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” №2262-XII від 09.04.1992 року, яким встановлено, що максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 80% відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43), а особам, які під час проходження служби брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і віднесені в установленому законом порядку до категорії 1, - 100%, до категорії 2, - 95 %.
При цьому, Законом України “Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні” №1166-VII від 27.03.2014 року внесені зміни у ч. 2 ст. 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, згідно з якими цифри “ 80” замінено цифрами “ 70”.
Натомість, зазначені зміни можуть стосуватися лише осіб, яким пенсія призначається вперше і не може стосуватися осіб, яким вже була призначена пенсія (тобто перерахунок пенсії за вказаними змінами не відбувається).
Так, в силу ст. 58 Конституції України, закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Отже, аналіз вказаних вище норм вказує, що зміни, внесені до законодавства щодо проходження військової служби після призначення пенсії особі, не поширюються на правовідносини щодо перерахунку вже призначеної пенсії. Адже, призначення та перерахунок пенсії є різними за змістом та механізмом процедурами їх проведення, внесені зміни до ч. 2 ст. 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” щодо встановлення граничного розміру пенсії за вислугу років у розмірі 80 відсотків, а потім 70% грошового забезпечення не стосуються перерахунку вже призначеної пенсії (така правова позиція неодноразово висловлювалася в постановах Верховного Суду).
Крім того, ст. 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” №2262-XII від 09.04.1992 року визначає як обов'язкову підставу для здійснення перерахунку пенсії - підвищення грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом. Ця норма, також делегує Кабінету Міністрів України визначення умов, порядку та розмірів перерахунку пенсії за цим Законом.
Кабінет Міністрів України затвердив Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" № 45 від 13.02.2008 р. (долі Порядок №45), яким визначив, що перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права.
Водночас, у зв'язку із прийняттям Кабінетом Міністрів України Постанови «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» № 704 від 30.08.2017 року, з 1 березня 2018 року змінено грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, тому у позивача виникло право на перерахунок призначеної пенсії.
При цьому, відповідно до частини 4 статті 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (№2262-ХІІ), усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Отже, вказана норма встановлює можливість перерахунку пенсії у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення, та недопущення зменшення розміру пенсії.
Постановою КМУ «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» №103 від 21.02.2018 р. постановлено здійснити перерахунок призначених до 1 березня 2018 року на підставі вказаного Закону пенсій з 1 січня 2018 року.
Натомість, регулює порядок призначення відповідних пенсій безпосередньо стаття 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (№2262-ХІІ), а стаття 63 цього Закону визначає підстави, умови і порядок їх перерахунку.
При цьому, зміни до статті 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (№2262-ХІІ) ні Законом № 3668-VI, ні Законом № 1166-VII у частині підстав, умов, розміру або порядку перерахунку пенсій не вносилися.
Таким чином, системний аналіз наведених норм права дає підстави для висновку, що внесені Законом № 3668-VІ та Законом № 1166-VII зміни до статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (№2262-ХІІ) щодо розміру пенсії у відсотках стосуються порядку призначення пенсії за вислугу років військовослужбовцям та особам, які мають право на пенсію за цим Законом у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії. Процедури призначення та перерахунку пенсії є різними за змістом і механізмом їх проведення.
Нормами, які визначають механізм здійснення перерахунку пенсії за вислугу років є норми статті 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (№2262-ХІІ), яка змін у зв'язку з прийняттям Закону № 3668-VІ та Закону № 1166-VII, не зазнала.
Аналогічний правовий висновок викладений в постановах Верховного Суду від 24.04.2018 року, справа № 686/12623/17, від 16.10.2019 справа № 240/5401/18.
Згідно із ч.5 ст. 242 КАС України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Колегія суддів апеляційної інстанції не вбачає підстав для не застосування зазначених норм.
Отже, колегія суддів апеляційної інстанції зазначає, що суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку, що при перерахунку пенсії відповідним категоріям військовослужбовців має застосовуватись норма, що визначає розмір грошового забезпечення в розмірі 80% відповідних сум грошового забезпечення.
Водночас, колегія суддів апеляційної інстанції, звертає увагу, що зазначені позовні вимоги не можуть бути задоволені з 01.01.2018 року, виходячи з наступного.
Так, відповідно до пункту 2 постанови КМУ «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» № 103 від 21.02.2018 р. виплату перерахованих відповідно до пункту 1 цієї постанови підвищених пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) проводити з 01 січня 2018 р. у таких розмірах:
- з 01 січня 2018 р. - 50%;
- з 01 січня 2019 р. по 31 грудня 2019 року - 75%;
- з 01 січня 2020 року - 100% суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01 березня 2018 р.
Натомість, у зв'язку зі скасуванням пункту 2 постанови № 103 рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 12 грудня 2018 року у справі № 2826/3858/18, яке залишено без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2019 року, обмеження щодо часткової виплати суми підвищення до пенсії - скасовано.
Велика Палата Верховного Суду у постанові від 11.03.2020 р. у справі № 160/3586/19 дійшла висновку, що саме з 05 березня 2019 року пенсія підлягає виплаті у розмірі 100% суми підвищення пенсії та що на момент ухвалення рішення у цій зразковій справі дії ГУПФУ щодо зменшення розміру пенсії позивачу за рахунок виплати з 05 березня 2019 р. 75% суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01.03.2018 року, є протиправними.
Отже, в силу ч.5 ст. 242 КАС України, враховуючи висновки Верховного Суду щодо застосування норм права, колегія суддів апеляційної інстанції не знаходить підстав для висновку, що дії відповідача до 05 березня 2019 р. були протиправними щодо зменшення розміру пенсії позивачу, тому позовні вимоги щодо зменшення розміру пенсії позивачу в період до 05 березня 2019 р. - не підлягають задоволенню.
Також Велика Палата Верховного Суду зазначила, що право позивача на отримання перерахованого розміру пенсії за період з 05 березня 2019 року, з урахуванням вже сплачених сум, визначається Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, отже підпадає під дію статті 1 Першого протоколу до Конвенції «Захист прав власності».
Таким чином, колегія суддів апеляційної скарги дійшла висновку, що сума підвищення у розмірі 100 % підлягає виплаті позивачу саме з 05 березня 2019 р., а не з 01.01.2018 року, як помилково зазначив суд першої інстанції.
У зв'язку з цим, колегія суддів апеляційної інстанції вважає за необхідне частково задовольнити апеляційну скаргу та зазначити, що позовні вимоги підлягають задоволенню лише з з 05 березня 2019 р. (тобто з 05 березня 2019 р. виплату перерахованої підвищеної пенсії позивача слід виплачувати у 100-відсотковому розмірі, а не в іншому відсотковому значенні виплати підвищеної пенсії, які були передбачені постановою Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 року).
Отже, вимога позивача щодо виплати у 100 відсотковому розмірі суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01 березня 2018 року підлягає частковому задоволенню: починаючи з 05 березня 2019 р., а не з 01.01.2018 року (як того просив позивач).
По суті, суд першої інстанції правильно розглянув справу, однак з помилковим визначенням дати з якої слід здійснювати виплати сум підвищення пенсії в 100- відсотковому розмірі, тому рішення суду в цій частині підлягає зміні.
Доводи апеляційної скарги частково спростовують правове обґрунтування, покладене в основу рішення суду першої інстанції, тому можуть бути підставою для його зміни.
З огляду на результати розгляду справи, характер спірних відносин судові витрати розподілу не підлягають.
Дана справа є справою незначної складності, тому рішення суду апеляційної інстанції не підлягає оскарженню в касаційному порядку, крім випадків, зазначених в підпунктах: «а», «б», «в», «г» пункту 2 ч. 5 статті 328 КАС України.
Керуючись ст. 241-245, 250, 315, 317, 321, 322 КАС України, суд, -
Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області - задовольнити частково.
Рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 12.03.2020 змінити в частині визначення дати з якої слід здійснювати виплати сум підвищення грошового забезпечення ОСОБА_1 в 100-відсотковому розмірі.
Абзац 3 резолютивної частини рішення викласти в наступній редакції:
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області провести ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії в розмірі 80% грошового забезпечення з урахуванням 100% суми підвищення пенсії, починаючи з 05.03.2019 з врахуванням проведених раніше виплат.
В іншій частині рішення суду першої інстанції залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з дня її прийняття та не підлягає оскарженню в касаційному порядку, крім випадків, зазначених в підпунктах: «а», «б», «в», «г» пункту 2 ч. 5 статті 328 КАС України.
В силу п. 2 ч. 5 ст. 328 КАС України постанова може бути оскаржена до Верховного Суду протягом 30 днів згідно ст. 329 КАС України з дня складання повного судового рішення шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Строки касаційного оскарження, з урахуванням п. 3 Розділу IV «Прикінцеві Положення» КАС України в редакції Закону № 540-IX від 30.03.2020, продовжуються на строк дії карантину.
Повний текст постанови виготовлено 24.06.2020.
Головуючий суддя Ю. В. Дурасова
суддя Л.А. Божко
суддя О.М. Лукманова