Постанова від 24.12.2009 по справі 44228/09/2070

Харківський окружний адміністративний суд

61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Харків

24 грудня 2009 р. № 2-а- 44228/09/2070

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Тацій Л.В. при секретарі судового засідання Когут Н.М.

за участю:

представника позивача -не прибув

відповідач -не прибув

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Державної податкової інспекції в Краснокутському районі Харківської області

до ОСОБА_1

про стягнення заборгованості ,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просив суд стягнути з ОСОБА_1 на користь державного бюджету заборгованість з земельного податку в сумі 102,58 грн. на р/р 33212813700328, УДКУ в Краснокутському районі Харківської області, МФО 851011, код 24134395.

В обґрунтування позовних вимог позивачем в позові зазначено наступне. Відповідач має у власності земельну частку (пай) в розмірі 4,6875 га, що підтверджено Державним актом № 002607 серії ХР. Відповідачу відповідно до вимог чинного законодавства України податковим органом було нараховано податкове зобов'язання із плати за землю в розмірі 57,77 грн., про що 16.06.2005 року винесено рішення № 0087521700. 03 липня 2005 року рішення було вручене боржнику. Сума податкового боргу є узгодженою. В зв'язку з несвоєчасною сплатою податкового боргу відповідно до ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» на суму боргу була нараховувана пеня. Податковим органом 18.03.2008 року відповідачеві була вручена перша податкова вимога № 2/510, 10 липня 2008 року вручена друга податкова вимога № 2/510. Податковий борг відповідача з земельного податку на час звернення до суду становить 102,58 грн.

В судове засідання, призначене на 24.12.2009р., представник позивача не прибув, до суду надав заяву з проханням слухати справу без його участі (а.с. 22).

Відповідач в судове засідання, призначене на 24.12.2009р., не прибув, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с. 20), причин неприбуття не повідомив, письмових заперечень щодо поданого позову до суду не надав. Відповідно до ч. 1 ст. 122 КАС України адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше двох місяців з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим Кодексом. Разом з тим, Кодексом адміністративного судочинства не врегульовано питання можливості розгляду справи за відсутності відповідача, належним чином повідомленого про дату, час та місце судового розгляду, якщо від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності, який не є суб'єктом владних повноважень. Згідно з ч. 7 ст. 9 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права). Таким чином, у зв'язку з неврегульованістю КАС України питання про можливість розгляду справи за відсутності відповідача, належним чином повідомленого про дату, час та місце судового розгляду, якщо від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності, який не є суб'єктом владних повноважень, суд вважає за необхідне застосувати аналогію закону. Відповідно до ч. 4 ст. 169 ЦПК України якщо суд не має відомостей про причину неявки відповідача, повідомленого належним чином, або причину неявки буде визнано неповажною, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів. Враховуючи викладене, беручи до уваги, що відповідач не прибув в судове засідання, причин неприбуття суду не повідомив, є належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, суд приходить до висновку про можливість розгляду справи за наявними в ній доказами.

Суд, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

ОСОБА_1 має у власності земельний пай в розмірі 4,6875 га, відповідно до Державного акту № 002607 серії ХР, що підтверджується довідкою Рябоконівської сільської ради (а.с. 4).

Рішенням ХІІІ сесії від 06.01.2005р. Рябоконівської сільської ради Краснокутського району Харківської області, затверджені ставки земельного податку та розмір орендної плати за землю на 2005 рік (а.с. 5).

Відповідно до ч. 1 ст. 7 "Про плату за землю" від 03.07.1992 № 2535-XII ставки земельного податку з земель, грошову оцінку яких встановлено, встановлюються у розмірі одного відсотка від їх грошової оцінки, за винятком земельних ділянок, зазначених у частинах п'ятій - десятій цієї статті та частині другій статті 6 цього Закону.

Згідно з ч. 3 ст. 14 Закону України "Про плату за землю" від 03.07.1992 № 2535-XII нарахування громадянам сум земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності проводиться органами державної податкової служби, які видають платникові до 15 липня поточного року платіжне повідомлення про внесення платежу.

Відповідно до ч. 1 ст. 17 Закону України "Про плату за землю" від 03.07.1992 № 2535-XII податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Згідно з ч. 3 ст. 17 Закону України "Про плату за землю" від 03.07.1992 № 2535-XII земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності громадянами сплачується рівними частками до 15 серпня і 15 листопада.

Державною податковою інспекцією в Краснокутському районі Харківської області у зв'язку з несплатою відповідачем суми податкового зобов'язання, було винесено податкове повідомлення рішення № 0087521700 від 16.06.2005р., де зазначена сума земельного податку в розмірі 57,77 грн., та яке відповідач отримав 03.07.2005р., що підтверджується його підписом на корінці податкового повідомлення рішення (а.с. 6). У встановлений законом строк, відповідач суму податкового зобов'язання не сплатив.

Згідно з п.п. 2.1. ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. за № 2181-ІІІ податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

Відповідно до п.п. 5.2.1. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.00р. № 2181-ІІІ податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.

Згідно з п.п. 5.3.1. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.00р. № 2181-ІІІ у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Відповідно до п.п. 6.2.1. ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. за № 2181-ІІІ у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Згідно з п.п. 6.2.3. ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.00р. № 2181-ІІІ податкові вимоги надсилаються: перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк; друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки.

Відповідно до п.п. 6.2.4. ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. за № 2181-ІІІ у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу.

Державною податковою інспекцією в Краснокутському районі Харківської області на адресу ОСОБА_1 було направлено першу податкову вимогу за № 1/284 від 18.03.2008р., та яка була отримана відповідачем 21.03.2008р., що підтверджується його підписом на корінці вимоги (а.с. 7).

Державною податковою інспекцією в Краснокутському районі Харківської області на адресу ОСОБА_1 було направлено другу податкову вимогу за № 2/510 від 10.07.2008р., та яка не була отримана відповідачем, та у зв'язку з неможливістю вручення, була розміщена на дошці податкових оголошень 14.07.2008р. (а.с. 7).

Згідно з обліковою карткою, сума податкового боргу платника податків, станом на 04.09.2009р. ОСОБА_1 має податковий борг у розмірі 102,58грн.(а.с. 8-14), який станом на дату судового засідання залишається несплаченим.

Відповідно до ч. 1 ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідач правом участі в судовому засіданні не скористався, заперечень на позов до суду не надав.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 1, 5, 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.00р. № 2181-ІІІ, ст.ст. 7, 14, 17 Закону України "Про плату за землю" від 03.07.1992 № 2535-XII, ст.ст. 94, 160, 161, п. 4 ч. 2 ст. 162, ст.ст. 163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов Державної податкової інспекції в Краснокутському районі Харківської області до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - задовольнити в повному обсязі.

2. Стягнути з ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_2, місце проживання: АДРЕСА_1) на користь державного бюджету заборгованість зі сплати земельного податку в сумі 102,58 (сто дві грн. 58 коп.) грн. на р/р 33212813700328 в ГУДКУ в Харківській області, МФО 851011, код 24134395.

3. Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня її проголошення та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

4. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлено 25 грудня 2009 року.

Суддя Тацій Л.В.