Постанова від 12.05.2020 по справі 386/273/20

Справа № 386/273/20

Провадження № 3/386/129/20

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 травня 2020 року смт. Голованівськ

Суддя Голованівського районного суду Кіровоградської області Шкамерда К. С.

розглянувши (відповідно закріпленому статтею 279 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП) порядку) у відкритому судовому засіданні у залі суду справу про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительниці АДРЕСА_1 ,

- до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП),

встановив:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 о 14:00 в магазині «ТОВ персональне рішення» в смт. Побузьке, вул. Незалежності,7 порушила правила щодо карантину людей, п.3 Постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 року № 211, а саме будучи приватним підприємцем не припинила роботу, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст. 44-3 КУпАП.

ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилась надіслала до суду заперечення на протокол про адміністративне правопорушення від 20.03.2020р. в якому вказала, що протокол про адміністративне правопорушення складено уповноваженою особою поліції без її присутності, при цьому в протоколі зазначено, що вона від підпису та надання пояснень відмовилась, а також, що вона порушила правила карантину людей через функціонання магазину «Аврора», що знаходиться в АДРЕСА_2 , що є грубим порушення її прав. Оскільки вона постійно проживає в Полтавській області, то фізично присутньою під час складання протоколу не була. Про даний факт їй повідомили працівники магазину, що грубо порушує Інструкцію з оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення. Також зазначила, що відповідно до п.п.3 п.2 постанови КМУ «Про запобігання поширенню на території України гострої распіраторної хвороби, спричиненої корона вірусом від 11.03.2020р. №211, у редакції, яка діяла на момент складання протоколу про адміністративне правопорушення, заборона не поширюється на торгівельні заклади, які здійснюють роздрібну торгівлю засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення. Зважаючи на те, що в магазині «Аврора» здійснюється лише продаж продуктів харчування та товарів, які відносяться до засобів гієни, а саме : миючі та дезінфікуючі засоби для дому, мило, пральний порошок і ін.., роздрібна торгівля такими товарами є дозволеною, що підтверджується фото матеріалами, що додаються, були відсутні підстави для зобов'язання припинення його роботи. Обов'язком щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів визначених ст..255 КУпА, жодних доказів про вчинення нею правопорушення не має, а тому вона вважає, що справу необхідно закрити в зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення. Просить справу розглядати без її участі у зв'язку з віддаленістю місця проживання.

Вивчивши заперечення правопорушника, суд вважає, що провадження у справі підлягає закриттю у зв?язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення з наступних підстав.

При розгляді справи про адміністративне правопорушення відповідно до ст. 280 КУпАП суддя зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно із п. 1 ч. 1 ст.247КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку із відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Відповідно до вимог ст.ст. 245, 251, 252, 280КУпАП суд зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, дослідити в судовому засіданні наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і, в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.

Диспозиція ст.44-3 КУпАП передбачає відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.

Відповідно до пп. 3 п. 2 постанови Кабінету Міністрів України «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2» від 11.03.2020 року №211, (станом на дату складання протоколу) заборонено з 00 год. 01 хв. 17 березня 2020 р. до 3 квітня 2020 р. роботу суб'єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, зокрема закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, торговельного і побутового обслуговування населення, крім роздрібної торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами зв'язку, провадження банківської та страхової діяльності, а також торговельної діяльності і діяльності з надання послуг з громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту.

З наведеної постанови Кабінету Міністрів України, а також із норм КУпАП, які регулюють порядок притягнення особи до адміністративної відповідальності витікає, що для притягнення особи до адміністративної відповідальності заст.44-3КУпАП за порушення правил щодо карантину людей необхідна наявність наступних умов: 1) суб'єкт господарювання повинен здійснювати роботу, яка передбачає прийняття відвідувачів, зокрема торгівельного і побутового обслуговування населення; 2) складання протоколу про адміністративне правопорушення має відбуватися з дотриманням вимог КУпАП.

Статтею 256 КУпАП передбачено, що протокол підписується особою, яка його склала і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.

Доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Як вбачається з дослідженого протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 №578498 від 20 березня 2020 року, ОСОБА_1 ставиться в провину те, що вона в магазині «ТОВ персональне рішення» в АДРЕСА_3 . Побузьке, вул. Незалежності,7 порушила правила щодо карантину людей, а саме п.3 Постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 року № 211, а саме будучи приватним підприємцем не припинила роботу, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст. 44-3 КУпАП. Від підпису в протоколі відмовилась.

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 зареєстрована та проживає в АДРЕСА_1 , що підтверджується копією паспорта НОМЕР_1 від 24.10.2007 р., а також відповідно до витягу з реєстру платників єдиного податку місце провадження господарської діяльності ОСОБА_1 : АДРЕСА_4 .

В матеріалах справи відсутні докази, що суб?єкт господарювання ОСОБА_1 була присутня під час складання протоколу про адміністративне правопорушення. Відсутність суб?єкта господарювання ОСОБА_1 під час складання протоколу також підтверджується відеозаписом який доданий до матеріалів справи.

Згідно з ч. 2 ст. 251 КУпАП, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Відповідно до статті 251 КУпАП відеофіксація є одним із доказів в справі про адміністративне правопорушення, тому з метою всебічного, повного і об'єктивного дослідження всіх обставин справи в їх сукупності, судом було досліджено фрагмент відеозапису з нагрудної відеокамери (відеореєстратора) інспектора патрульної поліції.

Із фрагменту відеозапису вбачається, що перевірка за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм здійснювалась в магазині «Аврора». Однак відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення АПР18 №578498 від 20.03.2020 р. та доданих до нього матеріалів порушення правил карантину було виявлено в магазині «ТОВ персональне рішення».

Крім того, як вже зазначалось вище ОСОБА_1 ставиться в провину те, що вона не припинила роботу в магазині «ТОВ персональне рішення», що є порушенням п.3 Постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 року № 211, однак п. 3 даної постанови (редакції яка діяла на час складання протоколу) передбачав забезпечення Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, обласним, Київській міській державним адміністраціям разом з органами місцевого самоврядування організацію виконання та контроль за дотриманням на відповідній території вимог цієї постанови, своєчасним і повним проведенням профілактичних і протиепідемічних заходів; подання щодня Міністерству охорони здоров'я інформації про здійснення заходів щодо запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, для її узагальнення та інформування Кабінету Міністрів України.

Враховуючи те, що в матеріалах справи відсутні докази, які б свідчили про неправомірність дій ОСОБА_1 , а тому в діях відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.44-3 КУпАП, а тому відповідно до п.1 ч.1 ст.247 КУпАП провадження у справі підлягає закриттю у зв?язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.221, 245, 247, 280, 283-285 КУпАП, суд,-

постановив:

Закрити провадження по справі про адміністративне правопорушення за ст. 44-3 КУпАП відносно ОСОБА_1 , у зв'язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду через Голованівський районний суд Кіровоградської області протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя: Шкамерда К. С.