Рішення від 29.05.2020 по справі 640/18516/18

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 травня 2020 року м. Київ №640/18516/18

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Костенка Д.А., розглянув-ши у письмовому провадженні справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (далі - ГУ ПФУ в м. Києві) про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Представник позивача звернулася до суду з позовом, в якому просить:

1) визнати протиправними дії відповідача щодо відмови у перерахунку призначеної позивачу пенсії листом від 04.09.2018 №70927102;

2) зобов'язати відповідача перерахувати призначену позивачу відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсію згідно з постановами Кабінету Міністрів України від 18.01.2017 №15 та від 30.08.2017 №704 у зв'язку зі збільшенням розміру посадового окладу (на підставі постанов Кабінету Міністрів України від 06.04.2016 №292 "Про деякі питання оплати праці державних службовців у 2016 році" та від 18.01.2017 №15 "Питання оплати праці працівників держав-них органів"), збільшенням розміру окладу за військовим званням, враховуючи всі додаткові види грошового забезпечення, а саме:

- надбавку за особливий характер служби 80% від окладу грошового забезпечення (що ста-новить 80% посадового окладу + окладу за військовим званням + надбавка за вислугу років);

- надбавку за вислугу років 40% посадового окладу та окладу за військове звання;

- надбавку за роботу з таємними документами (20% посадового окладу);

- надбавку за службу в Збройних Силах України (40% посадового окладу);

- премію в розмірі 33,3% (що становить 33,35 від загальної суми грошового забезпечення (посадовий оклад + оклад за військовим званням + надбавка за вислугу років), додаткових видів грошового забезпечення;

- надбавку за виконання особливо важливих завдань 90% (відповідно до наказу Міністерс-тва оборони України від 19.02.2008 №56), що становить 90% грошового забезпечення (поса-довий оклад + оклад за військовим званням + надбавка за вислугу років);

- надбавку 100% (до окладів грошового утримання та відсоткової надбавки за вислугу років) за службу в Збройних Силах України, введеної указом Президента України від 23.02.2002 №173 (що становить 100% посадового окладу + окладу за військовим званням + надбавка за вислугу років);

а також з врахуванням встановленого при призначенні основного розміру пенсії, який скла-дає 80% грошового забезпечення, та в подальшому (довічно) здійснювати виплати з ураху-ванням проведеного перерахунку без обмеження пенсії максимальним розміром та з враху-ванням збільшення розміру хоча б одного виду грошового забезпечення;

3) зобов'язати відповідача провести виплату неодержаних видів грошового забезпе-чення (грошових коштів) з 04.09.2017 на підставі ч. 1 ст. 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Підставами позову зазначено те, що при проведенні перерахунку пенсії відповідачем не було враховано додаткових видів грошового забезпечення, зазначених у грошовому атестаті, а також не враховано встановлений позивачу основний розмір пенсії, який складав 80% сум грошового забезпечення. Позивач звернувся до відповідача із заявою про прове-дення перерахунку пенсії, однак листом від 04.09.2018 №70927102 йому відмовлено у задоволенні заяви, з правомірністю чого позивач не погоджується.

Відповідач подав відзив, в якому просить відмовити в позові. Зазначає про правомір-ність проведення перерахунку пенсії позивача з 01.01.2018 відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 та на підставі належно складеної довідки про розмір грошового забезпечення позивача. Підстав для врахування додаткових видів грошового забезпечення при проведенні вказаного перерахунку у відпові-дача не було. Щодо обмеження розміру пенсії відповідач послався на ст. 13, ч. 7 ст. 43 Зако-ну України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Представник позивача подала додаткові письмові пояснення, в яких, серед іншого, зазначила, що під час перерахунку пенсії позивача змінною величиною є лише розмір грошо-вого забезпечення позивача, натомість відсоткове значення розміру основної пенсі, яке обчислювалося під час її призначення відповідно до наявної у позивача вислуги років, а також всі складові пенсії, зокрема, додаткові види грошового забезпечення, які встановлені під час призначення пенсії, є незмінними.

Розглянувши матеріали справи, суд дійшов висновку про наявність підстав для част-кового задоволення позову, зважаючи на таке.

Судом встановлено, що наказом Генерального інспектора Генеральної військової інс-пекції при Президентові України від 01.12.2001 №4 (по особовому складу) позивача, заступника завідувача відділом-старшого інспектора оперативно-аналітичного відділу штабу Генеральної військової інспекції при Президентові України з 01.12.2001 звільнено від займа-ної посади і відряджено у розпорядження Міністра оборони України.

Після звільнення позивача йому з 20.12.2001 нараховується і виплачується пенсія за вислугу років, призначена відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Згідно з розрахунком пенсії позивача за вислугу років по пенсійній справі ФА 132739 станом на 19.12.2014 пенсія призначена (обчислена) із сум грошового забезпечення у загаль-ному розмірі 12604,38 грн., у т.ч.:

- посадовий оклад - 3228 грн.,

- оклад за військове звання - 135 грн.,

- процентна надбавка за вислугу років 40% - 1345,20 грн.,

- надбавка за особливі умови служби (ОУС) офіцерам Міністерства оборони України (МО) (посадовий оклад + оклад за військовим званням х 80) 80% - 2690,40 грн.,

- надбавка за роботу з таємними виробами, носіями, документами 20% - 645,60 грн.,

- надбавка за особливо важливі завдання 90% - 4237,38 грн.,

- премія 10% - 322,80 грн.

Основний розмір пенсії становив 80% від сум грошового забезпечення (вислуга років 30). Підсумок пенсії з надбавками - 10282,79 грн.

У 2018р. відповідачем проведено перерахунок пенсії позивача з 01.01.2018 на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103.

Згідно з розрахунком пенсії позивача за вислугу років по пенсійній справі ФА 132739 станом на 01.09.2018 (дата розрахунку 01.01.2018) пенсія призначена (обчислена) із сум грошового забезпечення у загальному розмірі 7380 грн., у т.ч.:

- посадовий оклад - 3440 грн.,

- оклад за військове звання - 1480 грн.,

- процентна надбавка за вислугу років 50% - 2460 грн.

Основний розмір пенсії становить 70% від сум грошового забезпечення (вислуга років 30). Підсумок пенсії з надбавками - 10388,42 грн.

Отже, при перерахунку пенсії позивача з 01.01.2018 згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 відповідачем зменшено її розмір з 80% до 70% від сум грошового забезпечення.

Представник позивача звернулася до відповідача із адвокатським запитом вих. від 27.08.2018 №27/08-1, в якому просила:

1) провести перерахунок та виплату пенсії позивачу згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 (зокрема, посадового окладу в сумі 13500 грн., окладу за військовим званням в сумі 1480,08 грн., надбавки за вислугу років в розмірі 40% посадового окладу та окладу за військове звання) з урахуванням додаткових видів грошового забезпе-чення (надбавки за особливий характер служби 80% від окладу грошового забезпечення, надбавки за роботу з таємними документами 20% посадового окладу, надбавки за службу в Збройних силах 40% посадового окладу), премії в розмірі 33,3%, надбавки за виконання осо-бливо важливих завдань 90% згідно з наказом Міністерства оборони України від 19.02.2008 №56;

2) повідомити та надати письмове роз'яснення, у зв'язку із чим відповідачем виклю-чено з розрахунку пенсії позивача додаткові види грошового забезпечення (надбавки та премії у відповідних розмірах), повідомити підстави невиконання судового рішення;

3) надати належний розрахунок пенсії позивача з відповідним роз'ясненням кожного виду грошового забезпечення, їх розміру та підстав нарахування.

Листом ГУ ПФУ в м. Києві від 04.09.2018 №70927/02 представнику позивача про відповідність проведеного перерахунку вимогам ч. 4 ст. 64 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" і постанови Кабіне-ту Міністрів України від 21.02.2018 №103 і наданій Київським міським військовим коміса-ріатом довідки про грошове забезпечення позивача станом на 01.03.2018. Відповідач зазна-чив, що оскільки розмір пенсійної виплати позивача внаслідок проведеного перерахунку є нижчим, з 01.01.2018 йому зберігається розмір раніше призначеної пенсії. Також зазначив, щоо згідно із ст. 10 вказаного Закону органи Пенсійного фонду України з 01.01.2007 виконують функції з призначення і виплати пенсій, а функція визначення розміру грошового забезпечення чи окремих його складових для обчислення пенсій виходить за межі їх компетенції. Крім цього, зазначив, що при проведенні перерахунку пенсії позивача з 01.01.2018 розмір пенсії обчислювався, виходячи із 70% грошового забезпечення за посадою відповідно до редакції вказаного Закону, чинної на дату перерахунку. Повідомлено, що тимчасово у період з 01.01.2016 по 31.12.2016 максимальний розмір пенсії не може переви-щувати 10740 грн., з 01.01.2017 по 31.12.2017 - 10740 грн., з 01.01.2018 - 13730 грн., з 01.07.2018 - 14350 грн.

Спірні відносини виникли у сфері пенсійного забезпечення і стосуються перерахунку пенсії, призначеної відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільне-них з військової служби, та деяких інших осіб".

Оцінюючи правомірність проведення відповідачем перерахунку пенсії позивача з 01.01.2018 без врахування зазначених позивачем додаткових видів грошового забезпечення та відмови у задоволенні заяви представника позивача, суд зважає на таке.

Згідно з ч. 4 ст. 63 Закону України від 09.04.1992 №2262-XII "Про пенсійне забезпе-чення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон №2262) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошово-го забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінету Міністрів України.

Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 (у редакції поста-нови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103), передбачено: пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перерахо-вуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України (п. 1); під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням (абз. 1 п. 5).

У додатку №2 до цього Порядку визначалось, що довідка про розмір грошового забез-печення, що враховується для перерахунку пенсій може включати посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням, надбавку за вислугу років у відсотковому відношенні.

Згідно з п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний харак-тер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 "Про перераху-нок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" було визначено перерахувати пенсії, призначені згідно з Законом №2262 до 01.03.2018, з ураху-ванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01.03.2018 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704.

Зважаючи на ч. 4 ст. 63 Закону №2262 і ч. 1 ст. 49 Закону України від 27.02.2014 №794-VII "Про Кабінет Міністрів України", згідно з якою акти Кабінету Міністрів України (постанови і розпорядження) є обов'язковими для виконання, суд дійшов висновку про відсутність у відповідача підстав для врахування зазначених позивачем додаткових видів грошового забезпечення (надбавка за виконання особливо важких завдань, надбавка за робо-ту, яка передбачає допуск до державної таємниці, премія, грошова допомога на оздоров-лення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, щомісячна додат-кова грошова винагорода) при проведенні перерахунку пенсії з 01.01.2018, оскільки умови проведення перерахунку пенсії та зміст довідки Київського місткового військового комісаріату врахування таких складових не передбачали.

Посилання позивача на ст. 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист війсь-ковослужбовців та членів їх сімей" і ст. 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" щодо складових, з яких складається грошове забезпечення військовослужбовців, а також на наявний у пенсійній справі грошовий атестат, не доводять факт вчинення відповідачем протиправних дій при проведенні перера-хунку пенсії позивача з 01.01.2018.

Незгода позивача із правильністю зазначених у довідці сум чи видів грошового забез-печення та/або необхідністю застосування коефіцієнтів для визначення окладу за військовим званням, суд відхиляє, оскільки оформлення довідки належить до повноважень відповідного військового комісаріату, а не відповідача. Водночас, іншої довідки, складеної у визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 порядку для проведення перерахунку пенсії позивача не надходило.

Посилання позивача на рішення Солом'янського районного суду м. Києва від 30.04.2013 у справі №760/7415/13-а і твердження про неналежне його виконання відпові-дачем суд відхиляє, оскільки справа, яка розглядається, не стосується питань виконання вказаного судового рішення. Щодо складових грошового забезпечення, то це не спростовує відповідність проведеного відповідачем перерахунку пенсії позивача з 01.01.2018 тому порядку і умовам, які були чинними на час виникнення спірних правовідносин.

Щодо наданої представником позивача копії рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 14.03.2019 у справі 826/15294/18 слід зазначити, що вказане рішення не є рішенням Верховного Суду, тому у суду відсутні передбачені ст. 242 КАС України підстави для його врахування при вирішенні справи. Преюдиційних обставин вказане рішення суду першої інстанції не містить, а згідно з ч. 7 ст. 78 КАС України правова оцінка, надана судом певному факту при розгляді іншої справи, не є обов'язковою для суду.

Судом встановлено, що рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 у справі №826/3858/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військ служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45.

Згідно з ч. 2 ст. 265 КАС України нормативно-правовий акт втрачає чинність повністю або в окремій його частині з моменту набрання законної сили відповідним рішенням суду.

Рішення суду у справі №826/3858/18 не спростовує наявність підстав для перерахунку пенсії позивача з 01.01.2018, встановлених постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704. Водночас, у зв'язку з набранням 05.03.2019 цим рішенням законної сили та згідно з ч. 2 ст. 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" у позивача виникло право на перерахунок його пенсії з 01.04.2019 з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення, які позивачу виплачу-вались.

Реалізація позивачем цього права позивача та його захист не є підставою даного позову і не стосується суті спору, який розглядається. З огляду на викладене у суду відсутні передбачені ч. 2 ст. 9 КАС України підстави для виходу за межі позовних вимог, оскільки це не стосується суті спору і не пов'язано із захистом права позивача при здійсненні перерахунку його пенсії з 01.01.2018 та при розгляді заяви від 05.06.2018.

Оцінюючи правомірність визначення відповідачем максимального розміру пенсії на рівгі 70%, суд зважає на наступне.

У цій частині дана справа є типовою; при її вирішенні слід застосовувати рішення Верховного Суду від 04.02.2019 у зразковій справі №240/5401/18, яке набрало законної сили 16.10.2019, у п. 30 якого Верховний Суд дійшов висновку про те, що при перерахунку пенсії позивача з 1 січня 2018 року відповідно до ст. 63 Закону "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 відсутні підстави для застосування механізму нового обчислення пенсії із застосуванням норм ч. 2 ст. 13 цього Закону, яка застосовується саме при призначенні пенсії. Тому при перерахунку пенсії змінною величиною є лише розмір грошового забезпечення, натомість відсоткове значення розміру основної пенсії, яке обчис-лювалося при її призначенні відповідно до наявної у позивача вислуги років, є незмінним.

Враховуючи згідно з ч. 5 ст. 242 КАС України висновок Верховного Суду, суд вважає неправомірним обмеження основного розміру пенсії позивача на рівні 70%, тому вимога про визнання протиправними таких дій є обґрунтованою і підлягає задоволенню.

З метою поновлення права позивача на отримання пенсії у належному розмірі підля-гають задоволенню вимоги про зобов'язання відповідача провести перерахунок і виплату пенсії позивачу з 01.01.2018 з урахуванням основного її розміру 80% від суми грошового забезпечення.

Оцінюючи доводи позивача щодо застосування максимального розміру пенсії, суд зважає на наступне.

Рішенням Конституційного Суду України від 20.12.2016 №7-рп/2016 визнано некон-ституційним положення ч. 7 ст. 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільне-них з військової служби, та деяких інших осіб", згідно з якими максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законо-давством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність; тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень.

Законом України від 06.12.2016 №1774-VIII "Про внесення змін до деяких законодав-чих актів України" внесено зміни до ч. 7 ст. 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", якими замінено слова і цифри "у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року" на "по 31 грудня 2017 року".

Суд враховує висновки Верховного Суду у постановах від 03.10.2018 №127/4267/17, від 16.10.2018 №522/16882/17, від 31.01.2019 №638/6363/17, від 12.03.2019 №522/3049/17, від 09.09.2019 №463/925/17, від 16.04.2020 №620/1285/19 у справах у подібних правовідносинах, в яких Верховний Суд дійшов висновку про неправомірність виплати пенсії із обмеженням її максимальним розміром. При цьому зазначив, що ч. 7 ст. 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", якою було перед-бачено обмеження пенсій максимальним розміром, втратила чинність з часу проголошення рішення Конституційного Суду України від 20.12.2016 №7-рп/2016. За таких обставин, внесені Законом України від 06.12.2016 №1774 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" до частини сьомої зазначеної статті, яка визнана неконституційною і втратила чинність, зміни (щодо періоду, протягом якого діють обмеження пенсії), самі по собі не створюють підстав для такого обмеження. Крім того, передбачені ст. 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" обме-ження пенсій максимальним розміром введені в дію Законом України від 24.12.2015 №911-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України". В той же час, п. 2 Прикінце-вих положень цього Закону передбачено, що дія положень цього Закону щодо визначення максимального розміру пенсії застосовується лише до пенсій, які призначаються починаючи з 01.01.2016, при цьому судами встановлено, що пенсія позивачу призначена до набрання чинності цим Законом.

Оскільки, пенсія позивачу призначена у 2001р., тобто до набрання чинністю законами України від 08.07.2011 №3668-VI "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформу-вання пенсійної системи", від 24.12.2015 №911-VIII "Про внесення змін до деяких законодав-чих актів України", від 06.12.2016 №1774-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України", якими встановлено обмеження пенсії максимальним розміром, а також вра-ховуючи вищевказані висновки Верховного Суду, суд дійшов висновку про те, що правових підстав для обмеження пенсії позивача максимальним розміром з 01.01.2018 не має.

Розглядаючи вимогу про зобов'язання відповідача в подальшому виплачувати пенсію, то така вимога задоволенню не підлягає, зважаючи на висновок Верховного Суду у постанові від 21.11.2019 №295/2039/17 про те, що у порядку адміністративного судочинства підлягають захисту лише порушені права, а тому суд позбавлений можливості задовольняти вимоги на майбутнє, оскільки на час розгляду справи судом права позивача в цій частині порушені не були.

Отже, оцінивши усі суттєві доводи сторін, суд дійшов висновку про часткову обґрун-тованість позову і наявність підстав для його задоволення у вказаній судом частині.

З огляду на часткове задоволення позову та згідно із ст. 139 КАС України сплачений позивачем судовий збір у сумі 704,80 грн. підлягає стягненню на його користь б відповідача у сумі 352,40 грн., пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Керуючись ст.ст. 2, 5, 9, 90, 241-246, 257-263 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

1. Задовольнити позов ОСОБА_1 частково.

2. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2018 з урахуванням ос-новного її розміру 80% від суми грошового забезпечення, визначеного станом на 01.03.2018.

3. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві виплатити ОСОБА_1 різницю між фактично отриманою ним пенсією і пенсією, перерахованою на підставі цього рішення суду, починаючи з 01.01.2018, без обмеження максимальним розміром.

4. Відмовити ОСОБА_1 у задоволенні позову в іншій частині.

5. Стягнути з бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві на користь ОСОБА_1 судовий збір у сумі 352,40 грн. (триста п'ятдесят дві гривні 40 копійок).

Позивач: ОСОБА_1 ;

АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 .

Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду в м. Києві;

04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 16, код ЄДРПОУ 42098368.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження.

Рішення суду може бути оскаржено до Шостого апеляційного адміністративного суду в порядку, встановленому ст.ст. 293-297 КАС України. Апеляційна скарга подається протягом 30 днів з дня складення повного судового рішення.

Дата рішення є днем складення його у повному обсязі.

Суддя Д.А. Костенко