Постанова від 03.02.2020 по справі 491/83/20

Справа № 491/83/20

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 лютого 2020 року м.Ананьїв

Суддя Ананьївського районного суду Одеської області Желясков Олег Олександрович, розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Ананьївського ВП Подільського ВП ГУНП в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності за частиною 1 статтею 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення громадянки ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , відомості про паспортний документ не надано, реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 , особу встановлено за пенсійним посвідченням серії ААА НОМЕР_2 , виданим 25 березня 2002 року Управлінням соціального захисту населення Ананьївської районної державної адміністрації Одеської області, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , приватного підприємця, протягом року до адміністративної відповідальності не притягувалася,

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення 31 січня 2020 року близько 10 години 00 хвилин громадянка ОСОБА_1 здійснювала торгівлю з рук продуктами харчування біля будинку розташованого за адресою: АДРЕСА_1 .

За вказаним фактом співробітником Ананьївського ВП Подільського ВП ГУНП в Одеській області складено протокол про адміністративне правопорушення серії АПР18 №342880 від 31 січня 2020 року за ч.1 ст.160 КУпАП.

Статтею 256 КУпАП передбачено, що в протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.

У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.

При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються її права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.

Відповідно ст. 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.

Так, при підготовці до розгляду даної справи про адміністративне правопорушення було встановлено, що матеріали оформлено не належним чином.

Зокрема, частиною 1 статті 160 КУпАП передбачено відповідальність особи за торгівлю в містах з рук на вулицях, площах, у дворах, під'їздах, скверах та в інших невстановлених місцях.

Санкцією зазначеної частини статті 160 КУпАП передбачено накладення на особу адміністративного стягнення у вигляді штрафу з можливою конфіскацією предметів торгівлі.

Частиною 1 статті 265 КУпАП передбачено, що речі і документи, що є знаряддям або безпосереднім об'єктом правопорушення, виявлені під час затримання, особистого огляду або огляду речей, вилучаються посадовими особами органів, зазначених у статтях 234-1, 234-2, 244-4, 262 і 264 цього Кодексу. Вилучені речі і документи зберігаються до розгляду справи про адміністративне правопорушення у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України за погодженням із Державною судовою адміністрацією України, а після розгляду справи, залежно від результатів її розгляду, їх у встановленому порядку конфіскують, або повертають володільцеві, або знищують, а при оплатному вилученні речей - реалізують.

Крім того, згідно п.15 Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції (затверджена наказом Міністерства внутрішніх справ України № 1376 від 06 листопада 2015 року) до протоколу про адміністративне правопорушення долучаються інші матеріали про адміністративне правопорушення, зокрема, протокол про вилучення речей і документів.

Проте, співробітниками поліції в супереч вимогам ч.1 ст.265 КУпАП предмети торгівлі, не вилучено та відповідний протокол не складено.

Також, викладення суті правопорушення в протоколі про адміністративне правопорушення серії АПР18 №342880 від 31 січня 2020 року є неповним, оскільки предмети торгівлі зазначено загальним поняттям, як продукти харчування, однак не вказано їх кількості, індивідуальних характеристик, як то вартість, вид.

Зазначене, унеможливлює для суду визначення предметів торгівлі, які підлягатимуть конфіскації в разі прийняття рішення про її застосування.

При таких обставинах суд не має можливості розглянути дані матеріали та винести відповідне рішення, а тому є всі підстави для повернення даного протоколу про адміністративне правопорушення для належного оформлення.

Керуючись ст.ст.160, 256, 268, 278 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Матеріали адміністративної справи про притягнення громадянки ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , відомості про паспортний документ не надано, реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 , особу встановлено за пенсійним посвідченням серії ААА НОМЕР_2 , виданим 25 березня 2002 року Управлінням соціального захисту населення Ананьївської районної державної адміністрації Одеської області, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , приватного підприємця, до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.160 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути до Ананьївського ВП Подільського ВП ГУНП в Одеській області для належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя: О.О.Желясков