Україна
Донецький окружний адміністративний суд
про залишення позовної заяви без руху
03 лютого 2020 р. Справа №200/1178/20-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Олішевська В.В., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 , місце проживання: АДРЕСА_1
до відповідача: Головного управління Держпраці у Донецькій області, місцезнаходження: вул. Прокоф'єва, буд. 82, м. Покровськ, Донецька область, 84306
про: визнання протиправним та скасування наказу № 516-к від 24.12.2019 року Головного управління Держпраці у Донецькій області про переведення з 01.01.2020 року ОСОБА_1 з посади начальника відділу контролю східного напряму управління з питань праці Головного управління Держпраці у Донецькій області на посаду головного державного інспектора відділу контролю північно - східного напрямку з питань праці Головного управління Держпраці у Донецькій області у зв'язку із зміною організаційної структури та скороченням посади, поновити ОСОБА_1 на посаді начальника відділу контролю східного напрямку управління з питань праці Головного управління Держпраці у Донецькій області, стягнення на користь ОСОБА_1 середнього заробітку за весь час вимушеного прогулу або різниці в заробітку на нижчеоплачуваній роботі починаючи з 01.01.2020 року, покласти на службову особу, винну в незаконному переведенні ОСОБА_1 на іншу роботу, обов'язок покрити шкоду, заподіяну Головному управлінню Держпраці у Донецькій області у зв'язку з оплатою середнього заробітку за весь час вимушеного прогулу або різниці в заробітку на нижче оплачуваній роботі, визнання протиправною відмову у переведенні з 01.01.2020 року ОСОБА_1 з посади начальника відділу контролю східного напрямку управління з питань праці Головного управління Держпраці у Донецькій області на рівнозначну посаду заступника начальника управління - начальника відділу контролю північно - східного напрямку управління з питань праці Головного управління Держпраці у Донецькій області, зобов'язання Головне управління Держпраці у Донецькій області здійснити переведення ОСОБА_1 на посаду заступника начальника управління - начальника відділу контролю північно - східного напрямку управління з питань праці Головного управління Держпраці у Донецькій області.
Позивач, ОСОБА_1 , звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Держпраці у Донецькій області про визнання протиправним та скасування наказу № 516-к від 24.12.2019 року Головного управління Держпраці у Донецькій області про переведення з 01.01.2020 року ОСОБА_1 з посади начальника відділу контролю східного напряму управління з питань праці Головного управління Держпраці у Донецькій області на посаду головного державного інспектора відділу контролю північно - східного напрямку з питань праці Головного управління Держпраці у Донецькій області у зв'язку із зміною організаційної структури та скороченням посади, поновити ОСОБА_1 на посаді начальника відділу контролю східного напрямку управління з питань праці Головного управління Держпраці у Донецькій області, стягнення на користь ОСОБА_1 середнього заробітку за весь час вимушеного прогулу або різниці в заробітку на нижчеоплачуваній роботі починаючи з 01.01.2020 року, покласти на службову особу, винну в незаконному переведенні ОСОБА_1 на іншу роботу, обов'язок покрити шкоду, заподіяну Головному управлінню Держпраці у Донецькій області у зв'язку з оплатою середнього заробітку за весь час вимушеного прогулу або різниці в заробітку на нижче оплачуваній роботі, визнання протиправною відмову у переведенні з 01.01.2020 року ОСОБА_1 з посади начальника відділу контролю східного напрямку управління з питань праці Головного управління Держпраці у Донецькій області на рівнозначну посаду заступника начальника управління - начальника відділу контролю північно - східного напрямку управління з питань праці Головного управління Держпраці у Донецькій області, зобов'язання Головне управління Держпраці у Донецькій області здійснити переведення ОСОБА_1 на посаду заступника начальника управління - начальника відділу контролю північно - східного напрямку управління з питань праці Головного управління Держпраці у Донецькій області.
Відповідно до ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Приписами частини 1 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.
Позивачем при зверненні до суду з даним адміністративним позовом не були надані копії доданих до позовної заяви документів для направлення судом відповідачу.
Як на підставу ненадання вищезазначених документів позивач посилається на те, що оригінали та копії документів доданих до позовної заяви є в наявності у відповідача.
Відповідно до частини дев'ятої статті 79 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно до якої копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд зазначає, що позивачем не надано до суду доказів того, що саме документи долучені до позовної заяви наявні у відповідача.
Крім того суд звертає увагу на те, що приписи частини 1 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України передбачають, що позивач зобов'язаний надати суду копії усіх документів долучених до позовної заяви, суд приходить до висновку, що позивачу необхідно надати суду докази про отримання відповідачем усіх документів долучених до позовної заяви під час перевірки або надати копії усіх документів долучених до позовної заяви для направлення судом відповідачу.
Згідно п. 4, 5 ч. 5 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Суд зазначає, що позивач звертаючись до суду з даною позовною заявою просив суд покласти на службову особу, винну в незаконному переведенні ОСОБА_1 на іншу роботу, обов'язок покрити шкоду, заподіяну Головному управлінню Держпраці у Донецькій області у зв'язку з оплатою середнього заробітку за весь час вимушеного прогулу або різниці в заробітку на нижче оплачуваній роботі
Відповідно до частини першої статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: 1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; 2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; 3) визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій; 4) визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії; 5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
Враховуючи вищевикладене, суд зазначає, що позивачу необхідно привести позовні вимоги у відповідність до вимог статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України.
В зв'язку з вищенаведеним, суд вважає, що позивачем не дотримані вимоги ч. 1 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного, керуючись статтями 160, 161, 169, 171, 256, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Держпраці у Донецькій області про визнання протиправним та скасування наказу № 516-к від 24.12.2019 року Головного управління Держпраці у Донецькій області про переведення з 01.01.2020 року ОСОБА_1 з посади начальника відділу контролю східного напряму управління з питань праці Головного управління Держпраці у Донецькій області на посаду головного державного інспектора відділу контролю північно - східного напрямку з питань праці Головного управління Держпраці у Донецькій області у зв'язку із зміною організаційної структури та скороченням посади, поновити ОСОБА_1 на посаді начальника відділу контролю східного напрямку управління з питань праці Головного управління Держпраці у Донецькій області, стягнення на користь ОСОБА_1 середнього заробітку за весь час вимушеного прогулу або різниці в заробітку на нижчеоплачуваній роботі починаючи з 01.01.2020 року, покласти на службову особу, винну в незаконному переведенні ОСОБА_1 на іншу роботу, обов'язок покрити шкоду, заподіяну Головному управлінню Держпраці у Донецькій області у зв'язку з оплатою середнього заробітку за весь час вимушеного прогулу або різниці в заробітку на нижче оплачуваній роботі, визнання протиправною відмову у переведенні з 01.01.2020 року ОСОБА_1 з посади начальника відділу контролю східного напрямку управління з питань праці Головного управління Держпраці у Донецькій області на рівнозначну посаду заступника начальника управління - начальника відділу контролю північно - східного напрямку управління з питань праці Головного управління Держпраці у Донецькій області, зобов'язання Головне управління Держпраці у Донецькій області здійснити переведення ОСОБА_1 на посаду заступника начальника управління - начальника відділу контролю північно - східного напрямку управління з питань праці Головного управління Держпраці у Донецькій області - залишити без руху.
Встановити позивачу десятиденний строк з дня отримання цієї ухвали на усунення недоліків шляхом визначення з позовними вимогами та приведення їх у відповідність до вимог статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України, надання до суду копії усіх документів долучених до позовної заяви для направлення судом відповідачу. Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду цього Кодексу.
Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху надсилається особі, яка подала позовну заяву, не пізніше наступного дня після її постановлення.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя В.В. Олішевська