Рішення від 28.01.2020 по справі 280/4483/19

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 січня 2020 року Справа № 280/4483/19 м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Новікової І.В., розглянувши за правилами загального позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Запорізькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії, скасування рішень,

ВСТАНОВИВ:

12 вересня 2019 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 (далі - позивач) до Головного управління ДФС у Запорізькій області (далі - відповідач), в якому позивач просив суд:

визнати неправомірними (протиправними) дії відповідача - Головного управління ДФС у Запорізькій області по відношенню до позивача - ОСОБА_1 , щодо реєстрації позивача в реєстрі страхувальників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, як особи, яка провадить незалежну професійну діяльність в період часу з 17.08.2018 року по 21.02.2019 року, та зобов'язати відповідача скасувати реєстрацію в реєстрі страхувальників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, як особи, яка провадить незалежну професійну діяльність за зазначений період часу;

визнати неправомірними (протиправними) дії відповідача - Головного управління ДФС у Запорізькій області по відношенню до позивача - ОСОБА_1 , щодо нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, як особі, яка проводить незалежну професійну діяльність в період часу з 17.08.2018 року по 21.02.2019 року та зобов'язати скасувати нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, як особі, яка проводить незалежну професійну діяльність за вказаний період, а також скасувати всі рішення, вимоги про сплату боргу (недоїмки), у тому числі рішення №0077815507 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску від 27.05.2019 року, вимогу про сплату боргу (недоїмки) від 08 серпня 2019 року №Ф-46518-55, відповідача прийняті у зв'язку з реалізацією неправомірних дій пов'язаних з реєстрацією позивача в реєстрі страхувальників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, як особи, яка провадить незалежну професійну діяльність в період часу з 17.08.2018 року по 21.02.2019 року;

зобов'язати відповідача повернути на рахунок позивача або зарахувати у рахунок наступних платежів, усі кошти, які відповідачем (його працівниками) були протиправно стягнуті з позивача посадовими особами відповідача на виконання неправомірного рішення, яким є реєстрація позивача в реєстрі страхувальників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, як особи, яка провадить незалежну професійну діяльність в період часу з 17.08.2018 року по 21.02.2019 року.

Ухвалою суду від 17.09.2019 вищевказану позовну заяву залишено без руху. У встановлений судом строк позивачем надано документи на виконання вимог ухвали суду.

Ухвалою суду від 02.10.2019 відкрито загальне позовне провадження у справі та призначено підготовче засідання на 05.11.2019.

05.11.2019 в підготовчому засіданні оголошено перерву до 03.12.2019.

Ухвалою суду від 03.12.2019 судом продовжено строк підготовчого провадження на 30 днів, а підготовче засідання відкладено на 14.01.2020. Крім того, ухвалою суду від 03.12.2019 витребувано від відповідача докази по справі.

Ухвалою суду закрито підготовче провадження у справі та призначено розгляд адміністративної справи по суті на 21.01.2020.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що 09.10.2017 позивача взято на облік, як фізичну особу - підприємця, яка здійснює основний вид економічної діяльності у сфері права (код КВЕД 69.10), а з 21.02.2019 позивачем виявлено бажання продовжувати діяльність, як самозайнята особа. Разом з тим, після 21.02.2019 позивач дізнався про те, що контролюючим органом самостійно взято його на облік як самозайняту особу з 17.08.2018, тобто у період коли позивач мав статус фізичної особи - підприємця. Позивач вважає дії відповідача щодо його подвійного взяття на облік, як ФОП та як самозайняту особу за одним і тим самим видом діяльності протиправними, як і вважає протиправними дії відповідача щодо подвійного нарахування зобов'язань зі сплати єдиного внеску. У зв'язку з чим просить суд визнати протиправними дії відповідача щодо взяття його на облік, а також скасувати всі прийняті контролюючим органом рішення, у зв'язку із таким взяттям на облік. Просить задовольнити позовні вимоги.

Відповідач проти задоволення позовних вимог заперечив. В обґрунтування заперечень зазначає, що оскільки позивач був одночасно і фізичною особою - підприємцем і самозайнятою особою, то зобов'язання щодо сплати єдиного внеску виникають окремо по кожному виду діяльності. Зазначає, що протягом 2018 та 2019 року ОСОБА_1 не у повному обсязі сплачувався нарахований єдиний внесок, що зумовило застосування до позивача штрафних санкцій та направлення вимог про погашення недоїмки. Просить відмовити у задоволенні позовних вимог.

Суд, всебічно та повно встановивши обставини справи, дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази, їх достатність і взаємний зв'язок у сукупності, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню виходячи з наступного.

З матеріалів справи судом встановлено, що на підставі рішення Ради адвокатів Запорізької області від 02.10.2017 №18, ОСОБА_1 видано свідоцтво на право зайняття адвокатською діяльністю №001422.

09.10.2017 до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань внесено запис про реєстрацію ОСОБА_1 , як фізичної особи - підприємця за основним видом діяльності - діяльність у сфері права (код КВЕД 69.10).

21.02.2019 до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань внесено запис про реєстрацію припинення підприємницької діяльності ФОП ОСОБА_1 .

Одночасно з 21.02.2019 позивач став на облік у податковому органі, як самозайнята особа - адвокат.

27.05.2019 ГУ ДФС у Запорізькій області складено та направлено позивачу рішення №0077815507 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску, яким до позивача застосовано штраф в розмірі 242,49 грн. та нараховано пеню в розмірі 12,16 грн.

Крім того, 08.08.2019 контролюючим органом прийнято вимогу про сплату боргу (недоїмки) №Ф-46518-55, якою позивача зобов'язано сплати недоїмку в розмірі 1125,06 грн.

Позивач, вважаючи протиправним його взяття на облік як самозайняту особу у період з 17.08.2018 року по 21.02.2019 року, а також подальші дії та рішення відповідача, які випливають із такого обліку, позивач звернувся з даним позовом до суду.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з приписів ч.1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) відповідно до яких завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Згідно з ч.2 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії): безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Щодо правомірності взяття позивача на облік як самозайняту особу у спірний період, суд зазначає таке.

Так, з наданих до суду пояснень відповідача встановлено, що в якості підстави для взяття позивача на облік з 17.08.2018 податковий орган посилається на пункт 13.2 Порядку обліку платників податків і зборів.

Відповідно до пункту 13.2 Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України 09.12.2011 №1588, якщо контролюючими органами при здійсненні своїх функцій за результатами перевірок та звірок, або на підставі інформації від третіх осіб, або на підставі даних інших державних органів чи відповідних державних реєстрів встановлено, якщо: фізична особа зареєстрована як особа, яка провадить незалежну професійну діяльність, але не перебуває на обліку чи знята з обліку в контролюючому органі, таким органом вживаються заходи, визначені підпунктом 3 пункту 6.8 розділу VI цього Порядку, і така фізична особа обліковується в контролюючому органі як особа, яка провадить незалежну професійну діяльність, з ознакою «платник не подав заяви для взяття на облік».

Разом з тим, суд зазначає, що пунктом 1 частини першої статті 1 Закону №2464-VI визначено, що Державний реєстр загальнообов'язкового державного соціального страхування - це організаційно-технічна система, призначена для накопичення, зберігання та використання інформації про збір та ведення обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, його платників та застрахованих осіб, що складається з реєстру страхувальників та реєстру застрахованих осіб.

Відповідно до пункту 2 частини першої статті 1 Закону №2464-VI єдиний внесок - це консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Пунктами 4, 5 частини першої статті 4 Закону №2464-VІ установлено, що платниками єдиного внеску є: фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування; особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності.

Відповідно до частини другої статті 5 Закону №2464-VI узяття на облік осіб, зазначених у пунктах 1, 4, 5 та 5-1 частини першої статті 4 цього Закону, здійснюється органом доходів і зборів шляхом внесення відповідних відомостей до реєстру страхувальників.

Взяття на облік платників єдиного внеску, зазначених, зокрема, у пунктах 4, 5 частини першої статті 4 Закону №2464-VI, здійснюється органом доходів і зборів із внесенням відповідних відомостей до реєстру застрахованих осіб (частина друга статті 5 Закону №2464-VI).

Питання взяття на облік, внесення змін до облікових даних та зняття з обліку платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у територіальних органах ДФС, надання контролюючим органам відомостей про зміну класу професійного ризику виробництва Фондом соціального страхування за період до 01 січня 2016 року, надання Пенсійному фонду України та фондам загальнообов'язкового державного соціального страхування даних про взяття на облік/зняття з обліку платників єдиного внеску визначаються Порядком №1162 (пункт 2 розділу І Порядку №1162).

Порядок поширюється на платників єдиного внеску, зазначених у пунктах 1, 4, 5 та 5-1 частини першої статті 4 Закону № 2464-VI (пункт 3 розділу І Порядку № 1162).

Взяття на облік юридичних осіб (їх відокремлених підрозділів) та фізичних осіб - підприємців, відомості щодо яких містяться в Єдиному державному реєстрі, як платників єдиного внеску підтверджується випискою з Єдиного державного реєстру, яка надсилається (видається) цим юридичним особам (відокремленим підрозділам) та фізичним особам - підприємцям у порядку, встановленому Законом України від 15 травня 2003 року №755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» (далі - Закон № 755-IV) (пункт 4 розділу ІІ Порядку №1162).

Взяття на облік платників єдиного внеску, на яких не поширюється дія Закону №755-IV, контролюючим органом здійснюється за місцезнаходженням чи місцем проживання у день отримання від них заяви про взяття на облік платника єдиного внеску за формою № 1-ЄСВ згідно з додатком 1, заяви про взяття на облік платника єдиного внеску (члена фермерського господарства) за формою № 12-ЄСВ згідно з додатком 2 до цього Порядку (пункт 1 розділу ІІІ Порядку №1162).

Платники єдиного внеску, зазначені в пункті 5 частини першої статті 4 Закону № 2464-VI, подають заяву за формою № 1-ЄСВ (додаток 1) протягом 10 календарних днів після державної реєстрації незалежної професійної діяльності у відповідному уповноваженому органі та отримання документа, що підтверджує право фізичної особи на ведення незалежної професійної діяльності (пункт 2 розділу ІІІ Порядку № 1162).

Платникам єдиного внеску, на яких не поширюється дія Закону № 755-IV, контролюючим органом наступного робочого дня з дня взяття на облік безоплатно надсилається (вручається) повідомлення про взяття їх на облік за формою № 2-ЄСВ згідно з додатком 2 до цього Порядку (пункт 3 розділу ІІІ Порядку №1162).

Ведення реєстру застрахованих осіб Державного реєстру здійснюється на підставі положення, що затверджується Пенсійним фондом України за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, та фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування (абзац другий частини третьої статті 16 Закону № 2464-VI).

Реєстр застрахованих осіб формує та веде Пенсійний фонд України, користувачами цього реєстру є органи доходів і зборів та фонди загальнообов'язкового державного соціального страхування (абзац третій частини першої статті 20 Закону № 2464-VI).

Відомості про фізичних осіб - підприємців та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, подаються безпосередньо зазначеними особами (абзац третій частини другої статті 20 Закону № 2464-VI).

Порядок організації ведення реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування та порядок надання інформації з реєстру застрахованих осіб визначається Положенням №10-1.

З метою забезпечення обробки інформації в реєстрі застрахованих осіб для кожної застрахованої особи автоматично створюється облікова картка, якій присвоюється номер облікової картки (пункт 1 розділу ІІІ Положення №10-1).

Облікова картка відкривається в разі, зокрема, надходження у складі звітності відомостей про суми нарахованого доходу та єдиного внеску фізичних осіб - підприємців, осіб, які провадять незалежну професійну діяльність; в інших випадках, передбачених Законом № 2464-VI (пункт 2 розділу ІІІ Положення № 10-1).

За змістом пункт 2 розділу ІV Положення №10-1 до облікових карток реєстру застрахованих осіб вносяться відомості про фізичних осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню відповідно до законодавства, та інша інформація, необхідна для обчислення, призначення та здійснення страхових виплат за окремими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування, зокрема відомості про фізичних осіб - підприємців та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність; відомості про нарахування страхових внесків та єдиного внеску фізичними особами - підприємцями та особами, які провадять незалежну професійну діяльність.

Процедуру, форму, строки подання звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску до ДФС України, яка є центральним органом виконавчої влади, що реалізує, зокрема, державну політику з адміністрування єдиного внеску, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування законодавства з питань сплати єдиного внеску, її територіальних органів, визначає Порядок №435.

Пунктом 16 розділу ІV Порядку №435 передбачено, що фізичні особи - підприємці, які мають ознаку незалежної професійної діяльності, формують та подають до органів доходів і зборів окремі звіти щодо сум нарахованого єдиного внеску (додаток 5).

Наведені норми права свідчать про те, що фізична особа - підприємець та особа, яка провадить незалежну професійну діяльність, є різними платниками єдиного внеску. Законом №2464-VI не передбачається порядок обліку та сплати єдиного внеску фізичними особами - підприємцями з ознакою провадження незалежної професійної діяльності.

При цьому аналіз пунктів 1, 2 розділу ІІІ Порядку №1162 вказує на те, що цим Порядком не передбачено для контролюючого органу можливості самостійно взяття на облік як платників єдиного внеску осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, шляхом встановлення ознаки незалежної професійної діяльності. Взяття такої особи на облік платників єдиного внеску можливе виключно за її заявою.

До того ж, як передбачено у пункті 4 розділу Порядку №1162, фізична особа, зареєстрована як особа, яка провадить незалежну професійну діяльність, але не перебуває на обліку чи знята з обліку в контролюючому органі, обліковується в реєстрі страхувальників як особа, яка провадить незалежну професійну діяльність, з ознакою «платник не подав заяви для взяття на облік».

При цьому, суд констатує, що приписи пункту 16 розділу ІV Порядку №435, яким передбачено обов'язок формування та подання звіту фізичною особою - підприємцем, з ознакою незалежної професійної діяльності, не відповідають положенням пунктів 4 та 5 частини першої статті 4 Закону № 2464-VI.

При цьому положення пункту 16 розділу IV «Формування звіту» Порядку №435 відсилають до додатка 5 «Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску», розділом 6 якого визначені типи платника, серед яких окремо зазначено ФО - на загальній системі оподаткування, ФО - на спрощеній системі оподаткування, особу, яка провадить незалежну професійну діяльність, членів фермерського господарства. Визначення окремого типу платника «фізична особа - підприємець, з ознакою незалежної професійної діяльності» формою звіту не передбачено.

Як встановлено під час розгляду справи позивач після отримання свідоцтва на право зайняття адвокатською діяльність зареєструвався, як ФОП який здійснює діяльність у сфері права, доказів того, що позивач подав протягом спірного періоду до контролюючого органу заяви про взяття його на облік як самозайняту особу, матеріали адміністративної справи не містять.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що відповідачем у період з 17.08.2018 року по 21.02.2019 року протиправно взято на облік ОСОБА_1 як самозайняту особу, а відповідно і протиправно нараховано зобов'язання зі сплати єдиного внеску.

Отже, твердження контролюючого органу про наявність у позивача обов'язку окремо вести облік та сплачувати ЄСВ як самозайнята особа та як ФОП не ґрунтується на приписах чинного законодавства України.

Аналогічна правова позиція була висловлена Верховним Судом у постанові від 02.09.2019 у справі №520/3939/19, яка враховується судом під час прийняття рішення у даній справі.

Разом з тим, суд вважає позовні вимоги щодо зобов'язання відповідача скасувати нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, як особі, яка проводить незалежну професійну діяльність за вказаний період, а також скасувати всі рішення, вимоги про сплату боргу (недоїмки), у тому числі рішення №0077815507 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску від 27.05.2019 року, вимогу про сплату боргу (недоїмки) від 08 серпня 2019 року №Ф-46518-55, відповідача прийняті у зв'язку з реалізацією неправомірних дій пов'язаних з реєстрацією позивача в реєстрі страхувальників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, як особи, яка провадить незалежну професійну діяльність в період часу з 17.08.2018 року по 21.02.2019 року, такими, що не є належним способом захисту порушеного права.

В даному випадку, рішення суду повинно бути точним, обґрунтованим та не допускати можливості його неоднозначного тлумачення, а тому належним способом захисту порушеного права є визнання протиправними та скасування рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску від 27.05.2019 №0077815507 та вимоги про сплату боргу (недоїмки) від 08.08.2019 №Ф-46518-55, у зв'язку з чим суд виходить за межі позовних вимог в цій частині.

При цьому, з наданих до суду доказів, що це єдині рішення, які прийняті у зв'язку із протиправною реєстрацією позивача, як самозайнятої особи протягом спірного періоду.

Також, суд вважає за недоречними позовні вимоги в частині зобов'язання відповідача повернути на рахунок позивача або зарахувати у рахунок наступних платежів списані кошти, оскільки таке формулювання допускає неоднозначне розуміння рішення суду в частині його виконання.

У зв'язку з чим, суд дійшов висновку, що належним способом захисту порушеного права позивача є зобов'язання відповідача повернути на особовий рахунок ОСОБА_1 з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування грошові кошти, які списані Головним управлінням ДФС у Запорізькій області у зв'язку із реєстрацією ОСОБА_1 в реєстрі страхувальників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, як особи, яка провадить незалежну професійну діяльність, за період з 17.08.2018 по 21.02.2019, та нарахуванням єдиного внеску за зазначений період.

В свою чергу, в подальшому такі кошти можуть бути спрямовані на погашення зобов'язань наступних періодів.

Відповідно до ч.1 ст.9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про наявність підстав для часткового задоволення позовних вимог ОСОБА_1 .

Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись ст.ст. 2, 5, 9, 72, 77, 139, 241, 243-246, 255 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 ) до Головного управління ДФС у Запорізькій області (69107, м.Запоріжжя, пр.Соборний, 166, код ЄДРПОУ 39396146) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії, скасування вимоги - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління ДФС у Запорізькій області щодо реєстрації ОСОБА_1 в реєстрі страхувальників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, як особи, яка провадить незалежну професійну діяльність в період з 17.08.2018 по 21.02.2019.

Зобов'язати Головне управління ДФС у Запорізькій області скасувати реєстрацію в реєстрі страхувальників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування ОСОБА_1 , як особи, яка провадить незалежну професійну діяльність в період з 17.08.2018 по 21.02.2019.

Визнати протиправними дії Головного управління ДФС у Запорізькій області щодо нарахування ОСОБА_1 єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, як особі, яка проводить незалежну професійну діяльність в період з 17.08.2018 по 21.02.2019.

Визнати протиправними та скасувати рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску від 27.05.2019 №0077815507 та вимоги про сплату боргу (недоїмки) від 08.08.2019 №Ф-46518-55.

Зобов'язати Головне управління ДФС у Запорізькій області повернути на особовий рахунок ОСОБА_1 з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування грошові кошти, які списані Головним управлінням ДФС у Запорізькій області у зв'язку із реєстрацією ОСОБА_1 в реєстрі страхувальників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, як особи, яка провадить незалежну професійну діяльність, за період з 17.08.2018 по 21.02.2019, та нарахуванням єдиного внеску за зазначений період.

В задоволені решти вимог - відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 2305,20 грн. (дві тисячі триста п'ять гривень 20 копійок) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Запорізького області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його (її) проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя І.В. Новікова