760/29263/19
3/760/8590/19
солом'янський районний суд міста києва
15 листопада 2019 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва
Жовноватюк В.С., за участю представника Київської міської митниці ДФС - Панькіна Д.В., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності громадянки України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт громадянина України НОМЕР_1 , виданий 14.02.2013 року органом 6831, тимчасово не працює, за ознаками порушення митних правил, передбачених ст. 471 МК України, -
27.09.2019 о 23 год. 10 хв. в зоні митного контролю «Приліт» терміналу А митного поста «Аеропорт «Київ» (Жуляни)» Київської міської митниці ДФС України при здійсненні митного контролю пасажира та багажу рейсу LO749 сполученням «Варшава - Київ» для проведення вибіркового митного контролю було зупинено громадянку України ОСОБА_1 .
Відповідно до ч. 1 ст. 257 МК України, декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.
Відповідно до ч. 4, ч. 5 ст. 366 МК України, громадянин самостійно обирає «зелений коридор» або «червоний коридор» для проходження митного контролю.
Обрання «зеленого коридору» вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території, та свідчить про факти, що мають юридичне значення.
Перетин громадянином зеленої лінії, яка позначає початок «зеленого коридору», вказує, що для проходження митного контролю ним обрано «зелений коридор», і декларування здійснюється шляхом вчинення дій, відповідно до п. V.2 Порядку виконання митних формальностей на повітряному транспорті, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 03.08.2018 № 671, та після перетину якої настає відповідальність за порушення митних правил, про що зазначено на інформаційному стенді, розміщеному в зоні митного контролю.
Для здійснення митних формальностей пасажирку було запрошено до службового приміщення для проведення огляду багажу та ручної поклажі.
Під час проведення митного контролю було встановлено, що гр. України ОСОБА_1 переміщувала нову техніку та аксесуари до неї, а саме: один планшет «iPad Air», наушники Air Pods 2шт., два нотбуки «MacBook Air» один вживаний, вологі серветки 1шт., захисне скло 4шт., перехідні кабелі 3шт., чехол до планшета 1шт. (торгівельної марки APPLE), наушники торгівельної марки Bang & Olufsen 1шт, загальна вартість 2578,38 євро (68212,82 грн.)
Товари переміщувались без ознак приховування.
Відповідно до ч. 1 ст. 374 МК України товари (за винятком підакцизних), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 1000 євро, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі через пункти пропуску через державний кордон України, відкриті для повітряного сполучення, не підлягають письмовому декларуванню (за винятком товарів, на які відповідно до статті 197 цього Кодексу встановлено обмеження щодо переміщення громадянами через митний кордон України, і випадків, передбачених частиною другою цієї статті) та не є об'єктами оподаткування митними платежами.
Пасажирка ОСОБА_1 митної декларації не заповнювала, з приводу декларування товарів до інспекторів митниці не зверталась, самостійно обрала форму проходження митного контролю - проходження через «зелений коридор» чим засвідчила про відсутність товарів, що підлягають письмовому декларуванню та є об'єктами оподаткування митними платежами.
Своїми діями пасажирка ОСОБА_1 порушила встановлений МК України порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, а саме, обравши формою проходження митного контролю - проходження через «зелений коридор», перемістив товари в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України.
З частини вартості, що перевищує еквівалент 1000 євро на одну особу громадянка України ОСОБА_1 самостійно забажала сплатити митні платежі за квитанцією МД-1 КВА077378 від 28.09.2019 року. Сума до сплати склала 13362,28 грн.
Таким чином, своїми діями пасажирка - ОСОБА_1 порушила встановлений Митним кодексом України порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, а саме, обравши формою проходження митного контролю - проходження через «зелений коридор», перемістила товари в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України.
У зв'язку з чим 27 вересня 2019 року посадовою особою Київської міської митниці ДФС у відношенні громадянки України ОСОБА_1 було складено протокол №0703/10000/19 про порушення митних правил, передбачених ст. 471 МК України.
Представник митного органу у судовому засіданні підтримав позицію Київської міської митниці ДФС України та просив притягнути правопорушника до адміністративної відповідальності за ст. 471 МК України, посилаючись на те, що матеріали адміністративної справи містять достатньо доказів на підтвердження порушення митних правил з боку останньої. Також, представник митного органу зазначив, що ОСОБА_1 сплатила всі митні платежі на товар.
В судове засідання особа, яка притягується до адміністративної відповідальності за порушення митних правил - гр. ОСОБА_1 не з'явилася, будучи належним чином повідомлена про дату та час судового засідання.
З урахуванням вимог ст. 526 МК України, суд вважає можливим розглянути справу у відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Стаття 471 МК України передбачає відповідальність особи за вчинення дій, щодо порушення встановленого порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через «зелений коридор», товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України, що тягне за собою накладення штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а у разі якщо безпосередніми предметами правопорушення є товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, - також конфіскацію цих товарів.
Відповідно до п.4, п.5 ст. 366 Митного кодексу України, громадянин самостійно обирає «зелений коридор» або «червоний коридор» для проходження митного контролю.
Обрання «зеленого коридору» вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території, та свідчить про факти, що мають юридичне значення.
Статтями 196, 197 МК України встановлено порядок переміщення через митний кордон України окремих видів товарів, на які встановлені заборони або обмеження.
Відповідно до ч. 1 ст. 374 МК України товари (за винятком підакцизних), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 1000 євро, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі через пункти пропуску через державний кордон України, відкриті для повітряного сполучення, та товари (крім підакцизних), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 500 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України, не підлягають письмовому декларуванню (за винятком товарів, на які відповідно до статті 197 цього Кодексу встановлено обмеження щодо переміщення громадянами через митний кордон України, і випадків, передбачених частиною другою цієї статті) та не є об'єктами оподаткування митними платежами.
Таким чином, оскільки загальна вартість нових речей становить - 2578,38 євро, він підлягає оподаткуванню і не може переміщуватись через «зелений коридор».
При цьому, ОСОБА_1 переміщуючи через «зелений коридор» товар в обсягах, що перевищує неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України, порушила встановлений відповідно до Митного кодексу України порядок проходження митного контролю у зонах спрощеного митного контролю.
Вказані обставини повністю підтверджуються матеріалами адміністративної справи, зокрема, протоколом про порушення митних правил №0703/10000/19 від 27.09.2019 року, службовою запискою, поясненнями ОСОБА_1 , актом про проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу.
Разом з тим, судом встановлено, що ОСОБА_1 сплатила всі митні платежі на товар.
Суд, заслухавши представника митного органу, дослідивши матеріали справи, долучені до протоколу про порушення митних правил, приходить до висновку про винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України, вважає за необхідне призначити їй покарання у виді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян без конфіскації безпосереднього предмету порушення митних правил, оскільки на дані предмети не встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України.
Крім того, відповідно до ст. 40-1 КУпАП та ЗУ «Про судовий збір» з гр. ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір у розмірі 384,20 грн.
Керуючись ст.ст. 40-1, 245, 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст.ст. 196-197, 366, 374, 471, 526-529 Митного кодексу України, суд,
Визнати винною громадянку України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт громадянина України НОМЕР_1 , виданий 14.02.2013 року органом 6831, за ознаками порушення митних правил, передбачених ст. 471 Митного Кодексу України та піддати її адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 1700 грн.
Стягнути з громадянки України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт громадянина України НОМЕР_1 , виданий 14.02.2013 року органом 6831, судовий збір в дохід держави у розмірі на користь держави судовий збір в сумі 384,20 грн. на наступні реквізити: розрахунковий рахунок №31218206026010, отримувач УК у Солом'янському районі м. Києва, код отримувача 38050812, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу - «судовий збір».
Реквізити для зарахування до Державного бюджету коштів по сплаті штрафу за порушення митних правил: одержувач Управління Державної казначейської служби України у Солом'янському районі , код ЄДРПОУ одержувача 38050812, р/р №31119106526010, банк одержувач ГУ ДКСУ у м. Києві, МФО 899998, призначення платежу від __ПІБ за ПМП від __№ ____ та постанови суду ___.___.2019 №__ код 050.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана до Київського апеляційного суду через Солом'янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова пред'являється до виконання протягом трьох місяців.
Суддя: В.С. Жовноватюк