ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"09" березня 2010 р. Справа № 2a-429/10/0970
Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого - судді Гундяка В.Д.,
при секретарі Лавринович Т.В.,
за участю: представника позивача Клюфінської У.М.,
представника відповідача Іванцюк А.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м.Івано-Франківську справу за позовом Державної податкової інспекції в Надвірнянському районі до Товариства з обмеженою відповідальністю у вигляді підприємства з іноземними інвестиціями “Одін”про стягнення заборгованості,
11.02.2010 року Державна податкова інспекця в Надвірнянському районі звернулася з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю у вигляді підприємства з іноземними інвестиціями “Одін”про стягнення заборгованості. Позовні вимоги мотивувала тим, що за відповідачем рахується податкова заборгованість перед бюджетом, яка виникла у зв'язку з несплатою штрафних санкцій, застосованих за неподання декларації по податку на прибуток приватних підприємств.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала, суду пояснила, що підставою для звернення з позовом у справі є несплата податкового зобов'язання.
Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнала, суду пояснила, що Товариство з обмеженою відповідальністю у вигляді підприємства з іноземними інвестиціями “Одін” фактично не існує та не здійснює жодної діяльності з 2003 року, за місцем реєстрації підприємство не знаходиться.
Вислухавши представника позивача та відповідача, дослідивши подані докази, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог, тому позов підлягає до задоволення з наступних мотивів.
Згідно ч.1 ст.67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Законом України “Про систему оподаткування” визначені види податків і зборів (обов'язкових платежів), що справляються на території України. Згідно п.3 ч.1 ст.9 даного Закону платники податків зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Згідно Довідки про включення до Єдиного Державного реєстру підприємств та організацій України відповідач зареєстрований Надвірнянською районною державною податковою адміністрацією 29.01.2003 року та 12.02.2003 року взятий на податковий облік Державною податковою інспекцією в Надвірнянському районі.
Відповідно до ст.1 ЗУ “Про порядок погашень зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання згідно ЗУ “Про порядок погашень зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" або іншими законами України.
З актів перевірки за №30/15-32331009 від 27.01.2009 року про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності, вбачається, що відповідачем не подано декларації з податку на прибуток приватних підприємств за 9 місяців 2008 роки.
Підпунктом 4.1.4 п.4.1 ст.4 ЗУ “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” встановлено порядок та строки подання податкових декларації.
Відповідно до п.п. 17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
В зв”язку з наведеним позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення за №0000091500/0 від 27.01.2009 року, яким до відповідача застосовано штрафні санкції в сумі 170 грн.
Відповідно до п.17.3. ст.17 Закону сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум.
Згідно з пп.5.2.1. п.5.2. ст.5 вищевказаного закону податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до п.4.2 та 4.3 ст. 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, крім випадків оскарження відповідного рішення у встановлений законом строк.
Судом встановлено, що податкове повідомлення-рішення 28.01.2009 року було направлено позивачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення, однак не було вручене відповідачу у зв'язку з відсутністю підприємства за місцем реєстрації.
Відповідно до пп.4.9 п.4 «Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій»якщо податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення, то працівник структурного підрозділу або відповідальна особа у день надходження до податкового органу такої інформації оформляє відповідний акт, у якому вказує причину, яка призвела до неможливості вручення податкового повідомлення. У той самий день структурний підрозділ, або відповідальна особа, розміщує податкове повідомлення на дошці податкових оголошень (повідомлень). При цьому день розміщення такого податкового повідомлення на дошці податкових оголошень (повідомлень), зафіксований в акті про неможливість його вручення платнику податків, вважається днем його вручення.
Податкове повідомлення-рішення за №0000091500/0 від 27.01.2009 року, відповідно до акту про неможливість вручення платнику податків податкових повідомлень-рішень було розміщено на дошці податкових повідомлень 30.01.2009 року.
Доказів оскарження вищевказаного повідомлення-рішення суду не подано.
Отже, податкове повідомлення-рішення та рішення про застосування штрафних санкцій вважаються узгодженими.
Узгоджена сума податкового зобов'язання, несплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків. Згідно з пп. 6.2.1. п.6.2. ст.6 ЗУ “Про порядок погашень зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги. Першу податкову вимогу за №1/40 від 12.02.2009 року цього ж дня направлено рекомендованим листом з повідомленням про вручення, а другу за №2/81 від 18.03.2009 року направлено рекомендованим листом з повідомленням про вручення 18.03.2009 року.
Однак вони не були вручені відповідачу та відповідно до актів про неможливість вручення податкових вимог розміщені 17.02.2009 року та 26.03.2009 року на дошці оголошень в Державній податковій інспекцї в Надвірнянському районі.
Відповідно до п.п. 3.1.1 ст.3 вказаного Закону, активи платників податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобов'язань виключно за рішенням суду.
Наявність податкового боргу підтверджується податковим повідомленням-рішенням та іншими матеріалами справи. Підстав для звільнення відповідача від сплати заборгованості в судовому засіданні не встановлено
Доказів сплати податкового боргу відповідач суду не представив, чим фактично не заперечив наявність заборгованості, яка є предметом спору в даній справі.
За таких обставин позовні вимоги підлягають до задоволення.
На підставі ст. 17 ЗУ “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, керуючись ст.ст.11, 71, 86, ч.3 ст.160, ст.162 КАС України, суд
позов задовольнити повністю.
Стягнути за рахунок активів Товариства з обмеженою відповідальністю у вигляді підприємства з іноземними інвестиціями “Одін” в дохід держави 170,00 (сто сімдесят) грн. 00 коп. заборгованості.
Постанова набирає законної сили після закінчення встановлених ст.186 КАСУ строків подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги, якщо таку заяву чи скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд шляхом подання протягом десяти днів з дня складення постанови у повному обсязі заяви про її апеляційне оскарження, після чого протягом двадцяти днів -апеляційної скарги.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у десятиденний строк з дня складення постанови у повному обсязі.
Суддя: Гундяк В.Д.
Постанова складена в повному обсязі 15.03.2010 року.